cTtova lictor TEXELSCHE COURANT DERDE BLAD. HOOP. Texelsche Berichten Gemengd Nieuws Zaterdag 30 Nov. 1935 y ffiffiaasfsffl&iffiffiffl a m tfi EB oj n - TER OVERDENKING. „Laat ons het beste ervan hopen". We slaken deze verzuchting eigenaardigerwjjze juist, wanneer we aan een goede afloop gaan twijfelen. VIood doet nu eenmaal leven en het blijft een aanbevelendswaardig iets in de wereld het beste te hopen. Maarwe moeten méér doen dan ho pen alléén. We moeten de handen uit de mouwen steken en alles in het werk stellen, opdat zich de zaken ten goede keenen. Niets dient onzerzijds onbeproefd gelaten te worden om een gunstige afloop te verze keren. Daarnawanneer we ons niets meer te verwijten hebben, wanneer we al InA mogelijke hebben gedaan en niets hebben nagelatenlaat ons dan: j,het beste ervan hopen". ZOO SPRAK..-. DE LA BELLA (S.D.) in de Eerste Kamer: Het „Plan van de Arbeid" is e:n eerlijke poging om de werkloosheid te .verminderen; in biezon derheden wordt de methode daartoe in het „Plan" aangege ven. Wij zijn er diep van overtuigd, dat dit „Plan" alle aandacht verdient als mid del om nieuwe welvaart te brengen. VAN LANSCHOT (R.K.) in de Eerste Kamer: Ik waardeer het „Plan van de Arbeid" als een goed bedoelde poging tot oplossing van het crisisprobleem. Maar de uitvoering ervan zou in drie jaar tijds f600 millioen vorderen. Gezien de f400 millioen vlottende schuld, zou er dus in drie jaar tijds f 1 milliard moeten worden geleend. Dit wijst op een beden kelijke overmoed; het is dan ook daarom reeds onuitvoerbaar. Iedere avond vijf minuten voor de De Texelsche Lichtkrant. Iedere avond van 910 uur. VRAGENBUS Lucifersfabrieken: In Nederland is er een te Eindhoven en een te Breda. Ze fabriceeren een derde van de behoefte in ons land. De rest komt meest uit Zweden; Japan en Rusland voeren maar weinig in. De fabrieken te Breda en Eindhoven ziijn eigendom van de Intern. Lucifers trust te Stockholm. Een derde lucifers fabriek verrijst binnenkort te Weert. VAN DE BOEKENPLANK. (Voorhanden in Boekhandel Parkstraat) Frans Coenen, Zondagsrust. Roman. 234 blz. Geb. f 1.50. Dr. E. Vogel. Fotograaf. Zakboek. 150 ill. 436 blz. f2.90. Geb. f3.90. Arthur van Schendel, De Mensdh van Nazareth. Roman. 254 blz. Geb. f 1.50. Louis Bromfield, Het Wonder. 338 blz. Geb. f 1.90. Hansa Welt-Atlas, 63 kaarten, zeer uitvoerig, in kleuren, register met 25000 plaatsnamen. Duitsche uitg. 170 blz. Geb. 90 ct. W. Langhoff, De Veensoldaten. 13 mnd. concentratiekamp. 244 blz. Geb. f 2.90. Willy Corsari, Het mysterie van de Mondscheinsonate. Met -groote foto's ifit de film. 158 blz. Geb. f 1.50. Joh. Oostveen verzamelde „Wat Nederland zingt". Met pianobegeleiding. 250 blz. Geb. f 1.65. Breiboek Steek voor Steek, 17 win- termodeilen. Met foto's. 35 ct. Karei Capek, Tuuntje. Het leven van een jonge hond. Veel prachtfoto's en aar dige teekeningen. 90 blz. f 1.75. Geb. t 2.50 C. v. Lienden-de Gneve, Elsbeth. 200 blz. f 1.90. Geb. f2.75. Ion Idriess, Goudzoekers in N.- Guinea. Romantisch verhaal. Veel foto's. 296 blz. ing. f2.90. Geb. f3.90. Top Naeff, Letje. 230 blz. Geb. 12.90 C. v.d. Horst. Het Boek der Helden Willem Tell, Siegfried, Roland, enz. Rijk geïll. 278 blz. Geb. f2.25. Fr. Pauwels, De lachende beklaag de. 134 blz. Geb. f2.25. Collin's National Dictionary and Encyclopedia. 40.000 references. Many illustrations. 512 pages, f 1.25. N.S.B. Men deelt ons mee, dat Maandag 9 Dec. de heer Van der Weyde, geweste lijk commissaris van de N.S.B. in N.- Holl., in hotel Texel optreden zal. JONGE HARTEN. De op Texel op 'initiatief van twee em- pioyé's van de Paramount opgenomen film Jonge Harten nadert haar voltooiing. De Wereldkroniek schrijft daarover deze week, dat het een frissche en zuivere film wordt op zuiver Nederlandsche grondslag: gevoelig spel van jonge men- schen tegen de achtergrond van de zo mer in Nederland. Men is er in ge slaagd, lezen we, met jonge menschen met voor film en tooneel onbekende na men, scènes te draaien, die zeer aantrek kelijk zijn. De natuur van het blonde Texel geeft aan deze film haar zoo be-< koorlijke Hollandsche atmosfeer. tg Abonneert u op het Nieuwe gj [g Modeblad. Prijs per 3 mnd. 11 f 1.20; f 1.50 fr. p.p. jg ffi ffi ffifgfflïffiflffifflBBffi y [g[gSlfflSffifflffl$!1 SPORTNIEUWS. De heer D. Dapper, de Altijd actieve voorz. van S.V. Texel, heeft leelijk kou gevat en moet wegens een lichte graad| van longontsteking het bed houden. We wenschen hem, mede namens zijn talrijke vrienden in de sportwereld en daarbuiten van ganscher harte spoedig herstel toe. Morgen speelt om 2 uur Tr I hier te gen Andijk 1. Andijk won Zondag van BKC. Dus opgepast. Om 12 uur ontvan gen de B.-Adsp. de Adsp. uit de Cocks- dorp. Texel 2 gaat naar Schagen 2. Ver trek boot 11 uur. Training zooals bekend. Adsp. B de Cocksdorp A: W. Geus Jac.Koorn H.Pen W.Langeveld H.Boon D.Huizinga Ab.Keijser Jn.Rab K.Kikkert J.Komdeur C.Zutphen Res.: J.Westdorp, P.J.Koorn. KORFBAL. Morgen speelt Verdo I tegen OKV. Vertrek boot 11 uur. Dames Heeren Aanval A. Roeper H. Vermeulen N. Vermeulen J. Kiewiet Midden: M. Dros P. Eelman A. de Graaf-Zijm J. Kiewiet Verdediging: A. Breesnee P. Vermeulen A. Dogger J. Pool Res.: F. Kikkert Res.: B.Kiewiet. Verdo 2—Elto 2, vertrek boot 7.30 uur. Aanval T. Koorn S. Rijk F. Kikkert F. Durieux Midden: J. Vlaming J. Pothman G. Keijser K. Kikkert Verdediging: M. Lagerveld B. Kiewiet R. Pen D. Koorn Wie van het 2e mee wil naar OKV, kan deze keer geschikt deelnemen. (Ingez.) Klabund Literaturgeschichte. Ganze Welt. 100 BiJdern. (Gesaintauflage 120 tausend) 414 S. f 1.85. H. Sienkiewicz, Quo Vadis. Ro mano el la tempo de Nero. El la Polo) originalo tradukis Lidja Zamenhof. 270 blz. Geb. f2.25. Marion Bekker, Kook eens wat an ders. Buitenlandsche recepten. 70 blz. Iugen. 90 ct. R. LotgeringHillebrand, Kook voordeelig. Ruim 300 reoepten. 172 blz. Ing. 75 ct. J. C. de Vries, Handleiding voor wandelen en wandelsport. Met ill. 46 blz. Ing. 65 ct. D. Frugte, Honkbal-Baseball. 14 ill. 48 blz. 65 ct. Iwan Boenin (Nobelprijswinnaar), Het Leven van Arsenjew. 234 blz. Ing. f2.50. Geb. f3.50. H. Kramer, Zweefvliegen. Populair beschreven. 40 ill. Ing. 90 ct. Dr. J. Smit, Huiswerk. Radio-rede N.C.R.V. 4 Sept. 1935. Met ill. 34 bla Ing. 45 ct. E. Berghaus, Paradijsvlucht. Een luchtreis naai- Java. Vertaler 'Hans Mar tin. Vol prachtige luchtopnamen. 252 blz. Geb. f2.90. Mr. P. Mijksenaar, Wij en de Mel- bourne-race. Veel foto's en kaartjes. 192 blz. Geb. f 1.90. Hertha von Gebhardt, Het kind van Zaal IV. Roman van twee moeders, 224 blz. Geb. f 1.90. Harry Martinson, Van de Stook plaat. Met veel illustraties. Over het le ven ter koopvaardij. 238 blz. Geb. f2.90. Dokter Tjebbo Franken, Tusschen leven en dood. Lief en Leed uit een dokterspractijk. Met illustraties. 182 blz. Geb. f2.90. VOOR DE CHR. BEWAARSCHOOL. „Volkomen geslaagd". Dat mag ge tuigd worden van de Donderdag in Eben Haezer gehouden „gezellige avond". Niet alleen heeft hij voor de Chr. Bewaar school flink wat opgeleverd, maar allen de zaal was ei-vol werden ruimschoots tevreden gesteld. Te half negen werd, wegens ongesteld heid van Ds. Visser, de samenkomst dooi de heer W. Slort geopend. Nadat sa men gezongen was Ps. 150:1, ging de heer Slort voor in gebed, waarop met de afwerking van het programma kon wor den begonnen. We geven Jiier een over zicht van wat de avond bracht. Eerst een duo voor viool, gespeeld door mevr. VisserDewald en de heer Goed hart met pianobegeleiding van de lieer J. Visser; toen was de beurt aan de mandolineclub en vervolgens aan Martlia Jonker Gd., die „Voor het Kantkussen" zong. Zij heeft een mooie sopraanstem. Dick Koorn declameerde De Vlucht, van Adama van Scheltema, gevolgd door een speelliedje Kaarsjes in de nacht, uitge voerd door meisjes in witte nachtjapon netjes: Greta en Lena van Kooten, Rinkje Post, Martha Bakker, Nelie Hillen, Jan- nie Bonne, Annse Brouwer en Jannie Coevert. Jannie Maat, die het liedje instu deerde, had er veel succes mee. Na Gondelliedje, door de mandolineclub, zong Ma Coevert Mijn Dorpje en droeg B'ert Koorn heel aardig voor: Moeders verjaar dag en Muizenbruiloft. Hij mocht zoo waar een ovatie in ontvangst nemen. Na een voordracht van Martha Jonker Ad. en Ma Coevert en oen zangstukje van Pietje en Corrie Huisman kregen we nog een mooi vioolnummer en toen was het pauze met thee en loterij. Na de pauze liooren we achtereenvol gens de kleppermarsch, door Henk Boon, twee soli van Martha Jonker Cd., een voordracht van Martha Jonker Ad. en Tiny Krijnen, een solo van Pietje Huis man en ten besluite nog een speelliedje door bovengemeld negental meisjes. Het was al half twaalf, toen de heer Slort sloot met een woord van hartelijke dank aan allen, die hadden meegewerkt, vooral aan de heer J. Visser en Jammie Maat. Namens de mandolineclub bood Fina Eelman de heer J. Visser een plant aan. Na het samen zingen van de Avond zang sloot de heer Slort deze prettigd avond met dankgebed. W. DF. COCKSDORP. SPORTNIEUWS. Morgen gaan onze adsp. naar Texel B. Ieder doe zijn best. Met wat geluk kan/ een gunstig resultaat bereikt worden. Ver trek bus 11 uur 15. NHVB, 4e klasse G. Helder 6 7 6 0 1 12 36—18 De Cocksd. 1 7 5 0 2 10 22—14 Atlas 2 5 3 0 2 6 19—17 Tex. Boys 1 7 3 0 4 6 19—21 Held. Boys 2 5 2 0 3 4 12—17 Oosterend 1 6 0 0 6 0 422 Adsp. A.Buis G. Troost M.Zuidema Job.v.Hoorn G.BoonMz. Joh.deGraaf A.Kalis Jb.Westdorp Jn.Reuvers B.Nie- boer Jn. Daalder Res.: C. Westdorp. Terreindienst korfballen: M. Reuvers, H.Nieboer. B. Uit de dagbladen van Woensdag: (Vervolg.) Frankrijk. De soc. Kamerfractie is voornemens Laval ten val te brengen en eventueel deel te nemen aan een regee ring van het Volksfront. Reuter. - Tsjecho-Slowakije. Minister Benesj wil in vriendschap met Polen leven, doch verlangt behandeling van het geschil via Genève. Abess. Italië is- bij Massoea bezig met boren naar petroleum. Times. Oostenrijk. De filmster Paula Wes- sely is te Weenen gehuwd met de too- neelspeler Hoerbiger. - Engeland. Drummond, Britsch am bassadeur te Rome heeft de Duce ver zocht mee te deelen op welke voorwaar den hij met de Negus vrede wil sluiten. Echo de Paris. Australië. Congres Austr. Vakver bond verklaarde zich tegen alg. staking ingeval Australië in een oorlog betrokken zou worden. Amerika. Hauptinann, ter dood ver oordeeld wegens de moord op Lind bergh's zoontje, doet een beroep op dr. Condon destijds betrokken bij de los- geldbeta'ing. Hij zou volgens H. de .sleutel van het drama en van ^jjn cel bezitten. Japan heeft troepen gezonden naar Tientsin en Peiping in N. China, z.g. voor manoeuvres, maar in feite om het tot standkomen van een zelfstand. N. China, met Japan als toeziend voogd, te bevorderen. Australië. Wolveiling Perth 25 Nov. Prijs 5—10 pet. hooger dan in Oct. Si ffi llllll^ KOOPT bij hen, die adverteeren. DE KOOG. PATRIJZEN. Een ingezetene, die een kip op patrijs eieren te broeden had gezet, zag deze proef met goede uitslag bekroond. Een drietal patrijzen vliegt thans rond in Texels vrije natuur, waar we hopen, dat jagers deze vogels sparen. Een vroeger gedane poging om zoo Texel van patrij zen te voorzien, mislukte. Misschien dat ze nu slaagt. OUDESCHILD. DE KERKHOFKWESTIE. in-een nieuw stadium? Men schrijft ons: Sinds geruime tijd bestaat lvier een kerk- en kerkhofkwestie. Toen eenige ja ren geleden het kerkbestuur over ging tot het heffen van kerkelijke belas ting, heeft een aantal leden bedankt, om dat zij meenden, dat de omslag niet naar draagkracht was berekend. Toen ging 't kerkbestuur over tot het opleggen van kerkhof rechten. Ook deze weigerde men te betalen, omdat ook hier niet naar draagkracht werd aangeslagen. Het kerk bestuur bepaalde daarop, dat voor; wie geen lid van de kerk was en geen kerkhofrechten werden betaald, bij overlijden voor alles het dubbele tarief zou gelden. Daartegen is nu ernstig ver zet gerezen. Een voorloopig comité heeft een vergadering uitgeschreven om zoo mogelijk tot het stichten van een eigen begraafplaats te komen. Of tot een fonds, waaruit de onkosten kunnen worden be streden om op een andere plaats te wor den begraven. De vergadering zal Dins dag plaats hebben in het Eigen Gebouw te Oudcschild. Alle belanghebbenden zgjn per circulaire opgeroepen. AMBTSWONING HOOFD O.L. SCHOOL. B. en W. stellen de raad voor f4500 crediet te verleenen voor de bouw eener nieuwe ambtswoning voor het hoofd der o.l. school alhier en wel bij deze school. Thans bewoont de heer Dokkum het huis naast het Eigen Gebouw der Mod. Arb. Beweging, dat zooals bij de verkoop der oude school bedongen werd tot 1 Jan. 1938 zonder kosten voor de ge meente, door bet hoofd der school mag worden bewoond. (Onderhoud binnens huis alleen voor gemeenterekening). Ech ter heeft de heer Dokkum tegen deze woning, ook volgens B.enW., gegronde bezwaren. De slaapkamers ondervinden last van de rook tijdens vergaderingen in het Vereen.-lokaal, terwijl de drukte daar de rust in de slaapvertrekken bo-' vendien verstoort. B. en W. stellen voor een nieuwe wo ning te bouwen, daar dit binnen een paar jaar toch moet geschieden. Bovendien zijn materiaalprijzen en loonen nu laag en draagt de bouw tot eenige werkverrui ming bij. Wanneer het huis 1 Jan. ont ruimd wordt, betaalt de Mod. Arb. Be weging aan de gemeente f250. De nieuwe woning kan 1 Mei gereed zijn. De heer Dokkum is bereid de huur van een tijdelijk te betrekken woning voor zijn rekening te nemen boven de vergoeding, voor het gebruik eener ambtswoning ver schuldigd. EEN LACH EN EEN TRAAN. ♦llllll Ik heb gehoord, dat hun ♦111111 verloving door een misverstand is ♦mill verbroken. ♦llllll Is dat waar? ♦llllll Ja zeker. Hij dacht, dat zij ♦llllll geld had en zij dacht, dat hij het ♦llllll had. -~T~ 0 0 ir 0 WINTERSCH AVONTUURTJE. Geschiedenis zonder woorden.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 9