BIJ ONZE FOTO'S y Duizend-en-een Artikelen eeuslleton Goed - niet duur en in groote sorteering in groote BOEKHANDEL PARKSTRAAT JAPAN. DUITSCHLAND. Maar tusschen haakjes, ging Napo leon na even nadenken verder, heb je nog aan de vraag gedacht, die je Oakhult moest stellen? Ja, aan het eind van het gesprek Jonas was er ook. Oakhult vertrok geen spier van z'n gezicht. Hij keek me al leen aan, alsof hij er geen touw aan kon vastknoopen. Dan had je Jonas moe ten zien. Die stiet een kreet uit, en was heelemaal overrompeld; hij werd zoo wit als een doek. Hm. Zoo. Jonas? klonk het ver rast. Ja, het kon ook eigenlijk evengoed Jonas zijn. Kom, Nap. Vertel eens wat je weet. Doe niet zoo geheimzinnig. Ja, de waarheid zeggen kan ik even min als jij, antwoordde Nap, na een oogenblik peinzend voor zich te hebben gestaard. Ik heb verschillende feiten ver zameld, maar ik kan ze niet in een Ion gisch verband samenvoegen. Heb je wel eens als kind met een blokkendoos ge speeld? Welnu, ik heb alle blokken op één na; vandaar, dat ik er niets van kan maken. En nu m'n deur uit. Ik moet OOSTENRIJK. 'Ml .minim;; mui AMERIKA mm/ JAPAN. Een kiekje van de Japansche trcor.opvo'ger, Kroonprins Tugu-No-Miya o ITALIË. Kroonprinses Marie José van Italië, zuster van de Koning van België, heeft, evenals haar gemaal, haar trouw ring geofferd op „het altaar der vader landsliefde". o— DUITSCHLAND. Een foto van Alexan- denplatz te Berlijn, waar ten bate van de Winterhulp-actie onlangs door bosch wachters hazen aan 'de man werden ge bracht. o OOSTENRIJK. Een jonge Oostenrijker treedt in een der programma's ter voorbe reiding van het Kerstfeest voor de Ween- sche radio op. AMERIKA. Op haar reis rond de we reld bracht Prinses Catharina van Grie- ken'and een bezoek aan Hollywood, waar een fotograaf haar verraste op het mo< ment, dat zij zich in een schoonheids instituut onder handen liet nemen. ENGELAND. Clarence Honse in West- minster, Londen, waar Maandag de vloot- conferentie haar beraadslagingen aanving ABESSINIE. Ras Desta, aanvoerder van ide rechtervleugel van het Zuidelijk leger van de Negus. o AMERIKA. De krantenverkoopers te Rio de Janeiro, in Brazilië dus, hebben voor zich je moet maar een hooge dunk van jezelf hebben dit monument doen oprichten. Het stelt een kranten jongen voor, het hoofd door een groote somorero gedekt en onder de arm een pak kranten. (Tusschen haakjes: Edison was eenmaalkrantenjongen.)" Actentasschen Atlassen Ansichtenalbums Borduurkaarten Brievenwegers Briefopeners Brievenstanders Bureau-artikelen Bladwijzers Boekoms:agen. Bouwplaten Breiboeken Boodschappen- tasschen. Damborden Damstee nen Damestasschen Dominosteenen Foto-albums Geduldspelen Gezelschapsspelen Haakboeken Houtsneden Inktkokers Inktstellen Inktlappen Kasboeken Kalenders Knip-platen Kleurkrijt Kleurpotlooden Kleurmappen Kookboeken. Lakcachetten (vooruit bestellen) Leerwaren Leesglazen Leien Leesboeken Linialen Luxe notitieboekjes Luxe potlooden Luxe penhouders Luxe post Mappen postzegels Naamstempels Naamplaten Papiermanden Passerdoozen Penteekeningen Prentenboeken Karton en linnen Penseelen Plakplaten Platen-in-lijst Plateel-vaasjes Plateel-aschbakken Portretlijsten Poësie-albums Portemonnaie's Postzegelalbums Postzegeldoosjes Presse-papiers Puntenslijpers Schaakborden Schaakstukken Scheurkalenders Schoolagenda's Schoolétui's Schoolklokken Schooltasschen Schrijfmappen Snippermanden Souvenirs Stereoscopen Stempeldoozen Studieboeken Teekenboeken Teekeninkten Teekenpennen Tooverplaatjes T rekpennen Tijdschriften Verfdoozen Verjaardagkalenders Verjaardag-albums Vergrootglazen Verfschaaltjes Visitekaarten Vloeidrukkers Vloeileggers Vlechtdoozen Vulpenhouders Vulpotlooden Wandversiering Woordenboeken Winteravondspelen Zakkammen Zakmessen Zakportefeuilles Zakscharen ENZ. ENZ. nadenken. Junius maakte een groote wandeling door het park, maar noch de zon, noch de wind vermocht de nevel, die zijn den ken omgaf, te verdrijven. Laat in de mid dag keerde hij naar zijn kamer terug en ging liggen; van vermoeienis viel hij in slaap. Doch toen hij enkele uren later weer ontwaakte, hoewel frisscher en uit gerust nu, kon hij al evenmin 'n verklaring vinden van het raadsel, dat de gesloten luiken aan de overkant van de straat verborgen hielden. Zoo was het ook de volgende dag en eveneens de daarop volgende. Duistere raadsels omringden hem. Een enkele maal liep hij bij Napoleon aan, maar diens oogen hadden een peinzende blik en hij deed alsof hij Junius nauwelijks zag. Twee maal belde hij Laurel op, om er zeker van te zijn, dat haar niets overkomen was. De politie viel haar schijnbaar niet lastig. Gramshaw lag nog altijd in het zieken huis; zoolang hij niet beter was, werd er ook niets gedaan. De gedachte, dat Lau rel in het huis van Leffingwell iogeerde, verontrustte hem soms, maar als Junius zich die zonderling teedere blik herin nerde, waarmede Leffingwell Laurel had aangekeken, voelde hij zich weer gerust gesteld. Laat in de namiddag van de derde dag werd er op zijn deur geklopt; het dienst meisje deelde hem mede, dat er iemand voor hem aan de telefoon was. Hij ging naar beneden en zijn hart bonsde van blijdschap, toen hij Laurel's stem hoorde. longeman, zou je mjj niet eens kun nen uitnoodigen voor een dineetje. Waar ben ig? Madison bquare, station van de ondergrondsche. Ik moet op m'n hoede zijn. Ik ben de justitie ontsnapt. Hij dineerde met haar in een Russisch restaurant. Het was een weinig bezochte gelegenheid en zij voelden er zich tame lijk veilig. Haar eenvoudig geel en zwarte toiletje stond haar buitengewoon, maar ze keek. alsof ze met haar gedach ten voortdurend met onoplosbare raad sels bezig was. Het gesprek vlotte en kele oogenblikken heelemaal niet. Aan het eind van de maaltijd stelde Junius haar voor naar de schouwburg te gaan. Iets vroolijks en fleurigs, zei hij, dat zal ons onze moeilijkheden ©enige uren doen vergeten. Neen, verklaarde Laurel. In een schouwburg komen te veel menschen. Ik wil liever niet gearresteerd worden. Bo vendien voel ik momenteel meer voor iets opwindends. Ik weet ook, waar ik dat vinden kan. Kom, we gaan weer naar Bronson's Spite. Hij wilde zich verzetten, maar niets baatte. Zij was vastbesloten. Enkele oogenblikken later zaten zij in een taxi. Op eenige afstand van Bron- ENGELAND. ll!lllillHIIIII!!l"lllll",!lll""r'Hllüll ABESSINIE. AMERIKA. son's Spite lieten zij stilhouden en zij stapten uit om de rest van de weg te wandelen. Als twee boosdoeners slopen zij de hoek om van het huis, naar 'het souterrain-venster, dat hun al meerdere malen toegang had verschaft. Zij krqpen naar binnen en sloten het hek zorgvul dig achter zich. Junius' zaklantaarn flitste aan en wees hun de weg. Gramshaw zal ons vannacht niet lastig vallen, merkte Junius op. Misschien iemand anders. Zij wendden hun schreden naar Agatha Munger's kamer en eenzelfde gedachte deed hen beiden het eerst een blik naar de toilettafel werpen. De bloemen in de vaas waren echter niet meer frisch; er was nog slechts een bosje dorre en doode stengels met verdorde bloemen over. Toen keken zij naar de deur; in hun verbeelding zagen zij weer de hand, die plotseling de kamer in duisternis had gehuld om de deurpost grijpen. Wiens hand? Laurel's oogen volgden de zijne en beiden doorleefden weer het verschrikke lijke tooneel van drie nachten geleden. De electrische ventilator stond "weer op zijn oude plaats, boven op de kleeneni standaard. Ze keken elkander aan en glimlachten droevig. (Wordt vervolgd.) ITALIË 56 O s

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 4