Geef Uw hoestend kind AKKER'S ABDIJSIROOP iDtova c TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Verwaarloozen van zoo'n hoest kan voor Uw kind onberekenbare gevolgen hebben. Als Ge het dadelijk Abdijsiroop geelt, zult Ge morgen reeds een verbetering kunnen waarnemen! Voor de teere slijmvliezen van de kinderen is Akkers Abdijsiroop als vanouds het beste en beproefde middel. Abdijsiroop is een natuurlijk kruiden-middel, schaadt niet, lost het vastzittende slijm op, verdrijft de hoest, versterkt de ademhalings-organen en geneest! Zaterdag 14 Dec. 1935 Verlaagde prijzen: Per flacon f. 0.75 f. 1.25 f. 2— f. 3.50 GESCHENK MEJ. KOOPMAN. Men verzoekt ons te melden, dat het geschenk aan mej. Koopman bij haar af scheid als onderwijzeres namens de leerlingen van de heele school aange boden werd. Texel 2.: D. Visser D.Keijser 'C.Dros S. Langeveki M.Koorn I.Boon Spronk P.Bruin J.Bruin P.Kikkert A.Ver- seput. TEX. BOYS. Morgen om 2 uur speelt 't eerste tegen de Cocksdorp. 'Jac.Schrama C.Graaf Th. v. Heerwaarden P.v.Heerw. J.v.Sambeek M.Bakker Th.Kager J.Schrama W.Ran D.Witte Res.: A.v.Sambeek. C.deVey Om 12 uur Adsp. tegen de Cocksdorp A. Opstelling als de vorige keer. Alle jongens moeten komen, hoor. De boel niet in de steek laten. Dat is niet sportief. Allen goed succes. B. INHULDIGING MR. A. F. KAMP. Blij de foto's aan de binnenzijde van ons le blad geven we nog deze toelicht ting: 1De begroeting aan de haven. U ziet de heer en mevr. Kamp, weth. K. Vla ming en gem.-secr. C. Jonker. 2. Texels Fanfare voor het T.E.S.O.-gebouw. 3. 4. De Joyeu9e Entrée. (Parkstraat), 5. De eerepoort, opgetrokken tusschen de Waag en het perceel van mej. J. C. Eel- man (Dinsdag door de gemeente aange kocht voor de bouw zoodra de finan cien het toelaten van een nieuw raad huis.) 6. De heer en mevr. Kamp en anderen op het baleon van Hotel De Lindeboom. 7. en 9. Hoe druk het was op de Groeneplaats. De orde werd ech ter volkomen bewaard. Rechts op de voorgrond enkele ruiters van de stoet, welke gedurende de feestelijkheid op het marktplein stond opgesteld. 8. De heer en mevr. Kamp welk een beeld des modernen tijds tusschen microfoon en filmcamera. (Foto's uit Texels Foto archief. VERGADERING N.S.B. We zouden nog een overzicht geven van hetgeen Ln de Maandag gehouden openbare N.S.B.-vergadering door de heeren Van der Weyde en Veldhuyzen besproken werd. Hier volgt in het kort de rede van de heer Veldhuyzen, van Den Haag: We hebben veel vrienden op Texel, maar ook nog veel tegenstanders. Tot de tegenstanders zeggen we: laat u door leugens over de N.S.B. niet om de tuin leiden. Ziet hoe ons land financieel en moreel naar de afgrond glijdt en komt met ons tot de overtuiging, dat we een op beter basis gevestigd staatsbestel noo- dig hebben. Wij willen de Nederlandsche nation.-soc. gedachte onder het volk bren gen en het huidige parlementair-democra tische stelsel met zijn compromissen en koehandel afschaffen. Het systeem van verdeel en heersch hoeft voor ons afge daan. Het heeft al te veel verdeeldheid gebracht. Wanneer we de toestand van verwildering en verwording op allerlei gebied nagaan, vragen we ons wel eens at: Zijn we beesten geworden? Regeeren wil niet zeggen: een goed bezoldigde positie bekleeden, maar: het volk dienen. Allen, die hun plicht t.o. de gemeenschap vervullen, zijn voor ons gelijk. Wij re specteeren allen en beschermen de gods dienst. Wij willen bouwen aan de een heid van ons volk en trokken een zwart hemd aan als eenheidssymbool, maar de politieke partijen hebben bet ons uitge trokken. Wij komen op voor orde en tucht, zelfrespect en ware solidariteit en laten het algemeen belang boven het groepsbelang gelden, het groepsbelang bo ven het persoonlijke. Vierkant stellen we ons tegenover Marxisme en liberalisme. Slagen wij niet, dan blijven corruptie en misstanden bestaan. Wij keuren het af, dat oud-minister Reymer, met" f6600 pen sioen, nog tot burgemeester van Roer mond werd benoemd; dat Graaf d'An- sembourg, N.S.B.'er, nog steeds uit de le Kamer wordt geweerd, omdat men twijfelt aan zijn Nederlanderschap. Het moet uit zijn met cummulatie en het trekken van hooge salarissen uit gemeente- en staats kassen door gehuwde ambtenaressen. Wij zouden het verschijnen van de Tribune, bestaan Vrijden kers vereen., enz. willen* verbieden. Wij willen een Lrachtig staats bestuur, geen dictator, om ondermijning van leger en vloot te vermijden. Het R.K. Verbondsblad beweert, dat wij hy ena's en bloedzuigers zijn en niet terug deinzen voor moord en doodslag. Maar de pers werd niet in beslag genomen. Men wil ons anti-semietisme aanwrijven, maar daar doen wij niet aan mee. Wel zijn er veel joden, die zich tegen ons kan ten en dan moeten ze oppassen. Spr. zet uiteen hoe de N.S.B. zich de Staatsinrichting denkt, verklaart, wat men onder corporaties moet verstaan, en striemt het besluit, waarbij beslag werd gelegd op de pers van Volk en Vaderland. Wij willen vereenigen en dienen, zoo ein digt spreker, en moeten overwinnen. Aan de rede van de heer Van der Weyde, van Bloemendaal, ontkenen we Wanneer er niet veel goeds stak in de N.S.B., zou men daartegen niet zoo te keer gaan. Koos Vorrink noemde Mussert een klein koffertje, maar we zien, dat de groote de kleine achterna reist. Wjj zeg gen niet alleen wat we denken en wat waar is. maar we doen het ook. Van de programma's van alle partijen buiten de NSB kan niets terecht komen, zoolang, zij niet over de meerderheid der zetels be schikken. De NSB redt dat wel. omdat idle een ander en beter stelsel voorstaat en een radicale omwenteling wil. Veel partijen wijken al af van aloude princi pes. De SDAP is bezig de klassestrijd te vergeten, want haar plan van de arbeid is op samenwerking van arbeider en werk gever gebaseerd. Komen we aan de macht, dan beginnen we met een groote schoon maak, van boven af. We voeren de per soonlijke verantwoordelijkheid in en ma ken geen Ministers, die niet deugen, er gens burgemeesters met een dik pensioen op de koop toe. Praatcolleges worden af geschaft. Er uit wie niet deugt. We wil len de werkloosheid bestrijden door pre mies te stellen op arbeidsverruiming en niet, zooals nu, extra belasting heffen van wie b.v. zijn huis wat Iaat uitbreiden. Spreker geeft hoe, hoe z.i. de huidige crisis is ontstaan en komt tot de con* clusie, dat het parlementarisme voorgoed moet worden afgeschaft, om tot beter toestand te komen. Aanpassen bij 1914? Goed, maar dan ook met de Ministers salarissen en die van andere hooge amb* tenaren terug naar het peil van "die tijd. De NSB staat wel bloot aan een ver-' scfirikkelijke terreur, maar "NSB'er zijn, wlf zeggen: strijder zijn. Wikt en weegt dus, alvorens toe te treden, want ge zidt er last van krijgen. Maar heeft het nat.- soc. u te pakken, dan Iaat het u niet meer los en zult ge met ons overwinnen. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor te den Burg-Texel werd gedurende de maand Nov. 1935 Ingelegd f 13262 29 Terugbetaald 13157,90 Dei halve meer ingelegd dan terugbetaald 104,39 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 20 llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll lllllilllill Mededeeiingen llllllllllll llllllllllll van Texels Bioscoop-Theater llllllllllll iiiiiiiiiiiüHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiii DAT ZAAKJE IS NIET PLUIS. Een film van liefde en list, maar meer van list waarschijnlijk dan van liefde, want het huwelijk, dat Papa Winkler zijn dochter Hanna wil doen sluiten, heeft voornamelijk ten doel hem van de finan- ciee'je ondergang te redden. Ongelukkiger wijs komt het hem duur te staan, want zijn a.s. schoonzoon blijkt niet de baron te zijn voor wie hij zich uitgeeft maar een aarts-oplichter. Wanneer de echte baron op de proppen komt en nog an dere verwikkelingen zich voordoen, neemt opeens de heele zaak een sensatio- neele wending om ten slotte een geluk kig einde te vinden. De Texelsche Lichtkrant, Heden- en morgenavond van 9—10 uur. We maken u attent op de foto's, ge maakt op de dag van Burgemeester Kamp's intocht, welke we beide avonden op ons matglas zullen projecteeren, even als nog een reeks andere foto's van !ac- tueele aard uit binnen- en buitenland, het laatste nieuws en aantrekkelijke ad vertenties. We stellen Texelsche Courant-adver teerders in de gelegenheid voor 25 ct. totaal een advertentie op beide avonden in de Lichtkrant te doen verschijnen. De groote belangstelling voor die Nova Rotor aan de dag gelegd, en de geringe vergoeding voor een regelmatig projec teenen van zoo'n advertentie mogen aan leiding zijn in toenemende mate van deze mooie gelegenheid tot publiciteit gebruik te maken. Tot vier uur hedenmiddag kunnen ad vertentie-opdrachten voor de Nova-Rotor worden verstrekt. ADM. TEXELSCHE COURANT. BAKKER-VAN MAARLEVELD— STICHTING. Belanghebbenden maken we attent op een in dit nummer voorkomende adv. betreffende vendeeling der functiën tus schen de regenten. OUWE SUNDERKLAAS. Terwijl hier op ide avond van 5 Dec. in het geheel geen gemaskerden waren, was het ook 12 Dec. niet van veel be# teekenis. Er waren veel kijkers, maar het aantal gemaskerden was kleiner dan ge woonlijk. Na half 10 zochten velen ge zelligheid in „Het Wapen van Amster dam", waar als gewoonlijk op 12 Dec. het bal druk werd bezocht. EXCELSIOR. De uitvoering, welke de Chr. Muziek- vereen. Excelsior Vrijdag j.l. heeft ge geven, mogen we een goed geslaagde noemen. 'De vergadering werd geopend door de voorz. Jn. Daalder, die zingen liet Ps. 108:1, waarna hij voorging in ge bed. Vervolgens heette hij de aanwezigen hartelijk welkom en welde hjj allen op om, ook nu de tijdsomstandigheden min der gunstig worden, toch onze muziekver. te blijven steunen en donateurs te werven. Excelsior zette hierop goed in met 'n pittige marsch', Sambre et Meuse. Ook de verdere nummers werden goed vertolkt, vooral Sincérité, een fantasie van Fils- fil's, een zeer zangrijk stuk met fraaie soli. De muziek wend op aangename wijze af gewisseld door zang van een uit de muzi kanten gevormd koor, dat een viertal nummers ten gefioore bracht, en door enkele voordrachten van Jn. Daalder, die er nogal eens in slaagde daarmee de lach lust op te wekken. Over het geheel dus 'n genoeglijke avond. Tenslotte dankte de voorz. voor de betoonde belangstelling en riep hij allen een tot weerziens toe, waarop C. Trap de vergadering sloot door te laten zingen de Avondzang en voorging in dankgebed. D. (Voor het Woensdagnr. kwam dit ver slag te laat. Red.) Warmwaterreservoirs: steeds heet water voor ca. 7 ct. p«r dag SPORTNIEUWS. OOSTEREND.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 5