Texels Bioscoop-Theater Die Englische Heirat KALIZOUT 40 pCt. IMMUUt BIMPEH C 31 cl. por bill pind. Mooi Bijprogramma doch f 3,54 per 100 KG. uit pakhuis Wat er in 1935 in ons land gebeurde. Vraagt uw winkelier DEN BURG - Tel. 27 - K. PEN De Inhuldiging van Mr. KAMP als Burgemeester van Texel. ma N.V. De Texelsche Graan- en Kunstmesthandel voorheen C. R. KEIJSER Co. S. TROMP Azn. - HARLINGEN Zaterdag, Zondag, Dinsdag en Woensdag vertoonen wij een LUMINA-Programma met als hoofdnummer Een film vol verfrisschende humor. Een nieuwe en kostelijke rol van Renate Miiller. Renate Muller is weer betoo- verend. Een film vol spanning en hu mor, een comedie vol misverstan den. Adèle Sandrock in een on- overtreffelijke, komische filmrol. Uw hoogste verwachtingen om trent amusement gaan in vervul ling bij 't zien van deze Renate Miiller-film. De heerlijkste melodieën bege leiden deze geestige en vroolijke film. Een frissche, aantrekkelijke film vol gezonde humor, met kostelijke karaktertypen. met Polygoon-nieuws, waarin Geen f 3,53 per 100 K.G. uit schip contant op de BEKENDE BETALINGSCONDITIES. Profiteert van deze gelegenheid en bestelt OMGAAND, vraagt tevens condities voor latere levering. 28 December 1935. 5 Jan. Uiver-ramp-rapport verschenen; oorzaak geen blikseminslag, maar slecht weer. In een later uitgebracht rapport con cludeert de deskundige dr. P. Duker, dat blikseminslag de oorzaak was. 5 Jan. Daan Hoeksema overleden, 55 j. 13 Jan. Minister Kalft overleden, 65 j. 20 Jan. Rie Mastenbroek brengt we reldrecord 200 M. rugslag op 2 mnt. 49,6 sec.; op 5 April het wereldrecord 400 M. rugslag op 6 mnt. 5 sec. 7 Febr. Bij de Tangkoeban Prahoe op Java het lijk gevonden van sergeant Wulms, die bij een vliegongeluk om het leven kwam. 16 Febr. Terugkeer Saar-mariniers. 8 Mrt. Minister Van Lidth de Jeude be noemd tot Opvolger van Minister Kalff 15 Mrt. Opening Flora te Heemstede. 27 Mrt. Willy den 'Ouden brengt het wereldrecord 5Ö0 M. vrije slag op zes mnt. 48,4 sec 6 April. Het K.L.M.-toestel Leeuwe rik, gezagv. P.Soer, vliegende van Praag naar Amsterdam, in een sneeuwstorm bij Brilon in het Sauerland tegen een steiLe berg te pletter gevlogen en verbrand. Zeven dooden. Soer was bekend door zijn Pelikaan-vlucht in Dec. 1933. 10 April. Arnhem's Rijnbrug geopend. 13 April. Opening Twente-Rijii-kanaal. 17-18-26 April. Verkiezing Prov. St. 13 Mei. Nederlands oudste inwoonster Opoe Tjaden, '106 jaar, te Groningen overleden. 17 Mei. Aan Minister Marchant, over gegaan tot de R.K. godsdienst, op ver zoek eervol ontslag verleend. 18 Mei. Vijftienjarig bestaan K.L.M. DR. JAC. P. THIJSSE. 18 Mei. Voetbalwedstrijd Nederland- Engeland in Amsterdams stadion: 0-1 20 Mei. „Ivans" te Den Haag overle den, 68 jaar. 21 Mei. Prof. Hugo de Vries te Lun- ieren overleden., 87 jaar. I Juni. Opening Remavi, Den Heider. 3 "Juni. De Minister van Econ. Z.. Mr Steenberghe, vraagt ontslag. Prof. dr. Oelissen volgt hem. op. 12 Juni. Opening tweemaal-weeksche K.L.M.-dienst op O.Indië. De Nachtegaal vertrekt als eerste. 17 Juni. Het Uiver-ramp-rapport Van der Maas verschenen; oorzaak; hoogst waarschijnlijk niet in blikseminslag gele gen maar in zeer ongunstige weersom standigheden, de minder gunstige vlieg- eigenschappen van het toestel in zware remous en vermoeidheid van de vlieger. 23 Juni. Willy den Ouden zwemt te Dundy de 300 yands in drie mnt. 27 sec. en verbetert daarmee bet wereldre-» cord van Eleonore Knight met 11,4 sec. Ze heeft nu acht wereldrecords op haar naam. Juli. Bank J.Schaap, Wormerveer, in moeilijkheden. Half millioen tekort. II Juli. De 14 Nov. van Den Helder vertrokken onderzeeboot K. 18 komt na een reis van 22710 zeemijl behouden te Soerabaja aan. 11 Juli. Te Etten een monument ont huld ter herdenking van het feit, dat daar 27 Juli 1909 voor het eerst boven Nederland gevlogen werd. WILLY DEN OUDEN. 14 Juli. Het K.L.M.-vliegtuig Kwikstaart met gezagv. H.Silberstein, kort na de start, op weg naai- Zweden bij Schip hol verongelukt. Vier leden van de be manning en twee passagiers gedood. 15 Juli. Staatsraad Mr. P. Cort van der Linden overleden, 90 jaar oud. f3 Juli. Opening 'Remórandt-tentoon- stelling. 16 Juli. Bij De Kooij een Fokker-ja ger verongelukt. Off.-vlieger Holewijn ge dood. 17 Juli. Het K.L.M.-toestel Maraboe, gezagvoerder Jan Hondong, te Boesjir na een mislukte start in brand gevlo gen en vernield. De 11 inzittenden geréd. 20 Juh'. Het K.L.M.-toestel Gaai, ge zagv. J. van der Feijst, bjj San Bernar-i dino door zeer slecht weer verongelukt. Alle inzittenden, vier leden van de beman ning en negen passagiers gedood. OPGERICHT ltS VOOR DE JEUGD. Tekst en illustratie vati H. KANNEGIETER. MET DE POPPENKAST OP REIS. 62. Nu vader werkelijk kwaad is, over zooveel verdorvenheid van zijn jongens, beginnen Jan en Piet toch wel een beetje anders te kijken. Ernstig leest vader de krant en doet net of hij niet die twee berouwvolle jongens om zich heen ziet sluipen. Ze moesten maar eens goed voe len, dat dat geen spelletje is, in de we reld En dat ze nu berouw hadden, dat was hun verdiende loon. 63. En toen klonk Jantje's stem heel bedeesd„Vader, hoort u eens". En als vader nog net doet of hij niets hoorl, dan weer „Vader, hoort u eens?" En Jan ratelt vlug achter elkaar: „Vader, ik zal het niet weer doen Nou toen gooide vader de krant maar neer en zei„Vooruit dan maar weer Geef me dan maar alle bei, een hand en een zoen". 24 Juli. Ir. Musseri, leider N.S.B., komt in O.Indië aan (per vliegtuig Sperwer); te rug 2 Sept. 25 Juli. Huldiging van dr. Jac. P.Thijs- se ter gelegenheid van zijn 70e verjaar dag (Amsterdam). Als verjaarsgeschenk een natuurmonument op Texel aangebo den, Thijsse's Fienweid. De jubilaris be noemd tot Ridder in de Orde van de Ned. Leeuw. 25 Juli. Kabinet-Colijn vraagt ontslag; Prot. Aalberse kabinets-formateur, slaagt niet; 29 Juli dr. H.CoJjjn formateur; 30 Juli: Kabinet Colijn gevormd. Mr. 'Slin- genberg Minister van Econ. Zaken. Aug. Albury's burgemeester in ons land. REMBRANDT. 9 Aug. Prof. 'dr. 'J. de Jong aangewe zen als opvolger van Z.H.Exc. de Aarts bisschop van Utrecht, Mgr. Jansen; 12 Sept. heeft de Bisschopswijding plaats. 12 Aug. Begonnen met voorbereiding bouw nieuwe verkeersbrug naast de be staande Moerdiikbrug. 13 Aug. Luit Van BoVen, van de Ze ven Prov., veroordeeld tot drie mnd. ge vangenisstraf met aftrek pltn. een maand preventief en ontslag uit de dienst. 27 Aug. Het Dep. van "Econ. Zaken ge splitst in Ministerie van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, onder Minister Ge- ltssen en Ministerie van Landb. en Vis- scherij onder dr. Deckers. Het Dep. v. Defensie wondt waargenomen door Dr. Colijn. 3 Sep. Z.H.Exc. Mgr. Aengenent f 5 Sept. Luit.-vlieger, Jhr. Van Sand- berg bij een vliegdemonstratie te 'Ankara omgekomen. 8 Sept. Willy den "Ouden verbetert te Kopenhagen haar wereldrecord 200 M. vrije slag: twee mnt. 23,3 sec.; 10 Sept. te Aarhuus haar wereldrecord 300 M. vrije slag: drie mnt. 50,4 sec. 16 Sept. Opening Juliana-kanaal (L.) 5 Oct. Het N.J.V. tien .jaar. 12 Oct. De Holl. Amerika-lijn besluit haar nieuwe schip in Nederland te doen bouwen; daar zit vijf mill, loon in. 13 Oct. De K.R.O. tien jaar. 19 Oct. De Drente en de Kerkplein bij Egmond gestrand. Z.H. EXC. MGR. AENGENENT. t Oct. 40-j. jubileum Cinematografie. 26 Oct. Prof. R.Fruin te Den Haag overleden, 77 jaar oud. 26-27 Oct. Utrecht: Congres S.D.A.P. en N.V.V. inzake Plain v|an de Arbeid. 30 Oct. Utrecht. Inbeslagneming van de pers, waarop Volk én Vaderland ge drukt werd. 2 Nov. De V.A.R.A. tien jaar. 3 Nov. Wedstrijd in Amsterdam-stadion Nederland-Denemarkon 3-0. 4 Nov. Te Den Haag Mr. B.Loder overleden, 86 jaar oud. 4 Nov. Abr. Staalman, oud-lid Twee de Kamer, (e Den Haag overleden, 64 jaar. Nov. De Ossche misdadigers voor de rechtbank; 29 bendeleden tot 149 jaar totaal veroordeeld. 3 Dec. Vertrek Neder!. Ambulance naar Abessinië; 22 Dec. aankomst te Dzjiboeti. 8 Dec. Wedstrijd Ierlamd-Nederland te Dublin; 35. 14 Dec. De Hoogeerwaarde Heer J.P. rtuibers, deken en pastoor te Hoorn, tot Bisschop van Haarlem benoemd. 15 E>ec. Dr. M. Euwe wereldkampioen schaken na 3 mnd. strijd metdr. Aljechin. MINISTER DR- COLIJN.

Texelsche Courant | 1935 | | pagina 3