DOOK DE SNEEUW N.V. PH. VLESSING, Inkoop-Comb. „Nederland" DEN BURG. Alleen bij NEELS KleeÉpagazijnen ZATERDAG en MAANDAG de laatste dagen van onze opruiming. Uitsluitend a contant. 10 pet. korting op alle voorradige artikelen. bij N E E L S Os hebben velen onze enorme balansopruiming nog niet kunnen bezoeke Vanaf Maandagmorgen nieuwe koopjes, ook in dames- en heerenconfecti Geen zichtzendingen. Uitsluitend a contant. 6 prijzen. ledereen raadt me DROS' MAGAZIJN. Gemengd Nieuws Keizerstraat Den Helder Te Mariënberg sprongen twee ar beiders uit een rijdende autobus, waar van zij meenden, dat de stuurinrichting defect was geraakt. Ben hunner, C. Dog ger, overleed aan de gevolgen. België. De Koningin Astrid-rouw- postzegel zal nog tot 29 Febr. verkrijg baar zijn. Tot heden zijn er al 17.5 miU lioen verkocht. Tot dusver bevond zich in ieder blad van 100 zegels van 70 ct. één zegel, waarop de Koningin een haar lok op het voorhoofd droeg. De direc tie der posterijen deelt mede, dat deaa haarlok een gevolg was van een fout in het systeem. In de nieuwe oplage, die op het oogenblik gedrukt wordt, zal deze haarlokzegel niet meer voorkomen. Ben tip voor verzamelaars. Uit de dagbladen van Woensdag: Amsterdam. t25.boete werd ge- eischt tegen een winkelier, die de Wet op de Uitverkoopen overtrad door te ad- verteeren: „De wet verbiedt uitverkoop, imaar het is ons niet verboden tegen deze lage prijzen te verkoopen". Ben waar schuwing. Amsterdam. Ten nadeele van een bewoonster van de Marnixstraat heeft een man, die z.g. de antenne kwam nazien, f70.gestolen. Te Rotterdam wordt in Maart ver moedelijk een zesdaagsche wielerwedstrijd gehouden. Te Rotterdam werd aanbesteed de bouw van een nieuwe beurs aan die Cool- singel. Laagste inschrijfster: fa. Boele en Van Besteren, Den Haag: f778000. In 1939 moet het gebouw gereed zijn. Den Haag. De schrijver van jeugd boeken en paedagoog, de beer Stampe- rius, is ernstig ziek. Zijn toestand is zorg wekkend. Tusschen Delft enOversohie werd Dinsdagavond een jongeman gedood door een auto, terwijl hij bezig was het acht terlicht na te zien van de vrachtauto,, welke zijn vader bestuurde. VOOR DE VROUW. EENVOUDIGE JAPON A 144. Een sportief toiletje van soepele effen wollen stof, komt altijd te pas. Vqn het hier afgebeelde, vlugge, eenvoudige ja ponnetje zijn a 25 ct. patronen verkrijg baar in 88 en 100 cM. bovenwijdte. De voorbaan van de rok krijgt middenvoor een dichtvallende plooi en wordt gegar neerd met opgestikte schuine patten, even als de achterbaan. Deze krijgen in het midden een gekleurd stiksel. Het lijfje wordt op de linkerschouder met knoop jes en lusjes gesloten. De hals wordt met een schuin biesje naar binnen afgewerkt en onzichtbaar tegengenaaid. De lange gladde mouwen krijgen eveneens een gar neering met opgestikte patten en worden van onderen met een splitje voorzien en met drukkers gesloten. De onderkant werkt men met een schuin biesje naar binnen af. De mouw wordt naad op naad vallend ingezet. De ceintuur kan men van afstekende stof nemen ot een suède of leenen ceintuur erbij dragen. Knoopjes in dezelfde kleur als de ceintuur. Be- nood igde stof 2.70 M. van 130 cM. breedte. Dit model is ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen da mestijdschrift in Nederland. Geknipte pa tronen verkrijgbaar na inzending van slechts 25 ct. aan postzegels bij de Uit gevers-Mij. Neerlandia, Kromme Nieuwe Gracht 64—66, Utrecht. NUTTIGE* WENKEN. M. de Holl: 97 recepten voor al coholvrije dranken. 32 blz. 20 c. Joh. Schuermann: Als er gasten komen. Boekje voor de huisvrouw. 64 blz. 90 c. o Leelijloe plekken in het eikenhout der meubelen, kunnen met terpentijn verwij derd worden. PROFITEERT HIERVAN 59 ct. Grijze Kruidenierrjassen Blauw keper mansjassen manskielen Witte, bruine en gele mansoveralls Blauw keper mansbroeken Jongensoveralls 8—12 jaar Manchester jongenspakjes 6—10 jaar Wollen jongenspakjes korte broek 4—10 jaar lange broek 14—16 Heerenjasscn moderne soorten Jongensjassen tweed of gummi leeftijd 8—16 jaar 98 ct. Dordrecht. Vermoedelijk komt de nieuwe Moerdijkbrug nog dit jaar gereed. Frankrijk. Voortaan zal een per soon beneden de 21 jaar zonder schriftev Iijke toestemming van zijn ouders of voogd geen rijbewijs meer kunnen krij gen voor het besturen van motorrijtuigen. Frankrijk. Binnenkort zullen de koplampen van alle motorvoertuigen geel licht moeten uitstralen, onidat dit veili ger is en de oogen minder vermoeit. Frankrijk. Donderdag werd te Parijs de 53e ten laatste(P) zitting in het prooes-i Stavisky gehouden. Daarna werden aan de jury 1600 vragen voorgelegd. Zater dagavond wordt bet vonnis verwacht. Zie de bladen van Zondag en Maandag. Polen. De Niederl. ministers Deckers en Geüssen ontvingen bij hun bezoek aan Warschau ieder een Poolsche onderschei dinghet grootkruis der orde Polonia Restituta. Spanje. Vier van de daders van de roofoverval op het gemeentelijk geld transport, dat enkele weken geleden op klaarlichte dag voor het stadhuis werd overvallen, waarbij een beambte werd ge dood, werden veroordeeld tot de strop; de beide anderen tot 27 en 30 jaar gevan genis. De bandieten hadden zich van 1.5 millioen peseta meester gemaakt, het geld kon evenwel grootendeels achter haald worden. Spanje. Saiamanca. Een arbeider, werkzaam bij de aanleg van een weg, had 50 Kg. kruit achtergehouden, dat be stemd was voor het opblazen van de rot sen. Door onbekende oorzaak is deze voorraad tot ontploffing gekomen, ten gevolge waarvan het huis van de arbeider in de lucht vloog. De arbeider, diens vrouw en zijn vijf kinderen kwamen hier bij om. Bolivia heeft de vredesvoorstellen welke een eind zullen maken aan de oor log om de Gran Chaco aanvaard. De krijgsgevangenen zullen uitgev isseld wor den. Paraguay zal voor hun onderhoud 30.000, Bolivia 140.000 p.st. betalen. DAT IS KRAS. A 144 Melkvlekloen op uw japon? De plek met een sponsje met lauw water afspon- sen en met een badhanddoek zoo droog mogelijk kloppen. De plek met magnesia bedekken en rustig laten drogen. Als ze goed droog is (na een uur of 23) poe der afborstelen. Is een donkere vlek (vet vlek) achtergebleven? Deze verwijdert men met een borsteltje, of, op teerei stot, met een dotje watten en waschben- zine. Bedek ze weer met magnesia, welke weer verwijderd wordt, nadat de plek goed gedroogd is. Uit Moermansk wordt gemeld, dat de duiker Konstantinov er in geslaagd is, ge durende achttien uur achtereen onderwa ter arbeid te verrichten. Een man, die eens 14 millioen dollar heeft bezeten, is dezer dagen op 93-j:. leeftijd in armoedige omstandigheden te Denver overleden. E. A. Colburn was in zijn rijke tijd eigenaar van de Gold King en Ajax mijnen bij Cripple Creek (Colo rado). Zijn enorme fortuin had hij be legd in spoorwegmaatschappijen; hij liet groote hotels bouwen en hij hield er een renstal op na. Woensdag is zijn testament geopend, waaruit bleek, dat de nalaten schap bestaat uit twee gouden ringen, die ergens in een lommerd staan. MERKWAARDIGE 'VERZAMELINGEN. Iemand, die oude deuren verzamelt, schijnt onbestaanbaar. Toch is er zoo'n type, in Engeland. Hij verzamelt oude deuren uit kasteelen, abdijen, kortom uit historisch waardevolle gebouwen. Destijds kreeg hij erg duur thuis gestuurd een deur, waardoor bij de Fransche re-i volutie Marie Antoinette, Corday, Dan- ton en Robespierre waren gegaan op hun weg naar de guillotine. Weer een andere verzamelaar, Lord Petersham, legde beslag op alle thee- en snuifsoorten. Zijn gansche zitkamer was rondom voorzien van kasten, aan de eene zijde der kamer gevuld met alle moge lijke theemerken, aan die andere zijde met alle snuifsoorten. De Koningin-Weduwe van Italië bezat een verzameling hoofd- en beenbeklee- ding van historische personen. Daarbij moeiten zijn een sandaal van Nero, een paar witte pantoffels van Maria Stuart, schoenen van Keizerin Josephine, en handschoenen van Marie Antoinette. Abess. Uit Addis Abeba wordt meld, dat Ras Sejoem en zijn mani een ItaL detachement bij de Gheraltah ben verrast; 65 Italianen werden g dood, veel oorlogstuig is buitgem; De Abessiniërs zouden tot ad Aksoem doorgedrongen, zijn en nu verbindingen van de Italianen bedreig Brand- en gasbommen uit 10 vliegtui; hebben, volgens bericht uit Addis Al Sokota, de grootste stad ten N.W. Dessié verwoest. Het aantal dooden m groot zijn. Tien personen werden di het gas blind. Een kerk werd besti terwijl daar veel geloovigen aanw waren. Tien van hen werden aan stul gereten. Rusland. Een expeditie, besta; uit 589 mannen en vrouwen, is n. Noord-Siberië vertrokken om daar in nederzettingen aan de kust de wii door te brengen. Op Di.xon-eiland w< het grootste station gevestigd. Doel bestudeering van het weer, zeestr gen, de communicatiemiddelen, alles het oog op de Noordoostelijke vaart. Bij elke nederzetting zal een ra< station behooren. CHARLES BOYER. De Fransche filmacteur, die zich j korte tijd tot een der hoogste plaats aan het film-firmament heeft opgews OVER POSTZEGELS. GESCHIEDENIS DER POSTZEGELS De postzegel is nog niet oud. De eerste verscheen nog geen honJ jaar geleden, in 1840, in Engeland. Wel zijn er verschillende voorloop kortstondige proefnemingen (o.a. bij t locaal-post te Parijs) in die richting j wee st. Dit hangt natuurlijk nauw samen de geschiedenis van het postwez met de wijze van postvervoer, die r of meer valt na te gaan tot de eeuw: koninklijke koeriers namen teg betaling brieven mee van particulieren de omgeving van een hofhouding. Pas in de. 15e eeuw, toen het handed verkeer zich meer internationaal beg te ontwikkelen, kwam de behoefte op a een min of meer regelmatige postverb ding tusschen de landen onderling in het eigen land. Vóórdien werden brieven eenvoud particulier, ieder voor zich, weggebraL, door een eigen koerier, maar door uitbreiding van handelsrelaties, werd ondoenlijk en onbetaalbaar. Men kW toen op 't idee, samen vanuit de va naamste handelscentra één koerier da> mes te belasten. Bepaalde postroutes werden meestal door bemoeiingen der gilden,2 organiseerd. In 1516 verwierf een Ir aansch edelman, Franoesco de Taxis, f Maximiliaan I voor zich en zijn nakofl lingen het postmonopolie in de Hafr burgsche landen. Hij moest daarvoor tis de keizerlijke post van Weenen n: Italië, Spanje en de Nederlanden ven''1 ren. De graaf von Thurn und Taxis, i zijner nakomelingen, werd 100 jaar la' benoemd tot postmeester van Jp<et Du sche Rijk. 98 59 149 ICO 89 298 298 298 598 298 imii'iiiu in

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 8