Weer Griep? TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten Voor een Schoolreisje. Gemengd Nieuws Woensdag 25 Maart 1936 Sl'ORTNIEUWS. In 4 A is de spanning ten top geste gen, daar èn Alkmaar en Texel heb- ben gewonnen. Een beslissingswedstrijd zal de kampioen moeten aanwijzen. Dat nu reeds de belangstelling daarop gericht is, zal niemand betwijfelen. Een groot aantal Texelaars zal ons elftal dan zeker vergezellen om getuige te zijn van deze zoo belangrijke kamp. Met een 25 tal spelers en supporters werd de reis onder prachtig weer aam vaard. De tocht ging voor het grootstei gedeelte door de nieuwe pdlder en verder via Medemblik naar Andijk, waar we om 1.45 uur arriveerden. Het veld was goed droog, zelfs wat hard en vol oneffenhe den. De scheidsrechter „Hakhof" was een teleurstelling. Zeer zeker hadden we van hem, die 3e en res. 2e klasse wedstrijden floot, veel meer verwacht Een enkele maal zelfs maakte hij zich belachelijk. Henk heeft dan de toss gewonnen, A. trapt af en Texel neemt de bal over, ge steund door de krachtige wind worden de eerste aanvallen ondernomen, welke niets opleveren, deels door slecht schieten, deels door te weinig opzetten. Enkele voor het A-doel geplaatste ballen gaan hoog over. A. weet zich eens los te wer-i ken en terwijl onze achterhoede nog niet op dreet is, een gevaarlijke aanval op te zetten. Deze wordt met moeite afgesla gen. Maarten krijgt de bal te pakken, geeft naar Henk, maar weer gaat de bal hoog over het doel. Na de uittrap volgt weer goed samenspel en een schot van Henk, dat al even weinig oplevert. Keu rig samenspelend gaan Niek en Jan er vandoor. E>e bal wordt voor het doel ge plaatst, Theo loopt door en .geeft van dichtbij een hard schot, dat nog juist uit de bovenhoek wordt weggegrabbekL Steeds is T. aanvallend, maar rustig is het niet. Er wordt naar de vorm gezocht, het geen niet gelukt. De weinige A-doorbra ken zijn niet minder zonder gevaar, een- goede voorzet van de rechtsbuiten wordt goed ineens ingeschoten, maar Joop is er direct goed in, en geeft geen kans. Dan, is onze aanval aan de beurt. Henk lost een ver hoog schot, dat gemakkelijk ge stopt kan worden, maar de keeper Iaat de bal door zijn handen in het net glippen en komt T. goedkoop aan de leiding. 10. Er is 12 min. gespeeld. Nauwelijks is er afgetrapt, of P. N. is even aan zijn felle bewaker ontsnapt en schiet vlak voor het doel langs. Maar dan is A. weg. In bui tenspel positie krijgt de rechtervleugér ide bal te pakken, plaatst naar de midden-» voor, die door onze verdediging is heen- gebroken ,maar Joop loopt uit, verkleint zijn doel en het schot gaat meters naast., Keurig werk van Joop, Andijk wordt nu gevaarlijkeren waar onze achterhoede nog een onvoldoende geheel is en de spil te veel mee ten aanval trekt, maken we en kele moeilijke oogenblikken door. Zelfs brengt eens de lat redding. De tijd ver' strijkt meer en meer en van een vooir-i sprong nemen voor de wind is al geen sprake meer. Wel werkt Piet een scherpe voorzet achter het doel, en waagt Theo een ver schot, zonder sucoes. Goed sa menspel van Jan en Theo levert ons een corner op, maar deze wordt afgesla gen. Nu komt T. los, goede aanvallen vol gen elkaar op, maar de stug verdedigende gastheeren zitten overal tusschen, nog een enkele maal valt A aan, maar dan is het rusten. Hoewel de ervaring ons geleerd hieeft, dat wij tegen wind beter spel leveren dan andersom, waren we niets rustig, daar de spelers onderling over de opstelling verschil van meening hadden. Het kwam echter alles goed, want na de rust gaf T. geheel de toon aan. Vooral het eerste kwartier. Direct na de aftrap gaat Henk langs de lijn en heeft de achterhoede aille moeite. Een vrije schop levert niets op. Om beurten komen onze vleugels in actie, terwijl de A. aanvallen ongevaarlijk zijn. Als Gom een aanval onderbreekt, plaatst hij ver naar voren, een voorzet volgt en alleen een corner kan onheil af wenden. Die wordt mooi voor het doel' geplaatst en door Theo onhoudbaar inge kopt. 20. Er is dan 20 mnt. in de 2e helft gespeeld. Fel reageert A hierop. Een zeer moeilijk ingeschoten bal wordt door Joop uit de uiterste hoek gegrab beld, terwijl enkele oogenblikken later een Kinderwagen bijna omvergeschotem wordt. Telkens volgen nieuwe T.-aanvallen, waar bij vooral Theo vaak iets te lang wacht Jan geeft naar rechts, een schot volgt op het A.-doel. Keeper en back begrijpen elkaar niet. E)e bal komt dan vrij voor Theo en bet is 30. We voelen ons vei lig. Dan mist Th. een prachtkans. Andijk wordt slechts zelden gevaarlijk en onze achterhoede is nu saïe. Ars Gom aanvalt maakt de scheidsrechter een blunder door een in het oog loopende verkeerde be slissing. T. zet weer een moöie aanvat op. P. N zet voor, buitenspel. Scheids-, rechter had een A-man vergeten mee te tellen, die vlak bij stond opgesteld. Nu volgt een Andijk-aanval, zeer duidelijk wordt de bal met de hand gespeeld, daar na doorgegeven naar de meters buitenspel staande A-linksbuiten, die doorspeelde toen T. wegens de overtreding het spel staakte, maar de scheidsrechter gat doel punt. (Hij wenschte niet uitgelachen te worden, maar het ging hem als Uilenspie gel. Hij maakte liét er naar; ook Andijk was van deze meening. Het is jammer, dat deze hardwerkende ploeg zich met zoo'n onnoozel doelpunt beloond aag.) De wedstrijd is bijna ten einde, de horloges worden regelmatig gecontroleerd, Gom werkt weg, een A-speler springt voor de bal en het is tijd. We hebben gewonnen. Jammer voor deze A-speler, want hij leek zich nogal bezeerd te hebben. We hopen, dat het goed afloopen mag. In de beste stemming keerden we terug. Op Wieringen hoorden we van de over winning van Alkmaar op BKC. Dus zal de strijd, die ons te wachten staat, goed moeten worden voorbereid. Als gespeeld (wondt als na de rust, hebben we een goede kans. Toen werd er gespeeld. Dat was een klasse verschil. De productiviteit kan nog worden opgevoerd, hoewel we in deze wedstrijd zoo nu en dan pogingen hebben gezien om de best staande speler de bal toe tespelen. Als dat regel wordt,, maken we meer goals. Texel 2Helder 4. In een onbe duidende wedstrijd heeft T. 2 kans gezien van H 4 te ver.liezen. Er moet slecht ge speeld zijn. H. vvist het eerst te doelpun ten en er zelfs 20 van te maken. U(t een penalty werd de achterstand ver kleind. Een strafschop werd door de H.- keeper gestopt. T. neemt nu de middelste plaats in. Het komt ons voor, dat ze met meer training en wat meer ernst een betere, zoo niet de bovenste plaats, had-' den kunnen bezetten. Als steeds, zeggen, we ook nu: Tot de volgende competitie, maar dan beter. In Alkmaar werd reeds gefuifd, wat ons wel wat voorbarig voorkomt. Komen jullie maar flink trainen, mannen van Texel 1. Daar moet het van komen. Werkt kleine foutjes weg en zorgt voor conditie. Trainen: Donderdagavond HALF ACHT. Adspiranten: Deze week geen zaaltrainen. Denkelijk wordt er Zaterdag middag op het veld geoeiend. Zie vol gende krant. D.D. Rillerig, koortsig en onbehaaglijk? Sluit die aanval direct. Ga naar bed en gebruik "AKKERTJES". Ge zult verbaasd en ver heugd zijn de bijzonder krachtige werking van AKKER-CACHETS te ondervinden. Voordat Ge 't weet is alle narigheid ver geten. Ze kosten slechts 52 cent per 12 stuks. VOOR BOLLENKWEEKERS. De besturen van H.B.G. en Bollencul- tuur richten zich in dit nummer met eenige belangrijke mededeelingen tot onzie bollenkweekers. Het gaat om een zaak van groot belang, waarom we ftr ook op deze plaats gaarne de aandacht op ves tigen. VOOR ONZE DAMMERS. Een adv. in dit nummer kondigt een simultaanwedstrijd aan; de wedstrijd wordt Zaterdag in hotel Texel gespeeld. Allen, die daarin belangstellen, zijn wel kom. TERAARDEBESTELLLING Jb. BUIJS Jbz. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk overschot van de heer Jb. Buijs Jbz. op de Alg. Begraafplaats alhier teraarde be steld. Onder ,de velen, die de overledene, de laatste eer bewezen, merkten we eeni tiental postbestellers en oud-postbestellers uit onze gemeente op. De heer Buijs, die hier 18 Maart in de leeftijd van 76 jaar overleed, werd 26 Nov. 1883 tot brievengaarder en telefo nist te de Cocksdorp benoemd, welke functie hij tot 1922 in welk jaar hij eervol ontslag bekwam, met accuratesse waarnam. Mede was hij lid van de plaat selijke commissie der N.Z.R.M., in welke functie hij mede verdienstelijke arbeid ver richtte. Sinds kort was hij te den Burg woonachtig. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de heer W. H. Lap, secr. van de plaatselijke Comm. der N.Z.R.M., die in gevoelvolle bewoordingen de verdiensten, schetste van de overledene, die zooals spr. duidelijk deed uitkomen niet ver geefs heeft geleefd. Met lust en liefde 'heeft de heer Buijs de belangen van de in nood verkeerenden en van de Mij. be hartigd. Een zwager van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. De heer Buijs ruste in vrede. „TEXELAARTJES". Om tegemoet te komen aan de wen- schen van hen, die gaarne ook in ons blad een rubriek „Kleine advertenties" (koop en verkoop, huur en verhuur, gevonden en verloren voorwerpen) opgenomen zou den zien, GEHEEL met kleine letter ge zet, en dus WEINIG ruimte innemend, deelen we mee, dat we zoo'n rubriek zul len openen. Wie met zoo'n „kleine adver tentie" wil volstaan, geve voortaan op, dat hij een „Texelaartje" plaatsen wil. „Texe- laartje" zal n.l. de naam van die kleine advertenties in ons blad zijn. STILLE OMGANG. Aan de Stille Omgang te Amsterdam, gehouden in de nacht van Zaterdag op Zondag, namen 53 Texelaars deel, on der wie Kapelaan Van Schijndel, vanhier. NAAR FRANKRIJK. I Door tusschenkomst van het Texelsche Schapenstamboek in N.H. werden dezer dagen hier voor Frankrijk gekocht: 30 controle-schapen (prijs 3638 gld.) en twee rammen (een van f75,en een van plm. f 40, EERSTE KIEVITSEI. De heer W.Verhoeve alhier was gister middag de gelukkige eerste vinder van een kievitsei op "Texel in dit seizoen. Hij vond liet in Waalenburg en bezorgde het aan de handelaar A.Plaatsman alhier, idie er een gulden voor betaalde (Vorig jaar eerste kievitsei op 23 Maart). EXAMENS. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. B. Roeper Jd., thans werkzaam op het Land- bouwhuis te Alkmaar, slaagde te Amster dam voor het examen machincschrijveu (40 lettergrepen) van de Vereeniging van Leeraren en voor het diploma Steno en| mach i nesch rij ven ONGEVAL. Gistermiddag is aan de Westerweg een jongeman (H.Spigt, Molenstraat) bij 't laden van een voer hooi van de wagetl, gevallen, ten gevolge waarvan hij een pols brak. Hij heeft zich in het R.K. Ziekenhuis te Den Helder doen behande len. KERKNIEUWS. De Bondsdag van het N.J.V. op Tweede Paaschdag. Thans hebben zich reeds meer dan 500 deelnemers van de overkant opgegeven. Daar er op z'n allerhoogst 700 plaatsen/ gemaakt kunnen worden in de kerk, kun nen van de Texelaars alleen de Bondsi leden en de oud-leden toegelaten worden, mits zij deze week nog programma's, te vens bewijs van toegang a 15 ct., bestellen aan het Bureau van de regelingscommis sie, Warmoesstraat 22, te den Burg. DE COCKSDORP. Het nut van een jaarlijksch schoolreisje, vooral voor de leerlingen van de hoogene klassen van de lagere school, wordt tei genwoordig wel algemeen ingezien. En voor onze Texelsche schooljeugd, die door haar opgroeien op een eiland immers de gelegenheid mist kennis te maken met zooveel begrippen, die Yoor menig ander kind vanzelfsprekend nekend zijn, is een reisje naar „de overkant" al zeer belang»! rijk. Op de aardrijkskundeles zijn ze de heele wereld door geweest, maar ze licb' ben misschien nog nooit met eigen oogen, een trein, een electrische tram, een sta tion, een groote stad met verkeersnege- ling, fabrieken, een vliegveld gezien. De groote moeilijkheid is natuurlijk het benoodigde geld bij elkaar te krijgen. In normale tijden spaarden de kinderen er 'n jaar voor en de zaak was in orde. Helaas is het tegenwoordig voor veel ouders niet meer mogelijk, hun kinderen wekelijks het spaargeld mee te geven. De schoolkinderen van de hoogste klas sen van »de schoot te de Cocksdorp, wil len nu probaeren zelf het geld voor eeni reisje te verdienen, door over eenige we ken een uitvoering te geven in Hotel De Hoop. Er zal gezongen worden: school liedjes en de heele geschiedenis van Sneeuwwitje; en na de pauze wordt een tooneelstukje opgevoerd. De kosten van een en ander zijn zoo 'laag mogelijk ge houden: alle costumes zijn b.v. bijna zon der onkosten door eenige moeders in orde gemaakt. Binnenkort zal u een tekstboekje te koop worden aangeboden, bevattende de woorden van de in het tooneelstuk te zingen liedjes: Dit boekje is tevens bewijs van toegang en kost dertig cent. De prijs is zoo laag mogelijk gesteld, in de hoop, dat zeer velen deze uitvoering zullen be zoeken. En mocht u niet van plan zijn te' komen, koopt u dan toch een boekje, u geeft dan 'dertig cent voor een goed doek We hopen (en verwachten eigenlijk ook) wel zooveel boekjes te verkoopen, dat we twee avonden zullen moetan geven. De data worden nog nader bekend gemaakt, waarschijnlijk omstreeks de eerste week van April. Behoudens goedkeuring door het Ge meentebestuur, zullen eenige fraaie, door de schoolkindenen gemaakte voorwerpen verloot worden. EIERLAND. ESPERANTO. De Esperanto-les van morgenavond is verzet naar Maandagavond. b.d.W. OOSTEREND. FANCY-FAIR. Voor de O.V.V.-FancV-Fair worden gaarne geschenken in ontvangst genomen. Vrijdag wordt te den Burg, Zaterdag te Oosterend en omgeving e»en ophaaldienst georganiseerd. Ieder, die voor sport ge voelt, drage een steentje bij. OUDESCHILD VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 14 Maart: 568 Kg. vereen, wulken; 237 Kg. vrije wulken. 16 Maart: 1442 Kg. vereen, wulken;559 Kg. vrije wulken; 509 Kg. vrije garnalen. DE KOOG. ZAKENNIEUWS Aan ner 'txrricTif over de Uitslag van de onderhandsche aanbesteding van het fili aal van Dros' Magazijn alhier, opgenomen in vorig nummer, kunnen we nog toevoe gen, dat het metselwerk na hernieuwde aanbesteding aan de heer I. Vojgt ,werd opgedragen. De aanbesteding van de1 cïectr. aanleg zaï' plaats hebben, zoodra het bestek, dat door het Installatiebureau Vijgen (Amsterdam) vervaardigd wordt, gereed is. Het geheel staat onder archi tectuur van de heer Saai, te Alkmaar. (Dit laatste was Zaterdag verkeerd ver meld.) Naar men ons meedeelt, krijgt de win kel een diepte van 13 M. en etalageruiten ter gezamenlijke lengte van 30 M. Rechts grenst het gebouw aan het Kaapwegje. Ook daar worden etalages aangebracht. Links wordt de slagerij met bovenwoning voor de heer C. Visser gebouwd. (D|lt werk werd aan dezelfde aannemers ge gund.) Het filiaal van Dros' Magazijn krijgt geen bovenwoning; we! zal annex dit pand aan het Kaapwegje een woonhuis worden gebouwd. Ten slotte wondt nog gemeld, dat de zaak "uiterlijk 25 Mei geopend zal zijn. VLAS' WARENHUIS. Bij onderhandsöhe aanbesteding van de uitbreiding van Vlas' Warenhuis met een z.g. galerij cn verdere restauratie en van de bouw van een woonhuis werden de werkzaamheden opgedragen aan metselaar Jb. Graat, timmerlieden Bakker en Koorn, loodgieter P. Oele. Gunning schilderwerk volgt nog. Bouwkundig adviseur is arcli. Igesz. Het is de bedoeling de etalage-» ruimte van het warenhuis belangrijk uit te breiden en het aanzien van het geheel nog meer te verfraaien. DR. VAN SCHELVEN, deel uitma kende van de Ned. Roode-Kruis-ambulan- oe in Abessinië, hieeft aan zijn vrouw ge telefoneerd, licht gewond te zijn. Intus- schen is mevr. Van Schelven met haap zoon reeds op weg naar Addis Abeba en wel naar aanleiding van de eerste dag— bladberichten over de verwonding van haar man. (We ontleenetn dit bericht aan de dagbladen van gisteren) Amsterdam. Dr. H.Lovink, oud-di- recteur-gen. van iele Landbouw, is ernstig ziek. Hij is in het Anth. Leeuwenhoekhuis opgenomen. Te Eist heeft een brand, zooals de Betuwe sinds menscbenheugemis niet heeft aanschouwd, de veilingsgebouwen groo- tendeels verwoest. Een kwart miüiaen manden ging in vlammen op. Het hoofd-t gebouw bleef behouden. Schade een kwart millioen. Engeland. Gisteren is de Koningin Mary, 's werelds grootste schip, van de Clyide-weri naar Greenock gevaren. Het was haar eerste reis. Langs de route van 24 K.M. bevonden zich 2 millioen kijkers. Door wind en tij raakte het schip twee maal aan de grond. Zeven sleepbootem konden het schip niet voldoende in be dwang houden. Engeland. De Locarno-mogendhe- den verklaarden met Hitier te willen on derhandelen; maar voor de duur van die onderhandelingen zouden dan BngelsChe en (taliaansche troepen in het Rijnland worden gelegerd als strafmaatregel we gens schending van het Verdrag van Lo carno door Duitschland. HITLER WEIGERT echter hierin toe te stemmen. Hij zal de troepen niet uit 't Rijnland terugtrekken. Duitschland wil op voet van gelijkheid behandeld worden en zal geen vernederende voorwaarden aan vaarden. Na de verkiezingen zullen door Duitschland nieuwe voorstellen worden in gediend. Frankrijk. Boven de voorsteden van Straatsburg werden twee Duitsche militai re vliegtuigen, 50 M. hoog, waargenomen. Van die vliegtuigen uit werden foto's gemaakt. M

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5