(iwrdQkvm GOEDKOOP GOEDKOOPER GRATIS De Verrassing. ADOLF HITLER. Duitschlands Rijkskanselier (laatste toto.), achter wie ziöh bJijkens de stem-» ming van Zojidag bijna 99 pet. van het Duitsche volk sdhaande. VKK 1813 RECENSIES. Buitenleven. Herwig's Maandblad voor zei ftu in ie ren en natuurgenot, f2.50 p.j. tr. p.p. Uit de inhoudTuinen en parken in Nederland, Dit jaar zaaien we..., Het snoeien van appel en peer, De Paaschcactus, De Zijderups, Vetplanten, De groentetuin in Maart, Perziken voor de liefhebberstuin, Over konïjnenfokken, Het kamer aquarium, Vragenbus', puzz les, enz. Alles rijk en fraai geïllustreerd, Talens' Eierverf. De bekende Apeldoornsche firma Ta- lens en Zoon, zendt ons ter recensie een paar pakjes eierverf. Het wordt ook in ons land met Paschen meer en meer ge woonte eieren een mooi kleurtje te geven. Deze eierverf maakt het liefhebbers al heel gemakkelijk. Ze is in vijf kleunen ver-i Ikrijgbaar a 5 jeft. per zakje en is absoluut gitvrij. Vraagt uw boekhandelaar. Ge bruiksaanwijzing is op de zakjes aange geven. Kareltje, het neefje van onze tante Betje, was verliefd geworden op de Muze der 'Muziek. Die tante Betje zie ik liever van ach-; teren dan van voren. Nu en dan strijkt ze als een bonte kraai onverwachts op ons neer, strooit ons halletje vol tasschen, doozen, parapluies en wandelstokken, legt beslag op de beste slaapkamer in onze kleine villa en verbiedt my in het salon te rocken. Dit keer echter," nadat ik onbe-i twist twee maanden Lang baas was ge weest ïn mijn eigen huis, teisterde ze ons met Kareltje. „Wees vooral hartelijk voor de lieve jongen" schreef ze. „Zorg, dat hij op tijd schoone kousen aantrekt en geef hem niet te veel weelderige dingen. Geef hem gelegenheid zijn stem te oefenen, want hij is dol op muziek en belooft een uitstekend zanger te warden". Kareltje kwam. Z'n onsympathiek ge zicht zat vol streken en plekken, net een kruiswoordenraadsel. Toen hij over de mat in de gang ge struikeld en zonder averij binnen geko men was, liep hij regelrecht naar de mu ziekkamer en sloeg onderweg z'in map met muziek alvast open. Hij ging aan de piano zitten, sloeg een paar accoorden aan en keerde zich toen om naar Jannie en mij. 1 MARY PICKFORD. Vroeger film-actrice, thans presidente van een groot Arnerik. Filmgezelschap (United Artists). In de voorbije winter schreef ze twee boeken op godsdienstig gebied. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. IIIIIIHI1B HYGIENE en VEILIGHEID. VRUCHTEN EN SLA. Wasschen vóór het gebruik. Het is reeds lang bekend, dat op vruch ten en groenten ziektekiemen kunnen voorkomen, die bij de mensch infectie ver oorzaken. Worden deze levensmiddelen gekookt ot gestoofd, dan heeft dit niet veel te beteekenen. Anders daarentegen als zij rauw worden verorberd. Door ongewasschen sla zijn meer dan eens typhus-bacillen overgebracht, die dan tot het uitbreken dezer ziekte aan leiding gaven. Hetzelfde kan bet geval zijn, als kersen, bessen, druiven, enz. door de hand van plukker en verkooper, door slootwater, besmet zijn. Zoo mogelijk moet men de vrucht van de schil ontdoen. Gaat dit niet, dan is flink wasschen met zuiver water het beste voorbehoedmiddel tegen het overbrengen van ziektekiemen. „Die piano moet gestemd worden", be sliste hij met een knorrig gezicht. „Op zoo'11 ding Kan IK niet spelen". Ik keek verbaasd en liet beschaamd het hoofd hangen. Er kwam iedere maand een klein, hijgend mannetje met veel drukte de piano stemmen. Ik deelde dit Kareltje mede en voegde er neerslachtig aan toe, dat hij mij de oogen geopend had. Het kleine, hijgende mannetje bleek een be drieger te wezen. Kareltjes wangen en voorhoofd werden door een vinnig rood 0vertogen en hij zeij dat hij dat ding wel eens' zou stem men. Hij nam het kistje met gereedschap en haalde de voorgeviel van de piano weg. Toen ging hij aan de snaren tokkelen en hield zijn hoofa schuin naar één kant. Hij brak 'n pedaal en strooide de toetsen de ka mer rond. Daarna overzag hij kalm de door hem aangerichte verwoesting en be weerde, dat hij nog nooit zoo'n gekke piano had ontmoet. Daarop volgde voor ons een tijdperk van mateloos leed. Wanneer ik moe van miin dagelijksche arbeid thuis kwam. smachtend naar rust en vrede, klonk me reeds op de stoep een bloeddorstig In-, dianengeluid tegen, veroorzaakt door Ka reltje, die de hooge C trachtte te halen. Als onze neef daarmee bezig was, dan lag er op z'n gelaat een blauwe gloed, ston den z'n keel en neus strak en z'n oogetj glazig. Maar hij ihaalde de hooge C nooit. DE MADARIAGA. De Spaansche politicus, die voorzitter is van de Commissie van Dertien, welke de vrede in O.-Afrika tracht te herstellen. .1 JIM MOORE. De thans 85-jarige Overste Jim Moore, destijds de rechterhand van Buffalo Bill, welbekend uit Wild West-verhalen. HET PRACTISCH MODEBLAD. EEN GEHEEL JAAR GRATIS STERK GEREDUCEERDEN PRIJS VAN /0.98 Hij; /rpmmelde a|an de lagere noten en riep, |dat hij niet rusten zou, vóór de hjocn ge C hem makkelijk lag. Ik maakte hem er op attent, dat naar mijn bescheiden meening, die hooge C hem te machtig zou blijven. Maar Karel tje is een van die dikhuiden, die geen zachte wenken verstaan. Hij antwoordde met drukke gebaren, dat tal van minder waardige lieden jaloersch waren op zijin stem, maar dat ze voor zijn part naar de drommel konden loopetn. Drie weken lang, 's morgens, 's mid dags en 's avonds waren we met Kabel tje ien zijn wanhopige pogingen om die C te halen opgescheept, totdat de bu ren over hiet afschuwelijk gekrijsdh be gonnen te klagen. Op een avond "kwam meneer Jansen bij me niet een gezicht vol woede en verach ting en hij zei me, nooit geweten te heb ben, dat ik zoo'n vrouwenbeul was. Ik bracht de man aan het verstand, dat hij zich vergiste, waarop hij mij, om het weer goed te maken, een goede raad aan de hand deed. ik moest, vond hij, mijn piano liet huis uit doen. Dat kon heel makkelijk. Ik moest maar voorgeven, dat ik met de betaling van die huurkoop-tin gel-tangel op achter was en daaraan toe schrijven, dat de piano zou worden weg gehaald. Ik maakte een afspraakje met mijn leverancier. De volgende dag kwam hij laadde de piano in ae wagen en reed er mee weg. „Breng hem over een dag of veertien terug, fluisterde ik hem toe en drukte hem meteen een geldswaardig papiertje in de hand. Kareltje was ontroostbaar. Een paar dagen liep hij mokkend en foeterend het huis rond, maar zijn Indianengehuil was gelukkig verstomd. Toen, na het genot van een degelijke maaltijd, trok ik m'n leunstoel wat dichter bij de haard en sloeg het „Ploertenboek" van Taoekerey open. 'n Pijp, een leun stoel, een geestig boek envrede. Hoe heerlijk. Nauwelijks was ik echter met ni'n lec tuur begonnen ot de stilte werd ver scheurd door een helsch lawaai aan de voordeur en daar kwam Kareltje de ka mer binnenstormen. Hij sleurde een pak ket, mee, dat er onheilspellend uitzag. ,,'t Is in orde!" schreeuwde hij, met z'n armen zwaaiend. „Je precaire finan- cieele omstandigheden zullen je niet be- rooven van het beetje muziek, waarop je ten volle recht hebt. Ik heb dit gekocht, om je te verrassen. Als ik een paar uurtjes oefen, heb ik de slag wel beet. Vol sombere voorgevoelens keek ik toe, terwijl hij z'n pakket openmaakte. Met een theatraal en trotsch gebaar zwaaide hij het afgrijselijke, sohitterende ding voor m'n gezicht. Het waseen saxophoon. JAPON VAN WOLLEN STOF. WK 1813. Wollen weefstels treft men ln qroote verscheidenheid aan, zoowel wat kleur als uitvoering betreft. Be halve zwart en donker blauw zijn donkerrood, terra-cotta en een der vele 'deuren groen wel het meest geschikt. Een aansluitend kraaq|e met een kleine touffe bloe men staat aardig en ge kleed. De mouw Is glad. wordt over de elleboog aanmerkelijk ruimer en Is met eer manchet afgewerkt. De voorbaan heeft aan belde zijkanten In zette deelen. die even klokken. De achterbaan is één geheel, terwijl de ceintuur op afstan den van Y c.M. Is doorgestikt. Patronen in de maten 424446 voor 58 ct. JAPON VOOR GEZETTE PIGÜI fN. VKK 1805 Voor gezette figuren is hel her' --cilijk con fectie japonnen te koo- pen. Hieraan kan men op uitstekende wijze tege moet komen door aan de haod van goede patronen zelf te gaan naaien Effen zoowel als een weinig opvallende fantasie stof leenen zich uitste kend voor het weerge geven model, dat In door gaande banen ls geknipi en in de taille even aan sluit. Een ceintuur kan op deze japon gedragen worden, mits héél smal. doch beter staat het ge heel zonder ceintuur. In de puntige halsuitsnijding wordt een los vest ge dragen, terwijl langs den omtrek een bles Is op gestikt: een paar patjes van stof worden tevens aangebracht, vastgehouden door een clips, terwijl een smalle nervure even onder en boven de taille- lijn wordt gemaakt. Recht achter gedeelte met een paar figuur naden op taille hoogte en aan de voorzijde een ingezette plooi met opgestikte stofreep Patronen verkrijgbaar in de maten 48 50 52 a t 0.58. I Reeds geruimen tijd hebben wij gezocht naar een middel, om oaze lezeressen een genoegen te doen. Oize aandacht viel ten slotte op Hoewel het abonnement op dit blad reeds uiterst weinig kost (ƒ1.65 per jaar) hebben wij met de uitgevers een overeenkomst aangegaan, waardoor onze lezeressen zich de geregelde toezending voor kunnen verzekeren. De eenige voorwaarde is, dat zij ons één abonné op ons blad aanbrengen. De moeite is gering - De belooning groot. Mochl het U intusschen niet gelukken, U deze premie te verzekeren, dan kunt U zich als abonné op ons blad niettemin op „Het Practisch Modeblad" abonneeren tegen den Door het aanvragen van het Voorjaarsnummer van „Het Practisch Mode blad" (afgehaald aan ons bureau a 10 ets. of na ontvangst van 12 ets. door de Administratie, Postbus 36, Den Haag), kunt U zich overtuigen van den schitterenden inhoud van dit blad, met bovendien: 1 gratis Knippatroon per jaar, aardige Prijsvragen, een Knipcursus, enzoovoorts. In te zenden aan de Directie van dit blad. Ondergeteekende Verlangt een Gratis Abonnement op „Het Practisch Modeblad" en geeft U daartoe als nieuwen abonné op Uw blad op brengt geen abonné aan op Uw blad, maar wenscht zich zelf te abon- neeren op „Het Practisch Modeblad" legen den gereduceerden prijs van 0.98. 'I Verzoekt toezending van een proefnummer ad. J 0.10. Handteekening Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4