draagt den 'K jiirsm De Radio, y N.V. Ph VLESSING, den Burg. (ORSETBAND VOOR DE VROUW. RECEPTEN. POFFERTJES. 200 gr. bloem, kwart L. water (lauw), kwart L. melk (lauw), 20 gr. gist, 10 gr. suiker, 1 theelepel zout, 1 eetlepel keukenstroop, 1 pakje vanille suiker, poedersuiker, boter om te bakken. Maak van de gist, suiker en wat lauw water een papje en laat dit 15 mnt. op een lauwe .plaats dichtgedekt staan. Dan de rest van het water en de melk met del stroop mengen. Doe de bloem in de kom en voeg hieraan toe _(in een kuiltje) het gistpapje; maak met het mengsel van wa ter, melk en stroop een mooi beslag; klop het flink luchtig. Laat het nu 1 '/a a 2 u. op lauwe plaats dichtgedekt staan; voeg er daarna pas de vanillesuiker en het zout bij. Maak poffertjespan flink warm, in elk vormpje stukje boter, even smelten, een lepel beslag en verder aan beide kanten; mooi bruin en gaar bakken. Daarna op een schaaltje opdienen, stukje boter er bij en bestrooid met poedersuiker. Abonneert U op Kers' Keukenge heimen; maandblad; t2,40 per jaar. GOEDKOOPE PATRONEN. Te bestellen bij de Uitg. Mij. „Neerlan- dia", Kr. Nieuwe Oracht 62-64, Utrecht. A 146. Klaargeknipte patronen ver krijgbaar voor 96 en 104 c.M. bovenwijd te. Noodig: 3,25 M. stof van 90 c.M. breedte. A 147. Patronen voor bovenwijdte 92 en 112 c.M. Noodig: 4,50 M. stot van 90 c.M. breed. Deze modellen zijn ontleend aan het Nieuwe Modeblad; abonn.prijs per 3 mnd., zes nrs., 11,20; tr. pp. 11,50. We mogen nu nog zoo verlicht zijn in de 20e eeuw en we mogen nog zulke breede opvattingen hebben, een gebeurte nis is het toch als men nieuwe buren, krijgt. En dit was het geval geweest met de familie Kwikkers. Ze woonde één hoog De tweede étage had al een poos leeg gestaan totdat op zekere dag het bordje met „Te huur" van de woning verdween en mevrouw Kwikkers van de opzichter vernam, dat ze nieuwe bovenburen zou krijgen, een klein gezin, twee menschen maar. En heel rustige menschen boven-, dien. In de groote stad is een verhuizing altijd min of meer een publieke verma kelijkheid. Niet zoozeer voor wie ver huist en voor wie de rekeningen van ven huizer, loodgieter, electricien, behanger, stoffeerder, meubelmaker, schilder, stu- cadoor en nog een dozijn andere leve ranciers en ambachtslieden betalen mag. Neen, een vermaak voor die buren. Is er heerlijker gelegenheid denkbaar om ongezien achter de vitrage-gordijnen het heele hebben en houwen van 'je a.s. buren langs je venster te zien omhoog-1 hijschen. Is er grooter genot denkbaar dan deze uitgezochte gelegenheid om, breedvoerig en onweersproken oritiek te kunnen uitoefenen op dat-boeltje vain de „nieuwe menschen" en te smalen over dat „zoodje, waaraan geen blind paard schade kan doen" en over de stoel van „meneer" met de kapotte zitting. En over dat penantkassieWat leek dat nou. Uit het jaar honderd. Je zou het voor je verdriet niet in huis willen hebben. Deugt niet eens voor brandhout. En dan had je die ledikanten moeten zien. Net uur 90. Nou, vader treft het. Hij vindt de 91. Vader gaat naar de wagen. dokter thuis en deze vraagt: Wat is etf Maar wat schrikt hij dan. Hij begrijpt met de patiënt Vader wijst naar de er niets van. De dokter kijkt naar kinderwagen en vraagt: Ach, dokterwitt vader en denkt: Wat doet die man u Pietje alstublieft helpen. De dokter raar. Zou hijzelf de patiënt niet zijn staat wat vreemd te kijken. Het was een gek geval. het hek van Artis. Deze en dergelijke opmerkingen had mevrouw Kwikkers vanachter de vitra ge gordijnen gedurende een heele morgen op haar uitkijkpost gemaakt toen op een Zaterdag wat een idiote dag om te verhuizen, had mevr. Kwikkers onmidt del lijk verklaard reeds 's morgens vroeg een verhuiswagen voor de deur was verschenen. Omdat mevr. Kwikkers niet van te voren gewaarschuwd was, had ze onmiddellijk haar gelaat in een diep verontwaardigde plooi gezet en had ze zoo gauw ze kon de traplooper opgeno-» men wegens het verwachte op en neer loopen der verhuizers, mitsgaders de nieuwe bewoners „met vuile voeten". Toen meneer Kwikkers om één uur van zijn bezigheden thuiskwam werd hij on middellijk vergast op een nauwgezet en uitgebreid verslag van de verhuizing van het aantal kaenen, dat die lui over de trap op en neer gerend hadden, over de „vodden van kleeren" en de „tot de draad versleten loopertjes". Niet lang daarna kwam blijkbaar ook de nieuwe buurman van twee-hoog thuis. De fa milie Kwikkers had iemand de straatdeur hooren binnengaan en toen, dat iemand zich over de kale trap naar twee-hoog begaf. En toen gebeurde het. Want niet zoo dra de nieuwe buurman zijn beenen bin nen de deur van zijn woning gezet had, ot een luid geschetter van een op volle kracht gestelde luidspreker barstte los. De nieuwe bewoner was zeker een radio maniak. Want hoe kon hij anders al met een direct na de verhuizing „muziek" heb ben Het was wel geen muziek, doch ze ker een radio-voordracht of een tooneel- stuk, maar in ieder geval werkte zijn radio nu reeds en nogal luid ook. Ze lijken wel mal, merkte mevrouw Kwikkers op. Terwijl meneer Kwikkers die zich aan het lawaai ergerde meende, dat de man door radio-ziekte be zeten moest zijn. Toen dit zoo een paar uur was door gegaan en de stemming in den huize Kwikkers jegens de nieuwe bovenburen beneden het nulpunt was gedaald, liep meneer Kwikkers het buiten-portaal op om in luide termen te verklaren, dat het een schandaal was, zoo hard als sommige menschen de radio aanzetten. Dat was de buren overlast aandoen. Hij zei dit in de hoop, dat de bovenburen toevallig ook op hun buitenportaal zouden zijn en dat ze zijn opmerking zouden hooren en tec VOOR DE JEUGD. ZELF EEN BAL MAKEN. Als je een oude fietsband hebt, kun je er een prachtige bal van maken, die heei geschikt is voor voetballen ot voor ande re spelen. Een motorfiets- ot een auto band leent er zich ook goed voor. Je knipt de band in ringen van drie tot vier c.M.. Voorts trek je deze ringen kris-kras over een vast samengeknepen gummispons, tot er een bal ontstaat. Zoo'n spons kunnen jullie hier of daar wel krijgen. Hoe meer ringen, hoe gro ter en steviger de bal wordt. Je zult zien, dat bet een fijne bal wordt, die het lang uithoudt. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. De laatste drie raadsels van de negen volgen hier: 7. Ik lig over het water. Raak ik mijn hoofd kwijt, dan krijg je de naam van een lichaamsdeel. Van welk 8. Op de plaats van de kruisjes moet de naam van een gezond voedsel komen. Ook op de eerste regel. X gezond voedsel X dom dier (zegt men) X verdiend geld. X niet warm. 9. Mijn Amerikaansche oom heet: BUK KREDOKRE. De naam van zijin beroep schrijf je met dezelfde letters. Welk beroep heeft hij dan Ik verwacht de oplossingen van alle negen raadsels niet later dan Woensdag. Doe daarbij opgaat van leeftijd, naam en adres. Niet op de enveloppe, maar op het briefje zelt. Er liggen al weer drie boeken voor jullie gereed. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. De leeuwen, tijgers en andere ver scheurende dieren in de Londensche die rentuin 'nuttigen per jaar plm. 450 paan den en 135 geiten. Een merkwaardig dier is een zee haas. Het is n.I. een visCh, welke, als hij vervolgd wordt, een vergiftige vloei stof uitperst, welke zijn achtervolgers een ellendige dood doet sterven. UIT DE NATUUR. Weerwolf. Het woord is samenge steld uit „wolf" en een oud-Germaansch woord „wer" dat man beteekent. Een weerwolf is volgens algemeen verbreid volksgeloof een man, die in staat is, de gedaante van een wolf aan te nemer. In de Middeleeuwen werd algemeen aan 't bestaan van weerwolven geloofd. Tegen woordig is dit bijgeloof nog sterk in Z.Rusland en iin Joego-Slavië. harte nemen. Doch het hielp niets. De rauwe, krijschende, bulderende en dan weer keffende en "krakende stem ging door, steeds maar door. De bovenbuur man scheen wel zeer speciaal op radio- redevoeringen en radio-too,nee! te zijn gesteld, want geen stukje muziek liet hij door. Het was als maar praten en schreeu wen en bulderen en krijschen en grom men, zonder eind. Waar de man de toe spraken allemaal vandaan haalde, mag Joost weten, want ten slotte wordt er te Hilversum en te Huizen toch niet de heele dag voor de microfoon gesproken. Maar hij schuimde zeker alle Europaesche zenders at om elk gesproken woord maar te kunnen ontvangen. Toen men in den huize Kwikkers wij- wel een zenuwcrisis nabij was en me neer Kwikkers al drie keer met een be zem tegen het plafond had gestampt - zonder succes, besloot de geplaagde man tot de aanval over te gaan. Hij ging op het portaal staan en brulde met stenv torstem naar boven: „Hédaar, idioot van tweehoog: Zou je die radio niet eens wat zachter zetten. Ben je heelemaal gek Ot zet tenminste een ander station aan. Versta je dat. En als je het niet doeb dan sla ik met een bijl je antenne van het dak af. Zet die radio af Wat opgelucht wilde meneer 'Kwik kers weer naar binnen gaan, toen schuch ter de portaaldeur van tweehoog open ging, en het verschrikte hoofd van een nietig mannetje met droevige hangsnor in de deuropening verscheen. „Het spijt me", zei het nietige man netje bedeesd terug, „maar ik kan d'xj niet afzetten en d'r luidspreker kan ik ook niet zachter zetten. Dat gaat altijd zoo maar door, zoolang als ik thuis ben. Het is mijn vrouw, weet u... ik heb heelemaal geen radio. 00 0 A146 A147 eel V- OCTROOI 17201 1° 2° 3° 4° 5° i 'vcrioifr OCTROOI 17201 Het iedeaol voor iedere vrouw. Steunt de buikspieren. Geeft steun in den rug en verschuift niet, 'Aanbevolen door H.H. Doctoren. Let op de elastieken hoekstukken. Prijzen vanaf f 3.90 tot f 11.50. REINIGINGSKRACHT nu tijdelijk 3 pakken voor 15 ct.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4