B&T T WEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT 'n i.kgraine op komst? AKKERTJES fexelsche Berichten SCHOONMAAK Woensdag 15 April 1936 AKKER.CACHETS VERLOTINGEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel; Overwegende, dat gedurende den laat- sten tijd een groot aantal aanvragen is in gekomen om vergunning voor het houden van verlotingen dat, alhoewel met deze verlotingen meestal beoogd wordt, de kas te stijven van vereenigingen, die een doel nastreven, waartegenover Burgemeester en Wethou ders sympathiek kunnen staan, het veel vuldig aanbieden van loten kan zijn van vereenigingen, in ruimeren kring en in- grooterc mate in het algemeen belang werkzaam, wanneer deze vereenigingen zich genoodzaakt zien op de offervaardig heid van het publiek een beroep te doen; brengen ter kennis van belanghebben den, dat zij, Burgemeester en Wethou ders, voornemens zijn een scherperen maatstaf aan te leggen bij de beoordee- ling van aanvragen om vergunningen, het geen tengevolge zal hebben, dat meer dan tot nog toe op verzoeken afwijzend zal worden beschikt, of wel de vergunning zal worden beperkt tot een zaal verkoop van loten ot tot dien op bepaalde plaat sen. Texel, 10 April 1936. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, JONKER. KAMP. DE SCHOONHEIDSCOMMISSIE. Teneinde verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen, wordt ons van de zijde van het Gemeentebestuur medegedeeld, dat in de uitlatingen, door de Burgemeester ge daan tijdens de Raadszitting van 9 die-i zer inzake laster over de z.g. „Schoon heidscommissie" niet zijn bedoeld te Texel gevestigde architecten. BENOEMINGEN. Met ingang van 14 April 1936 zijn door de Burgemeester tot buitengewoon die naar van politie dezer gemeente be noemd A. Brouwer, aan wie inzonderheid is opgedragen het toezicht op de nale ving van de bepalingen der Veewet en te Vee-verordening der gemeente Texel (fotkreupel) en P. Visman, speciaal belast met het toezicht op de naleving der Vogelwet. SPORTNIEUWS WANDELSPORT. De op Tweede Paaschdag door wan- delsportvereen. "Texel" georganiseerde atstandsmarsch over 35 K.M. is, ondanks het vrij gering aantal deelnemers (50 van Texel en acht van de vaste wal) goed geslaagd. Alhoewel zich aan de hemel nu en dan donkere wolken vertoonden, bleet het de geheele dag droog. Aan de marsch werd deelgenomen door de R.K. Wandel- en Natuurvriendenclub Vol moed voorwaarts (deze groep liep aan de kop), een groep uit De Cocksdorp, een uit den Hoorn, S.V. Tex. Boys en eenige andere personen. Bij de start, tegen elt uur op de Groe- neplaats, werd veel belangstelling ge toond. Ook in de dorpen, waar de tippe laars passeerden, op de aangegeven route, waarvan niet afgeweken werd. Er werd met een fiksch tempo gewandeld. In Bosch en Duin en in Hotel De Toekomst werd eenige tijd rust genomen. Omstreeks halt vijt kwamen de wandelaars weer te rug in den Burg. Er waren geen uitval lers. Niemand behoefde wegens voetbles sures behandeld te worden. De stemming liet niets te wenschen over. Aan de Koogerstraat werd namens de groep van Den Hoorn een drietal kran sen aan de voet van het Esp.-monument gelegd. Namens de Tex. Esp. Federatie bracht de heer H. Room hiervoor dank. Bij de aankomst op de Oroeneplaats had zich daar weer een groote menigte verzameld. Hartelijk werden de wande laars toegejuicht. In De Oranjeboom werd aan elke deelnemer bij monde van de de heer A. v.d. Meulen. ©en bronzen kruis met inscriptie, ter herinnering aan Jeze dag, en een speldje van V.V.V. Texel uit gereikt. De oudste deelnemers, de 68-j. Jb. Boon, uit Den Hoorn, de 62-j. M.Bak ker. uit de Cocksdorp, en de 61 -j. J. Scherer, uit den Helder, werden extra gecomplimenteerd. Een driewerf „hoera" verdienden zij zeker. Met de wensch, dat bij een volgende gelegenheid de belang stelling grooter zou zijn, besloot de heer Van der Meulen het officieele gedeelte van deze wandeldag, waarvan, zooals eer der gemeld, de organisatie in hoofdzaak berustte bij de heer O. Michels. VOETBAL. Het Paaschprograinma bracht ons Maandag Texel 2Oudeschild 1. Het is een sportieve strijd geworden. Over het a'gemeen zat er te weinig gang in. Aanvankelijk heeft O. het beste van het spel, en, waar de T.-achterhoede een on zekere indruk maakt, w-eten de gasten al spoedig op een goede wijze de leiding te nemen. De T-aanvallen worden slecht af gewerkt, er zit geen systeem in, zoodat de spelers elkaar niet begrijpen, terwijl de backs der gasten weinig moeite heb ben. Als er 15 min. gespeeld is, heeft O. zelfs een 20 voorsprong als Dick te vroeg uit zijn doe! loopt. Dan vlot het in de T-achterhoede even beter, waar door de T-aanvallen wat talrijker worden. Op solide wijze behandelt B. een scherp schot, terwijl een goede kans voor T. ver loren gaat, als eenmaal een bal rustig voor het doel langs huppelt. Een twee tal opgelegde kansen weet Jn.Bruin niet te benutten. Met om beurten aanvallen komt met ongewijzigde stand de rust. Na de rust is T. het meest aan bod, maar de kunst om doelpunten te maken verstaan ze niet. Verschillend; goed opgezette aanvallen gaan door lukraak wegspelen verloren. Het schieten is bepaald zwak. O. weet de achterhoede niet veel moeite te bezorgen. Wel ontstaan er eenige las tige momenten, als onze linksback te veel pingelt. Als er nog 10 min. te spelen is, wordt de O-achterhoede gepasseerd en Jan Br. weet deze truc-pass te benutten. Met 21 komt het einde van deze in alle gemoedelijkheid gespeelde wedstrijd. Zoomin Oudeschild als Texel kan zich op een sneile productieve aanval beroe men. De kracht ligt in de achterhoeden. Bij T. was Arie een groote steun, terwijl Slom en Jan Sikkeleras met Ben een hechte verdediging bij O. vormen. Spoedig hierna spelen Texel-Vetera- nen tegen een Texel-Combinatie. Ook dit was een amusante wedstrijd. Jan met Ab en Jelle weerden zich uitstekend. Ook onze spil kan er zijn. De aanval wist de kansen lang niet allemaal te benutten maar aan beide zijden kon worden aange vallen, en dat was juist het interessante, Met de rust was in de stand nog niets gewijzigd. Eerst na een kwartier in de 2e helft zette Niek keurig voor en de mid- voor kreeg een goede gemakkelijke kans: 10. Nog geen minuut later maakte Theo gelijk. Uit een handsbal maakte Th. 21 maar nu wordt hands genomen, het doelpunt wordt geannuleerd. Aan beide kanten zijn de keepers nog even actief en dan komt het einde. Nan leidde ver-, dienstelijk. De adsp.- wedstrijd Tex. A—Tex. Bovs A werd door onze jongens met 50 gewonnen. De uitslag zegt het reeds: „Texel was sterker", maar er kan nog beter gespeeld worden. Waarom zooveel loopen met een bal? Steeds weer elkaar aangeven, dus opstellen, moet het worden. Volgende keer beter. Met Pinksteren „Laakkwartier" op bezoek: Deze week wordt rondgegaan om de gasten een plaatsje te bezorgen. Wilt u nu reeds overleggen hoeveel plaatsen u beschikbaar heeft. Bij voorbaat harte lijk dank. - Hedenavond hebben we een Soiree voor de leden met hun dames. We reke nen op een groote deelname. Laat het 'n goede Sportavond zijn, waarop men op de juiste manier de clubliefde versterkt en waaraan we prettige herinneringen hou den. Aanvang halt negen in Hotel Texel. Donderdagavond kwart voor acht trainen leden. Komt zooveel mogelijk. Zaterdagmiddag halt drie Adsp. Contributie. Men wordt verzocht de contributie over de maand April, in ver band met afsluiting en eindrekening, zoo spoedig mogelijk te voldoen. Dit yeldt voor alle groepen: leden, junioren en ad- spiranten. HRC is kampioen der 3e kl. A. ge worden door haar overwinning cm. Hekier en de mooie 20 zege, die Succes op Volewjjckers heeft behaald_, op le Paascb dag. V/e wenschen H. geluk met dit mooie succes, en hopen, dat ook de promotie- competitie met de bovenste plaats zal worden besloten, waardoor dan opnieuw de 2e kl. zal zijn bereikt. Ook Mr. Laevey onze gelukwenschen. Dit is wel de beste belooning voor zijn trainingswerk. A.s. Zondag vermoedelijk Texel 1— Kenmemers 1Texel 2De Mok. Adspiranten: (zie T.C. Zaterdag.) D.D. JONGE HARTEN. De heer L. J. Jordaan heeft Zondag in zijn filmpraatje voor de Avro veel goeds verteld van de grootendeels op Texel ver vaardigde film „Jonge Harten". In deze rolprent, zoo sprak hij, werd in ruime mate plaats ingeruimd aan de natuur, welke een zoo actieve rol speelt, dat de, film hierdoor een onaantastbare kwaliteit en ruggegraat verkregen heeft. De film is aller sympathie en belangstelling waard. Losse nummers van Stuivers- blad, De Lach, Astra, Favoriet, Haagsche Post BOEKHANDEL PARKSTRAAT. IN EELMAN's DANSZAAL. Zoowei in de middagvoorstelling voor de jeugd als des avonds trok de familie Jacksons, optredende 2e Paaschdag in Eelmau's Danssalon veel publiek. De goede indruk, bij haar vorig optreden ach tergelaten, was daaraan niet reemd. Het programma was ook nu weer wel voor zien en de uitvoering zoo yerzorgd, dat het publiek algemeen zeer voldaan was. We zagen weer ongelooflijke goochel kunsten, hoorden het vermakelijk buik spreken en waren getuige van ^toute staaltjes van accrobatiek op rijwielen De „exotische bloemenpracht welke mr. Jackson op het podium ten toon spreidde wekte aller verbazing. Waar haalde de man toch al die bouquetten vandaan? In teressant was ook de fantastische dame- m-het-wit op het donkere tooneel, op wier japon met een projectielantaarn diverse dier- en bloemfiguren werden „getoo- vend", welke een vaak verrassend effect hadden. Aan goede muziek ontbrak het ook thans niet. De Volendammer accor deonisten deden het weer best. Alles bij een een voor de liefhebber recht gezellige avond. Een geanimeerd bal besloot deze feestelijke samenkomst. W. Als 's morgens dal onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère mei 1 of 2 Volgens recept van Apotheker Dumont TEXELS KLEIN TOONEEL. .Een vrijwel geheel bezette zaal, een feestelijke stemming, dat was „dik in orde", toen Texels Klein Tooneel Maan dag in Pen's Zaal een uitvoering gat. Het bestuur had het zich door de loens van een to oreels pel niet gemakkelijk gemaakt, terwijl de rust in de zaal'Sijdens de op voering wel eens te wenschen 9ver!iet. jammer, want de ernst, waarmede Je dames en heeren van Klein Tooneel zich van haar (hun) taak kweten, had heter verdiend. Na ©en welkomstwoord en een korte toelichting van de voorz., de heer M. Moojen, werd met de opvoering van het stuk, „De Andere", eeri fantastisch spel in vier bedrijven van Paul Lindau, een aanvang gemaakt. In het kort verteld behelst dit stuk Je tragedie van Mr. Halters, Off. van Justi tie (P.Vermeulen), die zich dermate heeft overwerkt, dat hij, mede door de diep gaande studie, welke hij van psychologi sche en crimineele problemen maakt;, ge heel overstuur raakt. Somwijlen over- heersüht zijn boo ze „ik" hem zoo, dat hij zich onbewust aan misdrijven schuldig maakt. Hij ontslaat op onredelijke gron den zijn huisknecht (A.Pen) en bezoekt de ,,'dievenkelder" De'Kreupele Eend (P. Eelman), waar hij met gespuis uit de on derwereld (W.Stiggelbout, Jb. Kok, Jan nes Broekman), in gezelschap van twee dames (Geertje Keijser en Jani Vermeulen het snoode plan beraamt in te breken bijl de Officier van Justitie dus bij zichzelf, flet zou ons te ver voer.n, wan neer we gingen uiteenzetten, hoe Mr. Hal iers tot de ontdekking komt, dat hijzelf de oorzaak is van de berg van moeilijkheden, welke hij tenslotte rondom zich opgesta peld ziet. Prof. Felderman (S. Zijm) weet hem gerust te stellen en te bewegen ge-' ruime tijd vacantie te nemen, opdat hjj gelegenheid vin Je het geluk dieelachtig te worden, dat ook voor netn is weggelegd: de liefde van een vrouw, van Agnes(mw. GeusVermeulen), de zuster van zijn vriend Arnoldy (A.Geus), voor wie hjj sinds lang innige genegenheid voelde, maar die hij ontweek, wijl zijn werk hem geheel in beslag nam. Behalve de reeds genoemden verleenden hun medewerking mej. Etje Dros en mej. Alie Bonne, resp. zuster van Mr. Hallers en dienstbode, en de hoeren Jan Bruin (klerk), M. Moojen (comm. van politie) en G. Witvliet (brig. van politie.) Er werd over het geheel knap gespeeld. Ook in de kleine rollen werd vaak goed spel gegeven. Mej. Jani Vermeulen, M. Moojen en W.Stiggelbout niet het minst deden goed werk. Dc zwaarste rol was aan de heer P.Vermeulen toebedeeld. 1, Een zeer goed tafereel, waarin de ver- eischte sfeer volkomen aanwezig was, bleek dat in de „dievenkelder" te zijn. Een geheimzinnige boei was het in dat somoer vertrek, waarToe bezoekers langs een houten trapje toegang kregen en waar een kaars en een petroleumlamp alleen voor verlichting zorgden. Daar zat ook spanning in, vooral toen de politie-com- missaris onder het buffet gekropen was om aan de weet te komen, welke plannen hier wei beraamd werden. Het was fan tastisch, zooals de schrijver het ook be doelde. Een druk en gezellig bal besloot deze voor ons Klein Tooneel zoo prettig ge slaagde avond. Eon uitkomit voor do wat en de vaat. .nu tijdelijk 3 pakken voor 1 5 ct. KW HUISVLIJT. De huisvlijttentoonstelling, Za'e tg en Zondag te houden in het St-Janshu s /ie de a dv. wordt door Pa to r F rink- man officieel geopend. T.B.C.-VRIJ VEE. Bij genoegzame deelname zoa hier ge legenheid worden gegeven tot l. u mark ten van t.b.c.-vrij vee. Naar we verne men is een voldoend aantal r. n 'eren aan gegeven. De eerstvolgende markt voor t.b.c.-vrij vee is bepaald op 27 Aj ril. ZAKEN NI EU VVS. Onder verwijzing van /ij a ai her entie in dit nummer verzoekt de heer A. de Wilt ons de lezers attent te maken o een biezonder attractie in /ijn etalage. Wie twijfelt aan de juistheid van hetgeen in de annonce beweerd wordt („aU. usch- bare" lampenkappen), ga eens een kijkje nemen in de Weverstraat. Daar vindt ge een origimeele reclame, welke uw aan dacht verdient. OOSTEREND. BAZAR O.V.V. De fancy-fair ten bate van de Sportver. „Oosterend" mocht zich, ook Zaterdag in een groote belangstelling'verheugen. Naar het zich laat aanzien, zal er een flink batig saldo in de kas van de vereeniging vloeien. Dc uitslagen van dc voornaamste verlo tingen luiden als volgt De fiets viel op 110. 47, en werd gewon nen duor de heer Joh. Rozendaal, de sprei op 110. 183, die wonderlijke speling van het lot door Mw. Rozendaal werd ge wonnen, de kapstok op no. 1 (wed, A. Burger), de boekenkast op no. 155 (P. Burger Gz.), de schilderij op 110. 234 (Joh. v. d. Slikke), terwijl de vacht gevallen op no. 41, nog niet werd afgehaald. DE MOK. BEZOEK VAN MINISTER COLIJN. Gistermiddag hoeft Z.Exc. Minister Co- lijn van plm. 24 uur een bezoek aan het vliegkamp gebracht. Naar de Hektersdlue Courant meldt, zou Z.Exc. te den Helder 0.111. het Instituut en het Torpedo-atelier bezocht hebben. (Ingezonden.) Als u dezer dagen moppert, Dat het nu al woer zoo laat isa Heeft dit niets met klok te maken, Uuiar die één brok regelmaat is. Maar het is dat stoften, plassen, Zoo volkomen vrouwen t^gen, Die er altijd in bet voorjaar Nooit een lood genoeg van krijgen. Alles moet eerst op z'n kop staan, Voor het neerkomt op zijn jxtoten, Mopperaars van „laat toch zitten", Noemen vrouwen idioten. Het verschikken en verschuiven, Maakt de kamer ongenietbaar, Dikwijls hoor je in die dagen, Van het eten is nog niet klaar. Schrobben, poetsen, lappen, boenen, Lucht van was, van kalk en verven, Hebben de sanctie om de vrede ln de huizen te bederven. Van een huis te muggenziften Heeft de vrouw het monopolie. Radicaal weet zij te kuren Met de schoonmaak-wonderolie. Tegen Paschen moest men vrij zijn Van het microscopisch pluisje. En dan blinkt weer, legendarisch, ieder Hollandsch binnenhuisje! RECENSIES. De Dokter in huis. Populair maand schrift voor de Volksgezondheid. Kost: t4.p. j. tr. p.p. Hoofdred.: Dr. J. Voorhoeve. Tal van deskundigen vertee- nen hun medewerking. Veel lezenswaar dige, ook voor leeken begrijpelijke stot. V.eel raadgevingen. Gelegenheid tot stel len van vragen.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5