De Overwinning. 35i! «Mode Vrouw c I I DAMES! MUS SLECHTS 35 CTS. Gemengd Nieuws Treebeek. De 52-j. J. Aarts, gehuwd en vader van een kind, is door een kolen- trein in een mijn aangereden en gedood. Bij Gennep is de 15-j. T. Sanders, toen hij opeens de weg overstak, door een auto doodgereden. Te Enschede is het 4-j. dochtertje van dhr De Ruig, toen het opeens de rijweg opliep, door een auto gedood. Amsterdam. B. en W. overwegen aan het gemeentepersoineel van 60 jaar tegen 1 Juli vervroegd pensioen te verleenen„ (wachtgeld.) Te Rhenen is Vrijdagmiddag een een deel van het dak van de beroemde Cunera-kerk ingestort. Zes arbeiders, in het gebouw werkzaam, wisten zich bijtijds in veiligheid te stellen. De kostbare preek stoel o.a. werd vernield. Van buiten is aan het gebouw niets te zien. Sinds'eenige jaren is men bezig de kerk te restauieeren. Er zou nog f30.000 verwerkt moeten worden. Door de ramp van Vrijdag echter is wel tweemaal zooveel noodig. Engeland. Sedert de telefoontarief verlaging in October nam het aantal aan sluitingen met 302000 toe. Frankrijk. Aan wereldtentoonstelling 1937 te Parijs zullen 41 landen deelnemen. Frankrijk. Te Parijs zijn de taxi chauffeurs in een felle concurrentiestrijd gewikkeld. Er zijn er, die geen 15 fr. pen dag vendienen. Er zijn in de stad 14500 taxi's. Oostenrijk. Troepen van de garni zoenen te Wieenen en in Oostelijk Oosten rijk worden naar de Duitscbe grens ver plaatst wegens militaire activiteit van Duitsche zijde aldaar. Uit Berlijn wordt verzekerd, dat de Duitschers aan de grens alleen maar oefeningen houiden. Het zijn n.l. Alpinisten-troepen. Monaco. De speelbank maakte slechte zaken. Eeinige beambten zullen wel ontslag krijgen. In Rusland wordt 6 Januari 'n volks telling gehouden, waarvoor meer dan een millioen tellers en controleurs noodig zullen zijp. - Amerika. De spiegel, ter waarde van een millioen dollar, bestemd voor de grootste telescoop ter were ld (Mt. Wil son, Calif) is met groote zorg van New1-' York (waar hij gemaakt word), naar Pa sadena, Calif., vervoerd en daar behouden aangekomen. Amerika. Uit verslag le kwartaal United States Steel Corp.: Er wend groo te r productie-capac. bereikt dan in eenig kwartaal sinds 1931. Duitschland. Berlijn. .(Uit de Times). Het is thans zeer onwaarschijnlijk, dat Duitschland in Oostenrijk zou willen in grijpen om de aansluiting met Duitsch land te verwezenlijken. Men hoopt, dat Oostenrijk daartoe zelf het besluit zal ne men, gesteund door de publieke opinie en misschien de Engelsche regeering. Men vraagt zich af, of hierover een volksstem ming geen uitspraak kan doen. Mijnheer Joachim Brummel was een stakker, een stumper, etein nul. Een eigen wil bezat hij al lang niet meer, omdat hij deze aan zijn vrouw had moeten afstaan;., Hij was een rasechte pantoffelheld, die zijn vrije Zaterdagmiddag vulde inet bood schappen voor zijn vrouw te doen en 's avonds om tien uur nog met het trqetel-, hondje een „straatje om" moest maken. Ook op het kantoor van de firma Bram san Bramson, waar hij sinds twintig jaren van 's morgens negen tot 's avonds zies uur geestdoodende arbeid verrichtte, werd hij nauwelijks geteld. En toch leefde er nog iets in hem, dat naar verzet tegen zijn slapende toestand zweemde; verzet, dat hoofdzakelijk uit zijn fantasie voortsproot. Want, fantasie bezat bij, al was het dan ook niet veel. Als htij zoo 's avonds naar huis wan-, delde, stelde hij zich voor, wat hij wel' zou doen als hij rijk en onafhankelijk was. Hoe hij tegen de oude Bramson zeg gen zou dat hij hem een kale opschepper vond, die „mooi weer" speelde van een ander z'n centen. En hoe hij de familie van zijn vrouw zou aanraden, voor hun eigen kostje te zorgen. Deze geachte „in/ stelling" meende namelijk, dat de Brum- mels geen stuk eten 's middags door hun keel konden krijgen, zonder dat er een of ander hongerig lid der familie a^n tafel vertegenwoordigd was. Soms maakte Joachim onder het huis waarts keeren, het vaste voornemen, om thuisgekomen, de boel eens radicaal te veranderen, maar had hij dan de deur ge opend, dan verdreef de schelle stem van zijn vrouw uit de keuken al zijn moedige voornemens met: „doe de deur direct dicht, want i£ .tocht hier het raam uit",- of „ga oogenblikkelijk terug en veeg je voeten nog eens". Het gebeurde op een koude winteravond. De klok wees tien minuten over zes erf dientengevolge bevond Joachim zich op I STEEK VOOR STEEK K, 5 4 elegante damesjum pers, een keurig dames badpak, een modern hee renbadpak, een meisjes-, jongens- en een kinder badpakje, een schattig jongensstrandpakje, een sportieve heerenpullover, een pittig meisjesjum- pertje, een practisch jongenspakje en drie snoezige meisjes jurkjes. FRANCO PER POST 40 CTS. Q).„ £.imttê(u/iOochSto*Kï Nieuwe Modeblad, Weldon's Modeblad voor Dames en voor Kinderen, Beyer's Modeblad, Brei-, Haak-en andere Handwerkboeken: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. dat moment zicli halverwege het kantoor en zijn huis, huiverend in zijn dun regen-, jasje en de handen diep in zijn zakken. Een prachtige auto schoof hem langs de trottoirband voorbijeen paar meter voor hem, bij het gebouw van de Nati onale Bank, stond de auto plotseling stil, en een heer in een donkerblauwe winter jas stapte er uit en wilde juist het gebouw binnengaan, toen zijn oog op Joachim viel, die hem nu dicht genaderd was. Bij wijze van groet nam de heer van de auto zijn bolhoed af en verdween door de draaideur. De eerste oogenblikken stond Joachim als versteend. Kon het waar zijn? Had die deftige mijnheer in hem een meerdere gezien? Natuurlijk was het een vergissing ge weest, maar toch Joachim liep verder in opgewonden stemming. Allerlei gedachten speelden door zijn hoofd. Hij had eens gelezen, hoe het gebruik van het groeten door het hoed afnemen ontstaan was: De lijf eigenen moesten hun hoofddeksel op lichten om hun meerderen hun kaal get schoren schedel te toonen. Mijnheer Brummel concludeerde, dat, zoo de def tige mijnheer zooal niet zijn lijfeigene was geweest, hij zich toch de mindere van hem had getoond, door in dit koude: weer zijn hoofd te ontblooten. Onwillekeurig zette Joachim zijn borst vooruit en daar dit hem een machtig ge-i voel gaf, liep hij nog een straatje amy voor hij naar huis ging. En hij iedere stap, die Brummel deed, keerde zijn eigenwaarde meer en meer terug. Hij zou er nu eens een eind aan; maken. Wat drommel nog toe. Hij was toch het hoofd van het gezin en hij zou voortaan zijn gezag laten gelden. In deze overmoedige toestand stapte hij een café binnen en bestelde een glas bier. Met verrukking bekeek hij eenige tijd het bruisende vocht, dat hij al sinds jaren had moeten ontberen en liet het tenslotte vol, stom genot naar binnen klokken. Hij was een ander mensch geworden, hij was als ontwaakt uit een jarenlange slapende toestand, die, daar zou hij voor GOEDKOOPE PATRONEN. A 163. Klaargeknipte patronen ver krijgbaar voor bovenwijdte 92 en 104 cM. Noodig plm. 4 M. stof, 100 cM. breed A 164 voor bovenwijdte 88 en 96 cM. Noodig plm. 4 M. stof van 90 cM. breedte A 165 voor bovenwijdte 88 en 100 cM. Noodig 4.25 M. toile de soie van 80 eM. breed en 20 cM. rechtge streepte zijde van 70 cM. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Abonneert u op het Nieuwe Modeblad: Prijs per kwartaal, 6 nrs., fl.20. Franco per post fl.50. NUTTIGE WENKEN. E^n uitstekend boekje over Hondenver zorging schreef P. M. C. Toepoel. Titel: Onze Honden. 'Het behandelt verzorging, voeding, het fokken en beschrijft een 130- tal rassen. Veel foto's. Vraagt in de Boekhandel. Schilderstukken kan men schoonmaken met het snijvlak van een rauwe aardappel. Vingerafdrukken op geverfde deuren neemt men eerst at met een doekje, waar op petroleum is gedruppeld, daarna met een doek, die in heet water is uitgewrony gen, waardoor tevens de lucht verdwijnt. In leeren band gebonden boeken wor den afgewreven met gelijke hoeveelheden eiwit en melk, liefst met een zacht fla nellen doekje, daarna na wrijven met een zijden doekje. zorgen, nimmer terug zou keeren. En na dit besluit genomen te hebben* stapte hij op, betaalde zijn vertering en, spoedde zich naar huis. Waar kom jij vandaan? zoo ontving mevrouw Brummel hem, op iedere letter greep een extra klemtoon leggend. Ach, lieveen bijna was Joachimi weer onderdanig geworden, maar dan plotseling "oarsroe hij los: „dat weet ik, zelf het beste, begrepen." Het effect was ontzettend. Zijn echt- genoote spalkte haar oogen zoo wijd open, dat Joachim een oogenblik vreesde, dat ze uit hun kassen zouden rollen;nog even duurde het, voor zjj een woord kon uitbrengen en toen wist' zij nog niets be/ ters te doen dan met een luide gil flauw te vallen. Op dit rumoer kwam haar moeder, die juist die dag even was komen aanloopen. en nu een „stukje" zou mee eten, toege sneld, en nadat zij eenige tijd de situatie had overzien, siste ze tot Joachim„haal een glas water, vrouwenmoordenaar". Doe 't zelf, antwoordde hij, in 't geheel niet getroffen door de toestand, waarin zijn wederhelft verkeerde, daar hij reeds gemerkt had, dat zij door haar oogleden naar hém keek. Met het air van een diplomaat, die juist een ieder overdonderende volzin heeft gelanceerd, stapte hij de kamer binnen, greep de krant en poogde de berichten oq hun kop te lezen. Nadat hij zoo een half uur gezeten, had, steeds maar bij zichzelf woorden mompelend, die hij straks zou zeggen, en er niemand hem zijn eten kwam bren gen, wandelde hij naar de keuken en riep door de op een kier staande deur: „hm ehkrijg ik nog iets te eten?" Het fluistergesprek, dat binnen ge voerd werd, hield oogenblikkelijk op, de deur vloog open en ziedende van inge» houden toorn stond schoonmama voor hem. Joachimga je ontnuchteren! Een boosaardige grijnslach op het ge laat van Brummel was het eenig waar-i neembare resultaat van haar goed ge meende raad. Dan trad hij op haar toe. stak de wijs vinger van zijn rechterhand in de hoogte en haar diep in de oogen kijkend, fluis terde hij: Pas op.... pas op! Met ©en angstige gil schoot mama de keuken in, doch Joachim achtervolgde haar, steeds de vinger in de hoogte hou dend, totdat hij weer in de gang hij enj steeds maar fuisterend: Pas op, pas op. Nu wachtte hem nog een moeilijke taak. Hij moest zijn vrouw a;jn het verstand brengen, dat hij voortaan'de baas in huis zou zijn. Joachim werd ontvangen met: dronk aard, bruut, ik ga naar mijn moeder toe. Ofschoon zij, na dit gezegd te hebben, zich in een stoel liet vallen om zich, volgens haarzelf, dood te huilen, scheen, zij daar toch vooralsnog geen haast mee te willen maken. Nu kwam Joachim echter aan de beurt en nadat hij anderhalf uur lang onver moeid had geredeneerd, af en toe eenigs- zins heftig worden, doch over het alge meen kalm en rustig argumenteerend, sïo- ten zij tezamen een vnedesverbond en be sloten deze gedenkwaardige avond met in „Suisse" te gaan soupeeren, daar al de gerechten van die middag koud of aange brand bleken te zijn. Brummel's veranderde levenstoestand werd op zijn kantoor natuurlijk ook di rect bemerkt. Zeer veel hatelijkheden kreeg hij te incasseeren. Maar nadat hij negen imaal in één week iemand had aangera den „op te passen" en driemaal verzocht had mee naar buiten te gaan om het als mannen „uit te vechten", sloegen de mee ningen in zijn voordeel om. Langzaam, maar zeker, heeft Brummel ieders achting voor zich gewonnen. Bij een twist tusschen de twee comi gagnons Bramson werd de oudste ge dwongen zich terug te trekken. Tegen de dof-roode gevel van het huis der firma prijkt tegenwoordig een lang wit bord, waarop met groote zwarte blok- Ietters het resultaat van Joachim's ont waken staat opgeteekendBramson en Brummel. Wie dezen zomer voor zich of de haren nu eens werkelijk iets moois wil maken, een kleedingstuk dat af is en zoo echt voldoening geeft, bestelle het nieuwe voorjaars- en zomernummer van „Steek voor Steek": ftuimi .naonufc L« niMumoomui met de volledige beschrijving met duidelijke foto's ven

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4