14.75 19.75 24.50 HET CONCOURS Welk Costuum U ook bij ons koopt, U zult bij alle dezelfde vakkundige binnenbewerking, die een garan tie is voor een blijvende coupe, aantreffen. Juist daarom ook zult U van Bischoff's kleeding véél meer plezier beleven onze costuums zitten prettig, zijn van mooie en solide stoffen en zéér billijk in prijs. Neem dus, wanneer U prijs stelt op degelijke kleeding met een prima binnenbewerking en onbe rispelijke coupe, een costuum van Bischoff. Wij hebben een zeer groote sor- teering in alle kleuren en maten! Colbert Costuums, goed passend en van prima, sterke stoffen, voor 12.75 10.75' 8.75 Colbert Costuums, van moderne, sterke stoffen, zeer goede fourni turen 18.75 16.75 Colbert Costuums, mooi kamgaren prima fournituren 23.75 21.75 Colbert Costuums, eigen kleer- makerswerk, uitmuntende pasvorm en coupe 28.50 26.50 Colbert Costuums, prima kwali teit stoffen, fournituren en af werking 42.- 39.- 36.- 32.50 Sport Costuums, colbert met lange pant. 14.75 12.75 10.75 Colbert met lange pantalon ènplusf our, mod. tweed stof Ook voor Jongenskleeding. KONINGSTRAAT 4 Gabardine Regenjassen, moderne Tweed Regenjassen, Falcon Jassen van de N. Holl. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen. EEN SUCCES. Het zag er aan de vooravond van Texels eerste muziekconcours met het weer slecht uit. De barometer voorspelde niet veel goeds. Toenemende wind en met regen dreigende lucht deed voor ons muziek feest het ergste vreezen. Gelukkig echter heeft het weer al hadden we het gaarne beter gehad niet al te veel afbreuk ge daan. In de vroegte heeft het wat ge re-' gend, later op de dag was het droog, ter wijl na de middag het zonnetje niet zelden het feest meer luister bijzette. De tempe ratuur was bij de vrij stevige N.O. wind intusschen voor Mei aan de lage kant, wat een langdurig verblijf in het Park op een weinig beschutte plek niet tot een onver deeld genoegen maakte. Overigens mag het concours volkomen geslaagd worden genoemd, met welk suc ces we de Chr. Muziekvereen. Excelsior, te Oostenend, van Welke het initiatief uit-' ging, van harte complimenteeren. VOOR-AVOND CONCERT. Texels Fanfare en Exaelsior gaven Woensdagavond een Parkconcert. De be langstelling van de zijde van het publiek was als gevolg van het gure weer heel, gering. De prestaties van beide corpsen hadden beter verdiend; ze hielden goede beloften in voor de volgende dag, welke beide corpsen, zooals blijken zal, twee eerste prijzen zou bezorgen. HET CONCOURS. Donderdag de lang en met ongeduld verbeide concoursdag. Tegen het uur, dat de corpsen zich op de Groeneplaats zou den opstellen, was het ongewoon druk in Den Burg. Het werd echter wel 12 uur eer de afmarsch plaats had. De trein was met vertraging te Den Helder aangeko men, zoodat een aantal corpsen niet op tijd aanwezig kon zijn. Van de in de Gids genoemde hebben niet meegedongen In 4e afd. Fanfare: Dient den Heere, Amsterdam; in 3e afd. Fanfare: Soli Deo Gloria, Breezand; in eere-.afd. Harmonie: Soli Deo 'Gloria, Zaandam. Eerstge noemde twee wegens verlies van eenige goede krachten; Zaandam wegens het overlijden van de voorz. der Vereen. In de 4e afd. Fanfare dong nog mee hoewel niet in de Gids vermeld Sol'i) Deo Gloria, Slootdorp (Wieringermeer- polder), een nog jeugdige vereeniging. MARSCHWEDSTRIJD. De marschwedstrijd zou op de Wilhel- minalaain gehouden worden; inderdaad voor zoo'n wedstrijd gunstig gelegen, daar het publiek aan beide zijden over groote afstand een plaatsje bemachtigen kan. De belangstelling was er groot, ondanks de vrij straffe koude wind, die hier, aan de buitenkant van het dorp, van zijn tegen woordigheid blijk gat. De start voor deze wedstrijd had in verband met de windrich ting aan de kant van de Waaklerstraat plaats. De uitslag luidt als volgt: le prijs met 28 (hoogst aantal toege wezen) punten: Soli Deo Gloria, Weesp. De wisselbe ker werd, evenals vorig jaar te Alkmaar, deze vereeniging toegekend, le prijs met 26 punten Patrimonium, Amstelveen. Crescendo, Hoorn, le prijs met 25 punten: - Exoelsior, Oosterend.. Texels Fanfare, Den Burg. Soli Deo Gloria, Slootdorp. Sursum, Bloemendaal. Arti et Religione, Haarlem. Oranje Harmoniekapel, den Helder. Sursum-Corda, Krommenie. 2e prijs met 23 punten: Juliana, IJmuiden-Oost. OFFICIEELE ONTVANGST. op het Gemeentehuis. Een uur later dan aangekondigd, had 'ten raadhuize de officieele ontvangst plaats. Het Gemeentebestuur was volledig aanwezig. De Bond was vertegenwoordigd door bet Hoofdbestuur (voorz. de heer O. S. v.d. Wal); verder merkten we op leden van het eere-comité, de juryleden Jac. Ter Hall, Jos. de Klerck en J. B. Peters, de concours-commissie, voorzit ters en dirigenten van deelnemende ver een igingen, enz. Een uur te laat! Maar onze Burgemee ster is een oolijke baas. Hij zette de orga nisatoren, die bet immers niet helpeni konden direct op hun gemak door zijn compliment te maken wegens het feit, dat deze officieele ontvangst zoo precies op tijd kon plaats hebben. Inderdaad wees de klok in de Raadszaal precies kwart voor twaalf! Burgemeester Kamp sprak een wel komstwoord en gat zijn vreugde te ken nen over de zoo groote belangstelling op deze „toogdag" van de N. HolL Bond. Het feit, dat een Texelsche Vereen, flier-* toe het initiatief nam, vervulde hem met zekere trots. Met waardeering getuigde spreker van de zakelijkheid, waarmee de lieer Van der Wal, Bondsvoorz., de voor bereidende werkzaamheden geleid had. Ik ben blij, zei spr., dat deze dag gelegen-- heid tot ontspanning biedt, maar zon der inspanning zal deze voor velen niet voorbijgaan. Burgemeester Kamp besloot met de wensch, dat deze concoursdag een succes zou worden, en met zijn vertrou wen uit te spreken in de jury, die vol gens spr. een niet gemakkelijke en niet te benijden taak te vervullen zou krijgen. Vervolgens ^prak de heer O. S. v.d. Wal. Bondsvoorz., die het Gemeentebe stuur dank bracht voor de rovale wijze, waarop het zijn medewerking verleent om het concours te doen slagen. Met beide handen, aldus spr., hebben wij de uitnoodiging van Exoelsior, om hier een concours te houden, aangegrepen. Gaarne hebben we deze gelegenheid benut om met Texel, een van onze „overzeesche bezittingen"; waarover U, Burgemeester Kamp, de scepter zwaait, nader kennis te maken. Niet alleen voor Texel^ ook voor onze Bond is dit een feestdag van groote beteekenis. Moge de indruk, welke het concours achterlaat, een goede zijn en bij dragen tot versterking van de sympathie van het Gemeentebestuur voor onze Bond. In de nu volgende aubade, aldus spr., willen we doel en grondslag van de Bond tot uitdrukking brengen. We willen Gode dank betuigen en een bewijs geven van onze verknochtheid aan het huis van Oranje, om daarna te besluiten met een pittige marsch. Moge, zoo eindigde spr., deze dag Gods zegen deelachtig worden en een genotvolle zijn; moge* het eiland daarvan zijn deel ontvangen. DE AUBADE. Onderwijl hadden de corpsen, 17 in getal, met totaal plm. 600 muzikanten (pok dames), zich voor het raadhuis op gesteld. Ze werden omstuwd door een ongewoon talrijke menigte en zoo nu en dan overstraald door het zonnetje, als wilde het zij.n instemming met deze illus tere gebeurtenis voor Texel een unicum te kennen geven. Achtereenvolgens werden, zooals bekend, ten gehoore ge bracht Psalm 150:1, het oude Wilhelmus en een marsch, En Avant les Campag-i nards. Dirigent was de heer C. Bremer, van Exoelsior, Oostenend, die tegen de moeilijkheden, welke de aanvoering van zoo'n leger van muzikanten meebrengt, wel opgewassen bleek. De muziek voldeed uitstekend. Het was, durven we zeggen, een der beste deelen van het concours- programma. Burgemeester Kamp bracht voor deze grootsche muzikale huldiging namens Ge meentebestuur en Eere-comité hartelijk dank en verzocht op Exoelsior en 'haar medewerkers een driewerf „hoera" uit te brengen, waaraan gaarne werd voldaan, evenals aan het verzoek van de heer C. Bremer, die op zijn beurt Gemeentebe stuur en Eere-comité van dankbaarheid en sympathie wilde doen blijken. CÓNCERTWEDSTRIJD. Te 2 uur 10 nam de conoertwedstrijd in het Park een aanvang. Door de goede zorg van het gemeentebestuur, werd het Park onlangs met een gedeelte grond, eer der in gebruik als proeftuin voor de La gere Landbouwschool, uitgebreid en kou den muziekinstrumenten tijdelijk in de gang van de o.l. school geborgen \vor7 'den. Mede was aan de hotels Lindeboom, Texel en Oranjeboom toegestaan op het schoolplein een consumptietent te txploi- teeren. De muziektent moest vergroot worden. Er zouden immers corpsen op treden met wel 37—38 leden. Bovendien moest in de behoefte aan meer zitplaatsen worden voorzien. (Zie vervolg le pagina 2e blad.) Snel mooi bruin door AMILDA-zonnebruincrême, ook bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos' 50 en 25 c

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 2