'IVO ROL Soefe> met u>at ao€ciö Wreef in één dag RHEUMATIEK weg KLOOSTERBALSEM TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT HET CONCOURS. met den Kloosterbalsem Gemengd Nieuws Zaterdag 23 Mei 1936 V.I.O.S., Oost, 26 1. 57 punten, le prijs. Illl •llllll Datum: z. poets dus met De Nederlandsche tandpasta DOOS 20CT; TUBE 40 EN 60 CT. Had een pijn in z'n schouder em tureluursch van te worden AKKERS ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud zoo goed" RIJMELARIJTJE. (Vervolg van het verslag in het le blad) Dit alles werd naar wensch geregeld. De organisatie klopte precies, zoodat men van een vlotte afwerking verzekerd kon zijn. Er werd gespeeld van 2.10 tot ruim half vijf. Toen werd gepauzeerd tot on geveer halt zes, waarna het programma \ervolgd en omstreeks kwart over acht besloten werd. Door elk corps werd eerst een vrij nummer (koraal) en vervolgens het verplichte stuk, voor elke afd. een ander, gespeeld. We moenen met ver melding alleen van de nummers, door de Texelsche corpsen gespeeld, wel te kun nen volstaan. De uitslag was als volgt: 4e afd. Fanfare: Soli Deo Gloria, Slootdorp, 47 punten, 2e prijs. 3e afd. Fanfare: Juliana, IJmuiden-Oost, 23 1. 55 punten, le prijs. 48 punten, 2e prijs. Vrij nr.: Psalm 138. Verplicht: Triomphale, J. Tariqoui. 3e afd. Harmonie: Sursum, Bloemendaal, 32 I. 53 punten, 2e prijs. 2e afd. Fanfare Exoelsior., Oosterend, 26 I. 59 punten, le prijs. Vrij nr.: Gezang 229. Verplicht: La Liberté, ouverture van F. Rousseau. Soli Deo Gloria, Alkmaar, 28 1. 53 punten, 2e prijs. 2e afd. Harmonie: Oranje Harmoniekapel, Wormer, 21 I. Soli Deo Gloria, Amsterdam, 28 1. 59 punten, le prijs. le afd. Fanfare: Patrimonium, Amstelveen, 26 I. 60 punten, le prijs. Afd. Uitmuntendheid Fanfare: Advendo, Broek op L., 30 1. 53 punten, 2e prijs. Tex. Fanfarecorps, den Burg, 31 1. 57 punten, le prijs. Vrij nr.: Ambrosianischer Lobgesang, van Gebhardt. Verplicht: Fra Diavolo, van Auber. Arti et Religione, Haarlem, 34 1. 58 punten, le prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: Soli Deo Gloria, Weesp, 38 1. 56 punten, le prijs. Oranje Harmoniekapel, den Helder, 28 1. 56 punten, le prijs. Crescendo, Hoom, 35 1. 62 punten, le prijs. Eere-afd. Harmonie: Soli Deo Gloria, Koog-Zaandijk, 271. 62 punten, le prijs. Sursum Corda, Krommenie, 37 I. 65 punten, le prijs. DE SLUITING. Na afloop van het concours bracht de heer Van der Wal namens de Bond op rechte dank aan Exoelsior voor de zeer hartelijke ontvangst en aan allen, die tot het welslagen van deze dag hadden mee-: gewerkt, in het biezonder aan het Ge meentebestuur. We kunnen niet anders dan jubelen, zei spreker. Wij zijn voldaan en danken God voor het goede, ons deze dag geschonken. Hierna sloot hij met dankgebed. TEN BESLUITE. We hebben na afloop nog een kort on derhoud gehad met de Bondsvoorzitter en met de leden van de Jury. De heer Van der Wal verzekerde ons, dat hij uitermate tevreden was over de zoo gulle gastvrij heid, welke de Bondsleden hier genoten en over de keurige regeling van al bet-1 geen noodig was om deze concoursdag te doen slagen. Gaarne brengen we namens hem nog een woord van lot aan de die naren van rijks- en gemeentepolitie voor de wijze waarop zij zich van hun taak hebbed gekweten. DE JURY gat ons te kennen, dat ze over het geheel zeer voldaan was. Exoel- ||A VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Op: Onder Op: Onder: 24 Mei 8,12 24,24 4.52 20,59 M 25 9,28 24,50 4,51 21,00 D. 26 10,43 1,~ 4,50 21,02 W 27 11,55 1,09 4,49 21.03 D. 28 13,03 1.25 4,48 21,05 V. 29 14 11 1.40 4,47 21,06 Z 30 15,20 1 54 4,46 20,07 Dondedag 28 Mei Eerste kwartier. sior en Texels Fanfare, zoo werd ons verklaard, hebben bij de marschwedstrijd een zeer goede indruk gemaakt, terwijl"in het algemeen de Texelsche corpsen niet teleurgesteld hebben, de omstandigheden in aanmerking genomen. De organisatie van het concours, zoo verzekerde de lieer De Klerck ons nog, was in een woord schitterend. Het groote meeleven der be volking had de jury biezonder getroffen; daaraan zoo hoorden we uit haar mond en vermelden we met biezonder genoegen kan men in beel Noord-Holland een voorbeeld nemen. De ambitie, welke de meeste leden voor de muziek aan de dag leggen, aldus besloot onze deskundige zegsman, doet ons voor de toekomst de beste verwachtingen koesteren. Met zoo'n oordeel kunnen we o.i. rijk tevreden zijn. Het onderstreept de con clusie, dat dit concours uit muzikaal, zoo wel als uit organisatorisch oogpunt ten volle geslaagd mag worden genoemd. Een resultaat, dat met gulden letteren als de vrucht van vlijtige arbeid naar een weldoordacht plan in Texels analen ver dient te worden geboekstaafd. Naar we vernemen zullen de kosten, welke zoo'n concours meebrengt, wel ge dekt zijn. Het aantal betalende bezoekers be droeg Donderdag plm. 1000; een gelijk getal gasten bezocht mede het concours i nhet Park. Totaal plm. 2000 bezoekers. „SANATORIUM". 2e verantwoording: Door de heer J.G.Ph. Pisart ontvangen: N.N., den Burg tl. N.N., Oosterend 11, Envelop in de brievenbus t50, Mej. W., Den Burg tl, Door de Redactie ontvangen: P.L., Den Burg t2,50 J.K., Den Burg tl, N.N., Den Burg t"2,50 Mej. J.S., De Koog tl, Totaal ontvangen 168,50 BOUWVERGUNNINGEN. Sinds onze vorige opgaaf verleenden B. en W. deze bouwvergunningen: Oudeschild, slooping en stichting win kel, ta. F. Zegel Kz.; De Koog, verbouw woonhuis, H.R.Daalder; Trentgeest, bij N.-Schild, verbouwing boerderij, J. J. Boogaard; Groeneplaats, verbouw woon huis, wed. C. Kuijper Cz.; E verstekoog, wagenhuis, D.v.d. Werf; Eierland, schuur tje, R. Schaap; Waaien burg, verbouw woonhuis, G.W.v.SantenOosterend, ver bouw winkelhuis, P. S. Kuijper; den Burg, woonhuis, H. J. de Jong; Oudeschild, woonhuis, S.W.Dokkum; Eierland, woon huis, L. Blom; Eierland, woonhuis, Abr. Lagerveld. OPBRENGST COLLECTE. De bloempjescollecte ten bate van de stichtingen voor lijders aan vallende ziek te te Haarlem en Heemstede heeft op* gebracht: Den Burg 192.22 Oudeschild 18.30 De Koog 7.12 Oosterend 21.45 De Waal 6.60 Eten Hoorn 47.24 De Cocksdorp 22.68 Totaal 1215,61 (Vorig jaar 1213,43) Hartelijk wordt dank gebracht aan al len, die tot dit fraaie resultaat haar (hun) deel hebben bijgedragen. SPORTNIEUWS Zondag gaat T. 1 Helder 1 bekampen, wederom voor de Raucbbeker. Deze op gave wordt beel wat zwaarder dan vorige week tegen Schagen. Er zal behoorlijk partij gegeven moeten worden. We zijn dat aan onze eer verplicht. Iedere speler weet dat ook van de vorige wedstrijd een goede indruk is achtergebleven, waarom we gelooven, dat iedere speler zich tot het uiterste zal inspannen. Een goede geest in het elftal is dan echter onmis baar. Ook moet duidelijk getoond worden, dat Je lessen van Mr. Laevey nog lang niet vergeten zijn. Van achter tot voor moet het kloppen. Op tijd terugspelen kan een sterk verdedigingsmiddel zijn. De backs bewaken de buitenspelers als de kanthalt de binnenspeler moet afvallen, terwijl het eikaars plaats innemen direct behoort te worden gedaan. De midhalt dringe niet te ver in de voorhoede en be- Wake steeds de midvoor der tegenpartij. Hij moet zoo vlug mogelijk de aanval op de vleugels openen en daarbij veel vari- eeren. De kanthalfs moeten het spel ook bij afwisseling naar de andere vleugel verplaatsen, vooral direct handelen en met verre passen ineens doorgeven, de vleugelspelers behoeven de cornervlag niet altijd te benaderen vóór wordt vooirgtezet. Ook moet er voor gezorgd worden, dat een voorzet een voorzet en een schot een' schot wordt, en niet tusschenbeide in, want dat is altijd voordeel voor de tegen partij. Zorgt er voor bij de paal te zijn als de tegenovergestelde buitenspeler voorzet. De binnenspelers zorgen voor de W-t'ormatie, zijn op tijd in de voorlijn en bij het doelschop nemen ver terug op gesteld. Dekt de binnenspelers der tegen partij bij ingooien en corners, de midvoor zorgt voor open spel öp de vleugels en direct schieten als de bal voorkomt. Niet eerst goedleggen, daar de tegenpartij zich in die tijd herstellen kan. Het veelvuldig verwisselen, b.v. binnenspelers naar bui ten en omgekeerd, verdient aanbeveling. Zoo gespeeld is er een kansje. Vertrek 11 uur. Bezoek „Laakkwartier". Denkelijk komen onze gasten Zaterdag om 5 uur. Om half 8 spelen dan de Junioren en) Zondagmorgen 10 uur: Texel CLaak kwartier C.11 uur: Texel BLaakkwar tier B.; 12 uur Texel ALaakkwartier A. Uitreiking vereenigingsprijs. 5 uur: Texel 1Laakkwartier 1. Er zal dan nog eeu ruime gelegenheid overblijven om onze gasten met de omgeving van Den Burg kennis te laten maken. Maandag morgen 10 uur verzamelen Groeneplaats. Vertrek naar de Dennen, bezoek aam Fonteinsnol, via Westerslag en strand naar De Koog. Na speeltijd enz. door Waalenburg terug naar den Burg, waar we om plm. 2.45 hopen aan te komen. Dan eten en gereedmaken voor de terug tocht, waarvoor ieder om kwart voor vijt op de Groeneplaats present is. De voorloopige elftallen: J u n io renW.Geus G.Wilner H.Neijens Jac.Knol 'Th.Lap S.du Porto W.Mulder K.du Porto P. Neijens I.Boon Res.: H.Kuiter. P.Keesom. Texel AL.Goënga Jac.Koorn H.Pen W.Langeveld H.Boun C.Zutphen Ab.Keijser Jn.Rab D.Huizimga J.Komdeur K.Kikkert Texel B.: S.Keijser Jac.Kikkert H.Hillen K.Boswijk Joh.Kikkert Joh.Westdorp H.Dop W.Roeper H.Broekman J.v.d.Pijl P.List Texel C.P.Keijser A. Zegel N.Dapper P.J.Koorn B.Koningsveld H.Mulder A.Broekman W.Koorn Jantje Kikkert H.Boswijk. Res.: Nic.Kuiper, L.Schot en W. Roe per, de Waal. Volgende week oefenen deze elftallen apart met de reserves. Maandag halt 8 adsp. A., halt 9 Juni oren en invaller. Woensdagavond 7 uur adsp. C., 8 uur adsp. B. Vrijdagavond 7 uur C., halt 8 B|, 8 uur A en halt 9 Junioren, eveneens met de invallers. Bij verhinderd zijn at- bericht Schildereinde 63. -Eh zoo in eensl Ik kon niet meer heen of weer. Ik houd niet van tabletjes an liet mijn vrouw mij wrijven met Kloosterbalsem. Niet te hard, zeg ik, want alles, ook de geheele omgeving, deed me zeer. Zij wreef mij zachtjes om te beginnennaderhand wat harder en het was of er een wonder gebeurde. Onder 't wrijven verminderde de pijn al en toen het 's avonds herhaald was, stond ik den volgenden morgen weer even frisch op als altijd." Fr. D. ta O. Onovertroffen bfó brand- en snjjwonden Ook ongeëvenaard als wrfjfmiddel b(j Rbeumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdooi 85 cL Potten: 624$ et. en f 1.04 Zondagavond 6 uur adsp. competitie Texel C—Texel B; Texel C im het wit. Doet je best, zorgt voor spanning. Elftal len als gewoonlijk. Hedenavond (Zaterdag) aanvang 7 uur bij gunstig weer Texel 2 en 3 comb? tegen Zeevaartschool elftal, den Helder. Bij verhinderd zijn afbericht b.d. secr., N. de Graaf. T. 1J.Dukers H.Neijens K.Dros H.Ran G.Witvliet A.Huizimga P.Kikkert M.Vlaming N.deGraat I.Boon Res.: J.Bruin. P.Neijetns. fT. 2en 3 cpmb. S.duPorto D.Keijser C.KeijserLz. Jac.Knol J.Molenaar F.Durieux J.Kiewiet K.deVries K.duPorto Olieslager Res.: S.Langeveld. P.Keesom Trainen leden Dinsdag en Donder dagavond halt acht. Adsp. en Junioren neemt goede nota van de oefenavonden en komt zooveel mogelijk, oefenterrein. D.D. NA HET CONCOURS op Hemelvaartsdag. Wie weet hoeveel pessimisten Deze morgen met een zucht Uit hun bedje opwaarts zagen Naar de grijze grauwe lucht. Dat was waarlijk ook geen wonder, Want het regende toujours En wie zou er regen wenscheu Op de dag van ons Concours? Maar gelukkig bleet het niet zoo. Later werd het weer weer droog, Alhoewel er soms een hoofd dek Door de wind de lucht in vloog. 'k Wil hier thans niet achterblijven Met mijn hulde aan het cor(ps), Dat ook deze dag weer toonde, Haar devies: EXCELSIOR. Ja, Excelsiorianen, Dat gij steeds „naar hooger" streeft), Is een feit, dat deze dag weer Duidelijk bewezen heeft. Maar ook V.I.O.S. en 't Fanfare Toonden op dit Blaas-Festijn - Ieder in zijn klas natuurlijk Dat zij bazen-blazers zijn. En terwijl ik innig blij ben, Dat het oef'nen is gebeurd, Waarbij soms het wel eens toeging, Of een hart werd uitgescheurd, Zit ik nu recht te genieten, Deel 'ik in de vreugde mee, Die ons eiland mag genieten, 't Was ook nu „Je maintiendrai". Meer wil ik er niet van zeggen, Je Ben ook geen muziek-expert, Maar ik hoor muziek toch liever Dan: Gyronomus-mug-conoert. HUIB DE RIJMELAAR. Concoursdag 1936. (Nadruk verboden. H.F.) - Amsterdam. Blijkens verslag van de Geneesk. Dienst zijn verleden jaar plm. 2000 ratten gedood. De kosten van de be strijding bedroegen 110.— per ratIs dat niet wat bar? Amsterdam. De vliegtuigbouwer Ant. Fokker stichtte een tonds van 1100.000 ter bevordering van de opleiding tot pi loot. Amsterdam's begrootiiig sluit weer niet. De raad zal zeker door de regeering verlangde bezuiniging moeten toepassen, wil hij de rijksbijdragen blijven ontvangen Amsterdam. Aan de demonstratie van vrouwen voor de vrede en voor de oplossing van internationale geschillen door het intern, gerechtshof, Maandag hier gehouden, namen plm. 15 duizend vrouwen uit alle provinciën, van alle ran gen en standen, ouderen en jongeren, deel. Het voorbijtrekken van de zwijgende stoet duurde een uur. Een stil, maar niettemin veelzeggend getuigenis. Gouda. 15 Mei was het 200 jaar ge leden, dat het tegenwoordige orgel in de St. Janskerk in gebruik genomen werd. Het kostte destijds 150.000. Den Haag. De regeering overweegt streng optreden tegen kwakzalverij. Het Ned. elftal zal niet aan de, Olymip. spelen kunnen deelnemen, daar dit alleen veroorloofd is aan hen, die geen vergoeding wegens verzuim behoeven, te ontvangen. Die vergoeding zou in strijd zijn met de amateurs-bepalingen. Nijmegen. Aan de weg Rosmalen Schalk doet zich over 25 K.M. een rup* senplaag voor. Massa's rupsen vallen in drinkwaterputten, waardoor GEVAAR voor volksgezondheid dreigt. Een WA TERLEIDING heeft men er NIET. De Belgische ballonvaaider Demuy- ter en een Fransch ingenieur willen voor wetenschappelijk onderzoek per ballon de N. Atlantische Oceaan oversteken, waar voor zij 80 a 90 uur noodig denken te hebben. De Duitsche vloot telt thans 3 pant serschepen, waarvan een op stapel; 3 li nieschepen; 9 kruisers, waarvan 3 op sta pel; 16 torpedojagers, alle nog op stapel; 19 torpedobooten36 duikbooten, waar van 17 op stapel en 50 kleine schepen. in Duitsche politieke kringen is de verdringing van prins Starhemberg uit de Oostenrijksche regeering met instemming begroet, daar S. een hardnekkig vijand van de Duitsche nazi's is. De vraag is qchter: Wat zal hij nu gaan doen? Welke invloed zal hij als leider van de Heirnat- schutz, van het Wehrfront en van de sportorganisaties nog op de Oostenrijk sche politiek kunnen uitoefenen? Engeland. Nauwelijks terug uit Kaap stad, maakt Amy Moltison al weer nieu we plannen, nu voor een recordvlucht met met haar man om de wereld langs de evenaar. Engeland. De Britannia Trophy 1935 is uitgereikt aan de Nieuwzeelandsche vliegster Jean Batten voor de beste vlieg prestatie, door haar dat jaar geleverd. Ze vloog n.I. over het Z. deel der Atlantische Ooeaan. Philippijnen. Febr. a.s. komt te Ma nilla het 33e Eucharistisch congres bij een. Men verwacht er 50.000 deelnemers.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5