K m m De Verdwenen Diamanten. (Slot). Hij doet een heel verhaal altijd het zelfde. Zijn waanvoorstelling komt hierop neer, dat hij bediende is bij een ot an dere bekende iuweliersfirma hij kent de eerste klas menschen uit zijn branche natuurlijk allen bij naam ên dat hij met een etui vol kostbare sieraden op weg is naar hetihuis van een vreemde dame dat ben ik dan die een keuze uit zijn collectie moet doen, en dat ik hem dat etui onderweg ontstolen heb. En als wij trachten hem zacht en overredend aan het verstand te brengen, dat dit een afschu welijke vergissing is, dan windt hij zich zóó verschrikkelijk op, dat hij beslist ge vaarlijk wordt. Hij is totaal uit zijneven- wicht een paar malen heeft hij al een poging gedaan om mij aan te vallen. Het is niet langer verantwoord hem in huis te houden en mijn man is er biezonder op gesteld, dat hij in uw sanatorium wordt opgenomen; uw inrichting is ons van verschillende zijden (opnieuw eenige in drukwekkende namen) warm aanbevolen. Ze barstte opeens in krampachtig huilen uit. Het is verschrikkelijk, snikte ze, toen zie haar stem ©enigszins teruggevon den had, dat het zoover'met de armen, Donald heeft moeten komen. U moet het u niet zoo vreesdij k aan trekken, mevrouwtje, trachtte de dokter haar te troosten. Het is heel goéd moge lijk, zooals u zelf trouwens veronderstelt, dat die dwanggedachten geen gevolg zijn van een werkelijke psychische storing, maar alleen van overspanning, en dat bij labsolute rust alles eerder in orde komt dan u denkt. Als u uw broer een poosje aan onze hoede wilt toevertrouwen, zal hij in deze vredige, afgezonderde omge ving ongetwijfeld tot zichzelf komen. We hebben met dergelijke gevallen dikwijls uitnemende resultaten gehad. De dame kalmeerde wat. Ik zie er ontzettend tegen op hem, hierheen te brengen, zuchtte ze, maar het zal toch moeten. Ze wachtte even toen scheen ze tot een definitief besluit te komen. Laat ik dan maar afspreken, dokter, dat ik morgen, met hem hier kom. Maar ik ga geen uur vaststellen; ik moet mijn broer, zooals men dat noemt, trachten met een zoet lijntje hierheen te krijgen. Mijn man komt niet mee, want zoo graag als Donald hem vroeger mocht leiden, zoo fel haat hij hem nu. Als hij in de gaten krijgt waar hij heen gebracht wordt en dat is in zijn achterdochtige gemoedstoestand heelemaal niet uitgesloten ben ik bang voor ongelukken, wanneer mijn man ér bij is. Ten slotte, al heeft hij getracht mij aan te vallen, kan ik nog meer van hem gedaan krijgen dan mijn man. En ik heb toch de bescherming van de chauffeur. Als het overigens tot hem doordringt, wat we met hem voor hebben, dokter, moet u er rekening mee houden, dat hij in een staat van hevige opwinding ver keert, wanneer hij hier aankomt. We zijn weerspannimge patiënten ge woon, merkte de dokter kalm op. Daarop besprak hij met zijn bezoekster de condities en zij betaalde een week ver- pleegkosten vooruit. Ik kom mijn broer elke week opzoe ken, zei ze, èn zaï Telkens .het verschut-, digde afrekenen. Morgen ga ik onmiddel lijk terug, nadat ik hem gebracht heb, voegde ze er bij; hij zal de eerste ureMi wel erg onrustig zijn. Natuurlijk, stemde de zenuwarts in; dat bespaart u pijnlijke oogenblikken. Een hiermede geleide hij de elegant gekleede dame naar haar auto. Uw broer woont verder dan ik dacht, verklaarde Mr. Malcolm, die pro curatiehouder van Parr is en Sons voior- zichtig .toen ze de buitenwijken van dd stad al een heel eind achter zich hadden en de groote, snelle auto ettelijke kilome ters had afgelegd. Meer durfde hij niet te zeggen; bovendien liet zijn beminne lijke en spraakzame gezellin hem weinig gelegenheid om aan het woord te komen. Ja, hij houdt heelemaal niet van de stad, gaf ze luchtig ten antwoord, ot- schoon hij er, zooals u waarschijnlijk wel weet, een prachtig huis heeft. Maar daar komt hij alleen voor officieele ontvang sten en dergelijke. Hij is dol op het bui tenleven en heeft daarom op het land- iinii VOOR DE JEUGD. Ill# MET DE POPPENKAST OP REIS. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. 112. „Nou", zegt vader eindelijk. „Ik vind het goed. Ik gun jullie best een, pretje. Maar denk er om, geen katte- kwaad. Netjes oppassen. Krijg ik klach ten van baas Cobalt, dan staat jullie allebei een flink pak op je broek te wachten. Jan en Piet groeten beleefd en. zeggen overal ,,Ja, vader" op. Moeder houdt haar hart vast. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. Vandaag maken we het negental weer vol. Van alle negen prijsraadsels ver wacht ik de oplossingen niet later dan Zaterdag 13 Juni. Vergeet niet jullie leef tijd op te geven. 7. Een eiland. Een letter vóór de naam en ik dien om iets at te sluiten. Hoe heet het eiland? 113. Daar gaan ze met baas Cobalt en die poppenkast. Eerst op een boot. Die boot vindien ze prachtig. Zoo mooi en groot. Br zijn veel kinderen. Baas Cobalt denkt: Weet je wat, ik kon wel eens ide poppenkast vertonen voor alle kinderen hier. Dan kan ik nog een extra centje verdienen. De tijden zijn slecht. :i 8. Vul eens in: met S met D met P met H meisjesnaam, niet hier. niet alleen, op het hoofd. 0. Iets, waarnaar jullie erg verlangen: ANIETCAZERVOM. Niet erg moeilijk, hè, deze keer? Br liggen al weer drie boeken voor prijs- winners klaar. [>oet je best. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. BOMEN EN GRAS. Bomen zijn er op gesteld, dat er geen gras in de onmiddellijke nabijheid groeit. Steek de zoden daarom af zoals dit plaatje laat zien. Zoo gaat het netjes. j;oed zijn eigenlijke woonplaats. De conversatie verslapte, maar hetduur- de nu niet" meer lang, eer de dame aan kondigde: Hier zijn we er. Heelemaal Engel- sche stijl, ziet u wel. Een kromming in de boschweg had hen plotseling voor een hooge muur gebracht, waarachter, tusscihen hoog geboomte, een groot gebouw zichtbaar werd, opgetrok ken in de bouwtrant van een Engelscli kasteel. Een hek zwaaide openze schenen ver wacht te worden. De auto reed onder een hooge poort door en stopte even later voor 't bordes van de behuizing. Een aantal mannen kwam de stoep afloopen, nadat de chauf feur uit de wagen was gesprongen om het portier te openen. Op dat moment griste de dame het etui met de ringen uit Mr. Malcolms hand en liet het snel in een verborgen zak inj de gecapitonneerde rugkus9ens glijden. Malcolm, in een poging om zijn bezit terug te krijgen, wierp zich op de dame., die tegen de verborgen zak leunde en door het inmiddels geopende portier za gen de buitenstaanders, wat zich in de wagen afspeelde. Help vlug, Tiljgtiie de dame. Hij heeft weer een van zijn aanvallen. De verplegers sprongen in de auto en pakten de zich woest verzettende Malcolm beet. Die vrouw heeft mijn diamanten, protesteerde de ongelukkige procuratie houder, terwijl de anderen hem overman den. Chauffeur, heb je niet gezien, dat ze een etui uit mijn handen trok? Je moet het gezien hebben. De chauffeur schudde het hoofd en wendde zich tot de dokter, die inmiddels verschenen was en de verplegers. Hij gaat de heele tijd al zoo te keer, vertelde hij op meewarige toon. Een paar maal was hij zóó onrustig, dat ik op het punt stond te stoppen en onderweg hulp te vragen. De dame stapte weer in de auto, na; een korte blik van verstandhouding met de directeur van het sanatorium. Naar huis, John, zei ze snikkend te gen de chauffeur. Ze was diep onder de indruk van de tragische tooneel, waarvan llllll! VOOR DE VROUW. HET NIEUWE MODEBLAD. Dit is het meest-gelezen dames-mode blad van ons heele land. Het geeft zoo veel en kost zoo weinig: Zes nrs. in de drie maanden voor 11.20; per post 11.50. Inbegrepen de knippatronenbladen bij elk nummer. Bijgaande aandjge mo dellen zijn aan het N. Modeblad ontleend. Aan het Bureau van ons blad kunt u zich op dat modetijdschrift abonneeren. A RECEPTEN. BLOEMKOOLSCHOTELTJE. 1 klein bloemkooltje, (half gaar), 2 tomaten (ge schild en aan schijfjes), 1 dL. bloemkool kookvocht, 50 gram boter (gesmolten), sap van yb citroen, peper en zout, wat aardappelpuree en wat paneermeel. Pnepaneer een vuurvast schoteltje; be-i dek de bodem met een flinke laag aard appelpuree. Leg hierop het halfgare bloemkooltje. Leg rondom en over de bloemkool de schijfjes. Maak van bloem kool kookvocht, wat zout, de gesmolten boter en citroensap een sausje. Giet dit sausje over de bloemkool en tomaat. Be dek het geheel met wat aardappelpuree, strooi er wat paneermeel over, hier en daar een stukje boter. Plaats het scho-< teltje in de oven en laat er een mooi bruin korstje op komen. NUTTIGE WENKEN. KOMKOMMERS. Worden het meest als salade genuttigd', doch ook gekookt, gebakken of ges'toofd. Voedingszouten bevinden zich onmiddellijk onder de schil zoodat deze slechts zeer dun mag zijn. Aan te bevelen is de komkommersla als regel met citroensap aan te maken, zoo wel in rauwe toestand ails gekookt en ge bakken. Personen met een zwakke maag moeten ze liefst gesmoord inplaats van gebakken nuttigen. AARDBEIEN. Bevatten een groote hoe veelheid ijzer, natrium, calcium en werken, door het groote watergehalte afkoelend. A KERSEN. Zijn bloedzuiverend en be vorderen de werking van lever en nieren. AALBESSEN. Bevatten veel vitaminen en zuiveren het bloed, het sap (mits versch), is verfrissebend voor zieken, ter wijl men er in de keuken dankbaar ge bruik van maakt voor de bereiding van puddingen en sausen. BOSCHBESSEN. Het sap is eveneens aan te bevelen, ook bij da'rmstoornissen is zeer gezond en smakelijk als compote en jam. A FRAMBOZEN. Bezitten een zeer hoog suikergehalte; het zuivere vruchtensap werkt buitengewoon verfrisschend bij zieken. ze getuige was geweest. Zacht suisde de Cadillac weg, terwijl de verplegers, onder toezicht van de ze nuwarts de nog steeds vv i l d -phote s teeren - de en heftig gebarenmakende procuratie houder, het huis binnendroegen. Tot de eenigszins angstige verwonde ring van Mr. Parris, kwam Malcolm die middag niet meer met zijn schatten terug, maar de juwelier troostte zich met de gedachte, dat zijn procuratiehouder wel licht wat lang was opgehouden het was niet vroeg geweest toen de dame in. de zaak kwam en dames kunnen soms zoo 'ontzettend moeilijk keus maken en de ringen mee naar liuis JiacT genomen, waar hij over een behoorlijke brandkast be schikte. Maar toen hij ook de volgende morgen niet verscheen en evenmin in zijn vvoi- ming teruggekeerd bleek te zijn, werd Mr. Hubert Stanpoote, de bekende industri eel en „broer" van de cliënte.» opgebeld. Mr. Stanpoole verheugde zich echter niet in het gelukkig bezit van een zuster, noch in Boston, noch in eenige andere stad ter wereld, en toen was er niet veel in telligentie meer voor noodig, om tolt de conclusie te komen, dat het vanouds bekende iuweliershuis het slachtoffer was geworden van een geraffineerde op- lichtster. Maar waar was Malcolm? Was hij levend of dood Dat was werk voor de politie om uit te maken. De heele dag was zij in touw om een spoor van de verdwenen procuratie houder te vinden, maar zonder sucoes. V Toen de geneesheer-directeur van het particuliere sanatorium die avond een oogenblikje tijd vond om de kranten in te zien, duurde het niet lang ot hij belde zijn zijn chauffeur en liet zijn auto voorkomen. En om half negen stond Mr. Malcolm, ge zond van lijf en leden, maar met een gruwelijke zenuwschok, ondanks^ of eigen lijk juist door zijn „verpleging" in de inrichting, weer op de stoep van ^ijn eigen woning. Maar de collectie ringen werd even min teruggevonden als de elegante dame, wier zuster er een zou uitzoeken MEGIErtB- m

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4