Philips Radio Schelfnetten Tarweoogst 1936 wagenkleeden Kinderhanden vragen bezigheid Bruine waterdichte PLAATSMAN een klein loodsje. een ploeg, Gemengd Nieuws ADVERTENTSËN H. BRUIJN - Den Burg. Moesappels 8 ct per pond Kookperen 8 ct. per pond vertrekt Vrijdag VAN Rotterdam. SLAB00NEN, in voorraad Zadelmakerij Waalderstraat Regen Regen Regen Boekhandel Parkstraat Onze reinigingsinstallatie is voorzien van een sorteermolen, Fa. A. LANGEVELD Pz. Voor prima slachthanen J. BAKKER, Waalderstraat. een mooie collectie NIMC0 damesschoenen. MANTJE's Schoenhandel. Zadelmakerij Waalderstraat Gevraagd f 1090,- „TEXELAARTJES". MARKTBERICHTEN LANDARBEIDERSWET. Door de heer Jan Witte J.IJz. alhier is een aanvrage ingediend om hem ingevolge de landarb.wet f 2540, ter beschikking te stellen voor het bekomen van een plaatsje. Hij kan van zijn a.s. schoonvader, de heer M. Reij, Den Burg, voor f 800 in eigendom bekomen een perceel weiland, groot 1,22,78 H. A., gelegen bij De Strooppot, aan de Koogerweg. De kosten van een te bouwen woning worden op f 2200 begroot. Van het ter leen gevraagde bedrag zal aan rente en afschrijving plm. f 2,50 per week moeten worden opgebracht. B en W stellen voor de gevraagde medewerking te willen verleenen. HERZIENING GRENSREGELING. met het Rijk. Rijkswaterstaat en Gemeentebestuur ple gen sinids lang overleg met elkaar om te komieu tot een juiste belieersgrens tus-< schien de rijksobjecten te Oudesdhild en die van derden. Tevens is van gedachten gewisseld over verbetering van toestanden te Oudeschild, vooral over denying van een vervuilde sloot onder de havendijk. De gemeente zal hebben te zorgen, dat de door het Rijk aangegeven strooken grond langs het dijkslidhaam kosteloos en on bezwaard aan het Rijk warden over gedragen. Tevens zal de gemeente op zich moeten nemen het onder het gewenschte profiel afwerken van beloop-en en bermen van het binnentalud van de zeewering en liet voor zooveel nood.ig afdekken daarvan met klei en het inzaaien met graszaad. De klei zal genomen moeten worden uit het klei-depot t.o. de R.K. berk, die bekleedingsklei van het zand- lichaam in de nabijheid daarvan. In to taal zal plm. 15000 kub. M. grond ver- wier kt moeten worden. Verder verbindt de gemeente zich de bestrating van de ver harde wieg aan het westeinde van het dorp over een lengte van plm. 330 M, over te brengen op de nieuwe aardebaan, te maken direct achter de zeewering. Voorts brengt de gemeente op nader aan te wijzen plaatsen tegen het binnentalud van die rijkszeewering vier betonnen trap pen aan. Binnen drie jaar na het aangaan van. de verbintenis, moet het 'werk ten genoegen van de Rijkswaterstaat zijn uitgevoerd. De gemeente geniet als tegenprestatie' deze voordedenDe gemeente wordt eigenaresse van het gronddepot t.o. de R.K. kerk, voor zoover niet door het Rijk voor 1 Jan. 1037 daarvan en wel tot hoogstens 800 kub. M. grondspecie is afgegraven. Tevens wordt ze eigenaresse van het terrein t.o. R.K. kerk en onige- ving en wel tusschen de dorpsstraat en de direct tegen de zeewering te maken nieuwe straatweg, voor zooveel de Staat thans eigenaar van dit terrein is. Aan de gemeente wyrdt een bedrag van f4500 uitgekeerd, voldoende om daar mee te bestrijden alle bosten (geen ar-; bieidsloonem), uit "het ii oven staande voort vloeiende en die van bet aanbrengen ©ener rioleering in de sloot onder de ha vendijk. DEMPING SLOOT. Met de gemelde grondspecie kan de vervuilde sloot en de poel achter de o.l. school gedempt worden. Zoo krijgt de gemeente plm. een halve H.A. grond, ge schikt voor speelterrein. FIETSPAD. Indien op de medewerking der dorps bewoners gerekend mag worden, stellen BenW voor tusschen dorpsstraat en dijk een rijwielpad aam te leggen. De boomen- rij kan dan gespaard blijven. WERKVERSCHAFFING. De Ioonpost wordt op rond f30.000 geraamd. De ministers van Waterstaat en van Financ. hebben in beginsel het plan reeds goedgekeurd. De uitvoering van dit plan gaat de draagkracht der 'gemeente echter te boven, indien het niet in werk verschaffing zou kunnen geschieden. Be houdens goedkeuring door de laad zullen BetiW daarom stappen doen om het ge bruikelijk rijkssubsidie te verkrijgen. DE COCKSDORP. BAZAR PASTORIEFONDS N.H. GEMEENTE. Men schrijft ons: Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. zal hier een bazar gehouden worden ten bate van het Pastoriefonds der Ned. Herv. Gemeente. Deze bazar zal plaatsvinden in de garage van de heer Bar-ends, en gen -opend zijn telkens van 2.30—6 uur en van 7.30 af. De Herv. Zusterkring „De Kandelaar" heeft hiervoor ruim anderhalf jaar ge werkt. Ook de chir. meisjesclub heeft goe deren verwaardigd, terwijl een jongensclub wat figuurzaag-werk maakte. Van zeer vele zijden werden geschenken ontvangen van de meest uiteen loopende aard: spreien, fototoestellen, droogrekjes, fles-i schen met ingemaakte groenten, kousen, sokken en nog veel meer. Zoo is door ve ler medewerking een zeer groote verzame ling goederen bijeengebracht, die verkocht zullen worden. De goederen zijn zoo laag mogelijk geprijsd, o.a. om iedereen in de gelegenheid te stellen mede te werken aan het goede doel. Er is voor gezorgd, dat niet alleen fraaie en luxe voiorwerpen aanwezig zijn, maar ook dingen, die in ieder huisgezin noodig zijn. Van vele fir ma's werden geschenken ontvangen, o.a. van de N.V. Vlessing, Bakker's Ijzerhan del, Wed. Van der Kooi, A. Buis, J. La« gerveld, N.V. Langeveld en De Rooij en nog vele andere buiten Texel. Er zal voor gezorgd worden, dat de bazar een gezellig aanzien biedt. Vanzelf sprekend zullen attracties niet ontbreken. Voor de kinderen grabbelton en hengelen, verder tomvtj-etrekken en sjoelen, waarbij fraaie prijzen te behalen zijn. Zoo zal o.a. een fototoestel uitgereikt worden aan diegene, die bij het sjoelen het hoogste aantal punten van de geheele hazar behaalt. Des avonds hoopt men het spel „kurken" te beoefenen, eveneens om prij zen. Verloot zullen wonden een tweetal spreien, geraden kan worden naarde naam van een prachtige babypop en naar het juiste aantal erwten in een flesch. De winnaar ontvangt ©en taart. Ook kan men mede-dingen naar een leeslamp en een kapstok. Voor wie vermoeid en dorstig is ge worden van de vele inkoopen en spelen, is een theetent ingericht, waar tevens oliebollen verkocht warden. De opening van de bazar vindt plaats Donderdagmiddag a.s. pm half drie (n.t.) De bazarcommissie is er van overtuigd', dat niemand .spijt behoeft te hebben van een bezoek. Op sommige bazars word-en voor eenvoudige dingen soms zeerhooge prijzen gevraagd. Doelbewust is hier ge streefd naar prijzen, idie de normale win kelprijzen zeer dicht benaderen. Waar zoo heel velen door geschenken en medewerking het hunne reeds deden,, vertrouwt de bazarcommissie dat door druk bezoek alle moeite beloond zal war den. Den Haag. In verband met haar 100-ja.rig bestaan schonk de Levensver- zekeringmij. Oude Haagsche van 1836 f7000 voor bet Nat. Koningin Moeder Hiendenkiingsfonids. Te Amsterdam liep een kano in de Prinsengracht vol water door golfslag van ©en motorboot. De vier inzittende jongens, drie broertjes en een vriendje, kropen naar de voorkant van het vaair-j tuig, dat daardoor omsloeg. Van de vier jongens, die niet konden zwemmen, wer den er twee gered, het vriendje P. Zwart en één van de dri-e broertjes Schiltmeyeui verdronken. In ons lanid namen aan de meetings voor Het Plan van de Arbeid, Zondag in 'elf groote steden gehouden, totaal 170 duizend personen déél. BUITENLAND Spanje. De Witten hebben Talavera de la Reine, ten W. van Toledo, ver-' overd. De r.ooden verloren hier veel doo- den en munitie. De witte bezetting van bet Alcazar van Toledo bestaat uit 400 cadetten, 700 gendarmen, 200 burgers, 100 soldaten en 100 vrouwen en kinderen. Reeds 45 dagen wordt deze oude Moor- sche vesting do-or de rooden belegerd. Hoewel 't voedsel schaarsch is, laten de ca detten de vesting liever in d-e lucht vliej- gen, dan zich over te geven (volgens eeni Fransch journalist te Baroel-ona). Kata- Ionië toeft alle dienstplichtigen van 18 45 jaar gemobiliseerd. Madrid heeft de Spaanschie ambassadeur te Lissabon opgedragen Portugal te verlaten. De Witte regeering te Burgos heeft bij Frank rijk geprotesteerd, o.m. omdat bij Iran dum-dum-kogels van Fransch maaksel ge bruikt werden en omdat roode vliegtuigen in Frankrijk mogen landen, om brandstof, enz. in te nemen. Veel Augustijner monniken van het klooster van Escuriaal zijn door de rooden zonder -pr-ooes gedood (Jour). Irun is vrijwel geheel ver woest. Thans rukken die witten op naar San Sebastian. Te Rochefort is de po ging van vier Fransche vliegers om met een driemot-orig vliegtuig naar Spanje te ontsnappen, om daar de rooden te helpen, verijdeld. Vóór de val van Irun'zijn de bisschop van Valladolid en vele and-ere geestelijken door de rooden gefusilleerd. (Radio Jerez de la Fontera). In Pam plona werden bij een groote veldslag 300 rooden gedood. (Radio Sevilla). Een regeeringspatrouille li-et tusschen Malaga en Granada de brug springen, waardoor de witten van voedsel zijn verstoken. De regeering gaf de Bank van Spanje toestemming om Madrid ©en crediet te verleenen van 20 millioen peseta's om de voedsel voorziening te verzekeren. Het offensief der witten naar San Sebastian is in volle gang. In de stad zijn de straten verlaten. Br is voedselgebrek. De win kels zijn gesloten. Er bestaat oneenigheiid over de vraag de s-tad al of niet te ver dedigen. Reeds werd ze door het slagschip Espan-a gebombardeerd. Huesca wordt steieds dichter door tfe rooden oms!nge7d. Er is gebrek aan voedsel e-n munitie. De spoorwegverbinding Bilbao—San Se bastian is verbroken. Met behulp van radio blijven de belegerden van het Al cazar te Toledo in contact met de witten. 160 gijzelaars, die zes weken in fort Guadelupe zijn vastgehouden, zijn op vrije voeten gesteld en behouden te Hen- dave (Fr.) aangekomen. Ruim achtduizend uitgewekenen zijn uit Hendaye naar ver schillende bestemmingen vertrokken. Ook Bilbao heeft voedselschaarschte. Engeland. De pilote Markham, ge huwd ie» moeder van een kind, waagde 't ©en solovlucht Engeland-Amerika te ma ken i-n ©en toestel zonder radio. Wegens benzimegebrek moest ze op het N. deel van N.Schotland (V.S.) dalen. Haar toe stel werd beschadigd, maar met een ander toestel wist ze New York te bereiken., PREDIKBEURTEN Zondag 13 Sept. '36 HERV. GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur Ds. Visser Waal, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Bediening H. Doop. Oudesdhild vm. 10 uur ds. Scholte. Den Hoorn vm. half elf ds. Moen H. Doop. Oosterend, vm. 10 uur Ds. Kok. de Cocksdorp, vm half elf de heer Luther Ramp Coll. v. h. Fonds v. r.oodl. kerken en personen. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Ds .v.d. Leer. Voorbereiding H. Avondmaal nm 3 uur Cand. Wouda Burg, vm. 10 uur Cand. Wouda nm half 8 ds. v. d. Leer Voorbereiding H. Avondmaal, gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK H.V. Oosterend, vm 10 uur Preeklezen. nm. 3 uur Preeklezen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Burg, v.m. 10 uur Ds. Vis. Avondmaal. Oosterend en Den Burg Hervatting Zondagsschool. SAMENKOMSTEN LEGER DES HEILS. Woensdag 8 uur straatzang de Waal Donderdagavond 8 uur: Heiligimgs-dienst Zaterdag 8 uur: Straatzang den Burg. Zondagmorgen 7 uur Bidstond. Zondagmorgen 10 uur Heiligingssamenk. 4 uur: Openluchtmeeting Hollebol. Zondagavond 8 uur Verlossingssamerik. Jeugddiensten: Zondag: vm. 9 uur Handleiding. 12.30 uur Compagniemeeting. 5 uur Heiligingsdienst. Woensdag 5 uur: Kindermeeting. Eierveiling Hollands Noorderkwartier Alkmaar, 5 Sept. Kipeieren aanvoer 140,000 56-58 KG 0 a ,0 per 100 stuks 58-60 3,30 a 3.50 60-62 3,35 a 3,60 62-64 3,40 a 3,75 64-66 3,65 a 3.80 Kleine eieren 1,80 a 3,— Texel 7 Sept. 5 koeien 145 a 230 7 nucht. kalveren 12 a 18 150 lammeren 9,- a 12, 14 biggen 9 a 11 300 schapen 15 a 19 9 rammen 20 a 55 2 veuiens 75 a 80 Eierveiling Texel 7 Sept. Aangevoerd werdtn 53068 stuks kipeieren 50-56 2,75 a 3,20 58-62 3,30 a 3,50 62-64 3,40 a 3,55 66-70 3 55 a 4 - Puleieren 1.55 a 1,90 Purmerend 8 Sept. 682 runderen waaronder 325 vette koeien 0,34 a 0,62 146 geldekoeien 80 a 140 95 melkkoeien 110 a 215 10 paarden 60 a 130 89 vette kalveren per KG 0,25 a 0,50 275 nuch kalveren v.d. fok 10,—a 15,- v.d. slacht 5, - a 12, - 184 vette varkens p. KG 39 a 41 44 magere varkens 14,- a 32. 811 schapen 10,— a 22,00 605 lammeren 5,- a 10,00 331 biggen 6,— a 12.— Eendeieren 1.25 Kipeieren 3,50 a 4,00 GETROUWD: F. J. STOLK en H. STOLK—BLOM die hiermee hun hartelijke en welgemeende dank betuigen voor de vele en groote blij ken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. De Cocksdorp, Texel, Aug. 1936. J. ROEPER, Hallerweg, Den Burg. VOOK DE INMAAK Snijboonen, Andijvie, Stoofperen, Moesappelen P. GIELES. heeft voor het kleine volkje van alles en voor enkelecenten reeds Voor het opslaan en schoonen van uw tarwe houden wij ons aanbevolen. waardoor wij uw tarwe op gelijkmatige korrels sorteeren. Erkend pakhuishouder. bij Heden ontvingen wij Vraagt deze schoenen en gij zult tevre den zijn. Kwaliteit prima, Pasvorm heerlijk. Afwerking keurig. En in prijzen reeds vanaf 2,95. Ziet de etalage. Hoogerstraat, Tel. 102. worden in alle maten gemaakt door om als eerste hypotheek op huizen te plaatsen, miet s/4 overwaarde. Brieven onder no. 410 aan het Bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD A. TERPSTRA, Bargen. TE KOOP Zeer geschikt om diep t-e ploegen. JOH. PARLEVLIET. DIKKE SLABCONEN 5 cent per pond. Koogerstraat 10.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6