Van Oosterend naar Den Haag Bevestiging en Intrede Ds. Kok. UITVERKOOP VAN GENEESMIDDELEN? Neen, dat bestaat niet 1 Want een waardevol geneesmiddel is een product van hetmen- schelijk vernuft in zijn meest volmaakte uitingen. Zeker, er is een groot aantal Aspirin-imitaties, die beneden den prijs van Aspirin verkocht worden. Maar gaat Uzelf eens na Een reeks van werkdagen zijn voor het ontstaan van een Aspirin-tablet noodig. In dezen tijd passeeren de Aspirin-tabletten vele productie-phasen herhaald onderzoek betreffende de zuiverheid, samenstelling, verhouding van de bestanddeelen onder ling enz. enz. moet plaats hebben, om ge lijkblijvende kwaliteit en zekere werkzaam heid te waarborgen. U ziet, Aspirin is een product dat aan het menschelijk kunnen de hoogste eischen stelt. SLUITING TEXELS ZWEMBAD. Hiet was Zondagmorgen nog aardig druk aan die Schans. En geen wonder. Het was immers de laatste dag, dat het kleed lokaal geopend was en menigeen wilde getuige zijn van de sluiting. De badpak ken aan, het vlotje, dat de heele zomer als baken voor de zwemmer in zee had, gelegen ein reeds naar de kant was ge trokken, met vele rappe handen op de dijk gehaald, flink hoog water, heer lijke golven en een temperatuur van 18 a 19 graden, het was te aanlokkelijk.. Een waardig slot. Toen kwam het moment, dat we at- scheid moesten nemen. Namens allen sprak mej. Co Eelman een hartelijk woord van dank tot badmeester Van Beek. Na mens een 10-tal zijner oudste leerlingen werd hem een zilveren sigarettenkoker aangeboden als aandenken aan de gezel lige tijd en de genoten lessen. De heer, Van Beek bracht de geefsters hartelijk dank voor deze aardige attentie. De heer Jn. Bruin, fotograaf, maakte eenige op'namen van de groep en hierna zong het heele gezelschap ten afscheid een lied, vervaardigd door mej. Co Eel man. Met 'in driewerf hoera voor badmees ter, bestuur en T.Z.V. en één roep: „Tot volgend jaar endan ook een binnen bad", scheidden wij van de Schans. L. Hier volgen enkele coupletten van het lied, dat op de wijze van De Zilvervloot gezongen werd: Heb je wel gehoord ,dat je ginds aan de Schans Hiet zwemmen zoo heerlijk kan keren Je glijdt er zoo zalig door het zilte nat Wat kan je nog meer begeeren? Ga mee, ga mee, Wordt lid van T.Z.V. Het water is zoo fijn, het water is zoo fijn, Zoodat je nergens beter kan zijn. Kan je nog niet zwemmen? Leer het dan gauw. En leg iniet langer te zeuren. Want viel je eens van je eilandje af, Wat zou er dan niet gebeuren Daarom, ga mee Leert zwemmen bij de T.Z.V. Het water is zoo fijn, het water is zoo fijn, Zoodat je nergens beter kan zijn. Ben je misschien in het water wat bang Och, ik zou het toch maar probeenen. De badmeester leert je het zwemmen heel vlug Hij herhaalt wel honderd keeren Eene, twee; eene twee, Nog eenmaal eene twee. Krachtig spreiden met dat been, En sluiten weer meteen, Dan ga je vlug door het water heen. De vader, de moeder en het heele gezin Die ook naar de Schans toe gingen, Zij hebben het allen op die manier geleerd, Zoodat ze thans kunnen zingen: Hoezee, hoezee, Lang leve T.Z.V. Het water is zoo fijn, het water is zoo fijn, Zoodat je nergens beter kan zijn. Wat heeft thans dit liedje aan allen geleerd Wel dat zul je toch zeker wel weten. Ieder worde lid van onze T.Z.V. Nu dadelijk, om het niet te vergèten. Aarzelt niet, aarzelt niet, Weest nu geen saaie Piet. Maar zwemt thans met ons mee Daar heerlijk in de zee Tot heil van uzelf en de T.Z.V. C.E. OOST. WIE WON? Bij kruidenier Van Liere is druk ge raden. naar het aantal koffieboonen, uit gespreid op een blad. Voor de juiste ra ider was een dressoir beschikbaar. Het juiste aantal was 1395. Het naaste hi.erbij was mej. Van Harn, van hoeve „Anna Paulowna", in het Noorden. Zij raadde 1399 stuks en won de prijs. S. Vulpenhouders en vulpotlooden hebben we in groote sorteering voorhanden, ook in de prijs, welke U wilt besteden. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. LUCHTVAART Engeland. De Britsche vlieger capt. Campbell Black, die met Scott de Mei- bournie-raoe wqn, is Zaterdag op het vliegveld bij Liverpool met het vliegtuig, waarmee hij spoedig naar Johannesburg vliegen zou, in botsing gekomen met een militair toestel, dat juist kwam aanrij den. Dit militaire toestel sneed bijna door dat van Black heen. Black werd zwaar gewond ein is aan de gevolgen overleden. Hij was gehuwd met de actrice Florence Desmond (boven met haar echtgenoot op de foto) OOSTEREND. OP PRINSJESDAG. HOE WE ER KWAMEN. Vroeg in de morgen werd ik gewekt door het muzikaal geraas van twee wekkers. Met de vuisten in de oogen wrijvende, dringt het tot me door, dat ik er uit moet, wil ik mee naar Den Haag. Een flinke straal water helpt mee, om een meer klare kijk te krijgen. Kwart over vijf was ik zoover, dat ik me kon voegen bij het gezelschap, dat voor „het Gebouw" stond te wachten. Hier vernam ik dat onze organisator door minder mooie omstandigheden was verhinderd om met ons mee te gaan. Was dit voor hem zelf misschien de grootste teleurstelling, ook wij vonden het niet leuk. Ook de „initiatief-nemer" was door liefdes aangelegenheden verhinderd met ons te reizen. Maar enfin, we moesten voorten vingen onze tocht aan. We kwamen mooi op tijd te Oudcschild aan en vertrokken vandaar om plm. 6 uur.-Op de boot* was ook aan wezig Ds. Visser van Den Burg met een reisgezelschap. Deze was zoo vriendelijk, om ons in zijn club op te nemen, wat voor ons beteekende een reductie van 15 pCt. op de bootkosten. Een woord van dank is wel op zijn plaats. Te Den Helder aange komen gingen we wandelende naar het station. Een daar geplaatste weegautomaat bracht verrassende resultaten aan het licht. Eén der onzen, een zwaargewichtkampi oen, bleek slechts 9 Kg. te wegen. Kaart jes werden nu genomen en we konden een plaatsje opzoeken in de trein. We wanen hierbij zoo fortuinlijk in twee coupé's gezellig onder ons te kunnen zijn. Enkele deelnemers bleken al weer be hoefte te hebben om iets te eten. De meesten hadden bij het van huis gaan niet te veel gegeten. Een der deelnemers had tien boterhammen naar binnen gewerkt maar verging inu al weer van de honger, Vriend Slik had bij zich een groote zak met bananen, waarvan door allen met smaak wend gegeten. In Alkmaar aange komen, konden we na eenige "minuten wachten niet de electrische trein ver-i trekken inaar Haarlem. Ook in deze trein zaten we nogal mooi bij elkaar. Was het in Alkmaar en Den Helder niet zoo erg druk, in Haarlem wel. Er was bijna geen plaats in de trein voor Den Haag te be machtigen. De eene trein na de andere vertrok „afgeladen". Een volgende trein bleet met een 2e klas coupé vlak voor ons gezelschap staan, zoodat we niets anders hadden te doen, dan maar instap pen, want op klasseverschil werd nu min der gelet door ons. We zaten nauwelijks ot de wagen was vol. Een der deelnemers had zich lekker neergevlijd in de zachte bekleeding en kreeg toen naast zich^ op de leuning van z"ijn zetel een lieftallige jonge dame, die., toen de trein een bocht nam op zijn schoot rolde en de opmer king maakte, dat het per ongeluk ging. Nogal logisch. HOE DRUK HET WAS. We zeiden zooeven, dat het in Haar lem druk was. In Den Haag aangekomen, was bet nog weer heel wat anders. We hadden nog een half uur werk om uit het station te komen en werden meer geduwd en gedragen, dan we liepen. Buiten het station gekomen, bleek dat onze geachte leider zich prompt van zijn taak had ge kweten. We werden door hem hartelijk verwelkomd en uitgenoodigd om maar te volgen. De tocht door de duwende, drin gende menschenmassa nam een aanvang. Het bleek echter, dat we voor het verkrij gen van een behoorlijke plaats reeds veel te laat waren. Een agent vertelde, dat er 's nachts om 12 uur al heel wat mensche' een plaats hadden ingenomen; we wer den door hem attent gemaakt op een hooger gelegen straatgedeelte, waar we zoo ongeveer ov£r de hoofden der voor ons staande menschen heen konden zien. Hier hebben we ongeveer 2' j uur gestaan, at en toe de kans loopend, plat gedrukt te worden. Maar ook aan dat wachten kwam een eind. In het biezonder wil ik nog vermel den de wellevendheid der Hagenaars, die denken, dat elke voet grond hun particu lier eigendom is en nu ja, de vreemde-i lingen mogen er dan nog wel staan, als zij maar de beste plaats kunnen behouden. Plotseling ,na eenige malen foos alarm, klonk het geroep: Daar komen ze. C.A.E. troonde op de schouders van onze gelei der en had een reuze plaats, een achter hem staande Hagenaar trok hem echter bijna zijn jas uit om he pi zoo van zjjn hooge z;tel neer te halen. Op de terug tocht van de stoet, die plm. een half uur later plaats vond, fungeerden we beur telings als paard en als ruiter. NAAR HET MALIEVELD. Na afloop begaven we ons naar het Malieveld, waar we werden opgesteld om naar onze gereserveerde plaats te worden geleid. Op de Nassaulaan werden we na een halt uur wachten weer opgesteld en nu vertrokken we naar de plaats van be stemming, die een „fata' morgana" bleek te zijn. We passeerden de wonir\g van onze leider Dr. Colijn. Hier werd aan mevrouw Colijn, die op het balcon stond, een ovatie gebracht. We gingen daarna weer Ioopen, totdat te .plm. half vjjt ieen motorbrigade ons naar de kant drong met de opmerking: de Koningin komt. We hadden inu een pracht plaats, zeer tot ongenoegen van degenen, die reeds langs de weg stonden. Ons gezelschap, dat zich tot nu toe zoo goeid had weten te! handhaven, bleek echter te zijn uiteen ge< raakt. Met z'n drieën waren we overge bleven. Maar stil: daar kwam de stoet. Onze moeite werd beloond en voor de teleur stelling, op bet Lainge Voorhout ons deel, werden we nu dubbel en dwars ver-/ goed. Ze gingen vlak langs ons heen. Berst Prins Bernard en Prinses Juliana, «laarna die beide Vorstinnen. Een oorverdoovend gejuich ging op. 'k Wil gerust bekennen, dat ik niet har< der kon schreeuwen, dan ik gedaan heb. Al onze moeite werd nu ruimschoots be loond. NAAR DE LANDDAG DER A.R. PARTIJ Wie moesten nu terug naar Houtrust; hier ging ongeveer 3 kwartier mee heen., Toen we aankwamen was het sportveld nagenoeg geheel bezet en we konden met veel moeite slechts een staanplaats ver overen. Na eenige tijd gestaan te hebben, wisten we een beter plaatsje in het gras te bereiken, waar we onze vermoeide lede maten uitstrekten. Ik wil u geen verslag geven van de toespraken der verschillende spiekers. Dan werd ik te langdradig en bovendien: de couranten konden u reeds inlichten. Bij de opening van de Landdag der A.R. partij werd het Wilhelmus gezongen, Enkele N.S.B.'ers, die ook hadden weten binnen te komen, reageerden hierop door de rechterhand uit te steken. Ze werden echter heel vlug buiten het terrein ge-I bracht. Om plm. kwart voor zeven werd een halt uur pauze aangekondigd, waar na Dr. Colijn zou spreken. Een oorver doovend geroep van: „Geen pauze" ver vulde nu echter de lucht. Aan het verzoek werd voldaan en onder uitbundig gejuich besteeg Dr. Colijn het podium. Hij hield zijn toespraak, die meermalen door een geweldig applaus werd onderbroken. WEER NAAR HUIS. Het was plm. halt negen toen we de Landdag verlieten en gezamenlijk, want we hadden elkaar intusschen weer ge vonden, per tram naar het station gingen. Het was er nog druk, maar niet zoo overweldigend meer, als toen we aan kwamen. Ongeveer kwart over 9 verlieten we de residentie. Gezellig bij elkaar zittend, at en toe zingend, gingen we naar Den, Helder, waar we, na eenige keeren te zijn overgestapt, om kwart voor 12 aankwa men. Het was klokslag 12. dat we ons. hotel binnentraden. Na nog even te heb ben gezeten, sommigen iets gebruikend, gingen we naar hooger sferen. Het duurde echter nog lang, voor dat het weer rustig was. In een der kamers wend als gevolg van het feest van j.l. Zaterdag te O. een kussengevecht geleverd. Maar ook hieraan kwam een eind en om 1 uur was alles in de rust. Eén der deelnemers meende echter in het midden van zijn slaap zijn-, de, dat hij zich haasten moest om bjj de boot te komen en riep: „kom Jö, we moe-, ten weg". 's Morgens om 6 uur waren we allen weer ^present en na vlug te hebben ont beten, gingen we naar de boot, die ons naar Texel terugbracht. We kwamen, be halve een enkele, die met de tweede boot huiswaarts keerde, om ongeveer acht uur te Oosterend aan. Het was voor ons een prachtige dag ge weest. Wie echter op zulk een dag naar Den Haag gaat, moet zich niet laten af schrikken door wat moeite, vvant dan kan men beter thuisblijven. Een woord van hartelijke dank voor onze leider, de heer Berger, is hier zeker op zijn plaats. On vermoeid was nij in het begeleiden en aanwijzen. Een der deelenemers te Oosterend. IN DE GEREF. KERK H.V. Het was voor de gemeente Zondag een blijde dag, toen zij in Ds. Kok, gekomen van Oudmirdum, weer een eigen predikant ontving. BEVESTIGING DOOR DS BUSKES. In de morgendienst vond de bevestiging plaats door ds. Buskes, de vorige predi kant van deze gemeente, in de middag* dienst deed ds.-Kok zijn intrede. Beïtle diensten was het kerkgebouw geheel ge vuld. Uit alle deelen van het eiland was men gekomen om deze diensten bij te wo nen. Ds. Buskes had tot tekst gekozen: Joh. 10:2 en 9, waar gesproken wordt le de deur: Christus; 2e. de schapen: zijn ge meente; 3e de herder: de predikant. Ds. Buskes zeide, dat de Zondag een blijde feestdag mocht zijn. Het is van morgen bevestigingsdienst en daarom draagt deze dienst een biezonder karakter. Toch, vervolgde spr., gaat het ook in de dienst niet om personen, maar om Jezus Christus. Het kan ook onmogelijk anders, want de band, die schapen en herder verbindt, is een band; gelegd door Je zus Christus zelf. Zal die band een hechte band zijn, dan moet de herder zijn schapen steeds weer door de deur van Christus leiden. Een andere taak heeft de predikant niet. Wil hij meer doen ,dan noemt Jezus hem een diet en moordenaar. Het gevaar bestaat, dat een dominee zijn best doet mooi te pneeken, om op die manier volle kerken te krijgen. Maar dit is geen Evangelie prediking. Het Evangelie is dit: de ge meente leiden door de deur Christus. Deze taak rust op de predikant. Niet alleen op de preekstoel, maar altjjd en overal. Wij, gemoedelijke Texelaars, Ioo pen gevaar ',n predikant goed te noemen als hij goed met de menschen kan opschie ten. Maar de maatstaf, die Jezus Christus aanlegt, is een andere. Hij vraagt een ingaan door de deur. En dat beteekent vaak: een bestrijden van allerlei verkeerde en zondige toestanden. Laat uw dominee gevoelen, dat ge van hem niets anders verwacht dan Gods Woord. In die weg geeft God Zijn belofte: Die door de deur ingaat zal behouden worden. Dat maakt de prediking zoo ernstig, dat er 'n mogelijik'hleijd fs cm behouden te worden en eer mogelijkheid om verloren te gaan. Van die laatste mogelijkheid willen velen niet hooren. Zij hebben bij elk grat de troost: geborgen in God. De Bijbel leert ons dit anders. Toch, er is ook een mogelijkheid om behouden te worden. Om dat te hooren gaan we naar de kelrk, waar God tot ons spreken wil van Zijn verlossingswerk. Daarom mag ons kerkelijk leven rijk zijn, ondanks alle kleinigheden en liefdeloos heid in de kerk. Rijk, omdat God door de prediker laat roepen: Laat u met God verzoenen. Ontvang zoo uw nieuwe do minee. Dan zijn er nog de kwesties, maar er is ook de deur Christus, door welke wij behouden worden. Nadat nu gezongen was Ps. 89:1, ging ds. Buskes over tot de bevestiging. Toegezongen werd de zegenbede uit Ps. 134:3. Met zingein van Lied 32:3 werd de dienst besloten. INTREDE DS. KOK. Als tekst voor zijn intreepredikatie had ds. Kok genomen 2 Cor. 4:5a, deze woor- idien: „Want wij prediken niet onszelt, Imaar Jezus Christus, den Heere". Ds. Kok herinnerde er in zijn preek aan, hoe de roeping van Oosterend voor hem veel Strijd heeft beteekend. Maar spr. heeft tenslotte in deze roeping Gods stèm gehoord en hij heeft met volle blijmoedig heid aan de roeping gehoor mogen geven. En inu staan we aan een nieuw 'begin.. Dat brengt het gevaar mee, dat wij .'be zield zijn met allerlei idealen en verlam gens, die menschenwerk zijn. Wij zullen dit en dat doen. Maar Gods plannen zijn vaak in tegenstelling met onze plannen. Wij mogen niet anders prediken dan, Jezus Christus, den Heere. Er 4jn 'n de kerk allerlei verschillen. Maar over dit eene: Jezus Christus, de Heer, is geen verschil mogelijk. Hiermee staat of valt de kerk. Jezus Christus prediken betee kent ook. een antwoord zoeken op aller lei vragen in onze tijd. Alles wat geen prediking van Jezus Christus is, is pre diking van onszelf of prediking van de afgoden, door onszelf gemaakt. Voor die prediking heeft Paulus zijn leven gegeven. Hagl hij menschelijke wijsheid gepredikt, dan zouden de Grieken "naar hem geluis terd hebben. Wanneer hij een stelsel van

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 2