IS De Kleine Verpleegster. Hpi 4 fSJ j\ -gj| A NV OOK HAKEN" FEUILLETON DAMES Wij hebben goed nieuws voor U. Het groote succes van onze bekende brei- boekjes „Steek voor Steek" heeft ons doen besluiten, een soortgelijk boekje wet gehaakte kleedingstukken uit te geven, getiteld: NU OOK HAKEN duidelijk - volledig - betrouwbaar Iedereen kan alle modellen zonder fouten zelf vervaardigenTer controle hebben wij eerst alle modellen laten vóórhaken. «KIS* KOS1 SLECHTS 35 CTS. D Z. M w D. lilllliillllllliiillilliillllllllllllllllllllllllllillllllUIIIIU VOOR DE JEUGD. 146. „O," zegt Piet. „Dat ga ik ook pro beren. Dat leer je zo." Én ze stappan naar (de fouten dierentuin toe. Pietklimtl op een olifant en als zijn olifant voorbij de ring vliegt heeft hij hem bijna te pak-» ken. Bijna. Zo gemakkelijk is het niet. Piet draait en draait, maar h|ij krijgt de ring niet. Hij valt er bijna mee van die, olifant af. DE PRIJSWINNERS. De oplossingen der laatste 9 raad se l$ wanen l. Vaas. 2. Zierikzee. 3. Samen 54. 4. Klok, aker, buks, kelk. 5. Haastige spoed is zelden goed. 6. Leiden. 7. Qui, gil, gab 8. Rol, lor. 9. Steenwijk. Qoede oplossingen ontvangen van: H. Bas; Adrie Flens; Maatje v. Leeu wen; Frans, Karei en Hetty Roeper; Nelly Smit; Trijntje Henkes; Klaas Dob; Annie Zijm; Dirk Krijnen; Corn. Anna Kjeijser; Jan Roeper; Arie Hin; Jb. van Heerwaarden; Rika Bakker, Dora va Heerwaarden, Jac. Boogaard, (Ja, Jac., sllle kinderen mogen inzenden, als vader1 abonné is), Lucia Stiekema, Dora Bakker, Mieke en Erie Remmers, Leo Keijser, Jan Alkema, Piet Kok, Cath. Roeper. De prijzen vielen ten deel aan: I. JAN ALKEMA, 10 j., Den Burg. 2. JAC. BOOGAARD, Hz., 11 j., Ze venhuizen. 3. H. BAS, 12 j., Oosterend. In de Boekhandel mag een boek wor den uitgekozen. De overige kinderen zend ik een spel voo,r de winteravonden. Het haasje gaf de meeste moeilijkheden, maar minstens 50 ct. moest het toch kosten. 147. Ook Jan probeert wat hij kan. Maar mis hoor. Hij krijgt geen ring te pakken. Dat is nu al de derde keer, dat hij hier langs rijdt. O, o, o, daar. gaat het extra ritje. Jan kan wel hui ten. En Piet ook. Bijna is het afgelo pen. Nu moeten ze er uit om plaats te maken voor andere kinderen. DOE HET ZO ALS JE HET MAAR WEET Wanneer je een mes lang in gebruik hebt, kan het zijn, dat de punt gevaarlijk; uitsteekt (A). De tekening laat zien, dat je met een vijl dit euvel verheloen kunt. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Hier zijn er- weer drie. Volgende week weer drie. Dan is het 9-tal weer vol êni wacht ik de oplossingen weer. 4. Een ijzeren haakje. Lees de naam van achter naar voTein en je krijgt: een vreemde munt. 5. Ben kostbaar metaal en een klinker. Samen: een stad tusschen Amsterdam en Rotterdam. 6. Vul eens in: O O groente AA zonder haar. EE— lichaamsdeel. Doe je best, hoor. Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO. WIE VANGT HAAR? Hier zie je een muis, die zich in dp provisiekast aan alles tegoed wil doen. Maar je kunt door drie rechte lijnen te trekken het muisje het snoepen belet ten. Hoe deze lijnen moeten Ioj>en, Iaat ik de volgende keer zipn. Probeer eerst zelf eens. Voor Feestelijke bijeenkomsten als steeds in ruime mate voorhan- den: guirlan les. serpentines, mut- sen, maskers, feestliederen, enz. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Jennie zat in de trein, op weg naar de stad. Wat ze daar eigenlijk doen zou, wist ze zelf niet goed. Ze was in het bezit van vijfhonderd dollars en het adres van een advocaat, mr. Leonard Lawrence, die haar vader gekend had en een bon zend hart. Toen de trein wegreed, wou zij niet omkijken inaar het stadje; ze wou niet kijken maar het lapje grond op de scha duwrijke heuvelhelling. Zij voelde zich heel eenzaam, alsof dit het werkelijke afscheid was van tante Hezzie en dat kalme, vanzelfloopende leventje, dat zij nog maar zoo kort tevoren geleid had; het leventje, dat volgens tante Hezzie zoo veilig en vertrouwbaar was het éénige veilige en vertrouwbare en dat in leem uur tijds was weggevaagd. En als er iets waar was van die vleugels vain Jennie als die haar dragen konden dan was het er nu de tijd voor. Zij had niets anders. Zij had nu bij de ééne, dan bij de an-,1 dere vriendin gelogeerd, die eerste maan den ma de tragedie van de brand en det dood van tante. Maar zij had het meer gedaan om hum hun zin te geven, dan uit persoonlijke keuze. Iedereen had tante Hezzie graag gemoogd; zij wilden hum eigen leed verzachten, door de overledene nog een laatste dienst te bewijzen door hartelijk te zijn tegen Jennie, en haar te smeeken, mog een beetje langer te blijven en haar te helpen besluiten over haar toekomst. Jenmie gaf hun allemaal een beurt, en luisterde naar alle goedgemeende advie zen, maar zij stelde alleen het oogenblik uit, waarop zij zelf haar besluit zou vor men. Im het kleine stadje was niets te be ginnen, dus tenslotte kocht Jennie een kaartje en stapte im de trein naar de stad, met het vage idee, dat daar tal van kan sen waren voor handen, die aan wilden pakken; of dat zij althans ergens in die volte een wegwijzer zou vimden, die haar vertegenheid tegemoet kwam, en haar een goede weg wees. Verderop voelde zij zich niet meer zoo eenzaam im de trein. De rails en de wieten zongen voor haar en kleine plaatsen be groetten haar, met een vriendelijk aanzicht overdag en een voorbijschieten van lan tarens, als het donker \vas. Zelfs de at-' gelegen boerderijen wuifden haai- toe en wuifden mog lang. De wereld was toch echt vriendelijk en in geen een plaats In dit practische boek je worden niet minder dan 39 verschillende modellen volledig be schreven, waaronder 4 fraaie damesjum pers, 5 zeer aparte japongarneeringen, een compleet babypakje, 'n paar keurige hand schoenen, een bed sprei, een fraai gordijn, zakdoekrandjes, 'n ont- bijtlaken, theewarmer, eienvarmers, diverse tafelkleedjes, enz. enz. Evenals in „Steek v. Steek" zijn alle beschrijvingen: tf (FRANCO PER POST 40 CENTS) Deze modellen zijn ontleend aan het Nieuwe Modeblad, het meest gelezen dames tijdschrift. Voor onze abonmé's: fl.20 per 6 nrs. Per post 11.50. IIIIIIIIIIUIIIIÜIIIIIIIIIIII1IIIU1IIIIIIIIIIIIIU BESTlLBILJET Gelieve mij te zenden ex. van Uw haak boekje „Nu ook haken", ivaarvoor een bedrag van in postzegels hierbij gaat, per postwissel is verzonden, is gestort op Uto post giro-rekening. Naam Adres Plaats Niet-verlangde doorhalen, s.v.p. De bon volledig ingevuld verzenden in gesloten enveloppe, waarop postzegel van 6 cent. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. KRENTENBROOD. Bereiding: 2eieren kloppen met 5 gram zout; daar bijvoegen 4 ons bloem en langzaam aan f-i L. melk; dit flink kloppen en slaan; er dan door heen werken 2 ons even opgekookte en, weer gedroogde krenten en 1 Va ons ro zijnen, ook ons sucade en wat geraspte citroenschil, 'A ons boter en yi ons met een lepel suiker vermengde gist; hetdeeg nog eens goed kloppen, het een halt uurtje, in een beboterd met meel bestoven blik laten rijzen en het met water ot boter bestreken, een uurtje in een heete oven hakken. NUTTIGE WENKEN. Peau de Suède- en glacé-handsChoe- ncm kunnen met oud brood gereinigd wor den. (Eerst de handschoenen aantrekken.) Vruchtenvlekken in niet waschbare zijde? Verwijderen met absolute alcohol. Vruchtenvlekken in waschbare Geen zeep, maar schoon water gebru Bij versche vlekken de stof over een spannen en op de vlek een straal lauw water gieten. Nieuw linoleum moet, zoodra ge- Iegd, met koud water worden afgenomen. Drogen laten en dan in de was zetten. Rood-steeniem bloempotten opknap pen Afboenen met heet water en Brus- selsche aarde. Als ze droog zijn inwrijven met in water opgelost steenrood. Vlek in gabardine regenjas? Goed warm en vet zeepsop nemen. Eventueel daarna wrijven met een lapje, gedrenkt in tetra. Houtworm in meubelen? Bevochti gen met terpentijn, waaraan fijne Ca- yenme-peper is toegevoegd. Kolenkitten, kolenschoppen, stof blikken, kachelplaten (onder de kachel en dergelijken van zwart gelakt ijzer kunnen, indien leelijk geworden, weer keurig opgeknapt worden door deze ge- gelijkmatig te bestrijken met vuur lat (deze lak is echter niet bestand tegen vuur.) zou men zich erg verlaten kunnen voelen. Maar in de stad was het anders. Jennie stapte uit de trein en volgde de menl schen en wat een overweldigende massa menschen, en wat een overweldi gende verwarring van geluiden. Niemand nam ook maar de minste notitie van het tengere figuurtje in een eenvoudig bruin japonnetje, dat een oude handkoffer voort sleepte. Jennie volgde hen, een trap op, naar een hall, ole zoo groot was als eert kerk. Hier scheen plotseling het einde te zijn van Jennie's onderneming. In die volle drukke, woelige hall was 't al erg genoeg maar daare-ir.ren, waar de donder van het verkeer ontstond, en als dikke rook de lucht in steegdaar was het onmo gelijk. Daar kon je je eenvoudig niet in wagen en er de weg door vinden. Waar zou ze heen? Hoe kon ze die vriend van haar vader vinden, of een van die andere voorname menschen, die hem gekend hadden en die zich de moeite en de tjjd zouden gunnen, om haar te helpen Zij stelde zich voor, dat zij daar dagen lang zou blijven staan, weken zelfs, tot zij stierf van de honger en van al die men-r schen, die maar langs haar heen bleven dringen, zou niemand het merken. Eindelijk zag zij nóg iemand, die met zichzelf geen raad scheen te weten —een man. Hij was een arm kwijt en hij hinkte, en hij had een oude soldatenjas aan. Hij werd gestooten en gedrongen, en hij zag er moe en ziek en ontsteld uit. Zoo deel den hij en Jennie één lot verlaten et veronachtzaamd te zijn, waar zoo veler elkaar met blijdschap weerzagen. Jenmie stond hem na te kijken, met hee: groote, schitterende oogen. Haar heek 'Omgeving, die hij even te voren zoo in de war had gebracht, bestond niet meer Zij was weer in haar kleine kamertje br tante Hezzie. Het was nacht, en zij \va- ergens wakker van geworden. Zij ging it bed zitten luisteren. Toen hoorde zij het aankomen, zag hen voorbijgaan, als eet zwarte parade, tusschen slapende huizet voelde de regelmatige slag van hut voetstappen in haar bloed voelde ziet aangrijpien door het bewapeningsvuur - er werd een belofte van haar geëischt er werd haar een bepaalde verantwoorde lijkheid opgelegd. Zij had die belofte niet kunnen begrijpen. Zij waren doorgegaan hadden haar een vreemd gevoel van een zaamheid gelaten. Maar zij had zichzd getroost met droomen over hun trioiu fantelijke, glorieuze terugkeer. En di was hun terugkeer. Jennie hield de soldatenjas in 't oog Haar eenzaamheid ging zijn eenzaamheid volgen en achter elkaar gingen hun t\v« donkere gestalten naar buiten, Jennie acl ter hem aan; en zoo kwamen ze beider de volte van het station door, en toei buiten, i-n de drukke, heldere dag. (Wordt vervolgd.] D. i V. Z. 10 W'

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 10