f De Kleine Verpleegster. I i i l f f FEUBLLETON VOOR DE VROUW. GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonné's 25 oent. V f «c if 5? if if if if if if MANTELPAKJE A 198. Deux-ipièces worden steeds meer gedragen. De vrouw ot hiet meisje met hreedie iheupen zal goed doen hiet manteltje iets langer te kiezen. Ook is dit warmer en men kan een der gelijk costuuin langer dragen. Een keurig complet van beige tweed met shawlkraag van bruin beverbont geeft de afbeelding Patronen verkrijgbaar in 88 en 96 cM. bovenwijdte. De rok krijgt in voor- en achterbaan! een ingezette plooi en wordt aan de bo venkant op een tailleband gezet. De linkerzij,naad blijft 20 cM. open en wordt als split afgewerkt. De driekwart lange mantel krijgt in beidie voorpanden een postuurnaad, welke uitloopt in de inge zette zakjes. De rug heeft 2 opgestikte; nadien. Benoodigdie stof: 3.80 M. vam 140 cM. breed. Voering 2.80 M van 90 cM breed. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utnedht. Het N. Modeblad is het meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.50. RECEPTEN. WENTELTEEFJES: 15 sneedjes brood zonder korst, halve L. koude melk, een ei, 'geraapte schil van een citroen, half ons suiker, 10 gram fijne kaneel, wat boter' om te bakken. Roer die eidooier met de suiker en de geraspte schil zeer luchtig* voeg er de melk bij. Leg de sneedjes brood op teen diepe schaal, strooi erfijine kaneel over. Klop het eiwit zeer stijf, roer dit bij het eimengsel, giet dit eimengsel met melk over de sneedjes brood. Laat de sneedjes brood staan, tot het vocht ge heel is ingetrokken. Bak de wentelteefjes aan beide kanten mooi bruin in de boter. Leg ze op een schotel. Strooi er poeder suiker over en dien ze warm op. Een schat van recepten vindt u maan delijks in Kers' Keukengeheimen; f2.40 per 12 nrs. 10 Zij had er bij kunnen voegen zij wisten het allemaal dat de hoofdver pleegster heel blij geweest zou zijn, als zij een betamelijk voorwendsel had kunnen vindein, om Jennie te ontslaan. Zij hield Jennie scherp in tiet oog en was extra streng en precies tegen haar. Het deed Jennie geen goed in de oogen van het Hoofd, dat dokter Huffy, zooveel be lang stelde im de nieuwe zuster, en eeij onredelijk groot vertrouwen in haar stelde in zoo'n kind notaberae. Ik heb wel geweten, dat ik last met liaar zou krijgen, zoodra ik haar zag. Ik ken dat gevoelige, hysterische type. Ik heb er ondervinding van. Zij kan zioh nooit boven haar gevoeligheidjes verhef fen. Ik geet toe, dat zij ijverig werkt, en precies, maar ze is van het soort, dat we hier niet hebben kunnen. Ik will geen verpleegsters hebben met gevoelige harten. Ik moet menscben hebben, die aanpakken en doorzetten en zich strikt aan de regels houden. NUTTIGE WENKEN. Voorkomen is beter dan genezen, maar men kan probeeren'gekrompen wollen kleeding weer in haarj model te brengen door ze kletsnat te maken en op maat te rekken. Een kralen beursje kan^met benzine of terpentijn gereinigd worden. Duffe lucht in een melkkan wasschen in heet zeepsop, waarin een handvol soda is opgelost. Witte wollen handschoenen wasschen in lauw, bijna koud sop van ammoniakzeep. Daarna zoolang spoelen tot alle zeep er uit is, de handschoenen in hun model rekken en drogen laten (niet bij een warme kachel) Peau de Suède-schoenen met modder vlekken met een rubber- of ijzerborsteltje behandelen eerst laten drogen. Witte hoed wegbergen in blauw papier wikkelen en dan bewaren in een goed gesloten doos. Scheur in regenjas Aan de achter kant herstellen door er een hechtpleister tegen te plakken. Een lade welke moeilijk schuift De glijvlakken met talk, kaarsvet of wrijfwas bestrijken. „Drie in de pan"niet op een te fel vuur bakken. Anders worden ze niet gaar. Leg tijdens het bakken een deksel over de pan. Ringen van inmaakglazen hard ge worden Leg ze in ammoniakwaterop twee kopjes water één kopje ammoniak. Als de4 ringen weer zacht zijn: afdrogen en eenige uren plat laten liggen. De leerbekleeding van stoelen mooi houden Af en toe inwrijven met castor- olie. Schoenen, welke niet geregeld ge dragen worden, moeten wel zoo nu en dan worden gepoetst. Het leer blijft dan soepel en houdt zijn veerkracht. Ijzerroest in linnengoedprobeer ze te verwijderen met behulp van citroensap met zout. Houdt van kleine kamers de kleur van plafond en wanden zoo licht mogelijk. Wikkel de hals van de flesch, welke u met een kurketrekker openen wilt, in een. doek. De hals breekt wel eens. Om bessensap in iet te doen gisten, is het noodig, dat de vruöhten goed door gekookt en vaak afgeschuimd zijin; bo vendien moeten de flesschen eerst met sodawater gereinigd en dan uitgezwaveld zijn. Vergulde lijsten worden met een lapje gedrenkt in spiritus afgenomen. Pianotoetsen worden door afwrij ven met citroen prachtig wit. RECENSIES. DR. COLIJN in de Caricatuur. In de bekende Libellen-serie van de uitgevers Bosch en Keuning, Baarn, ver scheen een boekje, getiteld Colijn in de Caricatuur. Het bevat 100 uitgezochte ca- ricaturen met een voorwoord van Dr. Colijn zelt. De teekeningen geven een ver rassend goed overzicht van de politieke situaties der laatste kwarteeuw, terwijl de collectie is aangevuld met een reeks foto's, welke ons dr. Colijin toonen, zoo als hij werkelijk i s. In zijn inleiding schrijft dr. Colijn o.a., dat deze bundei een juist inzicht geeft in de loop der po litieke gebeurtenissen in de laatste 25 jaar ien dat het aangenaam is te constat teeren. dat wij in ons goede land aan de caricatuur nog e-en bijna onbeperkte .vrijheid kunnen laten. Het doorbladeren ervan, besluit dr. Colijn, heeft mij eenige genoeglijke oogenblikken geschonken. Het boekje kost 90 ct. én kan bekomen worden in Boekhandel Parkstraat. fflummwnminflnitttiiii VOOR DE JEUGD. MET DE POPPEh KAST OP REIS. TekM en illustratie van H. KANNEGIETER. Maar dokter Huffy had ontdekt* dat Jennie beter was dan een stelletje regies meuten en dat de zaal h-eelemaal veran derd was, sinds zij was gekomen. En daarom gaf hij haar haar zin, zoo vaak hij maar kon het was trouwens altijd iets liefs en hartelijks, wat zij wou en als zij met een verzoekje bij hem kwam* deed hij altijd wat hij kon. Het was nooit voor haarzelf. Altijd voor haar jongens. Hij liet niets merken, maar hij lette op Jennie; -hij merkte op, dat zij magerder werd; hij zag het als de uitdrukking van schrik en leed op haar gezicht een vas» tere vorm aannam. In die eerste moeilijke weken zocht hij voorwendsels, om haar op zijn bureau te roepen, met haar te pra ten, haar moed in te spreken. En hij vond zelf ook baat in die eigenaardige blik van Jennie. Hij wist niet goed, wat het was, maar 't lenigde de schrijning in zijn hart. Zoo gingen die eerste maanden voorbij, en de winter kwam, en Jennie stond voor het Kerstfeest in hospitaal No. 80. Zij wou haar jongens voor hun Kerst mis eens wat anders geven; iets dat hun echt goed deed niet alleen maar zoo iets leuks als sigarettenkokers ot dassen of pantoffels. Het moest iets zijn, dat een zekere glorie naliet iets ais de prachtig omhoogzwevende gloed en het vuursproeien van een vuurpijl, waarvan de vluchtige glans inog in het nart blijft, 152. Maar eindelijk zegt Jan: „Ja, mijn heer, u bent hier bij baas Cobalt. Ik beu zijn knecht. En hier, Piet helpt ook mee. Wij zijn altijd met z'm tweeën. En nu, met bet kinderfeest, heeft baas Cobalt ons erg nodig. De hele dag zijn we al in de weer geweest. Onze gratis voorstelling is schitterend geslaagd". NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. Vandaag alleen nog kunnen de oplos singen van de laatste raadselreeks war» den ingezonden. Wie zullen nu weer de drie winnaars zijn? Hier volgt het tweede drietal van de nieuwe rij 4. - een voedzame spijs. Omgedraaid: de bak, waarin de bakkei zijn meel kneedt. Hoe heet die spijs? 5. W-elke bloem is hier verstopt: LO RA KOPS. 6. Vul eens in: 153. „Nu", zegt de deftige mijnheer, „nu zal ik zeggen wie ik ben. Ik ben, de burgemeester -hier van de stad". De jongens schrokken daar verschrikkelijk van. Ze hadden dan nog wat beleefder geweest. „Ja", zei de burgemeester, „ik zie wel, jullie kent me niet. Ik kom even aan baas Cobalt een medaille brengen." om iets aan te hangen. OE niet in het midden. AR voor de tuin b.v. EN jongensnaam. Vooraan steeds dezelfde letter; ook achteraan (een andere). Pas inzenden na no. 9. Ik wil dan ook graag een antwoord qp deze vraag: WAT ZOU IE DOEN ALS JE RIJK WAS? Tot volgende week dus. Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO. als een vloeipapieren pakje met sokken allang veranderd is in...enkel sokken., met een gat in de hiel. En ze had er zoo veel over nagedacht, -dat ze er groeven van in haar voorhoofd kreeg. En zij liet ook dr. Huffy groeven in zijn voorhoofd krijgen en hij had daar toch al haast geen plaats meer Wacht leens even, begon hij gedul dig, tenen zij hem op de trap staande hield en bedeesd vroeg, ot hij al wat bedacht ;had want hij had gezegd, dat hij er over denken zou. Of ik wat be dacht heb? Ja, ik heb een maniertje be dacht om -dat knellen om Clark z'n been te verminderen; en ik heb voor Frank iets bedacht, waar hij echt een eind mee op zal schieten, geloof ik. Dat is al beej wat, vindt u tniet? Maar zij wou iets hebben om een pijn te lenigen, waar de heelkunde niets tegen, doen kon en zij wou het niet opgeven. Hij keek haar met vriendelijke oogen aan, terwijl ze sprak dat eigenaardige, kleine verpleegstertje, dat nu in 't heele hospitaal bekend stond onder de naam „Jennie"; 'n zustertje, dat dwars over alle voorschriften en reglementen en oude gewoonten heenliep (zooals zij op 't oogenblik óók deed; ze hield kalm de commandant op de trap tegen, om hem te vragen of hij „al iets bedacht" had) maar zij had iets sprookjesachtigs in het gebouw gebracht. WIE STOPT DIE GATEN? Ben stukje carton met drie gaten, zo als de tekening laat zien. Gevraagd wordt nu, een kurk zo met een mes te bewerken, dat ze in ieder gat past. Het lijkt eeij moeilijke taak, maar met een flinke kurk, een scherp mes en wat scherpzinnigheid speel je bet vast klaar. De afbeeldingen: wijzen duidelijk de weg. EEN KUNSTSTUK. Een blokje hout (b.v. 6 bij 6 bij 18)* een scherp mes, een figuurzaag en wat geduld zijn nodig om twee ringen te ma ken zoals figuur 4 laat zien. Elke ring bestaat uit eén stuk en toch zit de eeia in de ander. De tekeningen laten keurig zien, hoe je het kunststuk, dat op heti eerste gezicht erg moeilijk lijkt, vertonen kunt. Wie gaat -er aan de slag? EB ffl EE Geduld is die sleutel tot het ES EB paradijs, zegt een Turks spreek- @g EE woord. EB ffi SB EB Geduld verblijdt zich in moei- EE EB lijkheden, zei Lucanus. EB ffl 13 EE De geduldige is de sterkste, EB 13 schreef Victor Hugo in een van EB SB zijn boeken. EB ffi m Kijkt u eens, redeneerde Jennie, 't is -over tien dagen al Kerstmis en de familie van de meeste jongens kan niet over-t komen, omdat ze te ver wonen, ot om dat ze te arm zijn. Er zijn er zelfs, diij geen familie hebban of alleen men- schen, die zicii niets van hen aantrekken. Ik ben van plan om aan Bill z'n moeder en zuster te schrijven die zijn in Flo-i rida. dus die kunnen best komen. En i' schrijf ook. aan Windy z'n vrouw. Dat zal natuurlijk wel niet helpen, maar wie we-et stuurt ze het kind. De Kleine Ma joor heeft familie en vrienden genoeg, om hem cadeautjes te geven en te ver troetelenals u hem maar een beetje kon oppompen voor de Kerstdagen't zijn z'n laatste. Zou dat gaan? De Kleine Majoor oppompen. Het was nu al een soort mirakel, dat het leven hem nog met een dun draadje vasthield. Dit begon hij Jennie uit te leggen, en toen zag hij haar oogen, met zooveel dappere 'hoop, en hij voelde, hoeveel het voor haar zeggen wou. Als zij zich alles maar niet zoo aantrok We zullen zien. We zullen zien. —En ehtoe, zegt u 't Hicks alstu-i blieft nog niet over z'n oogen tot de Kerstdagen voorbij zijn. - Hij was doodmoe, en hij snakte er naar* thuis te komen en zoo goed als 't ging de tragedies te vergeten, die binnen de muren van het hospitaal lagen. (W.v.v AA

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4