De Kleine Verpleegster. SWAN PENNEN Gemengd Nieuws FEUILLETON BINNENLAND. De Ned. cineast Joris Ivens vertoeft op uitnoodiging van de Ned. Film Allh anoe in Amerika, waar hij een succesvol tournée maakte met lezingen over film kunst. In Hollywood heeft hij twee mud. de filmtechniek bestudeerd. Rotterdam. Wegens prijsopdrijving werd een winkelier tot 3 d. hechtenis ver oordeeld. - Assendelft. Tot burgemeester is be noemd de heer J. de Boer. Hij is eem| zoon vajn de vorige en een kleinzoon van de èèr-vorige burgemeester, die in 1879 benoemd werd. Moerkapelle. Een dievenbende, be staande uit 14 jongens, waarvan de meesten de school nog bezoeken, is ont maskerd. De diefstallen werden reeds maanden lang gepleegd. Den Haag. De 3.5 pet. gemeentelee- uing, groot 9.94 millioen, koers 98.5 pet., werd ruim volteekend. Roosendaal schreef Zaterdag zijn -5000e inwoner in, het 15e kind van het jchtpaar Verbraak—Schepers. Te Zwolle stortte het paand van turfschipper Veldman, op hol geslagen door een muziekcorps,, zich in de etalage van banketbakker Schoenmaker. Het dier, dat zwaar gewond werd, moest worden afgemaakt. Het was niet verzekerd. Den Haag. De Prinses zal bij Haar ondertrouwen Haar huwelijk Haar hand- teekening plaatsen met een in goud ge zette ganzenveder, aangeboden door de Haagsche bevolking. Haarlem. Ofschoon nog niet geheel hersteld, heeft Dr. G.Nolst Trenité (Cha- rivarius) zijn taalzuiverend werk in de „Groene" weer hervat. Te N.-Pekela wend de 15-j. R. de Boer in de stal Van, een landbouwer ge dood door electr. stroom, toen hij met een defecte looplamp in aanraking kwam. BUITENLAND België. De Minister-president acht verlenging van de diensttijd tot 18 maan-' den noodzakelijk. In België houdt de roering in de Belgische politiek aan. Na de toenadering tusschen Rex en het Vlaamsoh nationa listisch verbond is thans te Luik een g.roote vergadering van Walen gehouden, waar openlijk een unie tusschen Walen land en Frankrijk bepleit werd. Het di lemma werd gesteld: Berlijn ot Parijs. Rex met zijn vrienden verwees men naar Berlijn. Tegenover hen verklaarde men zich Galliërs te achten, die niet onder Germaansch juk wilden komen, doch „Fransch" voelden. Ned. O.-lndië. Bij een huiszoeking in iliet gebouw van de Chin, schoolvereen. te Padang Sideinpoeau werden 11 ver boden boeken in beslag genomen. Te Ba tavia waren het iin het gebouw van de Kuo Miu Tang zelfs 400 boeken. Engeland. De regeering besloot tijdens het onderzoek van de Koninklijke Commissie, de Joodsche immigratie in Palestina iniet zal worden stopgezet, maar slechts beperkt. In Joodsche kringen is deze mededeeling met blijdschap ontvan gen, maar de Arabieren zijn zeer teleur gesteld. Het Arabische comité heeft nu besloten, het onderzoek van de Konink lijke Commissie zooveel mogelijk te be lemmeren. Opnieuw werd Jennie midden in de nacht wakker gemaakt. Zij kwam overeind zitten, met een voorgevoel van onheil. Wat is er? U moet dadelijk op 't kantoor ko men. Is 't a is 't een vain de jongens? Neen. Jennie kon zich heel snel aanklee- den. Zij legde haar kleeren 's avonds altijd uit, gereed voor het gebruik, zooals brandweerlieden het doen en precies drie minuten later mende Jennie door de lange donkere gang, alles in de puntjes, tot de bruine krulletjes onder haar witte muts toe. Toen zij het kantoor binnenkwam, be greep zij, dat 't iets heel ernstigs was. Ze waren er allemaal; dr. Huffy, stil, knor rig; de hoofdverpleegsterde eerste ver pleegster van Jennie's zaal; en de admini strateur. Jennie keek het kringetje rond, en haar slapen klopten van vrees. Dr. Huffy begon te spreken. We hebben zooeven een lang inter-, communaal gesprek gehad De vrouw van Windy Wren is verongelukt. O nee. Dat n,iet. Dat niet voor Windy. OOSTENRIJK VOOR DE VROUW. VICE KANSELIER HüLGERTH. De nieuwbenoemde vice-kanselier van Oostenrijk. Londen. De Britsche Regeering zal de immigratie van Joden in Palestina niet stop zetten doch wel sterk beperken. Aan bezitters van minstens duizend pond worden geen beperkingen gesteld. - Engeland heeft door de uitbreiding van de vloot een tekort aan manschap pen. 250 gepensionneerde zee-officieren zullen lezingen houden teneinde de recru- teeringscampagne te steunen. Frankrijk zal zijn Maginot-forten- linie ook langs België en Zwitserland uitbreiden. Creddet gevraagd van 500 mil lioen fr. Het volk is veilig achter gewapend beton, zegt Daladier. (Leekevraag: Nooit gehoord van vliegmachines en luchtsche pen met brandbommen, pestbacillen en ander antuig? Red.) Duitschland. Tengevolge van de lagere geboortecijfers in de wereldoorlog loopt het aantal dienstplichtigen (20-ja- rigen) terug. In 1925 waren het 622.000; in 1930 351.000 terwijl 1937 geschat wordt op 314.000. Van 1935 tot 1939 zullen er 1100 duizend 20-jarigen minder beschik baar zijn dan in 19301935. In Danzig richt zich het bewind hoe langer hoe meer raar het nationaal-socia- listisch bewind in Duitschland. Thans is een Poolsch blad in beslag genomen en de invoer en verbreiding van twee an dere Poolsche bladen voor zes maanden verboden. Stap voor stap wil men zich van Polen losser maken, om vroeger ot later tot aansluiting bij Duitschland te komen. Noorwegen trok afgeloopen zomer 30 pet. meer toeristen dan zomer 1935. Spanje. Generaal Franco heeft ver klaard, dat de burgeroorlog zal worden voortgezet, tot iedere duimbreed gronds in zijn macht is. Turkije geeft h-erbewapeniingspost- zegels met een extra-heffing van 10 pet. uit. Turkije zal in oorlogstijd ook vrou wen te werk stellen op militaire bureau's, bij de gezondheidsdienst, enz. - Zuid-Afrika. Een onbekende bende heeft in Transvaal te Brakpan twee en te Sandspruit ook twee blanken, alsmede 'n vrouw vermoord. Veel geld werd gesto len. Jennie had gedacht, dat zij het schrik ken had afgeleerd, maar deze slag trof haar te plotseling en te krachtig. Er kwam een gevoel vain nietigheid over haar. Het leven wat was 't een wreede, on verbiddelijke macht het kneep eenvou dig al die petieterige plannetjes van on-- benullige mcnschjes kapot. Ze zei met een klaaglijk stemmetje: Welet u zeker, dat het geen vergis sing is? Ik heb net met Harkness gesproken dat is de dokter van mevrouw Wren. Een oude vriend van de familie. Zij is van nacht om één uur verongelukt, met een auto. Jennie's gezicht verbleekte. Dan was ze op weg hierheen. En Jennie zelf had haar hierheen gercepen naar haar dood geroepen. Nee ze reed de andere kant op, zei Harkness, n-aar een Kerstfuif. Ze was op slag dood. En de kleine jongen? Die was er niet bij. Hij was thuis. Zoo. Dus ze was niet eens gekomen. Ze had het beloofd en toen was ze een andere kant opgegaan. Jenn-ie zag vluch- NUTTIGE WENKEN. Japansche matten reinigt men met pekelwater of zeer lauw zeepsop. Kalkspatten op uw ruiten kunt u wegwrijven met een zacht doekje, ge drenkt in azijn. - Bronzen voorwerpen reinigt men met een flanellen doekje, gedoopt in wat sla olie. Met een droog wollen lapje droog- wrijven. VOOR DE JEUGD. GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonné's 25 oent MANTEL A 199: Deze keurige mantel van zwarte stof is gegarneerd met een groote kraag van lichtgrijs ot wit vossen bont. Klaar geknipte patronen verkrijg baar in 92 en 104 cM. bovenwijdte. Men maakt in het rech tervoor pand de knoops. gaten en tegen beide voorpanden de be legsels. Daarna verbindt men voorpan den met voorzij panden evenzoo de mg. baan met de zijrugbanen. Vervolgens sluit men zij- en schoudernaden en maakt men de .pnderkant af. De mouw krijgt een ballomvormig inzetstuk. Op het reen tervoorpand naait men de strik vast en met een drukknoop sluit men de pan den op elkaar. Nadat men de bontkraag volgens model gesneden heeft, voorzet men deze van voering en wordt ze op de aangegeven wijze om de schouders ge legd en op de voorpanden bevestigd, lie noodigd 2.80 M. stof, 130 cM. breed. Voe ring 3 M. van 80 cM. breedte. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N, Gracht, Utrecht. HYGIENE en VEILIGHEID. De directeur van de Gemeentelijke Geneesk. Dienst te Amsterdam waar schuwt tegen z.g. radiumdriinkbekers en radium-wolcompressen, welke ter gene zing van kanker, rheumati-ek, enz. wor den aanbevolen. Er worden lezingen over gehouden door Meijer Blitz en H. J. v. Barneveld. Vermageringskuur. Niet genoeg kan gewaarschuwd worden tegen middelen, die zonder dieet, een snelle vermagering var-i oorzaken. Ze zijn gevaarlijk. Als u mager wilt worden dan diëet: geen meelkost, suiker, zoetigheid, geen boter, geen vet, geen soep. Wat bruiinbrood en rogge brood, veel groenten en vruchten, magiër vleesch en visch en dan verder veel chaamsbeweging. HOE BELLO WRAAK NAM. tig het beeld van de Gerechtigheid, die, zulke vrouwen haar straf toedeelt. En toen werd dit verdrongen door het ont-> zettende feit van Windy's verlies en nu kwam hij óók te weten, dat zij op slot van rekening niet eens van plan was geweest, om te komen. We hebben u laten roepen, legde dr. Huffy uit, -omdat het aan windy verteld moet worden. Daar lijkt u ons -de ge schikte persoon voor. Hij hangt zoo aan- u hij Hij mag het niet weten. Hij zal 't wel moeten weten Ik bedoel, hij mag niet weten, dak ze niet onderweg was hierheen. Hij re kende er op, dat ze vanochtend komen zou. Ze had geschreven* dat ze komen zou en dat ze de kleine jongen zou mee brengen. Hij mag nooit weten, dat ze haar woord n-iet gehouden heeft. We kunnen net zoo goed ronduit al les vertellen, 't Komt toch in de kranten 'te staan. Opeens kwam ze driftig een stap dich terbij hen. Zij dacht nii-et na, ot het wel pas gaf. Zij zag maar één ding: het ver slagen gezicht van Windy, als hij de waar- BOEKHANDEL PARKSTRAAT held te weten kwam. Snel keek ze op naar de klok. Ik moet een auto hebben en de beste chauffeur. Jake, als 't kan. Ik zal zorgen, -dat 't niet in de krant komt. Kom, kom, Jenn-ie, waarschuwde dr. Huffy. Je moet verstandig blijven. Met de kranten kun je niets beginnen. Ik kan 't altijd probeeren. 't Moet Als ze 't vertellen, zooals het gebeurd is, wondt het zijn dood. Hij mag 't niet we ten nooit. De tranen rolden haar langs de wan gen en haar oogen schitterden buitenge woon. Haar gezicht kreeg er een eigen aardige schoonheid door. Ik ben over een uur terug. Laat u hem zoolang alstu blieft met rust. En zij was weg. Jake kon rijden. Jenn-ie k'em-de zich aan de randen van haar bankje vast, toen bet wagentje een slapende stad binnenraasde; -en even vóór dirieën sprak ze tot een doodkalme man met morsmouwen Ik moet de meneer spreken, die be slist wat er in -de krant komt ot niet.- Zoo kwamen ze altijd binnenstormen opgewonden -dames, om de meneer te spreken, die besliste, wat er in de krant kwam. Zonder verbazing wees de man haar naar een bureau, waar een ongeloof lijk lawaai en een ongelooflijke wanorde heerschten. Daan- kwam Jennie te staan tegen over een andere doodkalme, nuch tere man met morsmouwen. Zij sprak haar ongerijmde wensch uit. En zet er alstublieft in, -dat zij op weg was hierheen, om Kerstmis te vieren met haar man, toen het ongeluk gebeurde. (Wordt vervolgd.) 14 MI99 i// \!ihg.d KOMT U ONZE GROOTE SORTEERING EENS BEZICHTIGEN? PRIJZEN VANAF I 7 75

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4