ABDIJSIROOP Als Uw kind hoest TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsche Berichten Gemengd Nieuws Mededeelingen vin Texels Bioscoop-Theater iiiiiiuiHntMiiiiiiiamniiiiiiiiiiiiiiiiiiuflHinnfmHffliini MARTHA EGGERT. ZOO DE OUDEN ZONGEN..-. Een film, die de tallooze bewonderaars van Martha Eggert en Leo Slezak onge- twijfeld ten volle bevredigen zal. De groote pers is vol lof over deze amusante film. De Haagsche Crt. schreef, dat Martha Eggert ook hier weer bewijst een veelzijdige artiste te zijn en dat de film in meer dan één opzicht geslaagd is. Wie zich amu9eeren wil, aldus genoemd blad, verzuime niet, deze film te gaan zien. Het Vaderland vergelijkt Martha Eggetrt met een kostbare nachtegaal en gewaagt van uiterst klare en boeiende fotografie. De Residentiebode noemt het een film mét sterke momenten en roemt het spel van Martha Eggert, dat zich door Charme onderscheidt. Ook De Vooruit is van meening, dat deze luchtige amusements film door het bioscooppubliek zeer ge waardeerd zal warden, terwijl De Avond post vertelt, dat de film zooveel vroolijke verwikkelingen bevat, dat het publiek keer op keer schatert van het lachen. DE SPOOKTREIN.* Deze film is het hoofdnummer van de biezo ndere Zond ag midd agvoorste 1 ling, welke om vier uur begint. De naam reeds doet vermoeden, dat hier van sensatie, van adembenemende spanning sprake moet zijn. Inderdaad. Een vireeselijke spoor wegramp is de inzet van een reeks ont-> stellende avonturen. Een misdadigers- bende heeft het steeds opnieuw op de spoorweg gemunt, daar de directie geen gevolg wil geven aan herhaalde verzoe ken om de Mij. te verkoopen. De doChter evenwel van de treinmachinist, die, verf dacht van het veroorzaken van dood door schuld, onschuldig veroordeeld wordt, brengt uitredding. Samen met Bruoe, zoon van de directeur, weet zij het af schuwe i lijke geheim te ontsluieren, maar pas na ontzaglijk veel moeite, waarbij niet zelden het leven op het spel staat. Illlll LANDBOUW EN VEETEELT. ||||ll RuuuatBimHHiraaiinmjKiauiimfiiiiüiiiiiiiiiiii Veevoeding. Slobber mag men aan 't vee geven, maar wees voorzichtig met brei. Knollen voeren aan het vee is veel ge vaarlijker dan inais voeren. Rust Roest. Schapenvleesch. De importeurs van schapenvleesch in België en de Neder-, landsche exporteurs hebben in overleg plannen beraamd tot stabilisatie van de Belgische markt. De Belgisctie impor teurs zouden een commissie vormen, die in nauwe samenwerking met de in Neder land tot stand gekomen commissie van exporteurs van maand tot maand de kwantiteiten schapenvleesch zaï vaststel* len, welke de Belgische markt zonder noemenswaardige prijsschointnelingen kan opnemen. Ongetwijfeld is hiermede een Nederlandsch belang gediend, waar wij inzonderheid naar België niet zoo goed koop mogelijk moeten ex porieeren, maar juist zooveel mogelijk tegen de prijs, die de Belgische markt nog kan verdragen' zonder een tegen-actie van de Belgische belanghebbenden uit te lokken. geeft het dan dadelijk het béste, verlies dan géén kostbaren ttyd met nuttelooze huismiddeltjes, maar grtfp krachtig in en help Uw kind direct van ztfn hoest af met de vanouds bekende, beproefde Abdijsiroop. AKKER's verslèrkle Zaterdag 21 Nov. 1936 iiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiii IIIHIIIIIII POSTDUIVENSPORT. Illlllllllll lllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllillllll W1NTERVERZORGING. Het voeren: De eene liefhebber geeft tweemaal daags, een ander eenmaal daags voer. In beide gevallen is 25 a 30 gram per duif voldoende. Bij zacht weer kan meu dit nog wel verminderen. Hoofdzaak is, dat de krachten der duif niet vermin deren. De weinige beweging, die een duif neemt, eischt geen zware voedering. Bij zeer koud weer kan men 's avonds wat extra boonen geven. Vender zorgt men dagelijks voor versch water. Bij hevige vorst driemaal daags lauw-warm water. Het allerbeste is bij vorst 's avonds de drinkbak weg te nemen om te voorko men, dat 's morgens de duiven ijskoud water drinken- Neem alles goed in acht Dan beschikt u in 't voorjaar over ge zonde duiven en kan het broed- pi vlieg- seizoen met hoop tegemoet gezien wor den. JEVEZET. IlillllllllllilllllllllllUIUlllllllHIlllllfflllllUliilllllllll lllllllillllllllll ELCK WAT WILS. UIIIIIIHIIIIIir, llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In Australië, lezen we in de dagbla den, worden meer en meer Kangeroes als huisdier, en wel als „waakhond" ge houden. Ze zijn zeer waaksch, maar nogal duur. De Presidentsverkiezing. Men heeft berekend, dat de campagne voor de pre sidentsverkiezing in de vereenigde Staten aan de beide partijen gekost heefttwintig dollarcenten per uitgebrachte stem. Koloniën. In de jaren vóór de oorlog betrok Duitschland minder dan drie procent van zijn invoeren aan grondstoffen uit zijn koloniën. Het totale getal Duitschers in die koloniën bedroeg minder dan twin tig duizend. Daily Telegraph. Oorlog? Voorspellen is gevaarlijk. Alles kan gebeurenin de stemming van dit oogenblik bedreigt Duitschland iedereen maar misschien kan het meer bereiken zonder oorlog. Hitler's haat tegen Rusland is, zooals al zijn andere houdingen, afhan kelijk van de omstandigheden. New Statesman Nation. Genoeg er van Een bekende han delaar in vaste goederen in Londen deelt mee, dat hij steeds meer brieven ontvangt van lieden, die een verlaten, onbewoond eiland willen koopen, teneinde daar geheel alleen en van de wereld verlaten te gaan wonen. Op het oogenblik behandelt hij meer dan honderd aanvragen op dit ge bied. Paris Soir. In Duitschland. Op het oogenblik wordt de oorlogsstemming in Duitschland aangekweekt, en wanneer wij daaraan vandaag concessie zouden doen, zou dit morgen nog grootere eischen uitlokken. Times. Frankrijk zal niet zeer onder de indruk zijn van waarschuwen van de Duce, dat naties met leege wiegen geen wereldrijken veroveren of behouden. In een kapitalis tische wereld beteekenen volle wiegen ge woonlijk leege provisiekasten. The Nation (U. S. A.) Japansche concurrentie. Was de ver overing van Azie door de Europeesche in dustrie het meest in het oog vallende feit van de 19e eeuw, het verlies van deze markt aan Japan zal het feit van de 20e eeuw zijn. Engeland ziet overal de muur van de Japansche concurrentie tegenover zich oprijzen. Ook de Vereenigde Staten worden door Japan bedreigd. Zelfs op hun eigen terrein, want Zuid-Amerika neemt jaarlijks vijf maal meer Japansche dan Amerikaansche waren af. Gebrek aan Ernst. Een voorval als dat van Serajewo kan iedere dag plaats vinden. Spanje biedt dagelijks gelegenheid daartoe. Buiten Spanje kunnen zich andere dingen voordoen. Zal Europa steeds in dit domme raderwerk gevangen blijven In dat geval moet men zich goed voor oogen houden, dat de vrede slechts door een wonder bewaard kan blijven. Of zal Europa eindelijk begrijpen, welke ongekende kata- strofe het bezig is ter wereld te brengen? Wat mij opvalt is het gebrek aan ernst waarmee de volken hun toekomst beschou wen in verband met de vreeseiijke gevaren welke zich vertoonen. Waarom niet een nieuwe Locarno-conferentie gehouden en daar de gevaren ernstig bekeken Figaro. VAN ZOhl EN MAAN. MAAN ZON Zondag 22 Nov. Eerste kwartier. Zaterdag 28 Nov. Volle maan. ZAKENNIEUWS. De Boffje-Prijsvraag, uitgeschreven door de N.V. Albert Heijn, bracht iin onze gemeente, in de tweede serie, vier prijzen: M. S. Laingevelld, den Burg, een doos Carby zeep; J. Drijver Cz., Oostor-i end en N. Kikkert, Oudeschild, ieder een blik Gem. biscuits en Joh. van Boven, Eierland een luxe doos borstplaat. VERKOOP OP AFBETALING of Huurkoop. De klein-verkoopers, die regelmatig za ken beneden een waarde van vijftig gul den op afbetaling ot in huurkop) leveren, wonden er door de Kamer van Koophan del op opmerkzaam gemaakt, dat zij van 1 Februari 1937 at daartoe een door de Kamer van Koophandel afgegeven ver gunning behoeven. Ook de afbetalingscol porteurs diienen ongeacht de waarde van de artikelen, waarmede zij colpor tee ren op deze datum een vergunning te bezitten. Daar het geruime tijd kan du ren, alvorens de gewaagde vergunning wordt afgegeven, geeft de Kamer drin gend in overweging de aanwagen vóór 1 December in te dienen. Adres: Oude gracht, 182, Alkmaar. BEDRIJFSVEREEN. TEXEL. Grondonderzoek. Stalvoedercontrole. Naar aanleiding van de vele inlichtingen die worden gewaagd, is het misschien goed over de Bedrijtsvereen. voor Land bouw en veeteelt nog bet volgende te zeggen De Vereen, vergadert volgende week Donderdag in De Lindeboom. Men zie de adv. in dit nummer. Daar worden 't defi nitief bestuur en de plannen verdeT be sproken. Met het grondonderzoek wordt zoo spoedig mogelijk een begin gemaakt. Wie monsters genomen wil hebben, kan dit voorloopig al opgeven bij E. v.d. Ban. De stalvoedercontrole is al begonnen. Lijsten ter invulling zijn te verkrijgen bij E. v.d. Ban of bij de bedrijtsassistent K„ Lap, die persoonlijk, na bericht, bij u komt en de lijsten zelf invult. Aan ieder die belang stelt in het werk der bedrijtsvereeniging wordt dringend aangeraden a.s. Donderdagavond naar de vergadering te gaan. E.v.d.B. HET NOORDHOLL. LANDSCHAP. Burgemeester Kamp lid van het Stichtingsbestuur. Op Dinsdag 17 dezer werd Ln de ver* gaderzaal van de Provinciale Staten van Noord-Holland te Haarlem een bijeen komst gehouden op initiatief van de Ver- eeniging voor Natuurmonumenten in Ne derland. Uitgenoodigd waren verschil lende provinciale en gemeentelijke auto riteiten. De opzet van de bijeenkomst was te geraken tot de oprichting van een stichting „Het Noord-HoIIandsche Land schap", welke stichting beoogt het be houd van natuurmonumenten jn de pro vincie Nootid-Holland te bevorderen. In alle provincies bestaat thans een derge lijke stichting; door verscheidene harer is reeds goed werk verricht. De aanwezigen traden op aïs bestuurs leden der stichting, onder wie zich ook de burgemeester onzer gemeente be vond. Tot voorz. werd benoemd de heer H. de Bordes, burgemeester van Bussum. TERSCHELLING. NATIONAAL HUWELIJKSGESCHENK. De collecte voor het nationale huwe lijksgeschenk heeft op Terschelling op gebracht f 153.81. Het bedrag is naar het provinciaal comité doorgezonden. N. Harl. Crt. Op Texel bedroeg de opbrengst al leen in Den Burg reeds f250.—.) Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIHIIIIIII SPORT. Hlllllllll ïiiiiiiiiniiiiniiiittitiüiiiiitiinituiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiii Texel 1"J.Dukers H.Neijens 'C.Dros J.Gieles O.Witvliet A.Huizinga H.Ran M.Vlaming N-deGraat N.N. P.Kik- kert Texel 2: D.Visser D.Zuidewind Jo Ran J.Helsloot I.Boon J. Broekman S.dePorto A.DrosDz. J.Bruin A.Verseput Res.: K.dePorto. P.Keesom Texel "3: W.Geus G.Wilner S.Langeveld C-Bakker J.Kiewiet H.Kuiter F.Durieux H.Zinn B.Kiewiet K.Kikkert I.Hillen Res.: W.v.Zeijlen en J.Hillen. BINNENLAND. Medemblik. Eenige gebouwen, die kasteel Radbout aan hel gezicht ont trekken, zullen worden gesloopt. Den Haag. Een bewoner van de To renstraat, die over vijt ramen t.o. die Groote Kerk beschikt, heeft ze voor 1200 gld. verhuurd voor de 7e Jan. Zelfs in buitenl. couranten worden plaatsen te huur aangeboden. Op onbebouwd terrein komen tribunes. Veie groote gebouwen worden geitlum'ineerd. Veel 'straten ver sierd. Te Den Haag is een 25-j. gewezen meesterknecht uit Leiden, die 14 April in een hal van een theater te Leiden dtf 22-j. fabrieksarbeidster J. Siera uit Zoe- terwoude met een mes doodstak, tot acht jaar gevangenis veroordeeld. Den Haag. Door de monetaire wijzi gingen staat Je zeescheepvaart er gunsti ger voor. Daarom wend de steun op 4.5 millioen f ld. teruggebracht. Den Haag. Uit Voorloopig Verslag Tweede Kamer o\ er de Landbouwbegroo- ting: Veel leden zen de nood in detuinV bouw stijgen, zoodat deze winter h.i. aanvullende hulp naast de steunuitkeering onontbeerlijk is. Veel leden verwachten, dat de bloembollenteelt van de depreciatie van de gulden aanzienlijk zal profiteeren. Velen vroegen vervaging graanrechten of ruimere compensatie voor de hoogere kosten aan de pluimveehouderij. Den Haag. Aam alle postkantoren in ons land zullen sluit/egels verkrijg baar warden gesteld met een luchtfoto van het Paleis van Soestdijk, de data: 19 December en 7 Januari, de woorden „Hof- stad-Bruidstad", de letters J. B. en de| wapens van het huis van Oranje en van. het vorstendom Lippe. De opbrengst komt ten goede aan het comité, dat een luister» rijke viering te Den Haag voorbereidt. Rotterdam. Het graanvervoer langs de Rijn naar Zwitserland is toegenomen. De Nederl. schipper heeft het er editor niet drukker door. - Rotterdam zal onderhands anderhalf millioen gld. leenen, Op 30 scholen zal voorloopig aan kinderen een kwart liler melk, tegen gereduceerde prijs, worden verstrekt. Te Boskoop wondt van 21 April lot 10 Mei een groote bloemententoonstelling gehouden. Noord-Beveland geen eiland meer? Plannen voor bruggenbouw staan er goed voor. BUITENLAND TER DOOD VEROORDEELD. Spanje. José Antonio Primo de Rii vera, zoon van de vroegere dictator van Spanje, is door de Volksrechtbaink te Alicante ter dood veroordeeld. Zijn broer Miguel tot dertig jaar gevangenisstraf, José werd beschuldigd van deelneming aan de opstand tegen de regeering te Madrid. De Duitsche overheid dringt er bij de bevolking op aan, jam in plaats vani boter op het brood te smeren om vet te bespanen. De volgende twaalf mnd. zullen ruim 100 millioen Kg. jam worden gepro duceerd. Dit is 75 millioen meer dan irt gelijke periode 19321933. Ook in .de oorlogsjaren werd jam inplaats van boter gebruikt. Duitschland. In Berlijn zijn 3500 winkeliers tot boete veroordeeld wegens prijsopdrijving. De Engelsche motorrenner Ferni- hough legde bij Boedaj>est met vliegende start 264 K.M. ]>er uur at. Een nieuw we reldrecord. Rusland. Het gebouw voor het Volkscommissariaat voor de zware in dustrie te Moskou is bijna geheel door brand verwoest. Men vermoedt brand stichting om het ontdekken van groote daar gepleegde verduisteringen te voor komen. Vele arrestaties. Roemenië zal bij de Skodafabrieken in Tsjecho-SIowakije voor 33 millioe|n gld. wapienen koopen. De Ned. Indische regeering heeft besloten de invoerrechten met twee pet te verhoogen om begrooting 1937 sluitend te maken. Japan's visscherij-verdrag met Rus land wordt met acht jaar verlengd. Akker s Abdijsiroop helpt nu nog veel sneller dan vroeger. Vanouds is Abdijsiroop een natuurlijk kruiden-middel, dat zacht doch goed en grondig aandoeningen der ademhallngs-organen verdrijft. Thans heeft Apotheker Dumont de werking van Abdijsiroop op verrassende wijze verhoogd door toevoeging van de hoest-bedwingende stof codeïne, die snel en afdoend de hoest en do slijm verdrijft. Ge zult verbaasd staan en binnen weinige dagen suit Gij, evenals zoovelen voor U. uit eigen onder vindingzeggen ,,'s Werelds béste Hoest-slroop" is: Verlaagde prijzenf 0.75, f 1.25, f 2.-, f 3.50 p. flacon Datum: Op: Onder: Op: Onder: Z 22 Nov 12,42 7.30 15,59 M 23 13,01 0,28 7,31 15,58 D. 24 13,21 1.49 7,33 15,57 W 25 13,43 3.12 7,34 15.56 D 26 14.10 4,39 7.36 15,55 V. 27 14.46 6,06 7,37 15,54 Z 28 15.32 7 29 7.39 15 53

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 5