1975 9V5 1 Q75 1C75 0p veelvuldig verzoek onzer geachte clientèle verpakken wij de door U gekochte irantei vanaf f 15,75 wederom in een moderne reiskoffer. 'ingezonden U.D.I -AVOND. Nog ontvangen voor die verloting ten bate der Nutsbewaarschool: Taartvorkjes van mw. Broekman; kus sen van mw. Hellema; busje biscuits van Wed. G.v.d. Kooij; Groninger kruidkoek, van fam. Ballast, Groningen; werkzakje v. fa. Moerbeek; schemerlampje v. D. Roeper JCz.taart v. mw. Oort; zakdoek jes v. mw. Posthuma; luxe idoos zeep v. Tnw. Annie Prins; flesch kersen v. J. de Wit; figuurzaagwerk (bloembakje) van Joh. Bakker Dz.; doos bonbons v. J H, Kikkert. Verder bus cacao, jubileum-le peltje en sigaren-aansteker. De trekking van de groote verloting heeft plaats Zaterdagavond 9 uur. Bekijk de etalage van P. Bakker's Ijzerhandel nog eens goed, u koopt vast vóór die tijd nog een lot. De uitslag wondt in dit blad blad bekend gemaakt. HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW Wij vestigen hiermee de aandacht op de in dit nummer voorkomende adv. der afd. Texel H.M. v. L. Op de algemeene ledenvergadering welke op* Dinsdag ge houden wondt, komt een zeer belangrijk punt ter sprake, ,n.l. het afsluiten van een collectief-arbeidscontract. Wij raden de leden met klem aain, deze vergadering te bezoeken. Door ihiet Fanfare D.E.K. zal Vrijdag 27 Nov. voor donateurs en Zaterdag 28 Nov. tegen entree in 't Loodsmanswelva ren een uitvoering worden gegeven. Be halve muziek, zal ook, met medewerking van een i ge dames, een paar too nee 1 stukjes opgevoerd worden. Moge D.E.K. met deze avonden weer veel sucoes oogsten. Dinsdagavond hield bovengenoemde vereeniging, afd. Den Hoorn, haar jaar vergadering in het Loodsmanswelvaren. 27 leden, benevens de heeren W. H. Lap en C. Jonker, van 't hoofdbestuur, waren aanwezig. De voorz., de heer Riteoo, heette alle aanwezigen welkom, vooral de heeren Lap en Jonker, en sprak de wensoh uit, dat de besprekingen mochten leiden tot groei en bloei van de vereen.' Toen las de secr., de heer D.C.Drijver", de notulen, welke werden goedgekeurd.. Het jaarverslag van de secr. was geens-/ zins bemoedigend. Minder aanvragen om pension waren bij de leden ingekomen en ook minder pensiongasten waren aanwe- wezig, zoodat de pensionhouders zeker geen voordeelig seizoen hebben gemaakt. Secr. meende, dat de grootste oorzaak hiervan wel 'is, dat wij van een goed, fietspad naar zee zijn verstoken. Vervol- fens bracht de penningm., de heer A. legh, verslag uit. De ontvangsten waren, met 't batig saldo' van 't vorig jaar f 107.03, de uitgaven 187.57, zoodat thans in kas is f 19.46. De rekening, nagezien door de heeren P.Drijver en P.Boon, was volkomen itn orde. Hierna verkiezing van een bestuurslid: aftr. de heer A. Slegh, penn. Deze word herkozen met 24 van die 27 uitgebrachte stemmen. Hij nam zijn herbenoeming we lder aan. Rondvraag: De heer H. Smit vraagt ver betering van de toestand bij de zandkuil op 't eind van de Jan Aije weg en vestigt' de aandacht op een gevaarlijke bocht in het fietspad. De heer S. Lap B.Sz. vraagt 't fietspad, dat langs de Witte weg naar zee gaat, en zomers bijna onberijdbaar is, met ruigte of helm berijdbaar te maken en te houden, totdat wij eens een goed fietspad naar zee krijgen. Wanneer? De voorz. zegt, dat het bestuur zooveel mo gelijk zal trachten, hierin verbetering te- krijgen. De heer KI. Boon merkt op, dat aan Den Burg bij verschillende zakenlieden in de etalage een kaart was opgehangen, welke aangaf, dat zjj lid waren van de V.V.V. Mooi Texel en vroeg, waarom men hier deze kaarten niet verkrijgbaar had gesteld. De voorz. deelt mede, dat zij ook hier verkrijgbaar gesteld zullen wor den en dat ook sluitzegels te verkrijgen zullen zijn. De heer M. Kikkert vraagt, of het niet mogelijk is, Loods mansduin weder toegankelijk te stellen. Van deze duin toch geniet men van zoo'n prachtig vergezicht. De voorz. zegt, dat het bestuur bij de bevoegde autoriteiten al het mogelijke zat doen. De heer P.. Boon vraagt naar 't fietspad naar De Mok, de heer P. Drijver naar de Kuilder- weg, dat is de rijweg naar De Mok. Beide zijn nu bijna onbegaanbaar. Ook' hierop antwoordt de voorz., dat het be stuur zooveel mogelijk zal trachten, hier in verbetering te krijgen. De heer Buis, verzoekt plaatsing van een bank in de dennen aan het Westerslag. Voorts wor den nog eenige toestanden aan Hooge en Lage Achteromsweg besproken. Dan sluit de voorz. de vergadering met dank voor de belangstelling, vooral aan de heeren Lap en Jonker. Spr. geeft de ver- zekering, dat 't bestuur steeds op de bres zal staan voor die belangen van de V.V.V. en hoopt ,dat de besprekingen tot bloei der vereeniging mogen leiden. ANTI-REV. PROPAGANDA-AVOND. Woensdagavond had hier de aangekon digde Anti-Rev. propagandavergadering plaats en wel in het .gebouw van Ghr. Belangen. De voorz,, der A.R. Kiesvereen. opent door een psalmvers te laten zingen. Gelezen wordt een Schriftgedeelte en daarna gaat spr. voor in gebed. De voorz. spreekt een kort woord van welkom, tot de spreker van deze avond, de heer Fran- kenhuizen, die z.ijn rede aanvangt met te memoreenen een uitspraak van de Hoogleeraar Prof. Huizinga: Wij leven ,.i een bezeten wereld". Talrijk zijn de problemen van onze tijd, ongeëvenaard groot he spanning in de wereTd, zoodat liet ons moet verwonderen ,dat niet reeds een oorlog is uitgebroken. De econo mische oorlog woedt om ons heen. Men gaat zorgen, bij eventueele oorlog zich zelf te kunnen redden (autarkie). De fi-i nancieele spanningen zijn ook buitenge woon groot. In de wed loop van devaluatie tracht de eene staat de andere steeds een pas voor te zijn. Zie daarbij de on derlinge statenverhoudingen, niet meer op recht, maar op macht gegrond. Eenzijdige Iractatc n verf reking komt meermalen voor; zie Duitschland. De Volkenbond, gesticht om het recht te stabiliseeren, is hiertoe onmachtig, gebleken, gezien b.v. de oor log ItaliëAbessinië. Het is er niet be ter op geworden, sinds Rusland zijn in tree deed in de Bond. Men hoort tneer-i malen vragen: moet Nederland zoo nog in de Volkenbond blijven? Wij zijn echter van meening, dat als Nederland e.a. uit de Bond treden, het hek van de dam is en de spanningen nog worden vergroot, ge let op Rusland met zijn communistische agitatie; op Duitschland en Italië, die steeds meer macht stellen boven recht, op Frankrijk en Spanje, die trachten door te voeren de revolutionnaire democratie. Wij, Anti Revolutionairen, kiezen een vast steunpunt voor onze voet, en pleiten voor een Christelijke Staatkunde, voor vol strekte onderwerping aan de ordonnantiën des Heeren. Zoo gaan wij in vol vertrou wen de stembus tegemoet. Bij liet licht van de Schrift zal ons Bq weg worden gebaand. De econom. en fi- nanc. politiek houden nauw verband met het verkiezingsprogram van Dr. Colijn uit 1933, toen de verkiezing werd ingezet met dit vierhoeksprogramGezagshand- having, Herstel financiën, Economische opheffing en Bestrijding Werkloosheid. Is aan dit program voldaan? Het anjt-| woord is een volmondig neen van len, die van ide rendering verwachtten, dat zij de moeilijkheden volkomen ovenvinnen zou. Maar vooir wie op ons stand punt staan, is bet antwoord een volmon dig ja. Veel is bereikt. De regeering heeft ide productiekosten weten te verlagen om Mantels met en zonder bont van - 9.75 - 10.75 - 12.75 Prima bontsoorten en stof van 19.75 - 20.75 - 21.75 mee te kunnen concurreeren op de we4 reldmarkt. Ze gaf werkverschaffing, werk verruiming en steun aan wie niet in het productieproces konden worden opgeno men. Er is echter genade van God noo-i dig om weerstand te kunnen bieden aan de druk des tij ds bij de vaak sobere steun. Een Rood Weekblad noemt de toestand in Nederland het best in verhouding tot an dere landen. Toch gaan nog stemmen op die meenen, dat het Kabinet Colijn heeft getaald. Toch was de aanpassingspolitiek noodzakelijk. Nederland is een uitvoer- natie: productieinkrimping was noodig. Landbouw en industrie moesten gesteund. De catastrofale daling is nu geëindigd en reeds voor de depreciatie van de gulden gaven tal van industrieën teekenen van herleving. Toch is het werkloozencijfer nog belangrijk gestegen, doordat jaarlijks 45000 nieuwe krachten op de arbeidsmarkt komen (dichte bevolking.) De devaluatie heeft in Nederland geen opschudding ver wekt ,idank zij de ruim 3 jaren van aan passing. Nog is het geen tijd om de cri sismaatregelen op te heffen, doch ons manifest spreekt vain beperken tot het allernoodigste. Men spreekt, met name S.D.A.P. en C.D.U., van bestemming der goudwinst uit de devaluatie voor dit en dat, maar wanneer geleefd was in de laatste 3y_> jaar naar hum wenschen, zou onze schuld inog 125 millioen grooter zijn. Wij hebben het Plan van de Arbeid af te wijzen, f600 millioen wil men leenen, 200.000 menschen aan het werk zetten. Dit geeft echter niet meer koopkracht maar volksverarming, na tijdelijke ople ving. Na ons de zondvloed, denkt de S.D.A.P. In de laatste 15 jaar is voop 1500 millioen aam openbaar werk uitge voerd. Het beleid vau Kabinet Colijn is ook in dit opzicht verantwoordelijk ge weest. De A.R. gevoelt de verkiezings-i strijd als een deel hamer geloofsstrijd; de richtlijnen zijn door de souvereine wet gever aangegeven. De A.R. zal van bin nen branden van ijver voor zijn beginsel. Wat is het karakter van de staatkunde,, voor welke de Bijbel een gesloten boek is. Zij brengt 's menschen kunnen naar voren, een poging o.i. om de grondslag weg te nemen van Gods souvereiniteit en het zwak menschelijk getimmerte h'ervoor in 'de plaats te stellen. De eenige grond slag zijn Gods wetten. Revolution. De mocratie wil vrijheid van God en het ge zag, de zedelijkheidsovertuiging omzet ten, liet huwelijk verwringen. De N.S.B. aanbidt macht en geweld, pleit voorde totale staat, waarin vrijheid niet ge duld, de kerk aan banden gelegd, de school niet erkend wordt. De N.S.B. wil geen volksinvloed en stelt voor de keus: Communisme of N.S.B. Maar w ij willen een staat, waarin het gezag geëerbiedigd wordt in gehoorzaamheid aan Gods wet. De A.R. weigert saam te gaan met S.D. A.P. of zitting te nemen in een combina tie, welke de Chr. grondslagen onder- mijnt. De C.D.U. is naar de S.D.A.P. georiënteerd op financ. terrein, en staat op het standpunt der volstrekte weer loosheid. Wij staan reeds een halve eeuw als partij op onszelfde standpunt. Ons manifest richt zich tot het heele volk opdat het terugkeere tot Gods ordon nantiën. Zooals Elisa tegen de wereld- sche machten is bewaakt door Gods le gerscharen, zoo is nog de God van Elisa ook onze God. Spr. eindigde met er aan te herinneren, dat het Oct. 1937 100 jaar geleden is, dat Dr. Kuiper werd ge- geboren en citeert een levensTied van Ie* ze voorvechter der A.R., weergevende Dr Kuijpers doel en streven. Op de met gloed uitgesproken rede volgde een da verend applaus. Na beantwoording van diverse vragen kwam te ruim elt uur hef einde. Spr.i sloot met dankgebed. Het bezoek was matig, waaraan het ruwe weer zeker schuld had. D. EIERLAND. VROUWENAVOND. De eerste Vrouwen-Avond te Z.-Eier- land is goed geslaagd. Een der dames teette allen in bet biezonier mej. Van den Berg, hartelijk welkom en sprak de wensch uit, dat vele gezellige en leer zame avonden zouden volgen. Daarna be kwam mej. Van den Berg het woord. Mevr. De Vries was zoo vriendelijk vooir een kopje thee te zorgen en las een Kerstverhaal voor. Volgende keer zal nvej. Van dien Berg lezen uit Bartje vair Anne de Vries. Ook dames uit Midden- Eierland zijn hartelijk welkom. De vol gende avonden beginnen om halt acht. OPENBAARHEID. Met belangstelling zullen zeker alle be langhebbenden de uitnoodiging van In gelanden gericht tot alle polders hebben gelezen om openbaarheid, om aankondi ging van vergaderingen te doen in het plaatselijk blad. De pers moet er bij dan is iedereen er vanzelf bijWe kregen een mooi overzicht uit Waalenburgs boe zemvrienden!), waarin netjes alle klip pen worden omzeild. Geen overzicht van ide stand van zaken, be ma lingskosten, ge vraagd uitstel van leeningen, beschou wing over kostenverschil electr.- en olie- bemaling, stichtingskosten Dit verwach ten ide ingelanden nog. Nog even geduld, ingelanden Ik garandeer u, dat die noo- idige openbaarheid u bereiken zal, vol komen en spoedig. SIJBR. C. EELMAN. Serieprijs Serieprijs Serieprijs ZS. Serieprijs ZAANDAM DEN HELDER DORDRECHT ALMELO HENGELO DEVENTER ROOSENDAAL BERGEN OP ZOOM - GORINCHEM. DEN HOORN. UITVOERING D.E.K V.V.V. MOOI TEXEL. OOSTEREND. Serieprijs Serieprijs Mantels met en zonder bont van 13.75 - 14.75 - 15.75 Zeer moderne Mantels van 16.75 - 17.75 - 18.75 Mantels met en zonder bont van 25.75 - 26.75 - 28.75 Mantels met Edelbont van 28.75 - 29.75 - 31.75 BISCHOFF biijft pedkoopgr ook voor JÖNGENSXLEEDING

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6