Boeken voor de huisvrouw. ATTENTIE Rijwielen - Radio - Electra Boer vindt U geëtaleerd VONK M. en A. J. G St. Nic. Cadeaux Gemengd Nieuws „TEXELAARTJES". Wie wil planten Boekhandel Parkstraat. I NUTTIGE ST. NICOLAAS GESCHENKEN DOET UW VOORDEEL Vergeet deze week vooral niet even een kijkje te komen nemen in ons nieuwe filiaal Warmoesstraat. een ruime keuze in Philips Radio, tegen buitengewoon lage prijzen Koogerstraat Warmoesstraat DEN BURG mm*- DIE WAS RAAK. BINNENLAND Te Apeldoorn wend de 7S-j. nievir. De Vries Zaterdagavond in haar woning hiet slachtoffer van kolendampvergifti ging. De schoorsteen bleek verstopt. Haar echtgenoot verkeert nog in ernstige toe stand. Den Helder. Hr. Ms. De Ruvter wondt Vrijdag hier verwacht. Zijn reis naar O.-todië begint 12 Jan. Te Huisduinen werd vijf M. duin weggeslagen en een gat in de dijk gie*i beukt. In Twente is Zondag sneeuw ge vallen. Tilburg. De huiden wenden sinds 1 Aug. 50 pet. duurder. De ledenprijs wondt weer met 10 pet. verhoogd. Tilburg. Bij Heeswijksche brug reed 's nachts een auto- in de vaart. De volgende dag stootte een schip tegen 'het voertuig. Daarin werd het Tijk gevonden van de 28-j. reiziger J. Knaapen uit Til-, burg. BUITENLAND Denemarken. Bij een brand in de ha ven vam Kopenhagen zijn 70 roei- en zeilbooten, o.a. de Rita no. 5 van de Ko ning vernield. Engeland. Londen. Het beroemde tentoonstellingsgebouw, uit glas en ijzer opgetrokken, Crystal Palace genaamd, is door brand verwoest. Het kostte van bouwen IS millioen gld. Italië. Betreffende het beroep der Spaansche regeering op de Volkenbond schrijft de Oazeta del Popoio: De Vol i ken bind staat op het punt een nieuwe misschien wei doodelijke slag te krijgen. Italië en Dnitschland maakten gebruik van hun souvereine recht door de erken ning van Franco. Italië zal 'met Je groot-i ste vastberadenheid iedere complicatie het hoofd bieden. Zwitserland. De socialisten verloren alle vier van de 7 zetels bij de verkiezing gen voor de Staatsraad irr het kanton Genève. Spanje. Te Malaga verwacht men a.s. week twintig, vermoedelijk Russj-i scbe 3-motorige oorlogsvliegtuigen. Spanje. De Engefsche parlements leden te Madrid vragen aan Engeland en Frankrijk elk 2000 vrachtauto's, orri burgers gelegenheid te geven de stad te verlaten. De stations der ondergrond - sche trein zijn vol vluchtelingen. T>e Roode regeering heeft de door de Witten uitgegeven bankbiljetten nietig verklaard. - Spanje. De Witte luchtmacht zou het vliegveld Aldujar verwoest hebben. Sedert het bombardement op 'Madrid lieten 2500 personen het leven. Aan het Sierra-front is de temp. 10 gr. C. onder nul. De Baskische militie zou ten N.W. van Madrid 1500 Witten gedood ot gewond hebben. Spanje. De consuls van Oostenrijk en Paraguay zijn door de Rooden te Bilbao ter dood gebracht. Zij wenden van spionnage beschuldigd. Ecuador. Te Quito sloeg het leger aan het mui* ten De minister van binnenl. zaken en het hoofd der politie werden door de op standelingen gevangen gezet. Tien officie ren werden gedood. In totaal 29 per sonen. In Peru werd weer eens tegen de re geering samengezworen. Vele arrestaties. LANDBOUW EN VEETEELT. Woiprijs. De wolprijs was Maan dag op de veiling te Brisbane 10 a 15 pet. hooger dan in October; te Londen ken merkte de veiling zich Maandag door 'n groote vraag; vaste prijs voor betere kwaliteiten Kippen houden zeer veel van on rijpe zachte mais. Melk. Koolrapen moeten niet bij hiet melken op stal liggen. Ook daarvan komt een verkeerde smaak aan de melk. Tocht is slecht voor kippen; ook voor pasgeboren kalveren. In de practijk bleek heruaaldelijk, dat diep gezaaide tarwe meer last onder vindt van voetziekte dan minder diep ge zaaide. Veevoeding, (iele bladeren van knol- groen, die het vee niet lust, moet men terstond opruimen. De melk moet geen knoltensmaak krijgen. Boven 10 Kg. knol- groen aan melkvee moet men zeker niet gaan. Denk er aan, 71 at roggemeel' vér- stoppend werkt. Dit past dus best bi] knolgroen, dat doorloop sterk bevorder! evenals bietenbladeren en koppen. Mais mag men mu nog niet dorschen, men) moet wachten tot Februari. Aan de kolven wordt mais beter bewaard dan ge- dorscht. Op vele stallen is bet te warm. Niet hooger mag de warmtegraad (tempera tuur) zijn dan 15 graden Celsius, tenzij voor jongvee, dat een iets warmere staf mag hebben. V B eten. Men ziet dit jaar weer, dat bieten met matig suikergehalte toch licht groeien en op goed verzorgd Tand goed willen opbrengen. Het wordt hoe Tanger hoe meer gebruik bij de paarden 't haver- rantsoen in de stille wintertijd voor 'n. groot dieel te vervangen door een mengsel van gesneden suikerbieten en veldworte- len. Het lijkt bij langzame overgang goed én voordeelig. Ter aanvulling van het soms noodige eiwit dienen boonen ot ei witrijk meel. Een goed middel tegen koperworm bij bieten is kalizout 20 pet. De Plantejiziektenkundige Dienst te Wagen ing-en zendt u voor 15 ct. een brochure over zaadontsmetting. Menige boer heeft weer last van kraaien en houtduiven. Eén boer raadt aan bet zaad een nacht op de schuur te laten liggen gemengd met kalkstikstot. 's Mor gens liet zaad langzaam over een zeef te laten gaan, waar de kalkstikstof door gaat en dan zaaien. De reuk schijnt de schadelijke dieren te weren. TE KOOI- T*ee 1' „-jarige KALFSCBETTERS, ook in ruil voor ander vee Vulpenhouders en vulpotlooden 9 hebben we in groote sorteering 9 9 voorhanden, ook in de prijs, welke 9 9 U wiit besteden. 9 9 BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 9 9 •9©9©9©»®9 9 9©9©999©9S om de helft: 20 H..L. gele en 4,5 H BLAUWE CROCUS Best goed. SIJBR. C. EELA4AN. Eenvoudige Recepten, door Marline Wittop Koning. Met platen. 316 blz. Gebonden f 3,50 Kookboek van de Amsterdamsche Huishoudschool door C. J. Wannée. Met gekleurde platen 464 blz. Gebonden f3,50 Moderne Voeding door IJ. Hettema, Arts. Receptenboek voor Rauwkost en rati- oneele voedselbereiding. Met platen. 212 blz. Gebonden f 2,50 Geïll. Kookboek door H.E. van Dorp- Kampers. 284 blz. Gebonden f 1,95 Kook Voordeelig, door R. Lotgering- Hillebrand. 172 blz. f0,75 De soep en het tusschengerecht bij huiselijke dineetjes door C. H. A. Scholte- Hoek. Met platen. 134 blz. f 1,25 Wat de pot schaft in Oost en West. Recepten uit 25 landen. 168 blz. f 1,50 Rauw inmaken van bessen en andere vruchien, door Carlsen-Wallis de Vries. Met afbeeldingen. 72 blz. 90 ct Indisch eten in Nederland door .Cor- tiana Van Rijn. 94 blz. 90 ct Rauwkost, recepten door M. Wittop- Koning. Met afbeeldingen. 60 blz. fl. Speciale Receptenboeken. Soepen en Wintergerechten 50 ct Vischgerechten 50 Vleeschgerechten. Hoe het te braden en te snijden 50 Eiergerechten, Omeletten, enz. 50 Inmaak. Groenten, visch, vruchten zuren, enz. 50 Taarten en ander gebak 50 Groentengerechten. Aardappelge rechten, vegetarische schotels, enz. 50 Rijstgerechten en- toetjes. Schotels voor het kleine gezin 50 ENCYCLOPEDIE VOOR DE HUIS VROUW. Hierin vindt U antwoord op de meest uiteenloopende vragen. 276 blz. Gebonden f 2,90 Voorhanden in Fongers Rijw ielen e. a., Stofzuigers, Wasch- machines, Electr. Rijwiellampen, Electr. Zak lantaarns, Batterijen, Beenpijpen, Handwarmers, enz enz. 3 5 c. 19 ct. HET IS MAAR EEN GREEP Gezelschapsspelen 4 ct. O Handleidingen voor Dammen, Schaken, Kaartspelen, enz. O diverse prijzen. Huishoudboek 35 ct. Herbariums 13 ct. Inktlapjes 4 ct. Inktkokers 25 ct. Inktstel, luxe 60 ct. Kaart v. Europa (groot) 90 ct. Kalendertjes, luxe 17 ct. t§ Kalenders („eeuwige") 30 ct Kluwenhouder, met raffia 36 Kleurpotlooden, Faber 10 ct. Klok (voor de jeugd) 12 ct. Kleurboeken 4 ct. Kleurkrijt in doosje (6) Kinderpost, in doosjes Koord, gekleurd, voor pakjes - 5 c. Kantoorkussens (rubber) 110 c. „Kun je nog zingen": tekst van 159 liederen 25 ct. Gebonden leesboeken, geïllustr. met plm. honderd blz. 38 c. O Leesplankje met letters 48 ct. Leien 9 ct. Linialen 3 ct. Mensch, erger je niet 30 ct. Muziekboekjes 8 ct. Nikkeldraad (kralenrijgen) -10 c. Notitieboekjes, luxe - 15 ct. Oliekrijtjes 24 stuks 15 ct. Üverdrukpl aatjes 4 ct. Plakfiguren, 500 voor 10 ct. Potlooden 3 ct. Potlood, veelkleurig 5 ct. Potloodgummi 2 ct. Potloodslijpers 4 ct. Potl'oodverlenger 5 ct. Potloodstandaards 90 ct. Portefeuillepotloodjes 4 ct. Puntbeschermers 5 ct. Padvindersriem 85 ct <3 Patiencekaarten 20 ct. Postzegel-ruilboekjes, 20 bedrukte blz., in omslag - 5 ct. Postzegelstrookjes, 1000 stuks, gegomd, in doosje 12 ct. Postzegeldoosjes 75 ct. Postzegelbevochtigers 18 ct. Postzegel-albums, 32 blz. l'o ct. Post, in doozen 30 ct. Groote sorteering postzegels van Nederland en Buitenland. Plakplaatjes, per zakje 9 ct. Penseelen 5 ct. Passerdoozen 55 ct. Pressepapiers Portemonnaies 30 ct. Prentenboeken 1 ct. Prentenboeken, carton Prentenboeken, linnen Poëzie-albums 27y2 ct. Portefeuilles 70 ct. Pennenbakjes 40 ct. Luxe penhouders 6 ct. Puzzles, van metaal 6 Raadselboekjes 10 ct Rubber cijfers op kaart 12 ct. Receptiealbums, luxe 120 ct. Radeermesjes 40 ct. Schaakbord 45 ct. Schaakstukken 45 ct. Stempelhangers 47 ct. Schenkkurken 35 ct. Sierletters, per zakje - Speelboeken 12 ct. Schetsboeken 5 ct. Schriften 3 ct. Schrijfmappen 135 ct. Schoolpassers 11 ct. St.-N.c-prentenboek, groot -4 c. Sleuteletuis 52Vs ct. Schooletuis 12 ct. Schooltasschen, sterk 135 c. Stempels, voor kantoor 11 ct. Speelkaarten 6 ct. Snippermanden 25 ct. Speelpenmingen, galalith lOOv. 70c. Schoolbord (lei)-telraam 75 ct. Q Teekendoozen 40 ct. Teekenboeken 7 ct. Thermometers 35 ct Tooverplaatjes, zes in map-10c. Vergrootglazen 22 ct. Vlechtmatjes, met vlechtnaald 8 ct. 3 Vouwbladen, 100 voor 5 ct Vloeid-rukker, houten 44 ct. Verfdoozen, 6 tuben 13 ct. Vogelplaat, 57 vogels in natuurl. grootte en kleur 110 ct. Vulpotlooden 15 ct. Vulpenstandaards 24 ct. Vulpenhouders, prima, met glazen pen 150 ct. Idem, met gouden pen 175 ct. Verjaardagalbums 35 ct. Vreemde postz., p.pakje 5 ct. Zakkam in etui 15 ct. Zakspiegel in etui 32y2 ct. Zakmessen 25 ct. Zakschaartjes 40 ct. Zakwoordenboekjes, Ned. 65 ct. Idem, Fr., D., Eng. 95 ct. Idem, Esperanto 12y« ct. 26 ct. 12 ct. ct. RUILEN is toegestaan. ALLES is goedkoop in BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 9 99 9 v 99 9 99 9 99 9 9 99 9 K. LIPS. IXGiKJC- 121/2 ct.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 10