St. Nic. Cadeau's Sint Nic. Artikelen radio, electra en rijwielen Gemengd Nieuw ADVERTENTIËN de Candidaatstelling RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Vrijdag 4 December 1936, des voormidd. te half 11 in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 1 December 1936. De Burgemeester van Texel, KAMP. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen. 2. lig komen stukken. Meld ede el in gen 3. Herziening str,afvororlleningen. 4. Vaststelling capitulanfenvcrouidening. 5. Verordening regelende de e'stlhen van benoemblaaiiheid en de bezoldiging der velldwaclhters. 6. Instelling betrekkingen en benoe ming arbeiders in algemeenen dienst. 7. Vaststelling bepalingen betreffende Ide gevallen, waarin en de vooir- wiaarlden, waaronder indiensttreding lop arbeidsovereenkomst kan gesdh'e- |dsn. 8. Wijziging Ambtenarenreglement. 9. Aanvrage van H. Beukema om gei lden voor een landarbeidersplaatsje. 10. Verweer tegen een ingestelde redhts- vortkring. HANDELSREGISTER. 24 Nov.—1 Dec. 1936. Nieuwe zaken: J. Vlas, Dorpsstraat 116, Oudeschild, kruidenierswaren, annex ma nufacturen. Wijzigingen: Wed. M. OmisBakker, Peperstraat 52, Oosterend, smederij, radiocentrale, etc.; overgegaan aan S. Rentenaar. ADVENTSAVOND. Men schrijft ons: In de Hérv. kerk alhier zal ook dit jaar weer een adventsavond worden gehouden. Als datum is uitgekozen Maandag 21 De cember. Als gewoonlijk zal de kerk die avond reeds met kerstversiering prijken. Medewerking verleernen liet Hervormd Kerkkoor, het Herv. Jongenskoor, en mej. M. Menschaan, sopraan uit Den Haag. Er zal een Kerstcaurate worden uitge voerd. Ds. Visser lfoopt een verhaal te vertellen en een kersttoespraak te houden. DEN HOORN. UITVOERING FANFARE D.E.K Door D.E.K., directeur de heer Riteco, werd Vrijdagavond in 't Loodsmanswei- vanen een uitvoering gegeven voor dona teurs en Zaterdagavond tegen entree. Beide avonden was de zaal flink bezet. De voorz., de heer Jb. Kiljau, heette alle aanwezigen welkom, en zeide er zeer over verheugd te zijn, dat zoovelen aanwezig waren en vvenschte allen een genoeglijke avond. Door hiet corps werden zeven muziek nummers gespeeld: 1. Le Matador, marsch; 2. Mignon- nette, ouverture; 3. La Reine du Bal, wals; 4. Artin, marsCh; 5. Framdie Ami- tié, fantasie; 6. Daar komen ze aan, marsch-potpourri en 7. Le Drapeau de Beets, marsch. De muziek voldeed beslist goed, er werd wietld zeer goed gespeeld. Ter afwisseling werd door 1. Bruijn voorgedragen Kobus in duizend angsten en door M. Witte Een dagje naar Schagen, welke beide voor1-' drachten goed insloegen, in de pauze had den wij, evenals vorige jaren, vvedier de verloting om de kas wat te stijven. Dl loten waren spoedig verkocht. 12 prijzen en 1 troostprijs wenden verloot. De hoofdprijs, een doos taartjes, werd ge wonnen door de heer A. Slegh. Na de pauze werd opgevoerd het too neelstukje Het Slippertje, blijspel in één bedrijf. Medespelers(sters) waren: M Witte, als Frank, Jane Kiljan als Betty, zijn vrouw, R. Bremer als Henri Wevers, Trijntje Kalis als Louise, zijn vrouw, Trijntje Koopman als Neeltje de dienst bode en jb. Kiljau als tuinman. Het stukje werd schitterend opgevoerd, de rollen waren goed ingestudeerd. Het ap plaus na afloop bewees zeker wel, dat het uitstekend had voldaan. Tot slot kregen we, opgevoerd door eenige heeren, De Gouden bruiloft in Kleidorp, een comiscbe spectakel comedie. Zooiets hoort er alle jaren bij. De voorz. dankte hierna allen, die tot liet slagen, van deze avond hadden meegewerkt en overhandigde nog uit naam van D.E.K. aan de dames-medespeelsters een klein cadeautje. Zaterdagavond werd hetzelfdejorogram- ma opgevoerd en weer een verloting ge houden. Winnaar van de doos taartjes was toen de heer 'Riteco. Beide avonden werd met een gezellig bal besloten. Di recteur en leden van D.E.K. hebben weder een paar genoeglijke avonden gegeven en wij zeggen maar „tot wederziens en vve- derhooren". OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de vischafslag: 27 Nov.: 200 Kg. garnalen 14 ct.326 Kg. wulken 26 ct. 28 Nov.: 205 Kg. garnalen 14 ct.405 Kg. wulken 26Vs ct. 30 Nov.: 460 Kg. garnalen 14 ct.263 Kg. wulken 26V2 ct. DE COCKSDORP. DE NOORDWESTERSTORM. Van eenige schuiten, die dicht bij de kust voor anker lagen, bleek er gistermor gen een, toebehoorende aan de heer A. Eelman, te zijn verdwenen. Door de he vige storm was ze van de ankers wegge slagen en op drift geraakt. Een dubbele schadepost, voor de heer Eelman, daar er momenteel met de wulkenvisscherij nog wat te verdienen viel. Het water steeg tot ongekende hoogte, en wel tot plm. 2.30 M. a 2.40 M. boven, volzee. Het waarschuwingssein voor de dijkwacht werd (gehesdhen. Het huisje van J. v. Heerwaarden wend geheel door de golven omspoeld en ettelijke metera duin wenden weer verzwolgen. OOSTEREND. MUZIEK EN VOORDRACHTEN. Een adv. in dit nummer deelt mee, dat Excelsior Vrijdagavond een uitvoering in het Gebouw voor Ghr. Belangen hoopt te geven. Ter afwisseling zullen voor-i drachten ten beste worden gegeven. De entree is bepaald op 35 ct. Donateurs zul len vrij tóegang hebben. STORM. De storm, welke in die nacht van Maan- dag op Dinsdag woedde, heeft hier velen een onrustige nacht bezorgd. Op tal van plaatsen, vooral einde Peperstraat, wer den rijen pannen van de daken gesleurd. Aan de steiger biij Oost steeg het water tot ongekende hoogte. De hoogste palen stonden bijna onder. De Eendrachts- dijk moiest met zakken zand worden versterkt. ZAKENNIEUWS. De bekende rijwiel- en schilderszaak van de heer J. C. Dogger krijgt een heel wat beter aanzien, doordat zij met een. groot kozijn met spiegelruit wordt ver rijkt. D. Koopt thans uw op het gebied van bij S. RENTENAAR, Oosterend, Tel. 2 Beleefd aanbevelend, BINNENLAND. Het Ned. s.s. Poseidon, dat Zater dag van R'dam naar de Middell. Zee vertrok, is via IJmuiden naar A'dam terug gevaren, daar het op zee een schroefblad verloor. Te Voorburg werd 's nachts het ge zin Van Dam, man, vrouw en 7 kinderen, door kolendamp bedwelmd, toen het te bed lag. Allen werden bij gebracht. De kachelsleutel was dichtgevallen. Wijk bij Duurstede. De werklooze P. J., die een zakje met f200 vojmd en bet op het politiebureau bezorgde, kreeg f10 belooning. Een boekhouder van de aannemers der sluiswerken had het ver loren. P. werd bovendien bij de sluis te werk gesteld. Ide Nederl. Spoorwegen hebben bij Werkspoor Utrecht aCht Diesel-mecha nische spoorwagens besteld. Deze zijn in de praktijk veel goedkooper dan stoom treinen. Mogelijk krijgt de lijn Alkmaar Den Helder zoo'n Dieselwagen. Amsterdam. De gezondheidstoestand mevr. De BoerVan Rijk, die een ope ratie moest ondergaan, is zeer bevredi gend. Amsterdam. Het N.V.V. heeft de Tweede Kamer verzocht aan het wetsont werp tot regeling der Ziekenfondsen geen goedkeuring te verleenen. Het vreest, dat de belangen van het fondswezen anders geschaad worden. (Het wetsontwerp staat o.a. tegenover de Landelijke Federatie ter Behartiging van het Ziekenfondswezen.) Den Haag. Liet Koninklijk Paleis Noondeinde zal in de bruidsdagen elec- trisch geïllumineerd zijn. Den Haag. Bij de behandeling der P.T.T.-begrooting 1937 keurden eenige le den bet sterk af, dat ondanks de winsten de arbeidsvoorwaarden ongunstiger en de eischen, aan het personeel gesteld, booger zijn geworden. BUITENLAND. Zweden. De commandant der vToot wenscht vier nieuwe torpedojagers, drie duikbooten en negen snelle motorbooten. Ver. Staten. New-York. Het stalen geraamte van het elfde Rockefeller Buil ding is in 43 dagen opgezet. Het is 36 verdiepingen hoog. Aan het geraamte is 9000 ton staal verwerkt. In totaal tien; mnd. zal'het gebouw, waaraan 1100 man werken, gereed zijn. Een record. Hongarije. Het Eucharistisch We reldcongres zal in 1938 te Boedapest worden gehouden. Nieuwe Modeblad, Weldon's 4 Modeblad voor Dames en voor Kinderen, Beyer's Modeblad, Brei-, Haak-en andere Handwerkboeken: BOEKHANDEL PARKSTRAAT. Dit nummer bestaat uit DRIE BLADEN. HET IS MAAR EEN GREEP Zie ook liet 3e blad. Albumplaatjes, 16 stuks 10 ct. Aschbakjes 19 ct. Atlassen, groote verscheidenheid Borduurkaarten, wol, naald 12 ct. Brievenwegers, nauwkeurig - 75 c. Bijbels 100 ct. Bridgehandleiding 125 cc. Bridge-blocs 7 ct. Bruintje Beer-boekjes 35 ct. Bruintje Beer-kalenders 45 ct. Bruintje Beer-spel 35 ct. Boetseerdoozen 42 ct. Brievenstandaards 47V2 ct. Brievenbakjes 132V- ct. Briefopeners 12 ct. Boek met schabionen voor stofversiering 75 ct. Ballen 16 ct Band, voor pakjes, gekleurd - 6 ct. Betaalmatjes 40 ct. Bladwijzers 10 ct. 9 Boeksteuners 100 ct. Boekomslagen, luxe 35 ct. Drukkerijtjes, 112 letters 10 c. Dagboeken, luxe 120 ct. Driehoeken Damstukken 24 ct. Dambord met schijven 10 ct. Datumstempels 27 ct. Diablotin, het nieuwste spel in doosje 12 ct. Dobbelsteenen, 2 stuks, 3 ct. Dominésteenen 30 ct. Doorprikpennen met huls 10 ct. Doortrek-teekenboek 45 ct. De nieuwste Daan Hoeksema- Puzzle. Uren genot 15 ct. Daan Hoeksema's werpspelen, op zwaar karton, met ringen, pijl of schijven (uitknippen en opbouwen) 10 ct. Ecoline p. etui 75 ct. Fotohoekjes, 200 voor 8 ct. Q Foto-albums 5 ct. Foto-doozen, luxe 150 ct. Foto in lijst 30 ct. Fotoband, voor 't inlijsten 16 ct. Fabergriffels 1 ct. ©O BOEKHANDEL PARKSTRAAT GEESTELIJK LEVEN. VREDESZONDAG. Men schrijft ons: De Nederlandsche afdeeling van die We reldbond van Kerken beeft Zondag 6 December tot „Vredeszondag" verklaard, en de kerkelijke gemeenten en viepaenigin- gen in den lande verzocht, hem als zoo» danig te willen vieren. De week, die inet de „Vredeszondag" begint, de „Vredesweek", zal zij een bi- zondere propaganda voor de oecumenische beweging voeren, o.m. door bet versprei den, ook op Texel, van een geïllustreend boekje „De Oecumenische Beweging", dat eerst een populaire uiteenzetting van liet ontstaan en het karakter van deze we- reldbeweging geeft, en dan verder in bie-i zonderheden afdaalt. Eén passage uit het 'geschrift willen we citeeren: „Aan alle Kerken van Christus roepen wij toe, vast te staan op de rots van Vbir. geloofsovertuiging, en met een vol komen hart ide daaruit voortvloeiende zen- diingstaak te aanvaarden. Wij roepen haar toe, voort te gaan in onwankelbare trouw aan Christus, om in de kracht en in de vrijheid des Heiligen Geestes te ontdek ken en aan het licht te stellen de schat ten van Zijn onnaspeurlijke rijkdom, waar mede ieder krachtens voorrecht en taak het geestelijk bezit van de Universeele Kerk mag verrijken; wij roepen haartce, dat zij er voor moeten ijveren, de naam van Christus los te maken van alle com promis met eenig kwaad of eenige on gerechtigheid PREDIKBEURTEN HERV. GEMEENTE. Zondag 6 Dec. '36 Tweede advent. (Vredes Zondag) Burg, v.m. 10 uur Ds. Visser Maandcollccte. Waal, v.m. 10 uur Ds. v. 't Hooft. Maandcoliecte. Koog nm half 8 ds. Van 't Hooft Oudeschild, 's av. half 8 ds. Scholte. Extra collecte. Den Hoorn, v.m. 10 uur ds Moen Maandcoliecte. Ooisterend vm. 10 uur ds. A.W.Kok. de Cocksdorp, vm 10 uur ds. Salm n.m. 7 uur Ds. Salm. GEREFORMEERDE KERK. Oosterend, v.m. 10 uur Ds .v.d. Leer. Voorbereiding H. Avondmaal nm 3 uur cand. Wouda Burg vm 10 uur Cand. Wouda. nm. 3 uur Ds. v.d. Leer. Voorbereiding H. Avondmaal. Gebouw Tex. Fanfare. GEREF. KERK H.V. Oosterend, vm 10 uur ds. Kok nm 2,45 uur dezelfde Vredesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Burg 's av. 7 uur Dr. Vis. Diakenverkiezing 8—9 uur Diakenverkiezing te de Waal en Ooster end 10 11 uur. SAMENKOMSTEN LEGER DES HEILS. Zaterdag 8 uur: Straatzang den Burg. Zondagmorgen 7 uur Bidstond. Zondagmorgen 10 uur Heiligingssamenk. 4 uur: Openluchtmeeting Hollebol. bij gunstig weer, anders in de zaal, Zondagavond half 8 Verlossingssamenk. Donderdagavond 8 uur: Heiügingsdienst Jeugddiensten Zondag: vm. 9 uur Handleiding. 12.30 uur Zondagsschool,. 5 uur Kindersamenkomst. Woensdag 4 uur Kindersamenkomst. Woensdag 6 uur Meisjesbond 8—14 jaar. Vrijdag 6 uur Jongensbond 8—14 jaar. Vrijdag 7,30 uur Meisjesbond van 1424 j. HERV. GEMEENTE. Woensdag 2 Dec. half 8 Bijbellezing P.H. polder. Donderdag 3 December. Oosterend nm half 8 bijbellezing. MARKTBERICHTEN Eierveiling Hollands Noorderkwartier Alkmaar, 28 Nov. Kipeieren aanvoer 150,000 56-58 KG 4 25 a 4,65 per 100 stuks 58-60 4,65 a 5.— 60-62 5,00 a 5,50 62-64 5,40 a 5,55 64-66 5,45 a 5,60 Kleine eieren 3,30 a 4,50 Texel 30 Nov. 3 koeien 160 a 185 3 kalfpinken 120 a 135 7 lammeren 11 a 13 6 kalveren 10 a 12 18 biggen 9 a 11 Eierveiling Texel 30 Nov. Aangevoerd werdtn 27697 stuks kipeieren 50-56 3 35 a 4 65 58-62 4,90 a 5,20 62-64 5,10 a 5,40 66-70 5,35 a 5,50 40-50 3.— a 3,45 Purmerend 1 Dec. Aangevoerd 435 stuks totaal. vette koeien 0,38 a 0,62 geldekoeien 80 a 160 melkkoeien 110 a 225 10 paarden 60 a 130 72 vette kalveren per KG 0,25 a 0,50 235 nuch kalveren v d. fok 10,a 15,- v.d. slacht 5, - a 23, - 283 vette varkens p. KG 38 a 41 60 magere varkens 14,- a 20. 1100 schapen 10,— a 24,00 400 biggen 8,00 a 12. Heden overleed, onverwachts, onze lieve Echtgenoote, Moeder, Groot moeder en Zuster BAUKJE DE VRIES, geb. JANSONIUS, in den ouderdom van 78 jaar Dat God haar tot Zich nam, isonze troost J. de Vries Sr. S. de Vries. T. Bill-de Vries. Veen (N. Br.) Hoensbroek Zuid-Eierland, op Texel, J. de Vries. Verzoeke geen bezoek. Geen bloemen Ugchelen, 28 Nov. 1936. Het College van Dagelijksch Bestuur van polder „Waal en Burg" rirengt hiermede ter openbare kennis, dat op Woensdag 9 December 1936 zal plaats hebben ter verkiezing van een Hoofdingeland ter voorziening in de door periodieke aftreding ontstane vacature van den heer P. E. K. EBB1NGE WUBBE. Schriftelijke opgave van Candidaten kun nen worden ingeleverd bij den Voorzitter, die daartoe zitting houdt ten zijnen huize op 9 Dec. a. s. van 2 tot 4 uur nam. Inlichtingen en de noodige formulieren zijn te bekomen bij de Secretaris van den polder. Texel, 17 November 1936 EELMAN Jbz., Voorzitter. W. H. LAP, Secretaris.

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 6