De Kleine Verpleegster. horde mem 0$ *®Hsl FEUILLETON Gemengd Nieuws 26 y s O 1 V VOOR DE JEUGD. MET DE POPPENKAST OP REIS. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. DOE HET ZO. KABOUTERTJES. Ben aardige rij kaboutertjes maak je heel gemakkelijk, wanneer je de tekening goed bekeken hebt. Je begint met stroken papier, b.v. grauw of blauw, zo breed en gevouwen als de tekening^fcmt zien. Van rood papier knip je puntmutsjes en van/ rose papier gezichten. Die plak je er bovenop. Met wat watten kan je ook nog voor baarden zorgen. Door vastplak- ken van de buitenste figuurtjes krijg je een leuke kring kaboutertjes. OVER POSTZEGELS. I POJTA AEREA ERITREA De ltaliaansche kolonie Eritrea, aan ,de Z.W. kust van de Roode Zee (395.000 inw., van wie 4500 Italianen; hoofdst. As mara) gat een nieuwe postzegel uit; kleur blauw; waande: 1 line. Tegen tienen was de gesteven witte uniform vain Jennie versmolten tot een slappe lap en haar bruine krullen lagen, als platte natte ringen tegen haar voort hoofd geplakt en haar muts toonde een. duidelijke helling naar stuurboord. „Oei! Nog één zoo'n dag en we hebben geen brand meer inoodig om te verbranden. De heele boel smeult zóó weg. Zij ging 'in hoek om, en merkte, dat zij voor Wimdy's kamer was. Zij had deze kant heelemaal niet op gewild en zij had hier om deze tijd ook niets te doen, maar Jemni's voeten schenen met alle geweld met Jenini's hart mee te willen naai# Windy's deur. Ik zal even door een kiertje kijkeni om gedag te roepen. Hij lag koel en rustig in zijn kussens, met zonneschijn op zijn blonde haar; hij* scheen onaandoenlijk te zijn voor de hin derlijkheden die zijin kameraden zoo kwel- den. O, ben je daar, Jennie. Zeg, waarom maken ze toch zoo'n opschudding op de zalen H.K 168. Loesje kijkt verschrikt de jongen aan, die zo om de hoek komt kijken. U, dat is die nare Daan weer. Die ake lige Daan, die haar altijd plaagt. Nee, aan hem zal ze zeker nooit vragen, wat er staat Die stoute Daan. Kijk hem op staan scheppen. Misschien weet hij zelf niet, wat er staat. 169. „Ja Loesje", begint Daantje weer „Jij kan nog niet lezen. Als je zo groot bent als Daan, weet je wat er staat. En dat duurt nog een hele tijd voor je zo groot bent als ik", plaagt Daan. Loesje trekt een lipje en pruilt: „Pff, zo groot als jij. We zijn haast even groot. Nare jongen". NIEUWE PRIJSRAADSELS. Hier zijn er al weer drie van de nieuwe reeks. Oplossingen van de laatste serie kunnen tot en met Maandag a.s. nog in geleverd worden. In het Kerstnummer, dat Woensdag 23 Dec. komt, vinden jul lie nog een extra prijsvraag. Anders dan anders. Doe ook daar je best op. Vul eens in: B van hout K tussen stenen. T is vettig. V een vogel. 2. Een metaalsoort. Een letter voor de naam en je krijgt een nuttig voorwerp dat meestal 'in beweging is. 3. Maak van deze letters de namen van twiee muziekinstrumenten. T1TRUMOLF. ,'Pas inzenden na no. 9. EEN NAAIBAKJE. Hiervoor heb je nodig een stukje stevig karton, een passer, een schaar, wat glu- ton en wat gekleurd papier. Oudere meisjes kunnen het bakje ook afwerken, door het met een mooi lapje te over!-! trekken. Wanneer je de straal van de cirv kei op de omtrek afpast, zie je, dat dit/ zesmaal gaat. Een aardig werkje, dat niet veel moeilijkheden geeft. Zij keek heen en weer de gangen door, en glipte naar binnen, om er even een ge lukkige minuut vain at te nemen. Zij wist, dat hij al bet nieuws over /Ie jongens en zoo van haar hebben moest,, en ,dus begon zij, tegen de 'deur leunend, en zich inspannend, om haar hart uit haar oogen te houden, te vertellen over Pop Knute en Jimmy O'Kleet; over de verjaar dagstaart en de smart en de wanhoop van de chef-kok, die zooveel kaarsjes ver loren zag gaan. Ondanks het tragische geval 'lachten zij veel. Kun je niet nog een beetje blijven, Jennie? 't Doet zoo goed om eens te kun nen lachen. Maar Jennie kon niet. Ik kom op een drafje terug, zoodra ik tijd heb. Met haar hand op de knop van de deur bleet ze een seconde nog staan, en haar hand- beefde, want hij had haar noodig. Toen zij buiten kwam, zag zij de jongr ste zaaldokter de kamer van Michael Fort uitkomen, heel langzaam, met gebogen hoofd. Jennie's hart stond stil. Zij bleef staan, om hem op te wachten, en, zij strekte een hand uit, smeekend om een. geruststelling. Maar de jonge dokter, ge heel opgaande in zijn eigen sombere ge dachten, liep voorbij .zonder Jennie te zien. Zoo. Dus ze raakten Michael Fort kwijt. Dat was dubbel hard, omdat zij het voelde als een persoonlijke mislukking., Toen Michael Fort uit een ander (hospitaal MIDDAG JAPON. G 20. Prijs 1 0.25 plus 0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Wol met zijde is steeds een gewild ma teriaal, daarbij warm en gekleed, terwijl het niet kreukelt, indien met het in een goede kwaliteit kiest. De pryzen van de stoffen zijn echter aanmerkelijk gedaald, ook van de wol met zijden weefsels. De kraag is zeer apart, heeft een kleine revers links en een rechte kraag aan de rechterzijde, waaraan een kleine ruime in gehaalde chabot gezet wordt. De naad wordt bedekt door clips of door een kleine stofreep met knoopsluiting. Het geheel wordt mooier, indien de chabot apart wordt geknipt, aangezien de kraag anders te zwaar wordt. Velours is wel zeer geschikt voor deze garneer ing. Vanaf de punt der halsuitsnijding wor den één of meer nervures aangebracht in schuine lijn tot b.v. 10 a 12 c.M. van de zij naad, welke zich in verticale riohting voort zetten op de tweebaans rok. Achterbaan met figuurnaadjes. Patronen verkrijgbaar in de maten 44, M en 48. Gelieve de patronen te bestellenMu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RFCFPTFN HARDE TOFFEE: Half p. suiker, half ons boter, half maatje water. Het water met de suiker koken tot een licht bruin stroopjie. De boter er door en dan nog even koken. Het mengsel uitgieten/ op beboterde of met slaolie vetgemaakte bak. Laten afkoelen en dan in, stukjes snijden. FLENSJES met ananas voor 5 perso nen: een bus ananas, 150 gr. bloem, 50 gr. boter, y» ons suiker, 2 eieren, wat zout, 2 maatjes melk en wat vanille suiker. Men maakt een beslag van bloem, sui- ker, wat zout, melk, 2 eieren en de ge smolten boter. In een warme koekepan, goed vet, giet men een lepel beslag, laat dit even bakken, legt er een schijf ana nas op en giet er weer een kleine lepe! beslag overheen. Aan beide kanten mooi bruin bakken; op een verwarmde schotel leggen, en op elk hoekje wat vanillesuiker. hierheen kwam, drie maanden geleden, had dr. Huffy Jennie op zijn bureau'ge-/ roepen. Weet je, wat zoo ongelukkig is met die jongen, Jennie? Hij wil niet beter worden. Hij stelt .nergens meer belang in. Hij had in de oorlog een gr00te naam een echte waaghals, zeggen ze; een ade- laarsnatuur vliegen; in de wolken thuis; enfin, je begrijptHij bewoog moedeloos zijn handen. Jennie hield haar blik naar het raam1, naar de eindelooze, zeeblauwe hemel. Eerst een vliegtuig en nu een zieken-) wagentje. Als we hem maar wakker kondem krijgen als hij maar .praatte als we hem maar een beetje belangstelling in het leven konden geven. Hij keek Jennóe aan hij keek in haar eerlijk gezichtje, en in de bruine oogen, waarin haar ziet geschreven stonid. En het gezicht van de de oude dokter nam zachtere trekken aan. Als er iemand is, die 't kan, ben jij 't, Jennie. Als 't maar Lente geweest was, ot herfst, of zelfs winter dan zou 't haar niet mislukt zijn, dacht Jennie. Maar de telle, onafgebroken hitte van een regen- looze zomer had haaT tegengewerkt. Die kluisterde je met een hopelooze matheid- haar voeten wogen ieder duizend kilo, haar handen waren te zwaar om op te til len, en haar oogleden ook. Zij had zin, om maar zóó te gaan liggen, hier op de harde vloer, en haar oogen dicht te doen, BINNENLAND. Den Haag. 'De regeering verklaart dat de uitlating van de heer Van Duvl, dat de leiding van het Indische leger 'in groote meerderheid aan de zijde der "N. S.B. zou staan, onjuist is. Den Haag. Er zullen in de komende tijd 381 millioen gulden wonden uitge geven aan groote werken, n.l. 164 millioen voor de droogmaking van de Noordoost- polder, 60 voor de kanaalverbimding Am» sterdam—Boven-Rijn, 40 voor an;lere ka nalen, 25 voor overbrugging van groote rivieren, 70 voor spoorwegwerken, 23 voor kleine werken. Te Midvvolda (Gr.) werd een 70-j. arbeider H. Hamstra tusschen de tand wielen van een watermolen gedood. GEESTELIJK LEVEN. Denemarken. Te Harderslev, in Z- Jutland, overleed, 61 jaar ouT Bisschop V. Amundsen, voorz. van de Wereldbond van Kerken. ZOO SPRAK... CHURCH1L: Om de komende oorlog te stuiten, moeten wij binnen de volgende zes maanden een zoo groot mogelijk aan tal volken, alle zoo goed mogelijk bewa« pend en vereenigd onder het Volken- bondshandvcst, bijeenbrengen. ESPERANTO Aan het A-examen namen dit jaar 371 pcrso .e 1 doe', vo-or B 95. Rijksgecom mitteerde bij deze examens was de heer J. van Andel, fnsp. gymn. en middelbaar onderwijs. In Portugal moesten alle Esp.-ver- een. ontbonden worden in verband met een Roode propaganda-actie, welke van Barcelona uit met behulp van het Espe ranto gevoerd wordt. LUCHTVAART. Den Haag. In de Tweede Kamer pleitte de heer Bongaerts voor aanleg van een vliegveld in Zuid-Limburg. De heer Van Braambeek kvvam op voor een hooger grondsalaris voor piloten, waarbij minder het zwaartepunt valt op de vlieg uren. - Haarlem. De sportvlieger Hevmans en c'e instructeur Sluyter zijn 10 Dec. wear uit O.-lndië teruggekeerd en op Waal haven geland. Zij vertrokken 23 Oct. van Schiphol, bereikten 8 Nov. Batavia. Van daar ging het op 26 Nov. huistoe. In to taal werd 170 uur gevlogen. De Iersche Luchtvaart-Mij. koopt vliegtuigen in Amerika omdat Engeland het met zijn legervliegtuigienfabricage te druk heeft. Duitschland. De Graf Zeppelin heeft in acht jaar 57S reizen gemaakt en 165.000 K.M. afgelegd. Hij stak 139 keer over de Atlantische Oceaan. Zonder één ongeval werden 13.000 passagiers en 100.000 Kg. post en vracht vervoerd. Dit jaar was het luchtschip, dat, behalve 's winters op Z. Amerika vaart, steeds volgeboekt. Tusschen Engeland en Z.-Afrika wordt 1 April via Egypte een Iuchtpost-i dienst met vliegbooten geopend. en zich niet meer te bewegen, nooit meer. Maar Jennie wist, dat zij het al leen voelde, als zij stil bleet staan an er over nadacht; als ze maar de heele dag vloog, dan had zij er geen tijd voor. Mi chael Fort had niets anders te doen, dan er over nadenken daarom bezweek hij ook. Hij was naar no 80 gestuurd, omdat verandering noodig geacht werd en dr. Huffy was een erkend specialist voor ziekten van de ruggegraat. In 't begin had dr. Huffy er nogal hoop op gehad. Hij had er Jennie aan gezet, want hij had in haar gjeloofd. Jennie was niet ge slaagd, Michael Fort wou maar niet bete ren. Hij lag de heele dag naar de muur te staren met een vreemde leegheid van blik in die groote heldere oogen. Hij wou niemand bij zich hebben. Hij had nooit over de oorlog gesproken. Eéns was er een arme stakker ,met de vrijmoedigheid der onmoozelen, op Michael's drempel komen staan en (die had luchtig gezegd: Jij bent bij de luchtvaart geweest, is 't niet, Fort? Toen was liet gaan bliksemen. Eerst in Michael's oogen. Toen in zijn arm. Een glas water ging rakelings langs het oor van idie man op de drempel. Hij was te verbaasd om zich te be we-/ gen en riep uit: Dat is nou toch waar-\ achtig het toppunt! Toen kwam er iemand langs, die herse nen had, en die trok hem weg. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1936 | | pagina 4