HET ORANJE-HUWELIJKSFEEST HOE TEXEL FEEST VIERDE BOVEN: Een plechtig en historisch, oogenblik. Bruid en Bruidegom slui ten voor Ds. Welter een verbond voor het leven; een ontroerend moment, door geheel Nederland meegeleefd., RECHTS BOVEN: De feestelijke aan blik, welke de Gravenstraat bood, toiqtr die Gouden Koets met het escorte er door trok. ONDER: H.K.H Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bennhard verlaten l iet stad* huis nadat hiet burgerlijk huwelijk is vol trokken. Texel heeft feest gevierd ter gelegen heid van het huwelijk van Princes Juli ana met Pains Bernhand von Lippe-B'es- terfeld en het deed dat in alle dorpen op enthousiaste wijze. Sinds weken waren feestcomités en buurtcommiss'es in touw om voorbereidselen te treffen, om de straatversiering zoo goed moge ijk tol haar reciit te doen komen, om jong en oud op passende wijze bezig te houiden. Dat alles ging met kosten, soms hooge kosten gepaard, maar er werd over be'.i algemeen ruim geofferd; van crisis was vrijwel geen spoor te ontdekken; niet al leen werden aanzienlijke bedragen inge zameld voor net nationaal huwelijksge schenk en, door de Alg. Oranjevereen, voor de feestviering te Eten Burg, maait menigeen ook tastte diep in de beurs om eigen straat of tuin of plein een feesten lijk cachet te verleeraen. Er was geen dorp of het gaf een feestelijke aanblik} honderden denneboompjes werden ge plaatst, duizenden roosjes door bereid willige en rappe dameshanden vervaar-1 idigd, er waren pracht-exiemplaren onder en het was maar goed, dat algemeen de goede raad ter harte was genomen:dom pel ze in parafine, alvorens ze aan het weer prijs te geven.. De regen van Woensdag zou ze anders ieelijk toegeta keld hebben. Groene slingers, van klimop hier, van dennegroen daar, waren legio; ook de sluierten vlaggetjes en wimpels in allerlei vorm, in velerlei kleur, maar meest de vaderland sche.. Was het over dag een genoegen eens een rondrit over het eiland te maken, een biezoek bij avond was, waar verlichting rijkelijk was aanL gebracht, vooral de moeite waard. Dank zij 't vriendelijk aanbod van de TEM om voor straatversiering kosteloos stroom te, verstrekken, was de animo niet gering om ook bij avond het effect zoo gunstig mo gelijk te doen zijn. Papieren ballons, schijnwerpers, gekleurde gloeilampen er was verlichting te kust en te keur en' niet zelden was te ontdekken, dat goede smaak en vaste wil om iets biezonders te bereiken, in ruiine mate aanwezig wal- nen. We kunnen bezwaarlijk alle ver sierde gevels de revue laten passé eren. We konden onmogelijk aan alle de aan dacht schenken, welke ze verdienen. Het waren er vele en niet gering te schatten' was de'taak van de jury, die de prijswiiv ners moest aanwijzen.. Hier volgt de uit slag.. GEVELVERSIERING.. Ie. S. Plaatsman, 78 punten; 2e. P. Plaatsman, 77 p.; 8e. G. J. B. Mulder, 74 p.; 4e. D. Frank, 71 p. Eerv. verm. N.V.Vlessing en O. Goënga. De Donderdag begoin te Eten Burg zooals op de meeste andere dorpen met. het luiden der kerkklokken.. Het weer liet zich gunstig aanzien en beloofde zelfs wat. zon. Ze kwam inderdaad en verleende een nog fleuriger aanzien aan de ver sierde straten, gevels, enz. Na de middag evenwel werd het somber en tegen de avond heeft het zelfs een tijdje geregend. Druk bezocht was de wijdingsdienst in de N.H. Kerk, waar Ds. Visser en Dr. Vis een toespraak hielden en behalve 'het Kerkkoor ook Tex. Fanfare zijn me* dewerking verleenden- De dienst in de R. K. Kerk werd ook door 'n groot aantal parochianen bijgewoond. (Zie ook 3e blad.) OPTOCHT VOOR KINDEREN. Zeer groot was de deelname aan de wedstrijd voor schoolkinderen met ver sierde bogen, fietsen, autopeds, enz. Er waren versieringen, die getuigden van groote kunstvaardigheid, andere van vin dingrijkheid ot geduld. We bepalen ons tot bet noemen van de namen der prijs- winners, ons door de jury verstrekt. De keus was al weer een moeilijke.. Evenals voor de ge\elversiering be stond de jury uit: Mevr. Tiessen en de heeren W. H. Lap en E. v.d. Ban; twee dames, aanvankelijk aangezocht, waren door ziekte verhinderd. Des middags wend in de zalen van „Texel", Oranjeboom en L. Eelman kin deren vermaak geboden met sjoelbak en ballerospel. De deelname was groot. De prijswinmers (een op de twaalf) kregen een waardebon. Daarna fampionoptocht. Fietsen met hindernissen: 1. R. Dijt, 2. W. Kiewiet, 3. W. Stiggelbout. Tonrollen: 1. Mej. J.KiewietOiieles, 2. Anmie Standaart, 3. Mej. K.v.d.Zee. Lampionoptocht: 3 implaats van 9 prij zen, wegens geringe deelname: 1. Dick Moerbeek en Bertus Koningsveld, kaas berrie; 2. O. Kersemaker, oranjelampion; 3. W.v.Heerwaarden schiTI met kroon. Optocht met bogen, enz.; 5 eerste prij zen D., R. en M. de Vries, (rood-wit- blauw), Oudeschild, versierde fietsen. Dora v. Heerwaarden, schild met kroon. Cor Reij en J. Kager, boog; Cor Kievits, wapenschild; J. du Porto, wapen. 5 tweede prijzen: J. de Joug, Rika Keij- zer, Kees Schrama, Dina Zijm, Sylvia Alkema. 5 iderde prijzen: Nelie Booin Pd., Nellie Vos, F. Jullens, Joop de Beurs, Henk Bakker. Des avonds werd in „Texel" en in Eelmans Zaal eenzelfde bont program-, ma afgewerkt, terwij 1 "ji n Tex. Bioscoop een foepassefijk filmprogramma Duiten, de Comm. om vertoond* wera. ^In Hotel „Texel" deelde de Burge meester mee, reeds zes maal in de diverse dorpen van ons eiland het groote feest mede te hebben gevierd hij noemde het een groot genoegen namens de Oranjevereen. thans ook te den Burg deze feestavond te kunnen openen. Namens het Bestuur van de Oranje- vereen. bracht hij dank aan alle vereeni- gingen en personen, die tol het welslagen van de Texelsche bijeenkomsten en feesten hun "gewaardeerde medewerking verleend hadden. Hierna sprak hij de wensch uit, dat het persoonlijk geluk van hel Konink lijk echtpaar volmaakt groot en echt zal zijn en dat het de traditie van Oranje zal voortzetten. Oranje heeft het Nederlandsche volk steeds gediend en zal het blijven dienen. Samen met het R.K. Gemengd Koor „Con Amore" werd vervolgens staande het eerste couplet van 't Wilhelmus gezongen. Hierop zong zeer verdienstelijk het R.K. Gemengd Koor onder de bekwame leiding van de hr H. C. A. Kievits een vijftal liederen.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2