Oe Kleine Verpleegster. ONS F0T0H0EKJE. diiniiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiir iiiiiiiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiHin iiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini •llllllllllll IIIIIIIIIIIIIIUII VOOR DE JEUGD. Ullllilllllllllll llllllllllll* iiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiii KLAAS VAN DE MOLENAAR. Tekst en illustratie van H. KANNEGIETER. IIIIUiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiIIIIII llllllllllll VOOR DE VROUW. JAPON WK 2057. Prijs per patroon 30 ct. Gemaakt van cloqué ot van met een moesje of ander motief bedrukte stof. In het eerste geval wordt er een cffien garneering op gedragen, bestaande uit sjaalkraag en vlotte lus met twee einden, Qp elk dezer wordt b.v. een groote moes in de kleur der japon geborduurd. Aar dige mouwen, die ie'ts wijder zijn 'dan de aansluitende manchet, die met knoopjes en lusjes sluit. Middenbaan voor en ach ter zijn opgeknipt tot het middel, terwijl de zijbanen verkort zijn. Patronen inde maten 42 t.m. 48. Gelieve te patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. RECEPTEN. SINAASAPPELPUDDING. Een ons griesmeel, 10 gr. boter, een ons suiker, 2 sinaasappelen, drie kwart L. water, sap van halve citroen. Selli 1 de sinaasappelen dun af. De schillen met het water aan, ide kook brengen en plm. 10 min. zacht-, jes laten trekken. Verwijder de schillen, idoe er de suiker en de in stukjes g©- sneden sinaasappel bij en laat dit 5 min. doorkoken. Wrijf dit mengsel door een zieet en \o(eg er de citroensap bij. Breng het opnieuw aan de kook, roer er die griesmeel door en laat dit nog plm. 15 a 20 min. zachtjes gaar pruttelen. Doe alles in de met koud water omgespoelde puddingvorm en laat de pudding koud en stijt worden. NUTTIGE WENKEN. Voorkom het roesten van bakovens door ze na het gebruik goed te laten uitwasemen. Handschoenen moet men altijd aan de hand wasschen; ze blijven dan in mo del. Men spoelt ze goed na, droogt ze en strijkt ze zoo noodig op. Inktvlekken kunnen uit vloerkleeden gehaald worden als er een prop watten op gehouden wordt, gedrenkt in rauwe melk. Daarna afnemen met zeepwater en nadrogen. FEUILLETON Deze aanteekeningen waren uit een hos pitaal, weken later. Hij zat in 't verband van 't hoofd tot de voeten. Dat hinderde niet. Maar zijn verdriet Hier was de verpleegster, die hij bedoeld had. Zij kwam met zachte tred in het boekje en Jennie kon haai- stem bijna hooren. Zij kwam bij Dan en zei: „Ik heb twee broers verloren zulke goeie jongens.. Daarom ben ik hier gekomen, om voor de broers van andere menschen te zorgen." „Toen kon ik 't uithouden", schreef hij. Hij stierf niet. Hij kon niet sterven. Hij moest die Duitscher nog inmaken, die Smoke in had gemaakt. Het was natuur lijk niet uit te maken, wié het gedaan had. Dus begon hij, stelselmatig, het gebeele Duitsche leger te vermoorden. Op een keer, toen hij voorwaarts rende, viel hij in een loopgraaf, die zat vol Duitschers. Hij schreeuwde en zwaaide met z'n bajo net. Zij dachten, dat hij het heele Ame-, rikaansche leger bij zich had. Zij gingen loopen. Hij richtte hun eigen machinege weer op ze en veegde de beele troep weg. S.V. TEXEL. De laatste thuiswedstrijd is op gelijk spel 1—1 uitgeloopen, waar mede MFC zeer voldaan was. Het was een sportieve wedstrijd, waarin de snel heid van handelen der gasten telkens weer de gelegenheid voor een goede aan val opende. Met een prettig enthousias me wisten ze door onze halfs en vaak ook tot in onze achterhoede door te breken. Wei'speelde Texel over het algemeen een behoorlijk spel, maar we 'missen steeds dat overtuigend snelle en overrompelen de spel, waartegen zoo weinig valt in te brengen. Altijd maar stoppen ot goed leggen der bal biedt de tegenstander altijd gelegenheid tot ingrijpen en we hebben ook nu weer kunnen zien, hoe dankbaar ze daarvan gebruik wisten te maken. De belangstelling was minder groot dan ge woonlijk, waaraan het gure weer zeker niet vreemd was. Ook MFC feliciteerde Texel bij monde van haar voorzitter en, bood bloemen aan, waarna de wedstrijd kon aanvangen. (Zie verder 2e blad.) Trainen. Ditts noodig, want de te standers in de promotiecomp. zullen in snelheid veelal onze meerderen zijn. Ook zal er aan het uithoudingsvermogen ge werkt diemeln te worden. Denkt er om, spelers van T. I, het gaat nu ernst won-» den. Tracht uw speelwijze nog te ver-i anderen, het zal noodig blijken. Nu zal T. moeten spelen, alsof zij de zwakkere is hetgeen door een goede geest en snelle afwerking aangevuld moet worden. T. 3 trok in de vroege morgen naar Den Helder en bekampte daar Helder 7, dat liet kind van de rekening werd, want T. schoot met scherp en passeerde acht maai de Heldersche doelman, waartegen ze bij ons maar éénmaal het net wisten te vinden. In ieder geval ©en prettig resul taat. Het is dik in orde, jongens. Texel A had bezoek van B en wist met 30 te winnen. Voor de aanvang werden de kampioenen gefeliciteerd en een stoffelijke herinnering toegezegd. We hopen, dat deze jonge spelers plichtsge trouwe leden en steunpilaren onzer ver- eendging zullen worden. D.D. NO. 4. Dit is LOE SCHOT, dif 28 Juni 1937 vijftien jaar wordt. Hij woont in de Gravenstraat. Oom Ko maakt zo'n mooi kiekje van al zijn vriendjes en vriendinnetjes. Kom maar eens vragen, waar en wanneer. Niet zelt foto's inzenden. Maar eerst hadden ze hem getracteerd zijn been schoon weggehaald. Hij was èn door de Fransche èn door de Amerikaansch© regeering eervol ver meld. Weer ©en hospitaal. Op ©en dag ver telden zij hem, dat de oorlog uit was. Verouderd, gegast, voor zijn (even ver minkt, keerde de laatste der Drie Vroo-i lijke Ridders terug en begon hij zijn een zame strijd in een hutje op de heuvelhel ling. „Ik ben blij, dat Ronnie en Smoke zóó gegaan zijn; ik ben blij, dat ze er in eens af waren, en niet zóó Jennie bleef een heele tijd zitten met neergezonken hoofd, gesloten oogen, ©en pijnlijke keel. De patiënt was in ©en onrustige verdoo- ving geraakt. Hij lag te mompelen en te woelen. In de uren, -die volgden, deed Jen nie at wat ze kon, om hem te kalmeenen, en ze praatte tegen hem, zooals hij had- gepraat tegen Smoke. - Niet opgeven, Dan. Je knapt al op. 't Gaat prachtig. Niet opgeven. Zoo voerden zij hun strijd. Het getij van zijn leven ebde langzaam. Eenmaal dacht ze, dat hij al weg was; maar daar na sprak hij weer. Hij strekte een hand uit, om de lucht te streelen. Zijn schorre stem verhief zich tot een blijde Uitroep: Hé, Ronnie, ouwe boyallemach tig, Smokeop me gewacht? Ér ging een vlaag wind langs Jennie, en haar oogen werden verblind door iets 1. Klaas en Lijsje liepen zo hard zij konden van school naar huis. Hun klompjes kletterden op de harde steen tjes van de lange zeedijk, die zij aflie pen. Voor de dijk lag de wijde, grote zee met de vele vissohersbootjes in de verte, die op de haringvangst waren. En aan de andere zijde lag het uitge strekte, groene weiland met de bonte grazende koeien, de aardige boerde rijtjes en heel in de verte enige dorp jes, waarvan de torentjes met dit mooie weer goed zichtbaar waren. DE PRIJSWINNERS. Beste Jongens en Meisjes. De kinderkring wordt al maar groter. Erg prettig is dat. Hier zijn de oplos singen van de laatste negen raadsels J 1. Koe. 2. Vingerhoed. 3. Kar-a-vaan. 4. Handschoen b.v. 5. Dennenaalden b.v. 6. Druif. 7. De klok. 8. Hooi. 9. Apel'-» doorn. Goede oplossingen ontvangen vanWim Westdorp, Gerrit Westdorp, Kees Room, Freek Steigstra; Kanel, Hetty en Frans Roeper, Tonnie Dijt, Henk Bakker, Piet Kok, Greta Eelman, Corn. Swaerts, Jac. Eelrnan, Leo Keijser, Lamb. v.d. Brink, Jac. v. Heerwaarden, Nico Eelman, Maatje v. Leeuwen, Jopie v.d. Vliet, Dirk Krijnen, Cor Schoenmaker, Adrie Flens, Miüh. Hopman, Jac. Koorn, Arie Bakker, Jaap Zijm, Leen v.d. Hoek; Klaas en Kees v. Strien ,Selma Oele, Corrie Keijser, Firouw- ke Rab, Martin Boogaard; Meiert, Liesje en Simon v. Heerwaarden, Rika Keijzer, Gretha Witte, Dora v. Heerwaarden, Annie Barhorst Ad., Rika Bakker, Dirk- Witte, Annie Zijm, Lucia Stiekema, Corrie de Wit, Dora Bakker. De drie boeken werden bij loting toe-i gewezen aan: CORRIE DE WIT, Eierl., 10 jaar. JAAP ZIJM, Molenstr., 10 jaar. LAMB. v.d. BRINK, Oosterend, 13 jaar. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 4. Een voedzame spijs. Omgekeerd heeft de bakker mij in gebruik. 5. Een lichaamsdeel en een lengtemaat Samen de naam van een voorwerp, dat je gebruikt om iets schoon te maken. 6. Waarmee eindigt vuur en begint rook Oplossingen Inzenden na no. 9. Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO. wazigs, dat donker glansde Jennie kwam tot zichzelf, doordat er 'n stuk hout in de kachel instortte. Zij merkte, dat zij steenkoud was. De wind had de papieren losgewrongen uit de stukkende ruiten; de vlagen warrelden door de kamer, en er lag ©en drift sneeuw op de vloer. Jennie ging naar het bed en trok een laken qver het stille gezicht. Het vuur was bijna uit. Zij vulde het bij, en barri-' cadeende de ramen, zoogoed zij kon. Zij keek op haar polshorloge en verheugde zich, dat het pas half acht was. De avond was nog maar amper begonnen. Buiten sloeg er iets zwaars, dat door de wind werd meegesleept, met kracht tegen, het huis, en Jennie schrok. Zij dachti „Ik moet niet zenuwachtig worden". Er stond een radiotoestel op tafel, daar ging zij been, en zij draaide aan de schij-i ven met niét zeer vaste hand. Zij kreeg natuurlijk toch niets, met zoo7n storm, maar het probeeren gaf haar afleiding. Zondagavond öbor tiet 'heere land neen waren oe mensctien Tezamen in wer-i ken, zij stonden samen te zingen, hun stemmen verhieven zich met de fluitende tonen van Tiet orgef. Accoorden muziek, met geruststellende woorden,'drevenTfoor Jennie's geest. Zij had het gevoel, dat zij ze echt hoonde. Zij spande haar ooren in, om een vluchtig stukje melodie op te vangen 'haar verbeelding en haar nood waren gespannen tot een overmaat van 2. Het was een prachtige voorjdars- prachtige voorjaars dag en een fris windje, dat in die rug! van Klaas en Lijsje waaide, deed hen hand lopen. Ze hadden al heel veel was haast vandaag om thuis te komen en keken niet naar de slootjes om, waarin zoveel "kikkers zaten en waardoor voor- ai Klaas vaak laat thuis kwam. Lijsje vergat haast Ihaar breikous vast te hou den, die ze op school met zoveel zorg en steekje voor steekje had gebreid. EEN STEEKSPEL Twee garenklosjes, ©en wit en een zwart, met in elk een spit9e houten pen.i Wie van de twee spefers er in sfaag't de pen in het gat van de andere klos te krijgen, wint. Leg de klosjes in het deksel van een kartonnen doos b.v. en het steek spel kan een aanvang nemen. Dóór trek ken en duwen worden de ruiters in bewe ging gebracht. EEN GOEDKOPE VULPEN. HOE MAAK JE DIE? Doodeenvoudig. Je stopt in je penhou der twee stalen pennen. De onderste j>etn, waarmee je moet schrijven, Iaat je wat voor de andere uitsteken. Wanneer je deze „vulpen" in de 'inkt doopt, zal je merken, dat je er lang mee schrijven kunt. Welke soort pennen je nemen moet, kom je door proberen aap de weet. scherj>e ontvankelijkheid. Was dat niet.... ja toch? Uit de duisternis, uit het ooverdoovend tumult van de storm, kwam een steun* die sprak, helder en zeker. Ik ben bij je. Er was ©en soort licht om haar heen,, en de woorden stierven niet weg in de lucht, maar bleven, vast en zichtbaar,, „ik ben bij je". In een loopgraaf in Frankrijk, aan de bevroren polen, in de verlichte kerken, ot alleen op een zwarte heuvei wat deed het er toe? Jennie ging weer naar Raar vuur. Zij stiet de kolen in en legde er nog 'n stuk hout op. Ze was niet bang meer, dat haar houtvoorraad ontoereikend zou zijn. Zij ging zitten en vouwde kalm; haar handen in haar schoot. De uren gingen voorbij. Zij scheen gedommeld te hebben. Zij droomde tenminste dat zij weer een kind was, buiten, bij haar grootmoeder, en de lamp ging uit, want er kwam zoóhi prikkelige walm in de kamer. Jennie schoot overeind, knipperde met Ihaar oogen en zag kleine bleeke vonkjes op schieten uit de pit van de lamp. De olie was op. Na wat zoeken vond zij de j>e- troleumkan in het uitgebouwde keukentje. Zij schudde met de kan, schudde nog eens. Zij nam het propje uit de tuit en; hield de kan ondersteboven. Er was geen, druppel olie meer in. (Wordt vervólgd.) ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||j 2057 47 |||||l<llltlllltllllllllllllllllllllllllltlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllll||1lll llllllllllll SPORT OP TEXEL ||||||llllll!l'IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlll|||||| V'

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4