De Kleine Verpleegster. o n Mvn ONS FOTOHOEKJE. li Attt V tl VOOR DE VROUW. GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonmé's 25 cent. DE NIEUWE MODE. COMPLET A 228. Een complet van beige tweed. Loshangend jasje met wijde raglanmouwen,kruislings gesloten kraag;. - De rok krijgt in de voorbaan twee uit springende plooien, in de achterbaan één plooi.De bovenkant vyordt op tailleband gezet, terwijl men in de linkerzijnaad on geveer 20 c.M. als split afwerkt en m&. drukkers sluit. Bij het losse jasje is aan: beide voorpanden ruim zes c.M. aange knipt, die als inslag naar binnen genaaid worden. Aan de onderkant warden twee schuine zakjes opgestikt en met een knoop gegarneerd. De mouwen, die van onderen door een paar bijschuiners aan die pols strak vallen, worden aan voor- en "rug panden gestikt. Daarna sluit men zij-en schoudernaden. De onderkanten van mou wen en jasje hebben een inslag van drie c.M., die onzichtbaar wordt ingenaaid. De kraag wordt van dubbele stot ge maakt en tot het aangegeven teeken in de hals gezet. Benoodigde stof: 3 Meter van 140 cM. breedte. Patronen verkrijg baar in 88 en 9b cM. bovenwijdte. RECEPTEN. ORIESMEELTAART. Kook een dikke pap van 1 liter melk, twee ons suiker en twee ons griesmeel. Laat deze pap af koelen. Roer een ons boter tot room, meng er één voor één vier eieren door en tenslotte bij kleine beetjes tegelijk de griesmeel pap, wat zout, ons goed ge- wasschen en uitgelekte rozijnen zonder pit en een geraspte citroenschil. Doe dit mengsel over in een met boter ingevet en paneermeel bestrooide springvorm en bak de taart in een matig warme oven, 'tot hij goudbruin en gaar is. (1 a 1 Va uur). Dien ze op met een lekkere vruchtensaus. FEUILLETON 51 De zaaldokter had hem die ochtend verteld, dat ze hem ter observatie naar het stille kamertje zouden brengen. De zaaldokter had ©en andere kant opgeke ken en hij had met een opwekkend hel dere stem gesproken, alsof hij een stap in de goede richting aankondigde. Maar Keating begreep en lachte zijn ondoor grondelijk lachje. Als er een op 't punt stond „uit te stappen", brachten ze hem naar het stille kamertje- Dat was het von nis het neerhalen van het gordijn. Dat wist hij, en hij klaagde niet. Alleen kon hij nog maar één kort oogenblikje terug zijn hart vullen met de schoon heid der dingen, die hij had liefgehad ze diep indrinken in zijn dolrstige ziel dan zou hij kunnen gaaii zonder spijt of klacht. De zaaldokter Nason had zijn woorden zoo voorzichtig mogelijk geko zen, maar de uitdrukking van Keating's gezicht had hem zoo doen schrikken, dat hij er met dr. Huffy over was gaan NUTTIGE WENKEN. Gummi sponsen reinigt men in warm zelfs in heet zeepsop. Goed naspoelen. Roodsteenen bloempotten knapt men op door ze eerst goed van buiten af te boenen met heet water en Brusselsche aarde Als ze droog zijn, afwrijven met in water opgelost steenrood. Warm water-, thee- of koffievlekkeit op een mahoniehouten tafel verwijdert men met een papje van sigarenasch (asoh op een nat doekje). Daarna in de was zetten. Men kan een vanillestokje zuinig gebruiken door eerst het heele stokje b.v. in melk af te trekken, daarna afwas- schen, drogen, en dam bij gedeelten open gespleten te gebruiken. Men bewaart de stokjes in suiker. De suiker zal ook naar vanille gaan smaken en nog eens dienst kunnen doen. Gepoetste kopenen voorwerpen kun nen met vernis bestrieken worden. Dan is poetsen niet meer noodig. Vraagt de dro gist. Wrijt de handen na het schoonma ken van uien direct in met gewoon keu kenzout. Spoel ze na met schoon water en de uienlucht is verdwenen. UIT DE NATUUR. HET LEED DER OLIEVOGELS. Door de steeds veelvuldiger voorko mende teer- en olievelden, are als afval product van de stookolie der motorsche pen, het zeewater verontreinigen, treft men hoe langer hoe meer langs onze kus ten tallooze slachtoffers aan, de z.g. teer- vogels, die besmeerd met de taaie teer-- acntige substantie, hulpeloos op 't strand worden geworpen. In verband hiermede verzoekt het Hoofdbestuur der Neder landscbe Vereen, tot bescherming van dieren, Bureau Prin ses Mariestraat 40, 's Grave nhage er op te wijzen, dat het een veel voorkomende misvatting bij het welmeenende publiek is, dat deze olie op zichzelf voor de vo gels doodelijk is en dat er dus in het algemeen geen aanleiding bestaat, de slachtoffers door een gewelddadige dood uit hun lijden te verlossen. Genoemd Hoofdbestuur is gaarne bereid inlichtin gen te verstrekken, op welke wijze men deze dieren het beste kan helpen. No. 6. Dit is TR1JNIE PRINS. Zij woont aan de Groene- plaats en wordt 30 Juni 1937 vijt jaar. praten. We waren het er toch over eens, antwoordde de oude droevig, dat hij 't niet halen zou. Maai- hij ligt nog ergens Op te ho pen hij smeekt met zijn oogen hij verwacht iets van me. Wat kan hij wil len? Hij ligt bij'na de heele dag met zijn oogen dicht, maai- als hij ze opendoet als hij me aankijkt dan is 't er weer: die vraag. Maar hij weet niet, dat 't er is, en hij wil zich niet uiten. Hij ging heen en weer Ioopen. Je moet 't je niet indenken't is baron Keating. Een schilder een genie. Ik heb een schilderij van hem gezien, op een tentoonstelling in Parijs. Ik heb er een uur naar zitten kijken. Hij had een heel eigenaardige, pakkende manier. Een nieuwe techniek. Hij had de wereld onsterfelijke schoonheid kunnen gevein en toen kwam de oorlog, en toen moest hij zichzelf geven. Maar om zijn ver moorde genie tobt hij niet die hoop moet hij al heel lang hebben opgegeven. Maar wat is het dan? Hoe kunnen we hem helpen? Dr. Huffy zuchtte. No. 80 was vol met dergelijke problemen. Eindelijk zei hij: Laat Jennie maar eens komen. Met haar kunnen de jongens praten zij krijgt ze los. Als iemand hem helpen kan is zij het. Dc hoofdverpleegster wou Jennie niet op zaal 10 hebben. Dat vertelde zij dr. VOOR DE JEUGD. 5. Ze breide aan een kous voor baas Draaier, terwijl ze af en toe eens naar buiten keek, of ze Klaas en Lijsje nog niet zag komen. Lang hoefde ze niet te wachten, want daar kwamen ze al aan gehold over het bruggetje voor de mo len. Enige ogenblikken daarna standen ze met vuurrode kleunen tegenover moeder in de kamer. „Is vader al klaar, moeder?" zei Klaas, want hij was on geduldig. DOE HET ZO. HARD GAAT-IE. Nooit van een raket gehoord? Vraag er je ouders of je onderwijzer maar eens naar. Wanneer je een heel klein speel- goed-auto'tje hebt ot zelf zo'n klein licht- lopend wagentje kunt maken, moet je aan de achterkant eens een z.g. „voetzoeker" bevestigen (zie tekening). Kies nu een lange gang ot grote zolder, mooi vlak. als renbaan, zet de auto neer en ze zal, nadat je de lont hebt aangestoken, wegvliegen als een pijl uit een boog. Aardig bedacht, Ihè? Huffv ronduit. Het is haar zaal niet, dir. Huffy. Ik moet haar kunnen gebruiken, waar ik haai- noodig heb. De andere meis jes zijn uitstekende verpleegsters, maar Jennie - is Jennie. Zij bleef staan, groot en hoekig en af keurend. Ik geef toe, dat ze haar kwaliteiten heeft, maar gezond oordeel nee. Geen greintje. Ik heb van haar meer last ge had, dan van alle andere verpleegsters samen. Ik denk altijd: wat zal ze nu weer uitspoken. Ze is te onbesuisd en ze laat zich door haar ge voet meesleepeu. In het begin heb ik gedacht dat ze 't wel zou leeren idat ze zich aan onze regels zou houden, als zij ze begreep. Maar nu weet ik, dat ze 't nooit leert. Gaat u maar even na, wat ze allemaal al uitgehaald heeft. De mannen van zaal 10 zijn er al heel erg aan toe. Straks neemt ze daar óók een van mee op een vliegtochtje, adhter onze rug. Zijn oude oogen werden zachter bij de herinnering. Zij heeft ei- hem niets dan goed mee gedaan. Maar 't was niet in overeenstemming met de voorschriften, snauwde diehoofd verpleegster. Nee, volgens onze uitspraken had hij al dood moeten zijn. - En nu denkt u zeker, zei ze met bij- tende spot, ^dat zij in dit geval ookzoo'n IN ZES SLAGEN. Hier het antwoord op de waag van vo rige week. In zes slagen van A naar B en toch niet meer dan één keer door een zelfde boogje. EEN RAKET-AUTO. 6. Lijsje, die geduldiger van aard was, ging meteen de tafel dekken en bordjes óp tafel'zetten voor de boter ham. Daar kwam baas Draaier binnen. „Zo, jongens," zei hij vrolijk lachend, „vva,t zijn jullie vroeg uit school van daag. Als ik vragen mag: wat is er aan de hand? Anders zijn juilie 's Woens dags om 12 uur nooit zo gauw thuis." En vrolijk gat hij moeder een knip oogje. EEN AARDIG SPEL. Bordpapieren mannetjes; een stukje carton in de gleuf van een kurk. Stel ze op zoals voetballers. Plaats op het „veld" nummers en je spel is klaar. Je mikt naar de spelers met ©en knikker en wel zo als de tekening Iaat zien. Wie de meeste punten boekt, wint. Zorg, dat je de doel man omver gooit. Dat geeft 11 punten. NIEUWE PRIJSRAADSELS. De oplossingen van de laatste negen raadsels kunnen Maandag a.s. nog wor den ingezonden. Nu beginnen we met frisse moed weer aan een nieuwe reeds. Zet je beste beentje voor: 1. Vul eens in: E jong plantje. O om mee te slaan. U kapot. De klinkers van de drie woorden ver schillen alleen. 2. Mijn neet beet LODE GRIETO. De naam van zijn ambacht schrijf je met dezelfde letters. Wat is hij dan 3. Vui eens in de naam van een spreek woord: DM— HGIDM. Ik noem de beginletters van de woorden. Het is een aansporing om vroeg op te staan. Inzenden na no. 9. Jullie OOM KO. wondertje zal doen? Te ledden is bij in geen geval. Maar ik wil baron Keating in zijn laatste dagen laten krijgen het zullen er heusch niet veel meer zijn wat Jennie geven kan, en niemand anders, die ik ken. Als u maar onthoudt, dat ik u ge waarschuwd heb. Zij zou hem dat later helpen onthou den met voldoening. Dr. Huff) had gelijk de mannen kon den praten tegen Jennie; en baron Kea ting kon het ook. Dr. Nason legde Jennie het geval uit. Zijn oogen wagen voortdurend om iets, en wij kunnen hem maar niet aam het praten krijgen. Probeer uit te vindien, waar hij over piekert waarom hij zoo met zijn oogen dicht blijft liggen. Help hem, als je kunt. Er is iets, waar hij nogl altijd op hoopt. Ik weet het, zei Jennie zacht, 't Is al, wat ze nog hebben dat kleine vonkje hoop. Als hij id at losliet, stierf hij. Hij sterft al. Dat moet je goed be grijpen. Dat licht van strijd kwam in Jennie's oogen. We hebben er wel anderen opge haald. Hij keek haar ongerust han. Begin jij nu ook niet te hopen. Maar ik ben net als hij ik heb óók niets anders. (Wordt vervolgd.) Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, ouder bijsluiting van bet bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlaudia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mud. f 1.20. Per post tl.5Q

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4