De Kleine Verpleegster. ONS FOTOHOEKJE. Illlllllini GEMEENTE TEXEL KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Texei maken bekend, dat gelegenheid zal open gesteld zijn tot kostelooze inenting en herinenting van ingezetenen, die zich daar toe aanmelden: Op Maandag 5 April 1937, des middags 12 uur in de o.l scholen te Den Burg en te Zuid-Eierland; Op Dinsdag 6 April" 1937, des middags te 12 uur in de dokterswoning te De Cocksdorp en des middags te 4 uur in de o.l. school te Oostenend; Op Woensdag 7 April'1937, des mid dags te 12 uur in de o.f. scholen te Midden-Eierland en Oudeschild; Op Donderdag 8 Aprif 1937, des mid dags te 12 uur in de o.f. school te De Waal; Op Vrijdag 9 April 1937, des middags te 12 uur 'in <fe o.l. "schooT te Den Hoorn en des namiddags te 4 uur in de o.l. school te De Koog. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen en voornamen te voorkomen, moe ten trouwboekjes, waarin namen van be langhebbenden vermeld zijn, worden me degebracht. Voorts wordt er de aandacht op ge vestigd, dat het thans niet noodig is, dat kinderen om afs leerlingen tot de o.f. schoten te Kunnen worden toegelaten, ge vaccineerd zijn. Texel, 30 Maart 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester JONKER. KAMP. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. BRUSSELSCH LOF. Tweejpond Brus- selsch lof, 30 gram boter, kwart liter wa ter, een a twee bouillonblokjes, een wei nig maizena. Maak het lot schoon èn snijd het in niet te kleine stukken. Laat het een half uur in frisch water staan en wasdi ze daarna. Doe Ihet lof in een pan en strooi er wat zout over. Giet er zooveel w3ter op, dat liet lof ruim onder staat. Laat het ongeveer in drie kwartier gaar koken. Daarna uitlekken op een ver giet. Breng nu het water met boter aan de kook, laat er de bouillonblokjes in oplossen. Bind dit vocht met de maizena tot een vrij dik sausje. Roer het lot er door eu kat alles nog vijf niinuten iin stoven. No. 9. Dit is NICO EELMAN. Hij wondt 12 Juni 1937 tien jaar. Nico woont aan het Sohilder- eind. FEUILLETON 54 Ze ging met onvaste tred naar de deur. Zelfs in het schemerige licht in de gang kwam er een glans door de Levende lucht en aan ieder raam wapperden de linten zonneschijn. De jongens op zaal acht zongen een oud marschliedje en trappelden met hun voeten op de grond. Zij riepen om Jennie. Maar Jennie ging verder-. Voorbij de deur van Wallie en van Luke. En hier had zij voor het laatst de stem van de Kleine Majoor gehoord, en daarginds Had Ernie zijn kleine keuri ge scheepje neergelegd, onvoltooid. Hier op dit balcon had Peter haar verteld, dat hij haar liefhad, op een schokkende dag in Mei, lang geleden. Een jaar pas Was het mogelijk Zij hadden kranig hun strijd gestreden, met hoop in het hart. Het hopen had niet geholpen, het vechten ook niet. Ze waren heengegaan, allemaal. Nu zag ze in, dat Windie van het begin at had behoord tot de geteekenden, een DE NIEUWE MODE GOEDKOOPE PATRONEN. Voor abonné's 25 cent Patronen verkrijgbaar in 92 en 100 c.M. bovenwijdte. Noodig plm. 5.50 M. witte zijde, 95 c.M. breed, en 80 c.M. roode zijde, 90 c.M. breed. De rok van het toiletje is zeer modieus door de inte ressante indeeling: de voorbaan bestaat uit heupstuk, voorzij- en middenvoorbaan. eindigend in een volant, welke op de achterbaan doorloopt en opgestikt wordt. De achterbaan krijgt slechts een nechter-heuppas. Deze rokbanen worden aan elkaar gezet en de onderkant met een smal zoompje afgemaakt. Van het lijfje verbindt men schouder- en zijnaden en dan biest men de halsopening met een schuin biesje af. De splitjes van de mou wen worden met een open naadje afge werkt. Daarna worden het onder- en bo- venmouwtje samen tusscben het mouw boordje, 5 bij 27 c.M. gezet en stikt men de mouwen in het armsgat. De ceintuur een rechte reep van dubbele stof, zes bij 65 c.M. loopt van midden-achter langs het voorpand tot in de linker-zij- naad. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.5Q NUTTIGE WENKEN. Voor het reinigen van meubelen van pitriet gebruike men zout water ot een boraxoplossing. Daarna naspoelen. Vuile vegen op een witte muur: wrijf wat rauwe stijfsel heel fijn en wrijf dit poeder met een schooue zachte doek zachtjes over de muur. Alle vegen ver dwijnen dan. Om vuil geschilderd houtwerk, emailte ot porcelieiti te reinigen vermengt men een beetje zeeppoeder inet een klein beetje petroleum. Niet teveel tegelijk en niet al te hard wrijven. Rieten sennemeubelen kunnen wor den schoongemaakt met sdhoon water- Zijn ze erg vuil, dan een beetje onschul dig zeepsop nemen, naspoelen, laten dro gen en desgewenscht met witte was op wrijven. van die schitterende groep sterren was hij geweest, die zich hadden bewogen door haar dagen en die haar een nieuw idee van moed en ridderlijkheid hadden gegeven. Die onnatuurlijke helderheid van Windie's blik, die toenemende vergeeste lijking van zijn gezicht. En als hij heen ging, verdween voor haar voor goed bet licht van de aarde. Zij zou hier in eèn dorre woestenij haar dagen moeien uit leven. Zij stond voor de deur; wachtte even zooals altijd en ging toen binimen. Ah, ben je daar, Jennie Heb je het groote nieuws gehoord. Ik heb met smart op je liggen wachten. Luister naar de mooiste boodschap, die we sinds de wapenstilstand gehad hebben. Over het liiide bonzen van haar hart heen, hoorde zij hem het wonderbare nieuws vertellen de groote kans, die hij kreeg wat die hem geien kon. Zijn gezicht was gelukkig, stralend en zicht baar magerder. Ik had van de zomer al over die man gehoord. Dr. Huffy heeft me op de hoogte gehouden met zijn werk en we hebben samen uit zitten rekenen of ik naar hem toe zou kunnen gaan. Ik had het er bijna op gewaagd, om me op een baar naar Frankrijk te laten brengen. En nu komt hij zelf hierheen, regelrecht naar no. SO. Ik heb zin om te gillen.. Jennie's lipj>en moesten glimlachen. haar oogen moesten de ontzetting verber- VOOR DE JEUGD. '(TPlW/ 9. Spoedig hadden allen hun boter ham op. Moeder kreeg 'een zoen opbel de wangen en weg waren ze. Buiten stond de wagen al klaar met het paard er voor. Krelis, de knecht, die vader altijd in de molen hielp, had daarvoor gezorgd. Zolang Klaas de molen kende, kende hij ook Krelis. NIEUWE PRIJSRAADSELS. De laatste drie van de negen. Van alle negen raadsels verwacht ik nu de oplos singen. Niet later inzenden dan Maandag 19 April- Niet vergeten leeftijd, voor naam en adres op te geven. 7. Een prachtige bloem, vier letters. Ben B voor de naam en je krijgt een woord, dat betekent: breekbaar. 8. Een metalen haak. Zet de letters in andere volgorde en je krijgt: een vreemde munt. 9. Vul eens in: AA voedzame spijs. OO jongensnaam. IE heb je in je mond. „Kop" en „staart" van deze woorden zijn gelijk. Met vriendelijke groeten, luliie OOM KO. HOEVEEL DRIEHOEKEN? A B G C Antwoord: 13. Meer dan je misschien dacht. Had je wel rneegeteld de driehoek ADG en AGF? En ADF en DFG? En ABG en AGC? DE „GEKKE" SOM. 11/2 kip in U/2 dag anderhalf ei 3 kippen in U/2 dag 3 eieren. 3 kippen in 3 dagen 6 eieren. 3 kippen in 6 dagen 12 eieren. 7 kippen in 6 dagen 28 eieren. gen (O, Windie, echt iets voor jouw) Ik heb zoo'n denderend gevoel, Jennie, net of ik op de drempel van de beterschap sta. Of eigenlijk ik voei me al beter. Ik heb de heele winter zoo'n voorgevoel gehad over dit voorjaar. Dat het verandering zou brengen voor me een groote ommekeer verbetering. (Oh .Oh). Ik heb vanmorgen een brief van mijn jongen gehad. Die kleine rakker zit ai'in de vierde klas, Jennie. En toen ik hem gelezen had, ben ik al plannen gaan maken, waai- we van deze zomer 11 aas- toe gaan, als hij vacantie heeft. Heb je ooit zooiets meegemaakt Het lukte Jennie toch nog, te glim lachen, zich te verplaatsen in Windie's stemming van naderende vacantievreugd. Nou, ik ben hier een aardig tijdje geweest. Is het niet zoo En toen ik kwam, was het leven zus en nu is het zoo. Ik ben een heel ander mensch ge worden. Maar zonder jouw zou ik het er nooit doorgehaald hebben, Jennie. Je bent nu haast twee jaar in het hospi taal. Ik weet nog goed de dag, dat je kwam. Het is hier een heel ander Leven sinds die dag. Haar kin beefde. Zij liet het hoofd zakken, vechtend om zelfbeheersching. En toen sprak hij weer sprak hij als tot zichzelf, maar de woorden drongen door tot Jennie's hart en wékten er een 10. Manus was een nieuwe vriend van Klaas. Manus was net paard, dat pas was gekocht. Het kwam in de plaats van Bles, die enige weken geleden ziek was geworden en dood was gegaan. BLcs was oud geworden in vaders be drijf en had at 'heel wat vrachtje; naiir de stad gebracht. EEN POSTZEGEL-MAGAZIJN. Dat maak je heef eenvoudig door een aantal luciferdoosjes tegen elkaar te lij men en in een sigarenkistje te plaatsem Aan de voorzij een etiket (met de naam van het land, waarvan je postzegels hebt 01 n te ruilen) en een knopje (z.g. split pennetje; zie tekening). Rechts heb ik nog een z.g. pincet getekend; daarmee pak je de zegels beet. HINDERNISLOPEN. Hiervoor heb je een flink aantal (oude) autobanden nodig. Je kunt ook houten hoepels gebruiken, maar deze sprin gen op, wanneer je er op trapt. Je kunt het de lopers moeilijker maken, naar mate je de banden ot hoepels verder uit elkaar legt. Prachtig ook voor voetballers, om te trainen. lichtglans. Zoo'n vlammetje. Er kwam die avond een "koor uit de stad. Het zong in de gang van zaai 10 En de stem van een jonge zanger bleet zich hechten aan de muren een wand schildering gelijk, woorden met ©en galm van rustige overtuiging. „In wie ei" geen verandering is, noch schaduw van ommekeer". Zij dacht: Kon ik maar hidden. Maar zij kon liet niet. O, Windie, echt iets voor jouw. Het drong tot Jennie door, dat ze over morgen wel ontslagen zou kunnen worden Zij zou dan ergens in de verte moeten wachten op berichten over Windie als ze die kreeg. Maar neen, dat kon haar niet gebeuren. De hoofdverpleegster zou todh wel inzien o zeker. Zij kon toch niet heelemaal van gutta percha zijn. Jennie kwam om zeven uur vrij en ze ging naar haar kamer. Maar daar was vanavond geen vrede. Maanlicht overstroomde het gebied van het hospitaal en het scheen op een "boch tige witte weg, die voortliep tot de einden der aarde. Er gingen paartjes voorbij een paar verpleegsters en iongens. Dat was tegen de regels, maar het werd door de vingers gezien- Eindelijk kon ze 't niet meer uithouden. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4