De Kleine Verpleegster. GEMENGD NIEUWS BINNENLAND. Te Leiden verdronk een 3-j. jongetje bij het spelen in de Spoorhaven. Haarlem. De N. en Z. Holl. Tram wegmij. nam vier vrouwelijke conducteurs in dienst. Te Amsterdam werd een 4-j. meisje in de Spaarndammerstr. door een petro- leum-tankauto gedood. Te Eist ging door onbekende oor zaak een boerderij met rieten dak geheel in vlammen op. Rotterdam gaat op sommige trajec ten trams door bussen vervangen, in ver band waarmee personeel wordt ontslagen. Den Haag. Er zijn 4.43 millioen stemgerechtigden voor de Tweede Kamer verkiezingen; in 1933 4.12 millioen. Te Aalsmeer werd de 29-j. G. de Vries op de scheepswerf der fa. De Vries bij hijschwerk in het water geworpen. De man kwam om. Te Doetinchem werd een 30-j. kip- penkoopman, naast zijn fiets loopende, op een onbewaakte overweg door een loco motief gedood. Maastricht. Jhr. Mr. W. Michiels van Kessenich, burgemeester van Beek (L.), is benoemd tot burgervader van Maastricht. - Dordrecht. Aan burgemeester P. L. de Gaay Fortman is, op verzoek per 1 Mei eervol ontslag verleend, met benoe ming tot ridder in de orde van de Ned., Leeuw. Heerde, De veldwachter van Wapen veld is wegens diefstal van voor werk- loozen bestemde margarine, gearresteerd.- De man, die zeer goed aangeschreven stond, zou door huiselijke omstandigheden tot deze daad gekomen zijn. BUITENLAND JDHN L. LEWIS. De Amerikaansche Arbeidersleider, wiens naam in verband met de vele sta kingen in de Nieuwe Wereld nogal vaak wordt genoemd. Noorwegen. De arbeiders-, boeren- en liberale partij wenschen 21 millioen extra voor defensie, op te brengen door 'n belasting opgroote inkomens en vermo gens. Spanje. Tanger. Het Ned. s.s. Fauna van de K.N.S.M. is door een -Spaansclj vliegtuig beschoten; het werd echter niet geraakt. Spanje. De lersche brigade, strij dende onder Franco, keert, overeenkomt stig de nieuwe lersche wet, naar lerlandi terug. Z.-Amerika. Een ontploffing in een vuurwerkfabriek in Sao Paulo kostte een uit vijf leden bestaand gezin het leven. China. In Kwantoeng zijn opnieuw lepra-lijders gedood, nu 125. Men be schouwt deze maatregel als het eenige middel om aan deze plaag een einde te maken. ADAMSON HAD ER OP GEREKEND. FEUILLETON Jennie wandelde door een galerij, die dóór en langs deze schoonheid voerde, maar nooit er in. Steeds maar voort. Loopen en loopen. Geen vermoeienis en geen honger konden haar tegenhouden. Binnenkort moest zij los uit die betoove- ring; zij zou staan voor het probleem der, toekomst hoe zij haar brood moest verdienen. Binnenkort moest zij zichzelf weer meester worden. Maar dat kon zij niet, voor het lot van Windy beslist was v Avond en kinderen, die lichtkevers najoegen over het gras. Een moeder, die riep. In de verte, aan het einde der straat/ sprong een donkere figuur een stoep op,, en werd op de drempel verwelkomd door een warwinkel van 'blijde armen. Jennie keerde zich met een ruk om.... Eindelijk op haar kamer; in bed. Maar door de slaap heen riepen ze Tiaar toe de jongens, Charley. O, had Charley haar noodig geha'd en iflet begrepen, waarom zij niet kwam? Haar hoofd wen telde zich om en om op het kussen. En ik heb niets kunnen presteeren. Ik beu voor die goeie dr. Huffy alleen maar 'n last geweest. Maar die nachten, zoo ondraaglijk lang, gingen haar nog te vlug; zij joegen alle maal voort naar de dag, dat Windy lk kan niet leven zonder hem. Zij moest zichzelf dwingen om te sla pen. Schaapjes tellen. Haar oogen dicht knijpen. Daar riep weer iemand. Zij sprong wild op. O, waarom doé ik dat toch? Er is niemand. Ja toch, er klopt iemand op de deur. Of sloeg haar hart zoo? Alweer.... N Zij sprong op de vloer, zocht naar pantoffels en ochtendjas, die toch zoo precies bij de hand lagen. De vloer over Het slot om te zien krijgen met ijskoude bevende vingers Het flauwe lichtje, dat in de hal van het pension de heele nacht brandde, toon de het vertrokken gezicht van Jake. Hij zei: U moet komen, juffrouw Jennie. Een oogenblik dacht ze, dat ze het niet zou kunnendie vreemde betoovering die haar omkneld hield. Maar een zeker iets in haar, dat zich lang had gewend aan het snel opvolgen van een onverwacht bej vel, wrong haar los, kreeg haar aange- VOOR DE VROUW. RECEPTEN. RIJSTRAND MET ROEREIEREN (4 pers.) Vier ons rijst, een liter kokend wa ter, twee ons geraspte kaas, twee thee lepels Maggi's Aroma, een beetje zout, vier eieren, vier eetlepels melk, een beetje peper. Wasch de rijst, kook ze gaar, •in 1 L. water en een beetje zout, in ee.^ half uur, vermeng ze daarna met de Mag gi's Aroma en de geraspte kaas. Klop de eieren in een kom met wat peper en zout en een theelepel Maggi's Aroma. Voeg dan de melk toe en klop alles door elkaai. Smelt een stukje boter in de koe kenpan. Giet de eiermassa erin en schuit met een houten lepel over de bodem der pan, zoolang, tot de eieren een klonterige massa zijn geworden, dus gestold zijn. Verwarm de rijst nog eens. Leg ze dan met behulp van 2 eetlepels in een ring op een verwarmde schaal; leg in 'het midt» den de roereieren. Leg er een rand sla, omheen. NUTTIGE WENKEN. Cocosloopers worden afgeboend met lauw zeepsop. Naspoelen met schoon wa-i ter. Laat tomaten een paar minuten in kokeVid water staan. De schil laat dan ge makkelijk los. Verto-vloerbedekking kan worden schoongemaakt met verdunde ammoniak, pekelwater of water met azijn. Geen benzine gebruiken, daar deze vloeistof kringen achterlaat. Levertraanvlekken kan men verwijde ren door de vlek 24 uur in een oplossing- van wijnsteenzuur te leggen. De verhou ding is één theelepel wijnsteenzuur op één liter water. Zoo noodig na het was- schen de behandeling herhalen. Om hardgekookte eieren in mooie gelijke schijfjes te snijden, doopt men het mes in water. Gedroogde vruchten weekt men in heet water. Doe bij pruimen nog een citroenschilletje. EEN LACH EN EEN TRAAN. Onderwijzer: Noem mij 'n paar ster ren? Leerling: Van de voetbal of van de film, meester? Rechter: U ontkent de daderes te zijn, toch past de beschrijving volkomen, op uw persoon: „Knap gezicht, jeugdige verschijning, een sierlijke, kleine voet Beklaagde: Edelachtbare, ik beken Men heeft berekend, dat ongeveer 12 pet. van het in de Ver. Staten uitge geven geld besteed wordt in verband met autorijden. En natuurlijk ook nog een be langrijk percentage aan verband na auto rijden. „In het oude Rome droegen de man nen ringers aan de vingers, ten teeken dat zij vrije burgers waren", lezen wij in eery geschiedenisboek. Elk getrouwd man be grijpt nu, waarom men altijd spreekt van die goede oude tijd. Malle gevallen: Een blinde die op zijn neus kijkt, Een kok die de kluts kwijt is, Een kok, die een poets heeft gebakken, Een dwerg, die op groote voet leeft, Een schilder, die iemand doodverft. kleed. lk ben klaar, Jake. De smalle trap af en naar buiten, on der de vreemde, late sterren. De wagen schoot vooruit. Zij durfde haar vraag niet te stellen. Aan weerszijden van hen gloeiden de lichten van de stad, en toen verdween die. Een glad stuk groote weg schoot weg onder hun wielen. Het was niet de eerste dolle rit, die ze samen gemaakt hadden. Eéns, die nacht vóór Kerstmis, hadden zij om twee uur met hun lichten door de koude duisternis gesneden en toen hadden zij er een krant van weer houden, om iets te drukken over de vrouw van Windy (die avond omgeko men door een auto-ongeluk), dat Windv niet zou kunnen dragen. En in een ander jachtend uur hadden ze Michael terugge bracht van het vliegveld. Jake was veilig, betrouwbaar. Hij praatte niet. Zijn sterke handen aan het stuur. Zoo zou hij de zonnewagen kunnen leiden door zwermeit ingewikkelde gesternten, zonder er ééne te raken. Licht aan in een eenzame boerderij. Arm huisje ik hoop, dat het geen ziekte of verdriet is. Een scherpe bocht en no. 80 strekte zijn handen naar haar uit. Er week iets, dat dicht en hard was. Zij haalde diep adem, alsof zij weer thuis kwam, en nu kon zij spreken. DE NIEUWE MODE Een chique middagjapon van licht bleu wollen stof met revers van witte kantstof en piisscc vestje. Patronen no. A 237 a 25 cent verkrijgbaar in 92 en 100 cM. bovenwijdte. Benoodigd 2.80 M. stof, 1.30 M. breed en 70 cM. kantstof 70 cM. breed. In de voorbaan legt men de plooien; men stikt de voornaad dicht, sluit de zijnaden werkt het split in de linkerzijnaad af en voorziet het van sluiting. De revers wor den van een kanten beleg voorzien. Ver volgens zet men de schoot aan, die men van onderen smal zoomt. De mouwnaden en bijschuiners worden gestikt, de onder kant van de mouw met een schuin biesje afgewerkt en in het armsgat bevestigd. Voor het vestje heeft men 60 bij 30 cM, zijde noodig, die men laat plisseeren, daarna met dunne stof voert en in de japon met drukkers bevestigt. Ceintuuij 6 bij 90 cM. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post 11.50 SPIEGELTJE, SPIEGELTJE AAN DE WAND).... In Londen wil men de publieke tele fooncellen voorzien van spiegels als.... een middel om de wanden schoon te houden. Proeven heouen uitgewezen, dat het schrijven op de muren van deze cellen geen gevolg is van baldadigheid, maar van verveling bij het wachten op een aanslui ting. Spiegels blijken de geesten voldoen de bezig te houden om te voorkomen dat de menschen de wanden als notitieboek ot als teekenpapier gebruiken. De kosten worden meer dan goed gemaakt door de besparing aan verf, die men bereikt. i „Frankf. Ztg." HOE LAAT STOOMBOOTDIENST TEXEL-DEN HELDER v.v. Op werkdagen: Van Texel: 5.50; 7.50; 11.20; 2.35; 5.35 Van Den Helder: 6.50; 10.-; 12.20; 4.20; 6.55. Op Zon- en Feestdagen: Vertrek Texel: 7.30; 11.20; 5.20. Vertrek Den Helder: 9.— 12.20; 6.30. - Is 't de operatie, Jake? - Ja, juffrouw Jennie. We zijn u al zesendertig uur aan het zoeken. De poort gleed voorbijde wagen hield in, stopte. Jennie wankelde, toen zij uit stapte, en werd door iemand tegengehou den dr. Nason. Zij durfde niet naar zijn gezicht te kijken, uit angst voor watj er op zou staan. Binnen de muren; grimmig en onbarmhartig in dit som bere uur; maar toch verbeeldde zij zich, dat ze glimlachten, en wat dichter bij kwamen. Dr. Huffy zat op het bureau te wach ten. Hij was nu niet meer haar comman- deerende officier maar alleen haar vriend. Hij kwam naar Jennie toe en sloeg zijn arm om haar heen. Wat deed hier alles huiselijk aan, genoeglijk. En het kleine deeltje van Jennie's hart, dat met haar mee naar buiten gegaan was, kwam terug tot het grootere deel, dat aP tijd daar blijven zou. Na misschien een minuut sloeg zij dap per de oogen op. Zij hoorde hem zeggen: Hij leeft nog. Iemand weer Nason hield een glas met een prikkelige vloeistof tegen haar lippen. Jennie dronk het. Zij moest dat ontzettende beven overwinnen. Nason verliet lien, deed zachtjes de deur dicht.i (Slot volgt.) Copyright P. I. B. Bo* 6 Copenhagen 63

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4