1 De Kleine Verpleegster. ONS FOTOHOEKJE. mim VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. Duf geworden houten lepels maakt men frisch door ze uit te kokeii in azijn. Spuit in houtwormgaatjes om de twee dagen wat benzine. Doe dit veertien dagen lang en maak de gaatjes dicht met' harde was. De houtworm zal dan niet verder woekeren. EEN HOEDJE VAN HEDEN. RECEPTEN. RABARBERPUDD1NO. Een groote ol twee kleine bossen rabarber^ suiker naar smaak, 60 gram maizena, eventueel wat water, een pakje vanille-suiker. Snijd de rabarberstelen aan kleine stukjes,) wasch ze en zet ze met wat water op. Kook er moes van. Voeg zooveel suiker, bij als noodig is. Nu moet men een liten moes hebben, anders nog wat water aan toevoegen. Breng het mengsel aan de kook en bind dit met de met water aan gemaakte maizena. Roer er de vanillesui ker door. Stort het puddingmoes in de vorm en laat de pudding koud en stijf worden. No. 14 en 15. JAN en GR1ETA ROEPER, Akenbuurt, geb. 21 Nov, 1926 en 25 Jan. 1928. FEUILLETON 64 Dr Huffy trok zijn stoel dicht bij de hare. Hij nam zijn hand niet weg van, haar arm. Hij vertelde haar alle biezon- derheden van het geval, de bemoedigende) verschijnselen, en de ontmoedigende ver schijnselen. Langzamerhand begon zij te begrijpen. „Het doet hem goed er over te praten. Hij houdt óók van Windy. Dat zijn er twee." Het was, alsof Windy's kans daar gunstiger door werd. je was niet gemakkelijk te vinden, kind. We hebben er drie man op uitge-i stuurd. Hoe Jake het aangelegd heeft weet ik niet. Jake kan alles, wat van hem ge vraagd wordt. Wij waren niet van plan geweest, zoo gauw al te opereeren, maar Windy werd ongeduldig. Hij kniesde zijn weer standsvermogen op 't ging verkeerd. We zijn erg bang voor hem geweest. Theoretisch is de operatie geslaagd. Als hij de nacht doorkomt, maakt hij een goede kans. Daarom wilden we jou hier iiebben. De anderenwij hebben alles gedaan, wat wij konden. Jij bent zijn eenige hoop. Je moet hem houden. O haar zwakke hart. O ontzettende ver antwoording. Wist dr. Huffy dan nog niet ,dat er op haar niet te rekenen viel Zij, die nog nooit iets had kunnen pres- teeren, die maar op de hoeken stond te tobben en de verkeerde kant opging. Jen-* DE NIEUWE MODE JAPON A 236, vervaardigd van crème wollen stof met blauwe rondjes en ge garneerd met vlotte pelerinekraag en vo lants. De rok heeft een glad heupstuk en uitspringende plooien. Men legt de plooien in voor- en voorzij banen en ach ter- en achterzij banen aan elkaar en brengt de heupstukken aan. In de linker zijnaad wordt een split afgewerkt ter lengte van 15 cM. en van sluiting voor zien. De onderkant krijgt een zoom van 5 cM. In het voorpand stikt men de bij - schuiners af en maakt aan weerszijden van het splitje drie knoopsgaten, waaruit de lusjes komen, 3Vs bij 10 cM. groot. Daarna maakt men het splitje af en sluit zij- en schoudernaden. De mouwnaden worden gesloten, de mouw aan de onder kant afgemaakt met een boordje van 2 bij 24 cM. en in het armsgat gezet. De kraag wordt met schuin geknipte volants, de bovenste 5 cM., de 2 onderste 6 cM.^ breed, versierd en gelijk met de halsope-: ning afgemaakt met een schuin biesje. Ceintuur 6 bij 85 cM. Patronen verkrijg baar a 25 ct. in 88 en 96 cM. boven- wijdte Benoodigd: plm. 3.60 M. stof, 130 cM. breed. Gelieve deze patronein, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post 11.50 Voor Feestelijke bijeenkomsten als steeds in ruime mate voorhan- den: guirlandes, serpentines, mut- sen, maskers, feestliederen, enz. nie's handen knepen in elkaar. 'Grauwe, wanhoop kwam over haar trekkende ge zicht. Dr. Huffy zei: Zoodra je voelt, dat je jezelf meester bent, gaan we naar boven.' Maar ik moet je eerst nog één ding zeg gen. Er glom een licht in zijn moede, oude oogen. Die kamer de stille kamer van zaal Tien. Jennie, je droom is uitgekomen, 't Hééft al verschil gemaakt daar. Er gebeurde iets binnen in Jennie zij wist niet wat, iets kolossaals. Hij ging vriendelijk voort: We zullen de andere kamer ook zoo laten opknap pen. Je moet ons dat geld terug laten geven, Jennie. t- Nee nee. Ik ben al blij, als ik hier iets van mezelf mag achterlaten, voor mijn jongens. Iets achterlaten. Hij zag die voet stappen. Maar kind, wat je hier achterge laten hebt, kunnen we nooit meer verlie zen. Dat hebben we allemaal gevoeld. Die moed, die geestdrift, die onzelfzuchtige en onoverwinnelijke geest van jou zaï altijd voortleven in dit huis van ellende., Zij stond plotseling op haar voeten. De kamer werd gevuld met het wieken van vleugelskleine vleugels, die rondom haar opleefden in gélukkige hereeniging. Het was een grootsch oogenblik van openbaring: het licht, dat zij had gevolgd de stem, die haar geleid haddie hadden niet gedwaald. Zij voelde het le ven in zich terugkeeren leven en nieuwe kracht voor de strijd, die nog wachtte. Nu kon zij naar Windy gaan. Nu was zij weer sterk. Hij hóórde van haar. Zij wou haar eigendom handhaven. Toen het dag werd, wisten ze, dat hij zou leven. Hij deed zijn oogen open, keek naar VOOR DE JEUGD 19. Liesje was blij, dat het afgelopen was, want hoe hard vaders handen nu ook waren, ze vond het van die vreemde man niets aardig. „Kijk eens" zei va der. „Ik heb mijn jongens eens meege bracht. Ze hebben vanmiddag vrij van school. Dit is Klaas en dat is Lijsje. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 1. Maak hiervan de naam van een boom: O U IE 2. Je vindt ze aan de kapstokken onder schooltijd. Met hetzelfde woordt duidt men een plaatsje in N.-Holland aan. 3. Ik ben van hout. Verlies ik mijn hoofd, dan word ik familie van je, want dan heet ik Inzenden na no. 9. Briefjes mocht ik ontvangen van Jannie van Heerwaarden, Frans Roeper, Karei Roeper, Hetty Roeper, Lucia Stiekema, Dirk Krijnen, Henk Flens, Adrie Flens, Corrie van den Ban, Arie Bakker, Annie Barhorst, Ant. van Heerwaarden, Maarten Roeper, Nico Eelnran; Ria, Jac. en Anna van HetTwnarden, Trijntje en Corn. Hen- kes, Corrie Keijser, Corrie Witte, Rika Bakker, Rika Keijzer, Piet Kok, Annie Zijm, Ria Witte, Maatje van Leeuwen, Corrie de Wit, Leendert van der Hoek, Kees Koorn, Anna Koorn, Vroon Bar horst, Jopie v.d. Vliet, Henk Bakker, Neeltje Roeper, Pietje Eelman, Nellie Bak ker, Trijntje Eelman. (Ja, de raadsels wa ren niet te laat. Of je mee mag doen?| Wat graag); Dora v. Heerwaarden, Annie Buisman. De oplossingen van de laatste negen raadsels waren: 1. Kort, korter. 2. scha-, duw. 3. Aardappel, dobbelsteen. 4. Briei, bries. 5. Hand, hond. 6. Apeldoorn. 7. als 3. 8. Jan was eerder beneden. 9. Kalk, kolk, kelk. Ik herinner er aan, dat drie extra prij zen beschikbaar zijn voor wie in de eerste zes mnd. van dit jaar de meeste briefjesj inzenden. Met vriendelijke groeten, lullie OOM KO. Jennie. Je bent een heel eind weg geweest, Windy en nu ben je weer terug. Op Jennie's gezicht was dat lieve licht, dat geen schoonheid was, maar meer ont roerde dan schoonheid doen kon. Ik ga nooit meer bij je vandaan, Windy Je kunt zeggen wat je wilt. 't Helpt je niets. Waar jij gaat Liefste Dr. Huffy keerde zich om en sloop op zijn teenen de kamer uit. Hij ging naar buiten en bleef heen en weer loopen over. de plaats. De dag kwam uit het Oosten op, gepurperd en nat van dauw. Hij her innerde zich zoo'n dag in Frankrijk, toen zij wisten, dat de verschrikkingen van de oorlog ten einde waren. Ten einde. Die woorden hadden zij durven gebruiken en zij hadden geloofd, dat het waar was. Achter hem rees hoog zijn hospitaal omhoog een smet op het blazoen der beschaving. Daar werden de drama's met! de dag droeviger. Hij had daarover ge broed, en hij had geen einde kunnen zien;, en hij had getobd, omdat het zoo onmo-i gelijk was, een wereld te overtuigen van haar misdadigheid, die het voeren van oorlog was. Maar nu wist hij het. Het werd hem duidelijker hier onder de sombere gevels van No 80. De vrouwen de vrouwen! als Jennie. Die moeders van het volgende geslacht. Dié waren de weg. Het zou de mannen niet meer lukken, hun oorlogen op touw te zetten, of de jeugd van een. volk bijeen te zamelen en op het slag- veld te slingeren. Hij zag de laatste ge weldpleger voorbijtrekken, omdat de vrou wen van het volk hem in de weg tradei^ en zeiden: „Nooit meer geven we onze mannen af voor de krijg". En eindelijk waren zij sterk genoeg om dit te zeggen. 20. Klaas vond het fijn, dat die andere man hem zo groot vond. Hij zou later ook molenaar worden, net als vader. Dan zou hij ook naar de markt gaan om meel'te verkopen aan de boeren in de omtrek. Maar daar riep vader: „Kom, laat ons naar huis gaan". DE PRIJSWINNERS. Bij loting vielen de prijzen ten deel aan: PIETJE EELMAN, 8 jaar, Bargen. HENK BAKKER, 8 jaar, Koogerweg. JOPIE VAN DER VLIET, ....jaar, In de Boekhnadel mogen jullie een prijs uitzoeken. REKENVRAAGSTUKKEN. Antwoorden op de vragen van vorige week. Het getal 32 moest zo worden ver deeld: 3—9—18—2. Hoeveel broden er waren? Zeven. EEN AARDIG SPEL. Daar heb je twee kisten voor nodig en twee stokken, die je aan het ene eind) flink met lappen hebt omwonden. 'Daar mee ga je elkaar te lijf. Het hoofd mag niet worden geraakt; ook mag je niet slaan, alleen stoten. Wie het eerst met 'n voet aan de grond komt, is af. Dan mag de ander een nieuwe tegenstander uit dagen. „Nou, heeren", zei Jake tot de menigte in het lokaaltje van Skinni en Henri, „nou heeren, als dat niet de mooiste trouw partij geweest is, die je ooit gezien hebt. Muziek van het Fluit-, Trom- en Hoorn- korps. Welk wijsje? Ja, dat liep een beetje door elkaar, maar 't klonk vroolijk, en geen mensch had zin om aanmerkin gen te maken. Het gezelschap was bijeen in de stille kamer van zaal Tien, want de geestelijke, die ze moest trouwen, lag in die kamer. Hij zal 'twel niet lang meer houen, zeggen ze. De jongens, die niet meer in de ka mer konden, gingen in de gang staan. Ze kwamen in ziekenkarretjes, en een stel op krukken of met wandelstokken. En toen kwam de bruigom, nogal langzaam, op twee krukken en hij leunde ook nog op de arm van de bruid. Als jullie haan gezicht gezien hadden gelukkig en trotsch en enfin, je hebt nooit zooiets gezien als 't gezicht van juffrouw Jennie. En toen ze de lange gang doorkwamen, met z'n tweetjes, wat denk je, dat de jon gens toen gedaan hebben Ze hebben een eereboog gemaakt met hun stokken en krukken, en daar liepen Windy en Jennie onderdoor, met een verheerlijkt gezicht, net of 't sabels waren. En toen zijn ze bij het bed van de geestelijke gaan zitten. De hoofdverpleeg ster was er ook. Zij stond stijf en strak' en ze keek recht voor zich uit, zonder naar hen te kijken, maar ze had wat glim mends in d'r oog, en even later rolde 'f over haar wang. En ze veegde het niet eens af. En dr. Huffy heeft de bruid weg gegeven. En weet je, wie er getuige was? Ik. En o ja het zoontje van de brui gom droeg de ringen. EINDE. ALÓfc,

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4