Mr.RJ. N°1YAN LIJST Vooruit naar betere tijden! 1 Mr. P. J. OUD Verdrijf die Kiespijn! AKKERTJES Het Regeerbeleid der laatste jaren heeft een hechte grondslag gelegd voor nieuwe welvaart. Reeds telt Nederland ruim 60.000 werklozen min der dan een jaar geleden; in- en uitvoer nemen 1 sterk toe, de opbrengst der Rijksmiddelen stijgt. Het belang van het Nederlandse volk en in het bij zonder van die grote groepen, die nog in ernstige moeilijkheden verkeren, eist dat deze economische op leving met alle kracht wordt bevorderd en niet wordt verstoord door gevaarlijke proefnemingen, waarvan men elders de verderfelijke gevolgen heeft kunnen zien. Steunt de Vrijzinnig Democraten in hun arbeid gericht op: Economisch herstel, Bestrijding .van de werkloosheid en Ver betering van het levenspeil van die groepen der bevolking, mier levenspeil bij dat van andere groepen ten achter is gebleven, Stemt daarom op MINISTER VAN FINANCIËN No 1 van lijst 6 OUD IJZER. 1937 6737 13.75—16.25 1936 6853 6.50—10.50 1935 6505 3.50— 6.— 1934 6062 7.00—11.50 1933 5427 5.008.50 1932 5631 6.00—11.— 1931 6029 19.00—24.— 1930 6272 22.00—28.— 1929 6720 16.00—24.— 192S 7393 16.00—20.— 1927 7316 12.00—IS.— 1926 6992 15.00—22.— 1925 6650 26.00—32.— 1924 5150 25.00—35. AKKER.CACHETS Aan VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Wilhelminastraac 49, Haarlem Zendt mij kosteloos brochures over de VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND Naam Adresj_(pj Dit formulier in open envelop gefrankeerd m. 1/2 ct. postzegel verzenden. Smeed het ijzer, als het heet is. Verkoop oud ijzer als het wat waard is. Blijkens adv. in dit nr. bieden B. en W. de partij oud ijzer, welke bij de gemeente- schuur aan de Hallerweg is opgeslagen, te koop aan. GROOTE LAMMERENMARKT. Bij een aanvoer van 6737 stuks (ruim 100 minder dan vorig jaar) bewoog de prijs zich Maandag van f 13.75 tot f 16.25. Een enkel hokje ging voor hooger prijs. Naar men ons meedeelde, maakte de heer A. Dros, Blandenberg, er wel flS.25voor. Door kerkmeesters werd f 13.75 en f 14. besteed. (Ook hooger?) In den beginne was de handel flauw; om tien uur was nog maar we'inig verkocht. Later "op de morgen werd de verkoop wat vlotter, De marktdag werd door fraai zomer weer begunstigd. Het was druk op enonv het marktterrein; ook op Vischmarkt en Hollebol, en in de Binnenburg, waar, in verband met de groote aanvoer, ook hok ken waren geplaatst. Ter vergelijking diene deze opgaaT van aanvoeren en prijzen op de groote (2e) lammerenmarkten van de laatste jaren ROEREN-, TUINDERS- EN MIDDENSTANDSPARTIJ. Een twintigtal belangstellenden kwam Zaterdag ter vergadering in Hotel Texel, waar twee sprekers optraden met het doel Stemmen te werven voor bovengenoemde partij. Toch zeide de heer S. C. Eelman* die hen inleidde, niet ontevreden te zijn, omdat die belangstelling toch nog dubbel zoo groot was als die voor de Vrijfh. Bond. Aan het betoog van de heer P. Kooi man, van Wognum, ontkenen we: De boer moet zich wel met de politiek bemoeienanders bemoeit deze zich met hem. Laat u niet vangen door andere par tijen, die u paaien met mooie beloften, maar waarvan niets in vervulling gaat. Het platteland moet zich krachtig aan eensluiten, opdat de crisis niet zwaarder drukt dan noodig is. Weet, dat steun vci- leenen aan de N.S.B. beteekent: verlies van uw zelfstandigheid, van uw vrijheid. Het platteland is in staat minstens tien Kamerzetels te veroveren, indien het maar krachtig voor zijn eigen belang opkomt. Niet dit werk aan anderen overlaten. Zelf doen. De huidige crisis bracht prijzen welke beneden het niveau van de crisis van 1SS0 liggen. De schuld ligt voor een groot deel bij de regeering, welke of te laat ingreep of mistastte. Na de beper king der rundveeteelt is de melkproductie nog grooter dan daarvoor. In tegenstelling tot veel andere lan den heeft ons land maar één eigen ver tegenwoordiger van het Platteland. Ver sterk uw invloed, opdat met uw belang rekening worde gehouden. Met haar landbouwcrisismaatregclen is de regeering geheel op 't verkeerde pad. Een leger van 4500 ambtenaren maakt ons niet gelukkig. Laat de werking van het Plan-Deterding voor de regeering een les zijn geweest; weg het overschot en hoo ger de prijzen. In de maak is een z.g. landbouworde- ningswet. Wordt deze van kracht, dan ziet het er voor de boerenstand bitter slecht uit. Dan wordt de boer gebonden aan handen en voeten. Dan is hij geen baas meer op eigen erf en heeft hij niets meer in te brengen. Teeltbeperking had tot gevolg, dat bui- tenlandsche afzetgebieden voor ons verlo ren gingen. Eerst had Nederland 9000 H. A. bloembollen, het buitenland 2000 H.A. Nu allebei 4500 H.A. Handelsverdragen met Argentinië en Chili brachten de land bouw nadeel, de industrie voordeel in ruil voor invoer van landbouwproduc ten in ons land. Daartegen moet het plat teland protesteeren. Ook moet het op komen voor verlaging van de hooge hy potheekrente en voor afschaffing van de grondbelasting. Ook de middenstand ten plattelande vindt een pleitbezorger in onze partij. Toen onze Mr. C. Vervoorn voor prijs- verhooging van diverse agrarische pro ducten pleitte wegens prijsstijging van de productiemiddelen als gevolg van de devaluatie vond hij in de Kamer niet één medestander. Verkiezing van eigen Kamerleden kan daarin verbetering brengen Een agrarisch bloc te vormen. In de Kamer is de plicht. Van de boeren hier in Nederland, Ook al valt die taak niet licht. Na de pauze spreekt de heer H. Braam, die zich op het terrein van de groote politiek begaf, uitwijdde over Heilige Al liantie en Volkenbond, enz. In hoofdzaak kwam zijn relaas hierop neer, dat hij her stel van de internationale samenwerking voorwaarde noemde voor een gezond eco nomisch leven. Tariefmuren moeten ge slecht, contingenteering en z.g. saneering gestaakt worden. Het distributiessysteem moet grondig gewijzigd. Voor een belangrijke afzet van land bouwproducten vestigde spr. de aandacht op Duitschland, dat groote behoeften heeft, maar dat nu nog te veel geld aan bewapening besteedt om een groot af nemer te kunnen zijn. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd geen gebruik gemaakt. Aan het slot bracht de heer S. C. Eel- man dank aan beide spr. en werd opge wekt te stemmen op lijst 10. PROEF MET MENGLICHT. Bij wijze van proet wordt de Steenen plaats des avonds verlicht met z.g. meng- iicht (een kwiklamp en een gewone gloei lamp) het heeft een wat blauwe kleur en grooter helderheid dan gewoon gloei- licht. T.O.K.A.Z. Tex. Org. voor de Teelt en Afzet van Zaaizaden. Alle leden der Vereen, voor Bedrijfs voorlichting van de landbouw op Texel kunnen tevens lid zijn van de TOKAZ. Leden der TOKAZ moeten lid zijn van de Vereen, voor Bedrijfsvoorlichting. Doel der T.O.K.A.Z. is het bevorderen van de teelt van gezonde gewassen; liet bevorderen van de teelt van goecf zaai zaad en pootgoed en het bevorderen van de afzet van zaaizaad en pootgoed voor haar leden. OEN HOORN. (ONGEVAL. Toen Zaterdagmiddag de heer D. Pool in Zuivelfabr. De Onderneming bezig was met liet snieren van een motor, gleed hij plotseling uit en kwam hij zoodanig met zijn linkerhand met een drijfriem in aan raking, dat hij in de handpalm een diepe snijwond bekwam. Hij kon dadelijk door een in het dorp zijnde arts voorloopig worden verbon den. Later werd hij te Den Burg behan deld. OOSTEREND. NOG EENS: DE LOFSTEM. We ontvingen nog een nummer van de IJmuider Crt. met een verslag van het concours te ljmuiden, waaraan ook De Lofstem deelnam. We lezen over de pre staties van deze Chr. Zangvereen (dir.; C. Bremer.) De Lofstem brengt het verplichte num mer, Niet Eenzaam, er beter af dan Eu- phonia, van Alkmaar (dit gaf een vrij slappe vertolking, de sopranen konden de hoogte niet halen en zakten aan het slot sneller dan een lift, lezen we.) De klank der sopranen is wat heesch; rhythmisch blijven er hier en daar wenschen, maai er werd vrijwel op toon gezongen. Het Kerkklokje gaat De Lofstem vlot af. De inzet doet reeds het beste verwachten, en het geheel bezit veel verdienstelijks. DE COCKSDORP. PAARDENKEURING. Op Vrijdag 2 Juli wordt hier, zooals in het kort reeds vermeld, vanwege de> afd. N. Holl.Utrecht van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard een premiekeu- ring gehouden van merfiën van het trek paardtype. Aangifte voor 3 Juni bij W. Slob, secr. Prov. Reg. Comm., te Hoofddorp; aan hetzelfde adres zijn aangifteformulieren verkrijgbaar. Inlichtingen zijn ook te bekomen bij C. J. Geense, Eierland, bestuurslid. Op dezelfde datum wordt een keuring gehouden voor opname van merriën in het Keurstamboek. Hiervoor dient vóór 22 Juni aangifte te geschieden bij J. C. Gehrels, Vijfhuizen, onder opgave van ouderdom, naam, signalement en veulen boeknummer. Neem die zenuwprikkeling weg en na 'n kwartier... weg is ook de pijnl Datwondervoltrekkenlof2 Volgens recept van Apotheker Dumont EIERLAND. UITSTAPJE. Men schrijft ons: Tweede Pinksterdag maakten <fJe ouders der schoolgaande kinderen uit Midden- Eierland een uitstapje naar de „over kant" onder leiding van de heer Plomp, h.d.s. Met de boot van 6 uur vertrok het gezelschap. Verder werd gebruik ge maakt van een bus. Doel was Amsterdam, doch in Alkmaar stapten we uit voor 'n kort bezoek aan de stadsmuziektuin. In A'dam aangekomen, werd na een wande ling door de Kalverstraat Artis bezocht. Velen van ons waren nog nooit in Artis geweest, dus werden om zoo te zeggen, de oogen haast uit het hoofd gekeken bijl het zien van zoó'n verscheidenheid van dieren. Hierna werd geluncht, om daar na naar Schiphol te vertrekken. Ook hier werd volop genoten. Verschillende ma chines werden bezichtigd. Het was een komen en gaan van vliegtuigen van ver schillende nationaliteit. Ook kwam een Indië-vogel binnen. Wat is het daar in teressant, mooi en gezellig. Er waren ge weldig veel menschen op en in de nabij heid van het vliegveld. Over Hoofddorp en Haarlem werd naar Den Helder ge reden De boot van 6.30 uur bracht ons weer op Texel. Het weer was geen spel breker, dus kunnen we spreken van een zeer geslaagd reisje, waar we met vol doening op tei ugzien.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 2