EEL TEXEL WEET HET _UXE POST Als het staat in de Texelsche Courant. N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming Dienstregeling ingaande 6 Juni 1937. TOCH GESNAPT. WALRECHT 2-paards (naaimachine Neem dan Gebr. Planjé Vraagt M WITTE's Roggebrood ('t beste). Consultatiebureau voor Zuigelingen Zitting Vrijdag 4 Juni Toegang kosteloos voor alle kinderen tot anderhalf jaar. Vrijwillige bijdragen De fijnste Ringers cacao Boekhandel Parkstraat. Den Burg-Texel Tel. Int. 22 Op Werkdagen Vertrek Texel5,50 7,50 11,20 Vertrek Den Helder 6,50 10,— 12,20 Op Zon- en Feestdagen Vertrek Texel5,50 A 7,50 B 11,20 Vertrek Den Helder 6,50 A 10,—C 12,20 A tot 1 September. B na 1 September 7.30. 14,35 16,20 17,35 18,55 17,20 (19,30 1 Juli tot) 18,30 (21,15 1 Sept C na 1 September 9, De Directeur. RVS. Levensverzekering-Mij. R« V* S* mw Verzekerd bedrag (Mei 1937) ^|^j| Volksverzekeringen f 116.733.000 i'nniiniiêi-H-if Groote verzekeringen. 269.048.000 Totaalf 385.781.000 Wiskundig berekende reserve (uito.Dec/36) f 66.419.000 Extra waarborgen„12.817.000 Bezittingen81.941.000 minium voor de vrouw, minium IIIIIHIlllll DE NIEUWE MODE Een leuke eenvoudige ZOMERJURK A 242 van b.v. blauwe angorastof. Pa tronen verkrijgbaar a 25 ct. in 84 ert 92 cM. bovenwijdte. De japon heeft defelnaden in de voorbaan, lijfje met schootje en knoopsluiting, pofmouwtjes en doorgestikte ceintuur. De voorbanen van dé rok worden met de zijbanen verbon den, de middenvoornaad dichtgestikt en de achterbaan aangebracht. In de linker zijnaad laat men een split open van 120\ cM.. De onderkant krijgt een zoom van 5 cM., terwijl de bovenkant op taille hoogte wordt gezet. De voorpanden van het lijfje worden van een belegreep voor zien, waarna de knoopsgaten gemaakt worden. Dan sluit men zij- en schouder- naden en zet het kraagje van dubbele stof langs de halskant. Vervolgens wor den vóór- en onderkant van 't schootje met een schuin biesje of boorlintje af gewerkt. In de mouw naait men de bij - schuiners af, werkt de onderkant met 'n smal biesje, dat naar binnen wordt ge zoomd af en zet mouw naad op naad in armsgat. De ceintuur, een rechte reep 7 bij 85 cM., wordt eenige malen door gestikt en met een gesp gesloten. Ben. ongeveer 3.50 M. stof, 95 cM. breed. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluitimg van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. (Zie ook 2e pagina.) Er kan gebeuren wat er wil, Richard, maar ik wil niet, dat je nog langer kou lijdt, zei mevrouw Drayton, als je hospita niet goed voor je zorgt, dan zal ik het wel doen. Ik zal een deken inpakken en die neem je vanmiddag mee als je naar: Londen teruggaat. Richard Bailon maakte geen tegenwer pingen of bedenkingen. Wat een idee, om met een ingepakte deken onder je arm in de trein te stappen. En waartoe was het noodig? Was hij soms nog een babv? Misschien dacht hij dit alles, maar zeg gen deed hij het in ieder geval niet. Daar voor kende hij zijn aanstaande schoon moeder reeds te goed. Mevrouw Drayton had gesproken en basta. En zoo gebeurde het dan, dat hij die middag in de trein stapte met een bruin pakket onder zijn arm, de deken, die dooi mevrouw Drayton in kleurig bruin pak papier gewikkeld was. Richard legde het pakket in het ba gagerek en haalde een tijdschrift tevoor schijn. Met een enkele oogopslag had hij' gezien, dat het gezelschap, dat zich in de coupé bevond, erg droog was. Op het laatste oogenblik kwam er ech ter een man binnn, een en al vriendelijk heid en gemoedelijkheid, die met 'n zucht, naast Richard op de harde bank neer plofte. Richard fronste even de wenkbrauwen. Niet zonder reden, want de man had 'n bruin pakket bij zich .dat zich in geen enkel opzicht onderscheidde van het zijne. Zoodra de trein zich in beweging zette, legde de man zijn pakket eveneens in het bagagenet, waarna hij een opgewekt ge sprek met Richard aanknoopte. En deze, blij met wat aangenaam gezelschap, borg zijn tijdschrift weer weg. Na twee minuten wist hij al, dat de man gepensionneerd officier was van het Indi sche leger. Burden is mijn naam, jongeman, Edward Burden, zei hij. Hier is mijn kaartje. Een beetje verbaasd nam Richard het aan, want het is nu eenmaal geen ge woonte in een dergelijk geval visitekaart jes te ruilen. Dan drong het echter to) hem door, dat het erg onbeleefd zou schijnen, wanneer hij het gebaar van de heer Burden niet navolgde. Hij overhan digde dus de officier zijn kaartje, dat deze nauwkeurig bekeek. U woont natuurlijk in Londen, niet waar? Ja, dat begrijp ik wel: voor jonge menschen is 'n groote stad honderdmaal gezelliger dan zoo'n zouteloos provincie plaatsje. Trouwens, voor mezelf vind ik Londen ook het prettigst, vooral als je Zooveel jaren in de rimboe hebt doorge bracht. Hij babbelde gezellig door en voordat Richard er erg in had, stopte de trein in Londen. Ah, zijn we er al, riep de heer Bur den verrast uit, dat is jammer. We kwa men juist goed op dreef, maar doe me een genoegen en geef me uw adres. Als ik mag kom ik eens bij u aan. Richard gaf het hem. Een man, die zoo lang in Indië had gezeten, dacht hij., was, natuurlijk blij weer eens met een „Euro peaan" te kunnen praten. Uitstekend", zei hij hartelijk. Dat zal ik prettig vinden. Hij haalde zijn pakke! uit het net, maar de heer Burden wees hem lachend terecht. U heeft het mijne te pakken, zei hij. ja, dit is van u. Kleine vergissing. Welnu mijnheer Bailon, tot een dezer dagen. Die was goed, dacht Richard, daar had ik haast zijn pakket meegenomen. Dat zou een mooie mop zijn. Hij schudde meneer Burden de hand én verliet het station. Buiten stond een magere man. Pakje dragen, meneer? vroeg hij. Nee, dank je, ik doe 'het zelf wel, ant woordde Richard. Teleurgesteld draaide de man zich om. Dat zeggen ze allemaal, bromde hij bitter. Richard keerde op zijn schreden terug. Inderdaad, de man had gelijk. Asjeblieft, zei hij, draag het pak maar. Heb je al veel klanten gehad van daag Een verheugde glans vroolijkte het ge laat van de man op. Nog njet veel, meneer, antwoordde hij, terwijl hij het bruine pak overnam. U bent de tweede,, precies geteld. Al lang zonder werk? informeerde Richard verder. Twee jaar. Mijn vrouw werkt er nu wat bij, maar veel brengt het niet in. Tijdens de wandeling naar huis, hoorde Richard het heele, trieste verhaal. Een man, die niet meer aan de slag kon ko men. Een vrouw, die een beetje verdient en twee kinderen, die ternauwernood het hoognoodige aan kleeding en voedsel kre- en. Richard begon zich voor zijn mooie leeren te schamen. Toen hij bij zijn huiai was aangekomen, gaf hij de man een ruim loon en stapte binnen. LI vergeet uw pakje, meneer, zei de man. Neem het maar mee. De kinderen thuis kunnen er misschien mee gebaat zijn. En zonder verder op bedankjes te wachten, ging de jongeman naar binnen. Als mevrouw Drayton er boos om is, dat ik de deken heb weggeven, zei hij bij' zichzelf, dan mag ze ruzie maken zooveeij ze wil. Ik zal me er niets van aantrekken. Het was evenwel niet mevrouw Dray- tony, die zich boos kwam maken, maar1..... meneer Burden. De oud-officier kwam even later al op Bailon's kamer. Gekke vergissing, zei hij, ik schijn uw, pakket te hebben meegenomen. Mijn pakket, riep Richard verbaasd uit. Mijn deken? Ja, hier is zij. Maar u wilt zeker wei zoo goed zijn om mijn pakket terug te geven, nietwaar? Willen wel, antwoordde Richard, maar kunnen. Dat is nog wat anders. Ik heb het pakket namelijk niet meer. Burden's gelaat onderging eensklaps een repareert elk merk naaimachine. WALRECHT, vert. Singer, den Burg Wij bieden te koop aan (Cormick). Een hooischudder (Bobbie) Een gecomb. walenmaker (Fahr.) Een boerenwagen, geheel compleet met hooiraam, enz. Een bakwagen Een platte wagen. Alles wordt onder garantie verkocht. G. DE WIT, smederij, den Floorn en het is O. Ké. Nu ook zonder chauffeur, de laagste ta;ieven. Beleefd aanbevelend, GARAGE PLANJÉ, Tel. 707 Weezenstraat 48, Den Helder te den Burg. in Pen's Schouwburgzaal van EEN TOT DRIE UUR. hartelijk welkom, leder geve naar vermogen (bus in de zaal aanwezig). met bon voor kop en schotel. Per p 55 ct H. KIKKERT, den Burg. Tel. 60 verandering. Tot nu toe was hij beleefd.' en vriendelijk geweest, doch thans keek hij grimmig en dreigend. Ik heb hét pakket weggegeven, ging Richard door. Natuurlijk was ik in de veronderstelling, dat het 't mijne was, maar Hij hield op. Burden had een revolver getrokken en hield de loop dreigend op de jonge man gericht. Kletspraatjes, zei hij. Ga op die stoei zitten, dat ik je binden kan. Ik zal zel^ wel naar mijn pakket gaan zoeken. Richard was te onthutst, om tegenstand te bieden. Onder bedreiging van de revol ver liet hij zich boeien, waarna Burden het vertrek begon te doorzoeken. De situatie was voor Richard allesbe halve plezierig. Doch vóór hij het ver wachtte, kreeg hij hulp. Zonder kloppen trad een man de kamer binnen. Het was de pakjesdrager, die een bruin pakket droeg. Hij werd gevolgd door een boom van een politie-agent. Burden werd doodsbleek. Ik vertrouwde het zaakje niet, zei de pakjesdrager, toen het opwindende drama- achter de rug was. Want in het pakket vond ik allerlei gouden en zilveren siera den. 't Leek wel een goudsmidswinkel. En daarom kwam je het terugbren gen met behulp van een agent, lachte Ri chard. Maar thans begrijp ik ook, waar-, om die meneer Burden zoo op mijn naam/ en adres gesteld was. Hij ruilde de pak ketten, maar hij wilde het zijne terugheb ben. Maar waarom moest hij ze ruilen Het was de agent die antwoordde: Omdat er aan het station een recher cheur op hem stond te wachteïi. We ver bloedden namelijk reeds, dat hij bij die in braak in Helmington 'betrokken was. En fin, het avontuur is nogal goed afgeloo* pen. We hebben de buit en de dief. Ik; wensch de heeren goedenmiddag. De pakjesdrager stond eveneens op. Deze keer kun je je overtuigen, dat je het goede pak meeneemt, zei Richard. Tot ziens en veel geluk. De pakjesdrager bedankte hem hartelijk, waarna hij vertrok met het bruine pakket. LE.VtN3VERZ.riJ V Hoofdkantoor: Westerstraat 3, Rotterdam. Het jaarverslag over 1936 is verschenen en wordt op aanvrage franco toegezonden. lllllliiiiiniiiiiiiiiiniiuiH ||||||lllllllllllH!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll|||||| IIIIIIHIIII KORT VERHAAL. millllllll lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||lll HEEFT U EEN AUTO NOODIG? Pracht Sorteering Ook voor weinig geld Voor dames een meest welkom geschenk.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4