ONS FOTOHOEKJE. Het Meisje in de trein. No. 19. TRIJNIE MOERBEEK. Zij woont hier in de Park straat en werd 1 Juni 1937 zes jaar. RECHTSVRAGEN. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. PRUIMEN OF PRUIMEDANTEN. Reken voor één pond pruimen een ons suiker. Wasch de pruimen en laat ze een nacht in water weeken. Breng ze in hetzelfde water aan de kook. Voeg er dan een stukje citroenschil en een paar druppels citroensap bij en Iaat de prui men gaar worden. Kort voor het opdie nen de suiker toevoegen en met sago binden. RABARBERLIMONADE. Neem een hoeveelheid rabarber. Wasch ze en snijd ze in kleine stukjes. Vervol gens een half uur op een zacht vuur Ia- ten trekken. Doe de rabarber in een paardenharen zeef, waarin eerst een dun, lapje is gelegd en laat dan het vocht er uit lékken. Lekt er niets meer uit, mfcet dan het sap. Voor één d.L. rekent men een ons suiker. Doe nog wat gezeefd citroensap bij het rabarbersap en los per liter vocht 30 gram citroenzuur "In wat water op. Voeg alles bij het rabar- bervocht. Schud alles goed door elkaar en schenk de aldus verkregen limonade, in flesschen. Deze moeten met uitgekook te kurken en lak gesloten wortden. NUTTIGE WENKEN. Wat hadt U te vragen, abonné? Mo gelijk kunnen wij 'u helpen. Als men een taart wil garneeren, laat men ze eerst uitdampen en bekoelen.. Peterselie wordt het best bewaard door de stelen in een glas water te zet* ten. Bij het koken van visch doe men ten paar druppels azijn in het water.- Dit houdt de visch s'tevig en blank. Moet een knoop aangezet worden op een plaats, welke veel te Tijden heeft, dan. is "Tiet goed een stukje zeemfeer of glacé mee te naaien. De stof schetirt dan niet zoo gauw weg. Glazen bloemvazen, die dof zijn geworden, spoelt men eerst met schoon water. Daarna van binnen en vaii buiten met gewoon keukenzout. Tenslotte weer afspoelen. Gekookt vleesch, dat bewaard moet worden, legt men op een droog bord. Het zou op het bord, waarop het ge sneden is, allicht zuur worden door het' vocht en vet, dat er uitgeloopen is. KORT VERHAAL. Een zucht van verlichting ontsnapte Georges, toen de trein zich in beweging zette. Eindelijk ging hij dan toch weg uit het suffe stadje, dat hij al zoo lang had verwenscht. Opgelucht plaatste hij zijn bagage in het net, waarbij hij zoo onhandig te werk ging, dat hij het aar dige jongemeisje, dat zich tegenover hem in een hoekje van de coupé had genesteld een paar maaf gevoelig stootte. Hij stamelde een verontschuldiging, wei beschaafd, doch innerlijk tevens de hoop koesterend, dat zajn lieftallige overbuui> vrouw hem een antwoord waardig zou keuren en hem een kans voor het aan- knoopen van een gesprek zou geven. In deze verwachting werd hij echter teleurgesteld en dus ging hij in zijn. eigen hoek zitten; hij haalde zijn kranten en tijdschriften te voorschijn, alsof de zaak hem verder niets kon schelen. M'aar' stilletjes bespiedde hij haar toch en toen. Over belastingen: Herstel van fouten na aangifte: Wie na inzending van het aangiftebil jet tot de ontdekking komt, dat een bate of aftrekpost vergeten, te hoog of te laag opgegeven is, kan dit alsnog her stellen door aan de inspecteur schrifte lijk van de aanvulling of wijziging kennis te geven. Wie in 1936 rente over particu lier schuld heeft betaald, mag alleen ren te aftrekken, indien en voor zoover deze schuld op '1 Mei 1937 nog bestaat en naar het bedrag der op 1 Mei verXchul. digde rente. Die rente mag alleen wor den afgetrokken als zij ook werkelijk be taald wordt. Weggeloopen. Mijn knecht is zonder porzaak op staande voet weggeloopen Kunnen wij '14 dagen schadevergoeding eischen van zijn vader? Hij is 18 jaar. Antwoord. Het bedrag der schadeloos stelling is gelijk aan het bedrag van het' vastgesteld loon voor de duur van de op zeggingstermijn. DE NIEUWE MODE GEKLEEDE MIDDAGJAPON 1941. Gedrapeerde halslijn. Sluiting op de schouder met knoopjes en lusjes. Mou wen even boven de elleboog of lang. Die' rok omsluit de heupen, en is naar de on- derkant iets ruimer, echter niet uitge sproken klokkend. Voorbaan recht. De achterbaan heeft een plooiengroep. Ver geet niet bij het knippen van het gedra peerde voorpand de stof schuin dubbel' te vouwen, zoodat de 'helft van het voor pand langs een diagonaal loopt. Anders zal de drapeering niet mooi vallen. Pa-/ tronen voor 30 ct. in de maten 42 t.m. 48. Benoodigd 4 M. stof van een M. breed. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Veneen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. deze na eenige tijd verveeld haar boek sloot, zag Georges zijn kans schoon. Wilt u misschien eens in dit tijd schrift kijken vroeg hij, zich haastig naar haar toe buigend. O ja, heel graag, dank u, antwoord de het meisje tot zijn blijde verrassing. De zachte, welluidende klank van haar stem doorstraalde Georges met een warm geluk en hij wilde het gesprek vervol gen. Maar het meisje keek met een schu we blik naar de andere hoek van de cou pé, waar een medereiziger had plaats genomen. Het was een oude man, die voortdurend hun kant opkeek en wiens zwijgende tegenwoordigheid het onder houd der beide jonge menschen in hun klem deed verstommen. Dat nam niet weg, dat hun gedachten naar elkaar uitgingen, hun oogen soms; een heel enkel oogenblikje elkaar ont moetten. Maar de grijsaard in zijn hoek maakte elk verder contact door zijn on afgewend staren onmogelijk en vergeefs! zon Georges op middelen opdat dit zwij gende spel van blikken en onuitgesproken I verlangens niet weer voorgoed verloren zou gaan, niet slechts een vluchtige trein- VOOR DE JEUGD. 27. Klaas kon de ezel maar niet in beweging krijgen. Ook niet toen hij er bovenop klom en aan zijn lange oren trok. NIEUWE PRIJSRAADSELS. 7. Wat is klein in Parijs en groot in Schiedam 8. Welke boer werkt altijd met veel lawaai. 9. Ik heb geen benen, wel een dunne romp en ook een platte ronde kop. Ra, ra, wie ben ik? Nu zijn er weer negen raadsels ge plaatst. Zendt ze mij niet later dan Maan dag 14 Juni met opgaaf-wan naam, leef tijd en adres. Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. WEET JE DAT WEL? Kikvorsen kunnen niet verder kijken dan tot een afstand, die het twintigvou dige van hun eigen lichaam is. Wilde paarden kunnen veertig jaar oud worden. De paarden, die wij voor luxe houden of als trekkracht bezigen, worden zelden ouder dan vijf en twintig jaar. In Zwitserland worden soms honden ter bewaking van gevangenissen gebruikt. Echt barnsteen moet tenminste 600.000 jaar oud zijn. Een goed horloge heeft gemiddeld 150 onderdelen. Het is weinig bekend, dat meer dan twintig Franse dorpen, die in de oorlog werden verwoest, nooit meer worden op gebouwd, o.a. Douaumont, Craonne en Fleurv. HOE JAP1E DE ZEE ZAG toen hij voor de eerste maal een bad zou nemen idylle zou blijven. Het jongemeisje gat hem zijn tijdschrift terug en nog altijd kon Georges geen behoorlijk aanknoopingspunt voor een ge sprek vinden. Waren ze maar alleen in, de coupé geweest, hoe gemakkelijk zou hij dan woorden hebben kunnen vinden en een antwoord kunnen uitlokken. Maar de oude man, die voortdurend naar hen< keek, scheen hen in zijn ban te houden. Eensklaps verbrak het jongemeisje de stilte: Hoe ver zijn we nog van Rennes vroeg ze. Over een paar minuten zullen we er zijn, lichtte Georges haar wat onthutst in.. Ze moest dus naar Rennes en over een paar minuten zou het uit zijn met hun samenzijn. Gelijk met haar uitstappen kon hij niet. Wie weet, of ze niet wefrd af gehaald. Wilde hij het contact met haan niet verliezen, dan diende hij onmiddel lijk te handelen. Maar hoe Zou hij haar om haar naam en adres vragen Onder de oogen van die verwenschte oude heer, die nog steeds naar hen keek, alsof hij spelbreker wilde zijn. Reeds stond het meisje op om haar ba gage uit het net te halen, doch Georges 28. Toen kreeg hij een prachtig idee. Hij trok eens aan de staart. Dat hielp, want plots schoot grauwtje vooruit. Waar zou vader nu zijn? OM ZELF TE MAKEN. Kijk eens, wat een aardige schommei je maken kunt met behulp van een oude autoband. Voor kleine kinderen is er plaats genoeg. De tekening laat zien, welk deel van de band weggesneden moet worden. EEN AARDIG SPEL. Dat noemen we ringtennis. Wie in een bepaalde tijd de meeste ballen door de hoepel staat, is winnaar. WIE RUILT ER Hier kunnen abonné's en huisgenoten kosteloos advertenties plaatsen voor het ruilen van bonnen, plaatjes, postzegels enz. was haar voor. Dit was zijn laatste kans. Even trachtte hij haar hand te grijpen haar smeekend, fluisterend vragend: Mag ik weten, wie u bent Maar opnieuw doelde het meisje in de richting van hun zwijgende medereiziger* De trein hield stil, het meisje stapte uit en een laatste, wat teleurgestelde glimlach was alles, wat Georges nog van haar opving. Enkele oogenblikken, nadat de trein zich weer in beweging had gezet, wend de de oude man zich tot Georges met de vraag ot 't volgend station Vitré was. Inderdaad, gaf Georges op kwaad aardige toon ten antwoord. Zou ik u misschien mogen vragen, mij bij het uitstappen even te helpen, vroeg de oude. Maar meneer, barstte Georges los, razend over zooveel onbeschaamdheid. Ik zou er u buitengewoon dankbaar voor zijn, vervolgde de man onverstoor baar. En na enkele oogenblikken van aar zeling voegde hij er op een zachte toon aan toe: lk ben namelijk blind. 'J- dUTtfitl 2*^ «VA «k.jJL

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4