Hoe ze elkaar kregen. ||||||!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!llllllllllllllllll!lllllllllllllll!!lllllllllll|||l|| llllllllllll VOOR DE VROUW. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiillllll DE NIEUWE MODE WANDELJAPON K 22526. Te maken b.v. van donkerblauwe (kunst)-zijde met wit bedrukt, terwijl het vest en liet mid denstuk b.v. van witte (kunst)-zijde met blauw vervaardigd zijn. De mantel sluit even aan in de taille en heeft een aangev knipte volant, terwijl het licht gekleurde reepje een celmuur imiteert. Patronen voor 30 et. in de maten 44 t.m. 50. Gelieve de patronen te bestellen: Mu- zenstraat, Den Haag, Veneen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. NUTTIGE WENKEN. Als men, nadat men het haar ge- wasschen heeft, het sap van een jiaïve, citroen aan het spoelwater toevoegt, zal het haar, als men daarmee flink spoelt, geheel ontvet zijn. Houtgraniet is zeer goed en zonder kans op beschadiging te reinigen met Brusselsche aarde. Met een platte boen der en koud of warm water bij gcdeel-i ten het vuil losmaken; dit opnemen en met veel schoon water naspoelen. Tegen mieren: Een lezer schrijft: Uit ervaring weet ik, dat deze middelen uit stekend helpen: ln keuken of kasten een beschimmelde citroen neerleggen, fn 'heei 'iïorte tijd waren de mieren verdwe nen. in ue tuin om bloemperken, gooi den we koffiedik en ook met succes. llllllllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllllllllllllllllll llllllllllll KORT VERHAAL. llllllllllll ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiiii>iiiiiiii|||||| Hij was de opvolger in de zaak van zijn vader, Victor Rheling's Reclame Bureau, gevestigd sinds 1890. Daar het hem aan ondernemingsgeest ontbrak, bleef de zaak klein, maar toch weer niet zoo klein, dat hij het zonder hulp kon stellen. Deze hulp heette Mari- anna Genritse en was vijf jaar bij hem. in betrekking. Zij konden beiden met el kaar goeu' overweg. Rheling was niet spraakzaam en was in het algemeen een stil mensch. Ruzie kwam niet voor. Hij'i betaalde Marianna nauwgezet in overeen stemming met hun contract en gaf haar bovendien nog vacantiegeld. Beiden deden hun plicht en zeiden el kander goede morgen en goede avond en trokken zich verder van elkaar niets aan. Eens kwam er een klant in het bureau, een oude zakenvriend, die voor zijn zaak reclamefilms in de bioscoop liet loopen. Hij wilde zich op de hoogte stellen van zijn rekening. Daar Marianna juist naar de post was gegaan, verzocht Rehling hem een oogenblik geduld te willen heb ben, daar zijn boekhoudster juist even was weggegaan. Rehling ging hierop naar zijn privé- kantoor terug, en de klant, een eenvoudig mannetje, gng aan de tafel van de juf frouw zitten. In gedachten verzonken speelde hij een tijdlang met haar schrijfmachine en paktd. een potlood, klopte daarmee een melodie die hem juist door het hoofd ging. Naast de schrijfmachine lag een opengeslagen schrift, waarin Marianna steeds de dic taten van haar chef stenografeerde. Plotseling begon Meier te lachen. Zeer voldaan, zelfs, om zoo te zeggen, een beetje trots. Het schoot hem ineens te binnen, dat vanmorgen op weg naar z'n zaak zoo'n leuk brutaaltje tegen hem gelachen had. Hierop had mijnlieer Meier het hoofd een weinig omhoog gestoken, was daarna een beetje verlegen gewor den, had het aardige ding even na geke- ken en daarna zich weer ernstig met zijn zaken beziggehouden. Terwijl hij nu verder met het potlood speelde, dacht aan die wilde krullekop van hedenmorgen, vergat hij zijn geheele re kening en teekende als een schooljongen in het opengeslagen cahier van Marianna een echt hart. Een klein aardig hartje^ juist onder het nuchtere stenogram van de laatste brief. Dan ging hij, daar hiji niet langer wachten, kon, maar weg, hij \vas vandaag zoo'n beetje nerveus. Mejuffrouw Marianna Gerritse ging 's namiddags klókke twee aan haar bureau zitten. Het was een verrukkelijke dag. Bijna te mooi om hem op het kantoor door te brengen. Mijnheer Rehling was nog niet teruggekomen. Een oogenblik gingen Marianna's oogen naar de prachtige blauwe hemel, die juisi door het raam over het tegenovergestelde dak zichtbaar was. Dan werd haar blik weer gewoon en ging naar haar werk toe. Zij maakte zich gereed om het dictaat, over te brengen, trok de machine recht.... en zag toen het hart. Het kleine, fijne potlood hart, dat onder het nuchtere ste-i nogram zoo 'fijn en sierlijk naar voren kwam, fijn en sierlijk, als een zachte be kentenis. Daar begon haar hartje plotseling hef tig te kloppen en daar haar chef op dat oogenblik het kantoor binnenkwam, scheurde zij haastig het blad uit het schrift en borg het snel onder haar leg ger. Rheling dicteerde Marianna een brief, en toen hij bijna klaar was kwam het haar voor alsof hij haar zacht vorschend aankeek. Die avond kwam Marianna tot de ont dekking, dat zij haar chef, mijnheer Reh-' ling, reeds lange tijd lief had. En dat kleine potloodhartje dat hij onder het stenogram geteekend had, een duidelijke 'n heel duidelijke uitdrukking was van de wederliefde van deze stille en in alle opzichten bescheiden man. En Marianna ging de volgende morgen iets vroeger dan gewoon naar kantoor, kocht zacntkleurige anjers en zette ze in, een vaas op het bureau van meneer Reh ling. Hij zag het dadelijk: „Juffrouw Mari anna". Zij kwam kalm binnen en zag hem flink in de oogen. Rehling kuchte even: Hm, van wie heb ik die bloemen gekregen Van mij, mijnheer Rehling, zeide zij en maakte de bloemen los. Hij wilde eigenlijk zeggen: Maar hoe krijgt u het in uw hoofd? maar bemerkte dan, dat zij biezonder fijne handen en vingers had en hij knikte eens vriendelijk; tegen haar en zeide toen: Ja, maar dat is erg lief van u. Beiden zwegen een oogenblik, totdat mijnheer Rehling zei: Ja, wij moeten nu vlug de rekening van Meier opmaken. En die avond werd het Rehling duide- j lijk, dat hij Marianna reeds lang lief had. en dat deze bloemen, die zij voor hem Sn een vaas gezet had, een zachte aanwijzing, waren voor de gevoelens, welke 't stille meisje voor nem ■Koesterde. Zij spraken er niet over, totdat op een dag meneer Rehling tot Marianna zei: Zoudt u vanavond met mij naar het con- j eert willen En Marianna zag hem stralend aan en antwoordde: En wat graag meneer Reh ling. Dit huwelijk werd een zeer gelukkig j huwelijk. Op een keer, twee jaar na de bruiloft, speelde meneer Rehling met het i medaillon van zijn vrouw en bemerkte dat het op slot was. Wat heb je daarin eigenlijk wel be waard, Marianna probeerde hij haar uit te hooren. Toen werd zij rood en liet het medail lon snei in de opening van haar japon glijden. Nee, asjeblieft, maak het niet open. Doe mij een genoegen. Je zou mij misschien uitlachen. En daar Rehling, overtuigd als hij was van de liefde van zijn vrouw, vreesde in haar oogen achterdochtig te gaan lijken, wat heelemaal niet in zijn aard lag, vroeg hij er nooit meer naar. En het was ook goed zoo, want in het medaillon lag een stukje papier, waarop met potlood een hart geteekend was. De teekening van Meier, die zoo een gelukkig huwelijk tot stand had gebracht. Copyright P. I. B. Bo» 6 Copcnhogen Schiphol. Zaterdag 6.12 v.m. vertrok met grooter hoeveelheid post dan ooit ver voerd (611 K.G., w.o. 45000 brieven) de Specht naar O.Indië. ZooaTs gemeld gaat voortaan de j5ost naar Indië door de lucht, zonder dat daarvoor extra betaald behoeft te worden. Een briet van tien gram kost 12y2 ct.vroeger betaalde men voor vijf gram 36 ct. Amsterdam. Door B. en W. werd aanbesteed het maken van rioleeringen en het uitbreiden van een betonplatform op Schiphol. Laagste inschrijving was f 122.000.— Deventer. Als eerste Ned. verkeers vlieger behaalde de K.L.M.-vlieger A.v.d. Sijde op Teuge zijn C-brevet zweefvlie gen. Hij werd opgesleept tot 650 M. en toen losgelaten. Hij steeg in drie minu ten tot 900 M. en bleef geruime tijd bo ven de starthoogte. Duitschland. Bij Beelitz verongelukte een sportvliegtuig. De piloot werd zwaan gewond, zijn metgezel gedood. ADAMSON BOFT WEER. ||||||!lllllllll)'ll>lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllll|l|||| llllllllllll GEMENGD NIEUWS lilminmi BINNENLAND. Wieringermeer. Voor de 47 boerde rijen, a.s. najaar te verpachten, zijn 100' gegadigden; vorige maand zijn er 40 be trokken. In de polder is nu 333 H.A. be-' boscht. In totaal komt er 450 H.A.. Del wegbeplanting valt daarbuiten. Nederland. Bij vorig jaar vergele ken nam de uitvoer de eerste vier mnd.i van dit jaar toe met 63 pet.; de invoer met 53 pet.; het aantal aanbestedingen met 92 pet.; het aantal zeeschepen in des vaart met 10 pet.. De werkloosheid daal de met 14 pet. De Ned. Handelsmissie, leider Jhr. Van Karnebeek, is uit Z.-Amerika terug gekeerd. Men is over de voorloopige re sultaten zeer tevreden. Te Baarn is Zaterdag in tegenwoor digheid van de Koninkl. familie het monu ment voor Koningin Emma onthuld. Beeldhouwer was de lieer G.J. van Veen Ir. J.W.Albarda, fractievoorz. van de S.D.A.P. werd 5 Juni 60 jaar. Sinds 1899 is hij lid der S.D.A.P., sinds 1913 lid der Tweede Kamer, sinds 1917 lid van het partijbestuur. Te Heerlen is de 53-j. gepension- neerde mijnwerker Bordewijn, toen hij dronken thuiskwam en een twist begon, door twee van zijn drie zoons (de oud ste was niet thuis) 22 en 24 jaar oud, zoo geslagen, dat hij aan de gevolgen overleed. De vermoorde maakte vaak ruzie met zijn vrouw, waarbij de zoons het steeds voor moeder opnamen. Te Lunteren wordt 10 Juni het nieu we Boschbad geopend. Te Rotterdam wordt 15 Juni begon nen met de tunnel onder de Maas. Den Haag krijgt, behoudens goed keuring door de raad, een elfde sport terrein en wel aan de Sportlaan: f 6600(1, Te N.Amstel is een 4-j. jongetje in een regenput verdronken. ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiii|||||| llllllllllll GEMENGD NIEUWS ||||||lllllllil!llllllllllllllllllllllll!llllllll!llllllllllllllll!!ll!lllllllllllllllllllllll|j|jjj BUITENLAND. België. Wegens de gunstige toestand in de kolenmijnbouw zijn de arbeidersloo- nen vijf pet. verhoogd. Engeland heeft al acht millioen gas maskers ter beschikking. %- Frankrijk schafte met 267265 st. het fooienstelsel "af. Duitschland. Te Berlijn is, ondanks verzoek om uitstel van de Amerik. re- gcering, met een bijl terechtgesteld: H. Hirsch, die, volgens het vonnis, in op dracht van buitenlandsche kringen bom aanslagen had willen plegentwee bom men werden op hem bevonden. Mede werd ter dood gebracht de 20-j. O.Den- ner, beschuldigd van verraad. H. was 21 j. Spanje. Het stoffelijk overschot van Generaal Mola rust sinds 5 Juni in het familiegraf te Pamplona, naast dat van zijn moeder. Spanje. In de Golf van Almeria zijn veel mijnen gelegd. Spanje. De regeering is van plan de beschieting van Almeria door het Haag- sche Hof te doen behandelen. Italië. Het hoofd van de Koptische Kerk van Abessinië, die twee jaar gele den verzet tot het uiterste tegen de Ita- liaansche legers predikte, brengt thans een, vrijwillig, bezoek aan Italië. Italië. De samenwerking met Duitsch land wordt steeds hechter. Men spreekt al van een militair verbond. Polen. Te Bielitz gingen 5000 man van de metaal fabrieken, o.a. wegens een loongeschii, in staking. Egypte krijgt te Kasr el Ainsi het grootste ziekenhuis ter wereld; 2500 bed den. Bouw en inrichting vorderen een mil lioen p.st. Ver. Staten. In tal van bedrijven (staal-, auto-, filmindustrie) wordt ge staakt. 5 Juni telde men 100.000 stakers. I|||||ii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|||||| llllllllllll LUCHTVAART. llllllllllll ||||||iiiiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii|||||| - Engeland. Van het vliegveld Cinq Ports ging Vrijdag 1.1. een sportvlieg tuig nadat de motor was aangezet plots, zonder bemanning de lucht in. Het kwam 70 M. hoog, vloog driemaal over het ter-^ rein, maakte vreemde bewegingen, ver dween tenslotte in de richting Dover, op weg waarheen het tegen een boom vloog. Het toestel werd geheel vernield. Geen mensch kreeg eenig letsel. - Zwitserland. Te Zurich worden 23 - Juli 1 Augustus vliegwedstrijden ge houden. Meer dan 200 personen uit 14 landen, minstens, nemen deel. Villa Coublay. Duverre verbeterde drie internat, snelheidsrecords n.l. voor' 100 K.M., 500 K.M., 1000 K.M. Gemidd. snelheid: 155, 154 en 153 K.M. Engeland. De ex-koning van Siam, Prajadhipok, stelt groot belang in de luchtvaart. Deze foto werd genomen op vliegveld Heston, waar we hem juist uit zijn vliegtuig zien stappen.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4