K.L.M. Agentschap Bureau Texelsche Courant Be Hieuwe Texelsche Courant TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Narcisvlieg. texelsche Berichten Boekhand I Parkstraat Den Burg, b.h. Postkantoor Tel. 11 Woensdag 30 Juni 1937 is sinds 1 Juli 1930 In dit blad opgenomen. UITG.: N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. Langeveld en de Rooij Den Burg. Tel. 11. Postrek. 652. ABONNEMENTEN: f0.75 per kwartaal: buiten den Burg f 1losse nrs. let. ADVERTENTIES: 12 cent per regel minimum 5 regels. Eenzelfde adv. voor vier plaatsingen opgegeven, wordt drie maal berekend. Vraagt ons zeer voor- deeflg tarief voor neringdoenden. TEXELAARTJES: 48 ct. (4 regels.) ZONDAGSBLAD, 16 blz., in roto-gra- vure, f0.50 per kwartaal; buiten Den Burg f0.70. HOOGWATER ter reede van Texel v.m (nam. ongeveer V» uur later.) 1 2 3 4 5 6 7 Juli 2.04 2.56 4.04 5,07 6.39 7,50 8,54 R1IW1ELEN en RIITU1GEN 9 56 min RIJMELARIJTJE. TEXEL VLIEGT. Vrijdag kon men al ontdekken, Ja, er hing iets in de lucht. Op de straat en in de huizen, Klonk een arbeidzaam gerucht. 't Straatje werd tóen reeds gereinigd, En het huis „ge-Zaterdaagd", Ook het neringdoende volksdeel Liep de heele dag gejaagd. Toen de feestdag dan ook daar was, Was geen schepsel meer in touw, leder toog in 't pak gestoken Naar de groote luchtvaartschouw. Texel heeft op grootsche wijze Deze dag gedemonstreerd, Dat de' K.L.M.-verbinding, Inderdaad wordt gewaardeerd. Mocht zoo menigeen er eerst nog Sceptisch tegenover staan, Na deez' dag zijn zij toch zeker Wel genezen van die waan. Want wie er de demonstraties Van nabij heeft meegemaakt, is meteen met onze luchtvaart Heelemaal vertrouwd geraakt. Wat voor vliegtuig er ook opsteeg, Scheldemusch of Koetilang, Aldoor kon men wel herhalen Het refrein: „Wij zijn niet bang". Duid'lijk is het thans bewezen, Dat er bij het luchtverkeer Niet zoo veel kans op gevaar is Als er wel eens wordt beweerd. Dus geloot ik vast en zeker, Juist, vooral na deze dag, Dat de opzet wel moét slagen, Dat men hope hebben mag. Texels boeien zijn verbroken. Weg is het isolement, Onze nieuwe Iuchtverbinding Is voorzeker preferent. Ongetwijfeld zal de luchtlijn TexelAmsterdam voortaan, Bij zeer velen in den lande Op het week-end-rooster staan. Ook voor onze zakenmenschen, Of bij ziekte of gevaar, Valt het nut niet te miskennen Van de „Blauwe Texelaar". Samenvattend kan men zeggen: Dit is heusch niet te gewaagd Dat de op'ning van ons vliegveld Wel biezonder is geslaagd. Zeker komt een woord van hulde Toe aan de politiemacht, En diverse medehelpers, Voor het werk, door hen volbracht. Texels vliegveld is geopend. Moge zijn het resultaat, Dat ook daardoor de gemeente Meer en meer crescendo gaat. 26—6—'37. HUIB DE RIJMELAAR. (Voor nadruk toestemming te vragen aan de auteur.) GEMEENTE TEXEL O, dat is zoo groote plaag Maak ze dood Bestrijd ze Kweekers zonder „vlieggevaar" Volg ze na. Benijd ze. I 14 SCHIETOEFENINGEN. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat op 1 en eventueel op 2 Juli 1937 tusschen 13.30 en 15.30 geschoten zal worden van de batterij Wierhoofd. De onveilige sector ligt tusschen N 286 gr. O en N 311 gr. O gerekend vanat de batterij tot op een afstand van 7.5 K.M. uit de wal. Een roode vlag zal worden geheschen op de batterij van 1 uur vóór den aanvang tot na afloop der beproeving. Aan de visschers wordt ter voorkoming van moeilijkheden verzocht er zorg voor te dragen zich met hunne schepen op gemelde uren niet in het onveilige gebied) op te houden. Texel, 29 Juni 1937. De Burgemeester voornoemd, KAMP. CONSULTATIEBUREAU. Willen de moeders, die zich Vrijdag 2 Juli met haar zuigelingen tot het Con sultatiebureau willen wenden, er om denken, dat ditmaal zitting wordt gehou den tusschen ELF EN EEN UUR. Vooral niet later. SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. Er mankeerde Zondag morgen niet één adspirant op het apèl, al was 't vroeg. Om ruim kwart over zeven konden we dan ook starten voor onze eerste deelname aan de ADSPI- RANTENDAG, door de NHVB in Alk maar georganiseerd. Het weer was prachtig, zelfs werd het wat warm, hetgeen de goede stemming niet heeft kunnen verstoren. Het was eenj vroolijk gezelschap in de bus naar Alk maar waar we omstreeks 10 uur arri veerden. Eerst een wandeling door de Alkm. Hout: naar de apenkooi, maar de dieren waren lui en kieskeurig. Zelfs een pinda ot apennfootje was hun te min, We gingen naar de marmotten, lieten de duiven uit onze hand eten, bekeken de Volière, waarna we langs de Hertenkamp naar het Gem. Sportpark trokken, erg nieuwsgierig wat ons daar wel zou wach-1 ten. Reeds waren ons een aantal bussen, met eveneens vroolijk gestemde jongens gepasseerd. Het was een geweldige indruk, die we al dadelijk kregen. Zoover het oog reik te, voetbalvelden, alle bezet met elftal len. Overal werd er gezwoegd om toch maar niet de eerste wedstrijd te verliezen. Alle mogelijke kleuren shirts, broeken en kousen Overal bekende gezichten, terwijl we nergens een wan! lank hoorden. Er werd dikwijls heel goed voetbal ge speeld en we gelooven aan het nut van het zien spelen van andere clubs. Onzej jongens hebben volop genoten en wisten zich uitstekend aan te passen in deze nieuwe omgeving. We hebben voor deze organisatie niets dan lof en bewondering. Als een programma wordt samengesteld voor 108 wedstrijden, waarvan de le om 9 uur moeten aanvangen en de laatste, om 5.30 en je bent gertaderd tot de wed strijd van 4.50, welke dan nog' prompt op tijd aanvangt, dan kunnen we niets dan lot hebben voor wat op dit gebied werd gepresteerd. Om 12.10 stelt onze A-ploeg zich op tegen Zaandijk A. We verwachten geen winst, daar onze tegenstanders over het algemeen grooter zijn dan onze jongens. Maar er wordt direct uitstekend aange- DE AUOTO-G1RO. Een der attracties van Texels Lucht vaartfeest op Zaterdag 1.1. 'VOOR BINNEN- EN BUITENLAND pakt, Henk zet z'n voorhoede aan het werk ,de Z-achterhoede wordt overrom peld. Even wordt de bal over de backs heen gespeeld, waarvan Wim Kruger pro fiteert. Hij bezorgt ons de leiding. Dit geeft moed. Er ontwikkelt zich een mooi open spel, waarbij onze jongens zoo goed, spelen, dat Z. zich niet kan loswerken. Zoowel voor als in de halflinie en achter hoede sluit het als een bus. Telkens' wordt gemeenschappelijk een aanval on derbroken en door ons weer opgezet, de bal gaat van de vleugel naar het midden, terwijl er goed wordt geschoten. Uit een pass van rechts schiet Jn. Rab (aag in de uiterste hoek en via de keeper is het 2-0. Na het draaien blijft T. aanvankelijk het, veld beheerschen. Wel ontstaan er nog eenige goede kansen voor de Z-kanters maar Siem kan vandaag laten zien, wat hij kan en het was wat je noemt. Keurig.) Mooi gaat de bal voor het Z-doel langs en weer een knal van Jn. R. De bal springt van de paal terug. Even later krijgen we een penalty te nemen, maar Ab's schot gaat precies naast. In deze uitstekend gespeelde wedstrijd werden we winnaar. We behielden onze kans op de speldjes. Intusschen had B de wedstrijd aange bonden tegen QSC C en ook hier na-.- men we spoedig de leiding. Toch viel niet die werklust waar te nemen als bij A. Enkele kansen bleven onbenut. In de 2e helft hadden de tegenspelers geluk als1 een voorzet van dichtbij door onze verde< diging wordt gemist. De stand is gelijk en blijft dit ook. Dus strafschoppen ne men. Q begint, elke voorhoede-speler neemt er een, maar Piet Keizer s'topt er drie van de vijf, dat was in orde, want) van de vijf worden er door ons drie be nut en 2 naast geschoten, zoodat ook B de winnaarsronde heeft bereikt. Na een goed half uur wordt deze wed strijd tegen West-Frisia C gespeeld. Wel staat hier een goede achterhoede, maar onze jongens blijven onder hun kunnen. Een goede aanval door de rechtervleugel; geleia en door onze achterhoede verkeert) beoordeeld, geeft de tegenpartij een voor sprong van 10. Texel zakt af tot 5 min. voor het einde. Toen kwam er weer wat leven in, maar het bleef 10. B. be reikte de tweede plaats. Alleen A had dus nog kans, maar we moesten nog 2 uuij wachten. Na wat eten, enz. zagen wc verschillende wedstrijden, vooral van de sterke A-ploegen O.S.C. AWest Fri- sia A., Alkm. Victrix A—jW.F.C. A.Ook zagen we vanat de tribune over het heelo sportpark, waar geregeld 8 wedstrijden tegelijk werden gespeeld. Dan hier, dan daar werd gejuicn genomen, als weer 'n elftal had gewonnen. Telkens zagen we troepen menschen samenscholen, als er weer penalty's moesten worden geno men, waarbij dan weer een gejuicn de winnaars liet zien. Precies om 4.50 werd de wedstrijd Texel AAlkm. Boys A begonnen en al spoedig bleek, dat wij het hier vrij waï moeilijker zouden krijgen. A. ondernam enkele gevaarlijke aanvallen, maar in laatste instantie was Siem in de beste vorm. Hij bewees volkomen in dit mil- lieu te passen. Als Henk door een bloed neus even buiten het veld moest, werd] het moeilijker. A weet spoedig onhoud baar de le goal te scoren. Even later; zelfs no. 2 te maken, als een zeer ge vaarlijk schot van Siem afspringt, waar na de bal in het doel geschoten wordt 1 2—0. Vanaf dit moment Henk was al weer een poosje terug, wordt flink aan gepakt. Vooral in de 2e helft wordt er meer aanvallend gespeeld, maar enkele goede kansen worden niet benut. Aan der andere kant wordt weer heel goed verde digd,. terwijl Siem het vertikt zich nog eens te laten passeeren. Zoo won AlkmL Boys verdiend. We moeten ons ook hier met de 2e plaats tevreden stellen. In ieder geval een gunstig resultaat. VervoN gens was het, haast je, rep je, om de bus te halen. De terugtocht verliep eveneens, on danks vermoeidheid, opgewekt. Alle jon gens hebben zich opperbest geamuseerd en zich ook uitstekend gedragen, waar voor een compliment. Ook de leiders onze dank, en zeer zeker aan T.E.S.O., die door haar medewerking deze trip weer moge-1 lijk hielp maken. De stand in groep 3: 1. Alkm. Boys A 2. Texel A.3. Zaandijk A.4. Purmer-j steijn A. Groep 21: 1. West-Frisia C; 2. Texel B.; 3. QSC C; 4. W.F.C. E. 1 JULI OPENT TEXEL's EIGEN LUCHTLIJN! LICHT OP |llll|llllllllllllllHHIIlllllllllll!lllHiIllliiillllllllllllllllllllllllllllllillllllllllililllll ||||||lllll!lll!llil!l>!!llllll!lll!!l!!!!lllllllill!llll!lllll!l!lll!lllll!!ll!l!!l!!ll!ll!lll||||| - D.D. Nu rechttoe-rechtaan naar Amsterdam, zonder wach ten, zonder omslag. In 40 minuten over I Van Texel eiken werkdag 's morgens om 8.25 uur. op Zaterdag om 1 3 35 en van Maandag t./m. Vrijdag de middag- vlucht om 16.40. In beide richtingen dubbeldaagsche diensten Perlecte aanslui ting naar en van Rotterdam. Zeeland. Twente Naar Am sterdam. enkele reis I 5.50, retour (60 dagen geldig) 19.-, dagretour 1 8. - .ter- wijl een 1 0 vluchtenboekje slechts 1 44. - kost. Spaar tijd en geld, ga met de K.L.M.I KLM

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5