Wnfk ONS FOTOHOEKJE. ONTDEKT. No. 26. Dit is WIM KALKMAN, die aan de Koogerweg woont en 4 Nov. 1937 negen jaar wordt. VOOR DE VROUW. IN WELK TOILET LEERT MEN EEN MEISJE HET BESTE KENNEN? Wanneer men weten wil, hoe een meisje er uitziet, ot ze aantrekkelijk is, of ze een prettige verschijning is, moet men haar vooral niet beoordeelen naar de en kele keer, dat men haar op een partijtje! ontmoet. Bij een biezondere gelegenheid draagt 'n meisje een buitengewoon mooie japon, uiterst flatteerend en elegant gei maakt en er geheel op berekend, haar uiterlijk te verhoogen. Ze komt meestal zoo van de kapper. Ze heeft gewoonlijk- juist een paar uur voor de spiegel door gebracht om haar uiterlijk te verfraaien.- Op de feestavond zelf voelt ze zich vroo- lijk, opgewekt. Ze is charmant, beminne lijk, in één woord: ze lijkt soms niet in het minst op het meisje van alle dag. Wilt ge weten, of een meisje aardig is? Let er dan op, hoe ze er uitziet op een doodgewone daagsehe dag, temidden van haar werk, haar huishoudelijke bezighe den. De indruK, die ze dan maakt, zoowel uiterlijk als innerlijk, is de ware. En daarom is hoe vreemd het ook moge klinken 'de daagsehe japon voor meisjes zoowel als oudere dames, van veel meer belang dan het uitgaanstoilet. Het is een verblijdend teeken, dat ook de huidige mode zich zeer voor onze daagsehe plunje interesseert. Zooals u zelf natuurlijk reeds hebt opgemerkt, is de keuze in eenvoudige, niet-dure japon netjes zeer groot. Aardige frissche kleu ren, leuke combinaties van tinten, fleurig borduurwerk er is van alles. Een lief en eenvoudig meisjestoiletje geeft onze teeken ing. Het is van bedrukte voile, met gerimpelde mouwtjes en inge haalde rok. Effen banden, in een der meest voorkomende kleuren op de japon, vinden we langs hals, mouwtjes en on der aan de rok, terwijl ook de ceintuur van deze stot is. De japon sluit van ach-, teren met drukkertjes. De kinderjurk, voor strand en buiten bedoeld, is van effen wit linnen, met' blauwe banden gegarneerd. Eventjes ge- kleeder en iets warmer wordt de jurk door een kort blauw bolero'tje, waarop met witte wol wat siersteekjes zijn ge borduurd. De jurk is van voren met witte knoopen gesloten. Van deze japoa en jurk zijn geen patronen verkrijgbaar. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post f 1.50 KORT VERHAAL. Mijnheer Van Noppen had geen ver stand van kunst Hij had dit 42 jaarlang niet als een gemis gevoeld. Een boek,, een schilderij, een stuk muziek het raakte hem eenvoudig niet. Een oordeei had hij zich danook nooit aangematigd, geen eigen en geen geleend. Als iemand hem gezegd had, dat hij toch eigenlijk' als een armzalige hongerlijder aan de rijke tafel van het leven zat, zou hij dat stellig niet begrepen hebben. Hij had een beste vrouw, een vaste betrekking, een aardig duitje op de bank. Bij brood alleen kan de mensch niet leven. Accoord, maar wel bij wat Marie hem zoo dagelijks voorzette. Van zijn eitje 's morgens (pre cies vier minuten) tot zijn grocje als 't avond was geworden, 't was in orde. Bij zijn benoeming, nu een half jaar geleden, tot gemeentesecretaris van een provinciestadje, ging een lang gekoester de wensch in vervulling. Had het leverr dan nog meer te bieden Maar al spoedig na de verhuizing had hij het gemerkt: men deed veel aan kunst NUTTIGE WENKEN. Donkere japonnen frisschen op, wan neer men ze afborstelt met lauwe thee; men haalt er hiermee ook vlekken uit. Tinnen vazen: afwasschen in heet zeepsop, daarna met heet water over gieten. Vlekken wegschuren met Brussel- sche aarde. Eerst onderdompelen in soda water. Naspoelen en afdrogen. Als men zeemleeren lappen tegen- voert met dun flanel, zal de levensduur; verdubbeld worden. Men verwijdert stot en vuil met de flanellen binnenkant en neemt daarna de ruiten nogmaals at met' de zeemleeren buitenkant. RECEPTEN. appelkoekjes! Een paar lepels zelfrijzend bakmeel maakt men met één ei en melk aan tot een beslag, dat nog juist van de lepel loopt; hierin doopt men schijven van zacht zure appels. Bak deze in de koe-' kenpan aan beide zijden; voor het op-t dienen met poedersuiker bestrooien. CACAODRANK (z.g. fosco): een L. water, een pond suiker, een ons cacao poeder, twee pakjes vanillesuiker. Roer de suiker met de cacao door elkaar en, vorm er met een gedeelte van het water, een gemakkelijk vloeibaar glad papje van. Breng de rest van het water aan dt kook, giet er roerende het chocolade mengsel in, laat alles tezamen 'n halt uur zachtjes doorkoken. Neem de pan van het vuur en los de vanillesuiker in de heete vloeistof op. Giet na afkoeling! de massa over in een paar goed schoon- gewasschen flesschen en sluit deze met een kurk. De inhoud blijft ongeveer 14 dagen goed. Giet in een glas plm. een kwart siroop en vul Verder met koude! melk bij. Prenten-, Kleur-, Teekenboe- ken. Keus uit groote voorraad. BOEKHANDEL PARKSTRAAT. in zijn nieuwe omgeving. De burgemee ster was voorzitter van de Club der Mu zen. Voor zijn fatsoen moest hij daar ook lid van worden. Men ontmoette el kaar op tentoonstellingen en kunstavon den en langzaamaan begon het hem toch te hinderen, dat hij nooit eens over iets,1 kon meepraten.Hij begon vooral de bur gemeester te benijden. Want al kon hij diens werkelijk fijne en kunstzinnige op merkingen niet onderscheiden van het ar tistiek gedaas van het meerendeél den overige kunstbeschermers uit de Club: er waren feiten, die tot hem spraken. Zoo had de burgemeester geld bijeen gebracht, om een jonge, volslagen onbe kende schilder een jaar naar Italië te la ten gaan. Diens naam werd nu toch maar vaak en prijzend genoemd in de krant. Een schilderij, dat hij aan de burgemee ster uit dank gegeven had, hing in de bi bliotheek. In diezelfde bibliotheek was iets, dat nog veel meer tot de verbeel ding van mijnheer Van Noppen sprak dan dat van die schilder met zijn Ilta- liaansche reis. Er hingen twee schilderij en, origineelen van de beroemde schil der Delinger. Nog geen vijf jaar geleden, had de burgemeester ze voor enkele tien tallen guldens gekocht. En nu Onden de tweeduizend gulden kwam je niet meen aan een Delinger. Ook in het buitenland VOOR DE JEUGD. 39. Klaas drong naar voren en zei tegen dc grote veldwachter, dat hij de dieven wel even zou vangen. Zou dat waar zijn? EEN KUNSTSTUK. Op deze wijze kunnen vijf jongens een zesde zonder veel moeite van de grond tillen. No. 6 moet zich stijf houden en de vijf jongens moeten allen op het zelfde moment tillen. Probeer het maar eens. REKEN EENS UIT. Hier volgt de oplossing van het klok- vraagstuk uit een vorig nummer: De wij zer is rond in 65 mnt. Niet in 66 sunt., want na de zesde maal tien mnt. lopen komt er geen minuut meer bij. Dus: 60 mnt. plus vijf maal één minuut. IN DE SAHARA. Op deze eenvoudige wijze voorzien de Bedoeïnen in de woestijngebieden van Syrië, Arabic en N.-Afrika, hun velden en tuinen van water. Met een leren em mer wordt water uit een bron in een re servoir gebracht en vandaar door een goot over het land geleid. Vaak is men dag en nacht aan het werk om te voor komen, dat de gewassen verdrogen. werd Delinger tot de beste moderne schil ders gerekend. Zoo iets moest hij ook eens treffen. Dan zouden ze in de Club anders te gen hem opkijken. Als hij ook maar eens een schilder ontdekte. Had hij pas nies gehoord, hoe er Vincent Van Goghs op een kar verhandeld waren vroeger en tusschen oude rommel op een zolder van daan waren 1 gekomen Er liepen toch vast onbekende schilders rond, die be roemd zouden worden, wie weet nog beroemder dan Delinger. Mijnheer Van Noppen peinsde vaak over de te ontdekken schilder. Tot hij met vacantie in België was en op een wandeling langs een kronkelig heipaadje plotseling voor een houten huisje stond. Wie woonde hier nu 't Zag er nogai sjofel uit, constateerde hij, met die katoe nen geruite gordijntjes. En niet eens, vitrage In het voorbijgaan wierp hij een blik naar binnen. Schilderijen. Voor een ezel zat iemand. En zoo op slag wist hij het. 't Was of het hem ge zegd werd, een ingeving. Dit zou zijn schilder zijn. Hij keerde terug en tuurde nog eens door het raam. Vreemde schilde rijen. Maar dat hinderde niet. Van Gogji. was ook vreemd geworden in zijn tijd. Hoe nu te beginnen. Overleggen kon hij niet. Marie zat met hoofdpijn in het ho- 40. Daar stond ieder vreemd van te kijken. De veldwachter geloofde er niets van en vond dat Klaas een praat jesmaker was. f.'Z.f-»'/ r.-z-;.- NIEUWE POSTZEGELS. Hongarije liet tien nieuwe postzegels verschijnen. Hier zie je er een van. Waarde: 36 Filler. Kleur: sepia. Wie heeft deze postzegel reeds? KUN JE ZO ZWEMMEN? Je kunt misschien borstz.wemmen. Wil je ook de z.g. crawl lenen? Kijk naar. fig. 1. Beweeg je armen als de wieken vafi de molen en houd je handen alsof het schoppen zijn. Fig. 2 Iaat zien, hoe je de benen moet gebruiken. Neem de raderboot maar als voorbeeld. Wan neer je voldoende geoefend hebt, tracht je met armen en benen gelijk te zwemmëm zoals fig. 1 en 2 aangeeft. Leg het hoofd opzij: inademen door de mond, ter wijl je tui en dan het hoofd boven water; heft; uitademen door de neus. Je kunt na behoorlijke training op deze wijze snel vooruit komen. tel. „Mag ik me even...." Neen, dat ging niet. Bij zulke schilders moet je origineel, doen. Resoluut drukte hij de klink van de buitendeur op, stapte naar binnen en voor de schilder iets kon zeggen, stak hij van' wal Maar kerel, weet je wel, dat je ta lent hebt? Absoluut, dat zie ik zoo. Di rect trot het me al door het raam zoo even. Er ontbreekt natuurlijk nog veei aan, heel veel zelfs, maar je zult zien, onder goede leiding.... Ik heb veel rela ties. Als ik me eens voor je inspan. Een jaar op de Academie in Amsterdam bij voorbeeld. Hoe zou je dat lijken? De schilder knikte nadenkend. Heb je nog meer gemaakt dan hier hangt O ja, mijnheer. Waar is dat dan? Dat heb ik niet hier. Maar waar dan De schilder weifelde even en zei toen: Nou, veel onder particulieren, dan in t Stedelijk Museum in Amsterdam een paar, de beste zitten in Brussel in het „Musee des peintures modernes". Mijnheer Van Noppen vergat zijn mond dicht te doen Geen woord bracht hij uit. De schilder tuurde over de hei en zei toen, als verontschuldigde hij zich: Mijn naam is Delinger. ||||||:!!l!llllllll!ll!llllllllllllllllll!llll!lllllllllllllll!llll|lllll|l|||l!|||ll!l|||||||||||||

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4