Allen op naar onze groote seizoenopruiming NEELS Abonneert u op dit blad. Van Baaren, Spoorstraat Profiteert nu, eer het te laat is. Adverteeren doet verkoopen Reuze koopjes in dames, heeren en kinderconfectie Keizerstraat Den Helder Grafische kunst. van de wegens opheffing bij DEN HELDER. s? Wij zijn 20 pet. goedkooper Reiskosten worden vergoed. De voorraad goederen, w.o. haarden, kachels, sanitaire, huishoudelijke op elk gebied, luxe, electrische en artistieke artikelen, zullen ver beneden inkoops prijzen worden verkocht. E Wij brengen UEen partij KINDERMANTELS, maten 65 tot 100 voor slechts f 2,89 Eenige ZWARTE ASTRAKAN JASJES voor 4,99 DAMES ZOMERMANTELS voor spotprijzen. DAMESJAPONNEN reeds vanaf f 0,62 Onze HEERENCONFECTIE gedurende de uitverkoop met hooge korting. Profiteert van onze aanbiedingen. Uitsluitend a contant. ES Beleefd aanbevelend, Firma I. MOERBEEK. III. Wil een kunstenaar een ets maken, dan bedek* hij allereerst een dunne gepo lijste, koperen of zinken plaat met een laagje etsgrond, d.i. een harde stof, be staande uit astalt, ongezouten reuzel en bijenwas. Met een stalen stift, de ets naald wordt nu de tekening spiegelbeeld dig in de etsgrond (tot op het metaal) gekrast. Wordt daarna de plaat in een of anden zuur (koper in ijzerchloride, zink in, salpeterzuur) gelegd, dan kan het zuur slechts inwerken op de p'laatsen, waar gekrast is. De tekening wordt nu in het metaal a.h.w. ingevreten. Dit inbijten van het zuur is etsen, welk woord niets anders betekent dan: eten, vreten, bijten. Dus niet iedere prent is een ets, zoals velen menen. Het spreekt vanzelf, dat het etsen lang Een zeer fijn etsje van „De Fakkel" is ook dit Waterlandschap van Jan Sühl. Met lijst, verpakking en verzending kost het slechts f5.75. Formaat: 19x30.5 cM. S. Bestellingen kunnen worden gericht aan Boekhandel Parkstraat. GEMEENTE TEXEL WIJZIGING SCHIETPROEVEN. De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat de aangekondigde', schietproef in het duinterrein ten Westen! van De Mok nabij strandkiloineterpaal No. 8 blijkens nader ontvangen bericht niet gehouden zal worden op 19 Juli doch op DINSDAG 20 Juli a.s. te 13 uur; zoo noodig zullen de schietproeven wor den voortgezet op 21 tot en met 24 Juli' en van 26 tot en met 31 Juli a.s., te IQ uur. Nabij de vuurmond zal van één uur vóór den aanvang tot het einde van dei schietproef een roode vlag geheschen zijn. De Noordelijke en Oostelijke grens van het onveilig gebied zal te land door roode vlaggen worden aangegeven. Deze grens loopt ongeveer van plm. 500 meter ten Noorden van de strandkilometerpaal no. 12 door „Bodekamer", naar den Witte weg bij de Naai en de Kuil tot de Hors. De sector, waarin geschoten zal wor den strekt zich uit tusschen de peilingen .NW. en Z.W. van uit de lichtopstand' ten N. van De Mok tot op een afstand! van 7.5 K.M. uit de kust. Texel, 15 Juli 1937. De Burgemeester voornoemd, K. VLAMING, Loco-B. GEMENGD NIEUWS Alkmaar. De St. Laurenskerk, die gevaar loopt gedeeltelijk in te storten, is totaal verwaarloosd. Dit is de conclu sie waartoe A. Ingwersen in zijn artikei in de Telegraaf komt. Te Oud Pekela ging vier millioen Kg. stroo van de stroocartonfabriek Al bion in vlammen op, vermoedelijk door; vonken uit een schoorsteen. Door over slaande vonken werd de woning van P.- Bloem ook een prooi der vlammen. Alles was verzekerd. IJmuiden kreeg bezoek van de Duit- sche kruiser Tsingtau en acht torpedo- motorbooten. Dit is het tweede Duitsche flottielje, dat over onze rivieren naaf) de Duitsche Rijnhavens gaat. Formaat: 39x54 cM. niet zo eenvoudig is als hier beschreven werd; er zijn immers dunne en dikke lijnen, lichte en donkere. Het procédé (met etsgrond bedekken, tekenen, bijten) wordt verscheidene keren herhaald en om de vordering te beoordelen maakf de kunstenaar verschillende „staten", d.z. proefafdmkken. Het drukken van de ets is een hand werk op zichzelf. Meestal geschiedt het door een specialen etsdrukker; hoè zullen wij een volgende keer zien. Bovenstaande illustratie is een sterk verkleinde reproductie van een werk van. Neerlands besten hedendaagsen etser Arend Hendriks. Het stelt voor: de St. Ja cobs kerk in Den Haag de kerk dus, waar Prinses Juliana getrouwd is. Dit prachtige kunstwerk stuurt „Dei Fakkel" franco door geheel Nederland, voor slechts f 15.50, met fraaie, arti stieke lijst, dus geheel compleet. OUDESCHILD. TE WATER. Woensdagmorgen is de hulpconducteur W. M. bij het aan boord gaan van de Dokter Wagemaker, in de Heklersche ha ven naast de loopplank gestapt en te wa ter gevallen. Hulpvaardige handen zoo, schrijft ons de Heldersche Courant trokken de heer M. op het droge en in de machinekamer van de boot was het natte pak gauw omgewisseld voor een stokersuniform, terwijl op Oudeschild 'n ander uniform de laatste sporen van dezei „misstap" afwischte. DE KOOG VAN EEN ZWAARDVISCH. Deze week spoelde bij paal 17 een doode zwaardvisch aan, een groot en biezonder krachtig en snel zeemonsteit. De visch komt in alle oceanen voor, maar geeft aan de tropische en sub-tropische luchtstreek de voorkeur. Een enkele maai belanden er zomers, zooals nu het gevali was, in de Noordzee. Een zwaardvisch kan wel 5 M. lang worden. Zijn boven kaak is met het tusschenkaakbeen ver groeid tot een zwaardvormig wapen, dat tot een M. lang en aan de voet 8 cMp breed kan worden. Ze zien er niet tegen op zelfs de grootste walvischachtige die ren aan te vallen. Een zwaardvisch van gen valt niet mee, want ze kunnen een groote snelheid bereiken. In Zuid-Italië en aan de oostkant van de Vereen. Sta ten maakt men er wel jacht op, waarbijl men van netten maar ook van harpoe nen gebruik maakt. Te Schiedam werd wasscherij De Phoenix door onbekende oorzaak door vuur vernield. Veel waschgoed ging ver loren. Gebouw en machines waren ver zekerd. Te Alteveer, Gr., werd een 18-j. ar beider door een groote massa zand be dolven en gedood. Op korte afstand had kort tevoren zulk een instorting drie arbeiders bedolven; dezen werden' gered. Leerdam. De flesschenfabriek van de Vereen. Glasfabrieken, welke reeds vijf jaar stil staat, wordt waarschijnlijk dit jaar weer in bedrijt gesteld. 140 arbei ders zullen er werk vinden. Te Scheveningen werd het Vijfde internation Congres van Landbouw-Ln- dustrieën door de minister van economi sche zaken geopend. Er zijn 1100 deel nemers, van wie 650 uit het buitenland.; ■TB Moderne Heerencostuums 9,75 Moderne Heeren-sportcostuums 7,95 Moderne Jongens Plusfourpakjes, leeftijd 14 15 en 16 j 5,95 Moderne zwarte Heerencostuums 13,95 Moderne jongenscostuuins zonder vest, lange pijpen, 16 en 17 jaar 9,75 Blauwe jongenspakjes met gevoerde korte broek, leeftijd 12 13 14 en 15 jaar 5,95 Lumberpakjes, 5 6 en 7 jaar 2,50 Heerenpantalons 1,15 Chauffeurspetten 50 cent Heerenhoeden, zeer mooi 25 Zijden lieerenpolo's 50 Moderne heerenpetten 35 Prima heeren overalls 1,69 Engeland. De Spaansche opstandelin gen hebben bij particulieren in Llonden veertig millioen p.st. geleend. Het Engelsche voorstel tot oplos sing van 't non-interventie-vraagstuk be helst o.a.handhaving waarnemers op schepen, die naar Spanje varen, opheffing vlootcontrole, aanstelling controleurs in de Spaansche havens, herstel controle aan de landsgrenzen, toekennen aan beide) Spaansche partijen van de rechten van oorlogvoerenden, (onder nader omschre ven voorwaarden). Spanje. Ruim 2000 Marokkanen wor den door de Witten uit Melilla naar Ma drid overgebracht. De Rooden heb ben hun positie aan het Madrileensche front verbeterd. Polen voerde Juni 1937 ruim een millioen ton steenkool uit, in Juni 1936 0.6 millioen ton. In Duitschland worden naam en adres van wie door drankmisbruik onge-* yallen veroorzaakten voortaan voluit in de krant geplaatst. Tsjecho-Slowakije. Twee meisjes, die bij Ostrau tijdens onweer beschutting on der een parapluie hadden gezocht, zijn door de bliksem gedood. Oostenrijk. Twee toeristen uit Linz zijn in het Dachsteingebergte doodgevro ren zij waren licht gekleed. Een stu dent uit Klagenfurt, werd na drie etmalen aan een touw in het Karawankengebergte te hebben gehangen, gered. Zijn vriend, die aan hetzelfde touw hing ,viel dood. Vereen. Staten. Het Z. van Saskat chewan is door stofstormen en ver schroeiende winden in een woestijn her schapen. De tarweoogst werd vernield. 600.000 menschen zijn op steun aange wezen. <L> O) öJOqp re Q O O «- re o Voortsetting algeheele uitverkoop

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6