i ONS FOTOHOEKJE. De man, die aanhield. No. 27. Dit is TINIE SCHRAMA Gd., die aan de Oranjesingel woont en 20 Juli 1937 negen jaar werd. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. SPIEGELEIEREN met tomaten. Fruit zeer fijn gehakte ui en wat schijven to maat in boter. Bak spiegeleieren. Doe de uien en tomaat met het sap op een zeer heete schotel. iPIaats hierop de spiegel eieren. Bestrooi ze met zout en peper'. Roer door een scheutje kookroom een theelepeltje tomato catchup. Giet dit over1 de spiegeleieren. Op ieder spiegelei mag maar zeer weinig room met catchup zijn. Men kan ook, in plaats van versche toma ten, verdunde en daarna ingekookte to-t matenpurée uit blik nemen. AARDAPPELSLA. Kook de aardappelen in de schil. Pel ze, snijd ze in schijfjes en overgiet ze, terwijl ze nog warm zijn, met slaolie. Laat de aardappelen hier eenige tijd in staan. Roer er nu voorzichtig wat citroensap, gehakte peterselie, een stukje' zeer fijngehakte ui, dragon, zout en pe per (meer dan voor gewone sla) en wift lauwe melk door. Bestrooi de sla met wat gehakte peterselie. VRUCHTENMELK. Wrijf een hoeveel, heid vruchten (boschbessen, frambozen' ot aalbessen) door een haarzeef. Vul de glazen voor een derde met de vruchten puree en roer er dan voorzichtig zooveell koude melk door (ook wel karnemelk),, tot het glas gevuld is. Roer er, afhan kelijk van de gekozen vruchtensoort, een hoeveelheid suiker door (bij voorkeun basterdsuiker, omdat die het gemakke lijkst oplost.) NUTTIGE WENKEN. Kom nooit met soda aan een zeem- leeren lap; ze bederft er van. IJzerroestvlekken in linnengoed zijn vaak te verwijderen door de vlek goed nat te maken met citroensap en er dart, 'n dikke laag zout op te leggen. Zoo, noodig de bewerking herhalen. Wasch het badpak na gebruik in zeepsop uit. Spoel het na in helder wa ter. Ook de badmuts geeft men een lauw' sopje. Daarna stevig afdrogen, en binnen' en buitenkant bestrooien met talkpoeder. De badschoenen krijgen dezelfde behan deling als de badmuts. Zilver is een zacht metaal. Voor kom dus veel poetsen en probeer het lie ver te reinigen door weeken in warm zeepsop of uitkoken daarin. Kaarsvet ver wijderen door overgieten met kokend water. Daajrna afdrogen en zoo noodig, poetsen. KORT VERHAAL. Kan ik u dienen tante, heerlijke raap jes uit mijn eigen tuin. Rapen? Neen dank je Sien, ant woordde tante. Verbeeldde ik het mij, of huiverde tante Emma. Ze scheen mijn verbazing te be merken, want nog eens zei ze: Neen, Sien, heusch niet; ik kan er de lucht en het gezicht niet van verdragen sedert ja,-laat ik je dat vertellen. Het zal met November een jaar gele den zijn, dat ik met de trein reisde, om eenige weken in het buitenland door te brengen. Ik zat alleen in een tweede klas coupé. Echter vlak voordat de trein ver trok, kwam er een jonge man binnen, die tegenover mij plaats nam. Het was zeker aan mijn gezicht te zien, dat ik het onaangenaam vond, gezelschap te krijgen; tenminste de jonge man maakte zijn excuus door te zeggen: Het spijt mij ,dat ik u lastig val. O, in het ge heel niet, antwoordde ik koeltjes, om verdere gesprekken te voorkomen, opende ik een weekblad en begon te lezen. Neem mij niet kwalijk, maar kunt u mij zeggen, waar de trein het eerst stopt. Op deze directe vraag kon ik het ant- DE NIEUWE MODE JAPON A 250. Bedrukte stofjes, die op een effen ondergrond een groote ver scheidenheid van kleuren vertoonen, zijn ook deze zomer nog zeer in de molde. Vele van deze stoffen vindt men op het oogenblik in een of andere nuance, geel, iets geheel anders dan vorige ja ren. We zien b.v. heel veel gele citroe nen met groene bladen op een zwart ot gekleurd fond. Heel aardig is een bruine crêpe de chine Japon met gele citroenen bedrukt en een geel fluweelen ceintuur. Daarbij een groote hoed van bruine tulle met een geel lint om de bol en van voren twee gele citroenen op de rand. Ooki voor avondjaponnen zijn bedrukte stof fen zeer gewild. Ze zijn niet alleen aar dig maar practisch. Ze hebben weinig of geen garneering noodig, en worden bo vendien niet zoo licht smoezelig als 'n effen licht toiletje. Een chique zo meravondjapon van gebloemde zijde ot crêpe georgette, gegarneerd met een ef fen fluweelen ceintuur, is op ons plaatje afgebeeld. Patronen verkrijgbaar voor 25 ct. in 96 en 104 cM. bovenwijdte.. Bij het dichtstikken der zijnaden van de ruimvallende klokrok blijft de linker zijnaad ongeveer 20 cM. open. Deze' wordt als sp'Iit afgewerkt en met druk kers gesloten. Het voorpandje wordt middenvoor tot het aangegeven teeken op 10 cM. ingerimpeld. Daarna stikt men schouder- en zijnaden dicht, waa. bij de rugschoudernaad iets wordt ingehouden en 't linkerzijnaadje eveneens als split wordt afgewerkt. Het lijfje wordt met een weinig ruimte op de bovenkant van de rok gezet. De hals werkt men met een schuin biesje naar binnen af. De ruime pofmouw wordt aan de bovenkant ingerimpeld en naad op naad in het armsgat gezet, de onderkant met een strak boordje afgewerkt. Benoodigd: 5 meter zijde or georgette, 90 cM. breed. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adresUitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. fl.20. Per post tl.5Q woord niet schuldig blijven en zei dus: Te Arnhem geloof ik. Werkelijk, dat is een heele rit, dank u. Het rhythmische schudden van de trein maakte mij slaperig en ik soesde blijk baar in. Eensklaps werd ik met een schok) wakker en zag, dat de jongeman mij met een doordringende blik zat aan te staren. Ik schrikte op. Het wordt zoo zachtjes aan tijdvoor de lunch, vindt u niet, zei de jongeman,, Tegelijkertijd haalde hij met groote moei te een bol voorwerp uit een zijner zak ken. Ik keek er met verwondering naao Het was een groote, rauwe knolraap. Uit een andere zak nam hij een mes, en sneer1 van de knol een lange reep af. In de grootste verbazing zag ik een en ander aan. Plotseling zei hij: Eet op, en hij houdt mij de afgesneden knolschijf voor. Sprakeloos staarde ik hem aan. Hoor je me niet? Eet op, zei hij weer. Ik werd bleek van schrik. Excuseer me, stamelde ik, maar ik heb al gegeten. Al had je vijftigmaal gegeten, je zult dit opeten. Hij was bepaald schrikwekkend om aan te zien. Zijn oogen rolden door zijn hoofd en hij zwaaide voortdurend met zijn mes. Het angstzweet brak mij uit; lieve he- 41. Klaas ging de kelder van het raadhuis in. Hij zou de „dieven" wel krijgen. DURE ZEGELTJES. No. 1. is de beroemde Mauritius-post- zegel, waarvan er nog maar enkele ter wereld bekend zijn. De waarde wordt op 150.000 frs. geschat. De zegels werden' in 1847 uitgegeven. Op een deel van de oplaag kwam een drukfout voor; er stond op Post Office (postkantoor) in plaats van Post Paid (port betaald). De fout werd hersteld, maar een deel van de zegels was al verkocht. (Mauritius is 'n Engelse kolonie ten O. van Madagas kar.) No. 2 is de duurste postzegel ter wereld, een van Brits Guinea, van 1856. Hoogst zeldzaam. Waarde meer dan 300.000 fr. No. 3 en 4 zijn doodeenvoudige postmeester-zegels uit de eerste jaren van het postverkeer, gebruikt in de Ver- eerrigde Staten. Het zijn onogelijke pa piertjes, waarop de frankeerwaarde in handschrift werd aangegeven. En tocl> zijn ze zoveel waard, dat je er enige auto's voor zoudt kunnen kopen. 42. Maar de mensen buiten maakte! zich erg ongerust. Hoe moest dat af lopen. GA JE KAMPEREN? Wanneer je aan het eind van de ton wen, waarmee je de tent spant, eei „ring", gesneden van een autoband, be vestigt, blijven je touwen gespannen wanneer je daar eenmaal voor gezorgi hebt. WIST JE DAT? „Flikjes" zijn genoemd naar de fa brikant Caspar Flick, die het eerst dii kleine ronde stukjes chocolade in de han del bracht. „Haagse Hopjes" zijn genoemi naar een zekere baron Hop. Deze lie ze voor het eerst maken, omdat defijm koffiesmaak hem zoo beviel. De „Fiets" is genoemd naar ee; der eerste rijwielfabrikanten, de En gelsman Fitz. TOUWTREKKEN TE PAARD. Een aardig spel om aan het strand of op een grasveld te spelen. De sterk ste is paard. Wie de ander over de streep trekt, wint. Natuurlijk is 't strens verboden, het touw plotseling los te laten. mei, ik zat tegenover een volslagen gek. Allerlei verhalen kwamen mij voor de geest van reizigers, die in de trein door krankzinnigheid overvallen waren. Eén ding was me duidelijk, ik moest die man trachten te kalmeeren en zoo1 min mogelijk tegenspreken. Dank u. Ik heb in het geheel geen honger. NuL...^ een klein stukje dan. Neen, oude dame, geen klein stukje, de heele raap moet je opeten, voor wei in Arnhem zijn. Tenminste als je er prijs op stelt er levend aan te komen. Hoe eerder je dus begint, des te beter. (Wat zou ik doen, de knolraap eten ot sterven door het mes van de moordenaar Waar o waar was toch de nood rem? Kom, schiet op, begon hij weer. Ik zou je wel helpen, maar ik heb juist voor ik in de trein stapte, er al een op gegeten en hij smaakte mij biezonder. Ik beet een klein stukje af. Als je nog nooit een rauwe knolraap geproefd hebt, kun je je niet voorstellen, hoe vreesdij Ij mij dit tegenstond. De man zag het ontsteld gezicht, dat ik zette. Het is een heerlijke vrucht; kom schiet een beetje op, en onheilspellend zwaaide hij het mes door de lucht. Geen moment hield hij zijn oogen van mij af, terwijl hij zei: Je hebt zeker een copieus ontbijt gehad, maar eten zal je Ik huilde bijna: Ik kan niet meer, il heb geen honger. Ik ben bezig een boek te schrijven over het nut van knolrapen, begon de gek weer: de knolraap is heerlijker dan d< druiven en voedzamer dan melk en eieren. Ik wilde schreeuwen, maar ik kon niet Het was of mijn keel dichtgeschroefc was. Ik zag niets anders dan het mes dat de gek in zijn hand hield. Opeens werd hij kalmer en stak hij hel mes in zijn zak. Steelsgewijs keek ik uit het raampje en jk zag, dat de hei plaats maakte voor huizen. Gelukkig. Nu was redding nabij Ik beefde, toen de man opstond. Hij nam zijn wandelstok uit het net, liet met een slag het portierraampje zakken en maakte aanstalten om het portier te ope nen. De trein stoomde het station binnen. De man opende de coupé, keerde zich tot mij en zei op volmaakt kalme, maar wat spottende toon: Mevrouw, ik dank u wel voor uw welwillendheid. Door het opeten van die knolraap heeft u mij m staat gesteld een weddenschap van 25 gulden te winnen. Nogmaals mijn harte Iijke dank Tot wederdienst bereid. En voor de trein stilstond, was hij het perron opgevlogen en in de menigte ver dwenen. Nu snap je wel, dat ik sindsdien voorgoed knolrapen gegeten heb. fliimiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiii' iiiiiiiiiiiiiiiiii voor de jeugd. iiiiiiiiiiiiiiiiiii:iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininn «JYr. BRITISH UJ O Ut 2 •J O ■eslSlS:"' 2 O. que v.e.ji.M O GUIANA ||||||i!lllllll]MIIIIIIIIIIII!!llllllllllllllll!l llllll !ll]llllllllllillllllllllllllll<llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!!lll||| Hl limilllUllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4