Bloemencorso - Optocht - Muziek en zang Voordracht vader en moeder Alg. Weeshuis. We herhalen in het kort het programma voor de feestdag met muziek, zang, bloe-^ mencorso en optocht van heden. Mogtei het nu ook eens een dag zijn, zooals we van Juli mogen verwachten: een dag met een stralende zon, want dat geeft pasi blijde gezichten. HALF VIER: aanvang bloemencorso en allegorische optocht. Opstelling op de> Qroeneplaats. De JURY zal worden gevormd door drie dames van elders (badgasten) ROUTE: Qroeneplaats, Binnenburg, Hoogerstraat, Gravenstraat, Warmoesstr., Julian astraat, Schildereind, Weverstraat, Binnenburg, Qroeneplaats. ACHT UUR N.M.Herhaling van de optocht. ROUTE: Qroeneplaats, Parkstraat, We verstraat, Hoogerstraat, Gravenstraat, Warmoesstraat, Parkstraat, Qroeneplaats. NEQEN UUR: Zang- en muziekuitvoe ring in het Park. PROGRAMMA: R.K. KERKKOOR CON AMORE, dir. H. C. A. Kievits. 1. Wien Neerlands bloed, J. W. Wilms. 2. Een lied van Nederland H. J. den Hartog. 3. Jesu dulcis memoria Bernard Kothe. 4. Qebed Bortnianski. 5. Moet je varen Joh. J. H. Verhulst. N. H. KOOR, dir. mevr. Visser-Dewald 6. In 't voorjaar Hendrik Altink. 7. O Heer, üle daar des hemels tento speidt uit Valerius' Gedenkboek. 8. Heere, keere van ons at idem. 9. Laat God regeeren Jacob Hintze. 10. Christus heeft overwonnen Jo- hann Sebastian Bach. R.K. KERKKOOR CON AMORE, dir. H. C. A. Kievits. 11. O, dierbaar plekje grond Henry Carey. 12. Aan mijn Vaderland G. H. Har- ting. 13. Ave Maria Jacob Arcadelt. 14. Het Russisch Vesperkoor Bort nianski. 15. Patriottenlied P. Mart. Zijder laan. N. H. KOOR, dir. mevr. Visser-Dewald 16. Texels Jubellied. 17 Zie hoe de milde lente lacht Schubert. 18. Gij, Herder Israels Bortnianski. 19. Pinksterlied Von Brucken Fock. 20. Avondlied Luise Reichardt. TEXELS FANFARE, dir. Joh. Dol. 21. Sabre et Lance, marsch, H.Starke 22. Ouverture de Concert, Allier. 23. Wiener Praterleben, wals, S. Trans- lateur. 24. Freischutz, fantasie Von Weber 25. Oude Wilhelmus. Programmawijziging voorbehouden. (Daar pas om negen uur begonnen wordt, zal bekorting wel noodig zijn) Van Texels Jubellied, van Huib Fenijn, muziek van F. V., volgt hier de tekst.. Wellicht wordt na de zang van het Koop het publiek gelegenheid gegeven mee te zingen. Knip het voor die gelegenheid uit:- Wij hebben u lief met uw heerlijke dennen, Wij minnen uw duinen en roemen uw strand. Wij houden zooveel van uw wollige kudde, Bekleedend en sierend het geurige land., Wij schouwen zoo graag naar uw heldere hemel, Beluist'ren der voog'len jubelend lied. De akkers, de plassen, de groenende dijken, 't Is alles, o Texel, uw heerlijk gebied.» Wij hebben u lief met uw vruchtbare velden, Waar wiegelt in winde het wuivende graan. De leeuw'rik opwiekt met heldere zangen En maaiers vol geestdrift de sikkelen slaan. Wiij, hebben ze lief onze deinende schepen Forsch klinkt aan hun boorden der zeelieden stap. Rap boeten hun vingers de zwierige netten, En hoog waait de wimpel met vroolijls geklap. De lof van uw pracht wordt van verre vernomen, Gedragen van over de golven der zee. Uit allerlei Volken in velerlei talen Klinkt jub'lend en blijde voor Texel „hoezee". Hoezee dan, voor Texel de stemmen verheven, Zingt vroolijk en juichend dit jubellied mee Wij hebben een plekje ons lief boven alles Dat is er ons Texel, de parel der zee. GEMEENTE TEXEL STREMMING VERKEER. Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat in ver band met werkzaamheden aan den duiker in den hoofdweg van den Prins Hendrik polder bij de scheidingssloot nabij de hofstede Zeewijk, het verkeer met voer tuigen rijwielen uitgezonderd van Donderdag 28 Juli a.s. af tot en met 31 Juli e.k. daar ter plaatse gestremd is. Texel 27 Juli 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, K. VLAMING, loco-burg. C. JONKER, secretaris. RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel. Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 31 Juli 1937 des voorm. te 9,30 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 27 Juli 1937. De Burgemeester van Texel, K. VLAMING, Loco-B. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mcdedcelingen 3. Aanbieding gemeente-rekening over 4. Aanbieding rekening Algemeen Armbestuur over 1936. 5. Aanbieding rekening Algemeen Weeshuis over 1936. 6. Vaststelling verlies- en winstreke ning en balans per 31 December 1936 van de N.V. T.E.M. 7. Vaststelling kohier rioolgeld voor 8. Uitgifte in erfpacht strookje grond. 9. Vaststelling vergoeding biezonder lager onderwijs. 10. Ontslag-aanvrage van den heer P. B. Riteco als hoofd der o.I. school te Den Hoorn. 11. Verleening van bijdragen voor het bezoeken van de gymnasiale afdeeling van het Lyceum te Den Helder door leerlingen van Texel. 12. Benoeming vader en moeder in he's Algemeen Weeshuis. 13. Rondvraag. 14. ('s Middags 12 uur) Huldiging vali den heer J. 4 iessen, als directeur van gemeentewerken ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum. (JUBILEUM J. TIESSEN. Op Zaterdag 31 Juli a.s. bestaat tus- schieh 2 en 3 uur nam. ten raadhuize ge legenheid de heer Tiessen en familie te complimenteeren. Wij twijfelen niet, of velen zullen dien dag de heer Tiessen van hun belang stelling willen doen blijken. INGEZONDEN. HULP AAN SPANJE. Landgenooten. Ondergeteekenden hebben als afgevaar digden van de Nedei'landsche Commissie voor FIulp aan Spanje dezer dagen een bezoek aan Madrid gebracht, om zich Van- de toestand aldaar op de hoogte te stel len. "Wat zij daar hebben gezien, heeft' een onuitwischbare indruk achtergelaten'.! Oneindig aangrijpender dan de beste af beeldingen ooit kunnen zijn, was voor hen de aanschouwing van de droeve werkelijk heid. Op hun tochten door de zoo zwaar, beproefde Spaansche hoofdstad za gen ondergeteekenden een hartverscheu rend beeld van de ontzettende gevolgen» van het wreede luchtbombardement op een open stad. Niet slechts de voor openbare diensten bestemde gebouwen hadden te lijden, doch ook, ja eigenlijk! vooral het centrum van de stad, met drukbezochte café's, winkels, enz. en de; groote dichtbevolkte wooncomplexen wer den door de vliegers der rebellen als mik punt gekozen. De Puerta del Sol, het hoofdplein, met de daarop uitkomende boulevards bieden een aanblik van gruwe lijke verschrikking; woningcomplexen van» vijf en zes verdiepingen zijn verwoest. Honderden van de onschuldige burgerbe volking, waaronder grootendeels vrouwen» en kinderen, vonden de dood of bekwa men afschuwelijke verwondingen door de zinlooze bombardeeringen uit vliegtuigen. Zinlooze bombardeeringen, want uit mili tair technisch oogpunt hebben deze bom bardementen geen waarde; zij beoogen slechts demoraliseering van de burgerbe volking. Hun effect is echter juist tegen- SPORT OP TEXEL TEX. BOYS-NIEUWS. Morgenavond halt negen Algem. Vergadering in het St. Janshuis. Komt allen. De opgave aan de Bond moet geschie den, vooral de 2e elftalspelers worden verwacht. We kunnen nog nieuwe leden ook gebruiken. Aangifte bij C. Graat. Wie de vergad. niet kan bezoeken, zegt het even tegen Kees. Zaaltraining is voorloopig afgelast. Voor de adspiranten zijn een viertal prij zen aangekocht voor trouwe opkomst. B. S.V. TEXEL. Na een lange rustpoos werden op ons terrein weer eens twee wedstrijden gespeeld. Ondanks het slechte weer werd de strijd met HZC, uit Har- lingen, aangebonden. De wedstrijd heeft ons matig bevredigd. Het T.-elftal was sterker dan dat van HZC, maar toch wisten de gasten zich beter bij de omstan digheden (die uiterst ongunstig waren, sterke wind en regen), aan te passen. Zij: speelden de bal, ondanks de gladheid, zuiverder dan ons elftal. We hebben fraai- keeperswerk gezien aan beide zijden. Het T-elftal kwam gewijzigd uit en wel met een 4-tal nieuwe gezichten. Het geheel kan nog lang niet vergeleken worden bij ons vorig comp.-elftal. We hopen, dat de spelers zelf hebben aangevoeld, dat er nog wat anders noodig is om suc ces te hebben. Ondanks de stevige regenbuien wordt om ruim 2.15 uur begbnnen onder lei ding van de heer Annijs. T. valt het eerst aan en ondervindt al spoedig, dat de H- keeper tot iets goeds in staat is. Op uitstekende wijze redt hij eenige malen. Bij T. zijn de aanvallen talrijker, waar door meer kansen ontstaan, maar op hel; kritieke moment neemt telkens maar ééri speler deel aan het spel, waardoor gere-.» geld kan worden weggewerkt. De gasten hadden het dubbel zwaar, maar toch zette H. keer op keer een goede aanval op en werden onze backs telkens voor moeilijke problemen gesteld, deels door goed com-i binatiespel, waaraan dan de heele voor hoede deelnam, deels door het absoluut uit vorm zijn van hen. Het was gelukkig, 'dat Joop bewijzen kon, dat hij ondanks tie zomerperiode zijn spel had bijgehouden. Gevaarlijke aanvallen werden door hem afgeslagen. Zoo golft het spel op en neer met T. iets in de meerderheid, hetgeen' wel het gevolg van windvoordeel was,( terwijl we bovendien het noodige vuur misten, dat aan wedstrijden het aantrekke lijke geeft. Na eenige goede kans gemist- te hebben komt bij een aanval de bal bij onze linksbuiten P. Hemelrijk. Deze zet keurig voor en P. Neijens kopt onhoud baar in: 10. Lang blijft deze voor sprong niet, want uit een zeer doorzich tige aanval laat onze achterhoede zich passeeren, hij blijft staan, waarvan de H.- aanvat keurig profiteert: 11. Vlak voor, de rust plaatst Niek de Graaf een boog schot hij geeft ons opnieuw de leiding., Nauwelijks is de 2e helft aangevangen,' of P. Neijens gaat goed samenspelend met de linksbuiten er vandoor. Hij brengti de stand met een uiterst scherp schot op 3—1, terwijl dezelfde speler kort hier na door goed doorloopen uit een van de keeper terugspringende bal no. 4 scoort» T. verslapt merkbaar, zoowel halflinie gesteld; de geest van taai verzet tegen, het brute barbarengeweld is er alleen' maar door versterkt. Verschrikkelijk zijn de nood en het leed der overlevenden. In de gangen, op- de steenen trappen en platforms der me tro (ondergrondsche trein) ziet men 's nachts honderden dakloozen een schamel slaapplaatsje vinden. Die arme, afgetob de vrouwen, die magere stakkerdjes van kinderen, welke men daar en overal elders in Madrid ziet, zij vormen een beeld van ellende. Alleen reeds de plicht der menschen- liefde dwingt hier de nood te verzach ten. Zeker, er werd reeds hulp geboden.. Engeland o. a. rustte onder leiding van Viscount Churchill een volledige ambu lance uit, Frankrijk, België, Zweden, Tsje- choSlowakije en Zwitserland zonden warme kleeren en levensmiddelen; ook- Nederland is niet achtergebleven. De Ne-' derlandsche Commissie zond het perso neel èener ambulance uit, dat prachtig werk verricht; veel giften en kleeren kwa men reeds binnen. Doch er is nog aan zienlijk meer noodig. Ondergeteekenden doen thans een drin gend beroep op u, landgenooten, met de meeste aandrang om giften te storten op postrekening no. 50759 van de secr.-peu- ningmeester van de Nederl. Commissie voor Hulp aan Spanje, Dr. J. Schrijver, Paulus Potterstraat 42, Amsterdam Z., aan wiens adres ook verzoeken kunnen worden gericht om kleeren en levensmid delen te doen ophalen. Ds. N. Padt, Zutphen. Mr. N. A. Stempels, Utrecht. leden: Prof. Dr. Marius Valkhoff, voorz.; Dr. J. Schrijver, P.Potterstr. 42, secr.-penn.; Prof. Dr. P. Backer; Prof.. A. G. Kranendonck en Dr. Joh. Tielrooy. als backs maken een poover figuur, overal zijn onze spelers een tikje te laat. Het duurt niet lang of H. verkleint na goed spel de achterstand, weet gelijk te maken en zelfs de leiding te nemen. Dan is het P. Neijens weer, die prachtig doorbreekt en nog even redt, wat er te redden valt door de gelijkmaker hard en onhoudbaar in te schieten. De gasten maakten een goede indruk Ze beschikten over een goede balbehande ling. Er zat verband in en "de wil tot samenwerken. Ze verplaatsten zich snel Ier dan de onzen. De leiding was goed. Texel 2 speelde tegen De Mok. De uitslag 11 kon de T-aanhang weinig voldoening geven. Over het algemeen zijn de wedstrijden tegen dit elftal nogal hard geweest en ook deze keer was het niet beter. De T-ploeg werkte wel aardig, maar het spel sluit nog niet genoeg, Het allerbeste deel was wel de verde diging. De halflinie kon beter. Hessel speelde een heel goede partij, de spil hield de ballen te hoog, hetgeen voor tegenstanders, die gfooter zijn, een voor deel is. In de aanval werd zoo nu en dan goed gecombineerd, maar de aanvallen moeten met meer aandacht zoowel voor balbehandeling als opstelling en mjet groote snelheid worden afgewerkt. Het ineens doorgeven en zich weer opstellen moet meer worden toegepast. De Mok is het eerst aanvallend en lijkt sterker. Spoedig wordt een fout in de achterhoede met een goed doelpunt af ges'traft. Als T. met elt man speelt (zd was met 10 man begonnen), komt er meer teekening in en weet ook T. meer dere aanvallen te ondernemen. De strijd wordt meer en meer gelijkwaardig. Uit 'n goede aanval van de T-linkervleugel weel; de keeper der gasten met moeite te stop pen. Hij laat de bal vallen, waarvan T. profiteert om gelijk te maken. Aan weers kanten ontstaan goede kansen, maar ge doelpunt wordt er niet meer. Het was1, een goede oefening. We hopen, dat er van geleerd werd. A.s. Zondag komt C.S.V. Castricum onderleiding van de heer P. Duinker, Boschwachter aldaar, een trip naar ons eiland maken, waaraan een wedstrijd tus* schen Texel-Comb.C.S.V. verbonden is, welke gespeeld wordt om 2.15 uur en tus- schen Tex. Adsp. Comb, en C.S.V. Adsp. om 1,15 Doet allen je best. Trainen: In verband met het bloe mencorso op vandaag, voor Adsp. geen trainen. Leden als gewoonlijk. De N.V. Ph. Vlessing deelt ons mee, een partij wol te hebben gekocht voor fl.10 per Kg., noppen vol geld. BOUWVERGUNNINGEN. Sinds onze vorige opgaaf verleenden B. en W. deze bouwvergunningen: Bijbouw woonhuis en stichting loods Voor C. Witte Pz., 't Noorden. NAAR TEXEL. Vandaag maken 6S leden van de Ver een. van Oud-leerl. R.L.W.S. te Schagen met bussen van de heer Boekei een tocht over Texel. Bezocht worden o.a. de be drijven van de heeren: W.Keijser, De Waal, R.Stoepker, Eierland en Jb. Lap, Den Hoorn. Aan De Koog wordt in 't Badhotel geluncht, aan den Burg in de Lindeboom vergaderd. De voordracht ter benoeming van een vader en moeder in het Algemeen Wees huis luidt: (Niet alphabetisch) 1. H. Melissen en echtgenoote, te Schiedam. 2. J. Veldstra en echtgenoote, te Roordahuizum. 3 S. van Heeringen en echtgenoote, te Oosterend en J. Roeper en echtge noote te Den Helder. (De namen van laatstgenoemde twee echtparen zijn wel alphabetisch geplaatst.) OOSTEREND. SCHOOLNIEUWS De hoogste drie klassen van de Schooi met de Bijbel maken Woensdag (heden) een reisje naar Amsterdam. VIERDAAGSCHE. Aan de gisteren begonnen Nijmeeg- sche Vierdaagsche nemen 4293 wandfe- laars deel, onder wie onze al zeven tigjarige plaatsgenoot, de heer Jb.Boon. Oudste deelnemer is de 76-j. J.EIeld, uit De Beemster. LAGE PREMIE. SPOEDIGE OVERNAME. DIRECTE AFWIKKELING. Een prachtig getuigschrift voor de Onderl. Rundveeverz. „Texel" en voor de Onderlinge Pa arden verzekering D.E.L. H.H. Veehouders! wordt allen lid! 1936. 1937. IH DE VVOLPRIJS. DEN HOORN.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6