ONS FOTOHOEKJE. George kwam er bovenop. I m RONDVLUCHTEN: dagelijks ill op't vliegveld (minstens 8 pers.) fg Él Gezellig zitje in het Stationsge- [g ffi bouw en op het terras. ffl No. 31. Dit is JOOP VERMEULEN, die op Westergeest woont en 20 Juni 1937 negen jaar werd. VOOR DE VROUW. RECEPTEN. ZOETZUUR VAN MELOEN. Gebruik voor zoetzuur van meloen een vrucht» die onrijp is. Schil de meloen zoo duij mogelijk, snijd hem doormidden, verwij der het zaad en snijd het vruchtvleesch in blokjes. Reken per Kg. vruchtvleesclj 1 Kg. suiker, ongeveer een liter azijn, 40 gram kruidnagelen en 120 gram pijp kaneel. Breng de azijn met de suikeil aan de kook, voeg er de kruidnagelen, de pijpkaneel (in een lapje gebonden) en de stukjes meloen aan toe. Laat deze1 zoo lang koken tot ze glazig worden.. Neem ze er uit en doe ze in een gloed) schoongemaakte flesch. NUTTIGE WENKEN. Sponsen houdt men prachtig schoon door ze een enkele maal in citroensap uit te wasschen. Blauwe keukenhanddoeken: in ko kende pekel leggen en ze daar een nachll en een dag in laten staan. Ze kunnen dan met het gewone goed meegewasschen worden. Vuil verguldsel, van lijsten b.v., moet eerst goed afgestoft worden en daarna afgeveegd met een doek, uitge wrongen in warm water met ammonia; 1 deel ammonia op 9 deelen water. Goedt drogen en nawrijven met droge doek. Lastige vliegen? Hier vindt u drie aanwijzingen voor het bereiden van vlie- genlijm: I. 150 deelen hars; 30 deelen lijnolie; 18 deelen honing. II. 12 deelen hars; 8 deelen lijnolie; 8 deelen was. III. 1 Kg. hars, samengesmolten met 1 liter raapolie. Het mengsel laten af koelen. Bij alle drie recepten wordt eerst de hars gesmolten, waarna men de rest er al roerende lepelsgewijs bij voegt. Het smelten van hars kan geschieden in wa ter, dat een temperatuur van 100 gradem heeft. Dit is een veilige, zij het ook langzame manier. ffl GOEDE CONSUMPTIE ffl 83 BILLIJK TARIEF. KORT VERHAAL. Sprookjes kunnen soms werkelijkheid worden. George Dean weet het bij onder vinding. Jarenlang heeft hij langs dé huizen van Pontypridid gezworven en aan de boerderijen in Wales om een aal-1 moes en nachtverblijf gebedeld. Nu is bij een vermogend man. Het beroemde sprookje van de groote erfenis uit Amerika heeft hij tot werken lijkheid zien worden op een morgen, toen hij meende, dat hij zijn ellende niet lam ger zou kunnen verdragen. George Dean was in vroeger jaren artist geweest, circus-artist. Hij had een pracht-nummer en de circus-directeuren namen hem met voorliefde in hun pro gramma. Zijn naam deed het schitterend op de groote biljetten, zijn nummer trok publiek en hetgeen hij presteerde sugge reerde inderdaad de ongelooflijke kracht,, welke hij voorgaf te bezitten. Wanneer in vette letters op groote plakkaten Georgq Dean werd aangekondigd als „De IJzeren Man", die elk gewicht onder elke vorm, kon dragen, en wiens ledematen honderd personen niet uit elkander konden trek-< ken, dan lokte die oer-kracht kijkers en SCHOOLJURK VAN GEBLOEMB KATOEN. Succespatroon 1887. .Ai Prijs ƒ0.30 plus ƒ0.05 voor adm.- en ver zendkosten. Het lijfje van deze donkere katoenen ■jurk met fleurige bloemen motieven be drukt is glad en sluit met knoopen en knoopsgaten, terwijl een wit piqué kraagje en mouwopslagen een aardige onderbreking geven. Het tweebaans-, ietwat klokkende rokje wordt tegelijk met de volant aan het lijf-je verbonden, dat op taillehoogte, evenals de onderkant van de rok gegarneerd is met smalle band fluweeltjes. Patronen voor meisjes van 810 jaar »n '1012 jaar. EENVOUDIGE JURK VOOR JONGE MEISJES. Succespatroon 1897. Priis C.iO plus 0.05 voor adm.- en v««r- ïendkosten Bedrukt katoen met een klein mot rf op donkeren fond, doch ook een klein wellen ruitje zijn voor deze jurk geschikt II;t bo vendeel heeft een pas aan voor en rugzijde waar ook de sluiting is. De drie banen loopan door tut da pa, en worden opgestikt in dubbale rij stiksels, terwijl deze eveneens op de ug voorkomen Aansluitende mouwen en rok met ingezette klokken, twee aan voor- en één aan ach terbaan. Smalle ceintuur. Wit garnituur van piqué of linnen. in de maten 40 t/m 44. Gelieve de patronen te bestellen: Mu zenstraat, Den Haag, Vereen. Persbu- reau's. Postzegels bijsluiten. geestdriftige bijval, wanneer men zich. niet bedrogen zag. Er was nauwelijks een land op de wereld, waar Dean niet was opgetre den en goede successen had verworven,, Toen George Dean vijf en dertig jaar was en nog over al zijn krachten vrij be schikte, trad hij op in een groot circus, te Londen. Daar was het, dat hij voor het eerst van zijn leven verliefd gie-< raakte. Een verliefdheid, welke slechts van korte duur was, daar zij plaats maakte voor een oprechte en groote liefde. Het meisje, dat zijn liefde evenzeer be antwoordde, was echter geen artiste, zij' kwam uit Wales, van het boerenland, uit de vrije natuur en Dean had door heel toevallige omstandigheden kennis met haar gemaakt. Doch er was één geschilpunt tussehen hen beiden. Hoezeer ook het meisje Dean liefhad, zij wilde geen cireusartist huwen en Dean zeide zijn beroep niet te kunnen opgeven, het was een deel van zijn le ven en hij zag ook geen mogelijkheid om door andere arbeid in hun levensonder houd te voorzien. Nora Rian icon niet anders en George Dean kón evenmin anders. Zoo kwam het, dat hoe innig veel- ze van elkaar hielden, geen van beide meende te kunnen en mogen toegeven; er kwamen ingrijpende meeningsversehil- len, zelfs woordenwisselingen van heftigif VOOR DE JEUGD. lillll'iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijjjjjj ■BBBBi^iimiBiiiiniiiiiiiiiffMilir 49. Dat was me een drukte. De burgemeester kwam aan de deur van fiet raadhuis. Hij stond verbaasd te kijken en vroeg, wat er toch gebeurde. Hij begreep er niets van. EEN AARDIGE BEZIGHEID. Wanneer je een flinke inktvlek op een stuk papier (geen vloeipapier) werpt, het papier midden over de vlek heen dubbel vouwt en dan, door over het papier te strijken, de inkt doet uitlopen, zie je soms, wanneer je het papier weer open vouwt, een merkwaardig figuur. Wan neer je wat handig bent, kun je er, door er wat bij te tekenen, wat grappigs van maken, zoals de tekening hierbo ven laat zien. Je kunt met je speelmak kers wel een wedstrijd houden. Wie met het minste tekenwerk het aardigst plaat je krijgt, wint. GYMNASTIEK. Dat is een leuke spieroefening, welke b.v. aan het strand met plezier en met goed gevolg kan worden uitgevoerd.. Probeer het maar eens. aard en het bruiloftsfeest werd nimmer gevierd. Nora en George scheidden met hun hart vol bitterheid, terwijl hun liefde niet ster ven wilde. Het meisje keerde terug naar, Wales en weinige jaren daarna vertrok ze met haar ouders naar Amerika, waan deze een farm gingen exploiteeren. Dean bleef zijn beroep getrouw; drie jaar later kreeg hij op een avond na de voorstelling een plotselinge beroerte, welke hem beide beenen, de ïinkerzijde en linkerarm volkomen verlamde. Zijn cir- cuscanrière was gebroken, hij moest zich in een wagentje voortbewegen. Hij wistj niet, waar Nora Rian gebleven was en wanneer hij het geweten had, zou hij haar niet tot last hebben willen zijn. Familieleden had George Dean niet, waar liij een onderdak en verzorging kon bekomenhij liet zich naar Engeland ver voeren en koos Pontrypidrid in Wales om er zijn leven te slijten. Daar in het land, waar Nora had gewoond, liet hij zich rondrijden, zoolang zijn opgespaarde gekt hem die diensten wist te verschaffen en toen alles was opgeteerd, bewoog hij zich zelf voort in zijn invalidenwagentje meti zijn eene gezonde arm. Hij bedelde zijn onderhoud bij elkaar en het ging hem steeds slechter. Hij werd ziek én er was| niemand, die hem opnam, en toen hij op, een morgen nauwelijks meer wakker werd 50. Een vrouw kwam naar voren. Zij vertelde, dat er inbrekers in dc kelder zaten en dat nu enige mannen van het dorp naar binnen waren ge gaan, om ze in de kraag te pakken. GA JE KAMPEREN? Wie in de na-zomer nog kampeert, kan 's avonds wel ëens behoefte hebben- aan een vuurtje om wat door te warrnen. Je kunt er een stoken in een ronde bus» waarin rondom gaten zijn gemaakt fig. 1. Je zorgt er natuurlijk voor,, geen brandgevaar voor de omgeving op te leveren. Fig. 2 en 3 laten zien, hoe je kaarsverlichting kunt aanbrengen. Fig., 4 stelt een schoenafschraper voor; wan neer je met bemodderde schoenen „thuis" komt, is zo'n ding heel practisch. Fig. 5. Een veldkeuken: zes bakstenen, wat brandstof en klaar ben je. Ook de stenen, die heet worden, helpen mee. Is een klein vuurtje voldoende? Dan kan(ook volgens fig. 6 te werk worden ge gaan. Je slaat een paar stevige balkjes in de grond en zet de pan boven helt vuurtje, dat daartussen gestookt wordt. WEET JE, dat bos- en heidebranden kunnen ontstaan door weggeworpen fles sen, die als brandglas dienen A WEET JE, dat per seconde gemiddeld 16 millioen ton regenwater op de aarde- valt? in de stal van een boerenhoeve aan de; weg, waarlangs Nora zoo dikwijls gegaan' was, bracht nem de boer een brief Van een Londenseh advocaat. Dean was te ziek om zich voor een brief te interessee ren, hij smeekte om een glas water, en toen hij daarvan gedronken had, viel hij bewusteloos tegen de rugleuning van zijn wagentje. Als Dean na dagen, weer de beschik king had teruggekregen over zijn denk vermogen, bemerkte hij, dat hij lag uitge strekt op een bed. Hij was opgenomen in een Londenseh ziekenhuis, voor het) eerst na jaren zat hij niet in zijn wa gentje en hij werd verzorgd en bediend als een vermogend heer. De schijn was waarheid. Dean was ver mogend. De boer uit Wales, die niet wist, wat met Dean te moeten aanvangen, had,1 de briet geopend en gelezen. Nora Rian was gestorven en liet als bezitster van een groote farm na de dood: van haar ouders aan haar vroegere ver* loofde, die zij nimmer had vergeten en- trouw was gebleven, al haar eigendom-i men na. De lamme bedelaar was op eenmaal de bezitter van verscheidene duizenden dollars, welke hem een zorgeloos bestaan- verzekerden. I>e erfenis is George Dean, op zijn oude dag de roerendste herinne ring aan een nooit vergeten liefde.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4