I K L WIN TIJD! ti NELLIE. Ook gedurende de winter op werkdagen een tweemaal daagsche dienst. VOOR DE VROUW. HAAGSCHE HOPJES. 2»/2 d.L. room, 250 gram donkerbruine suiker, 1 d.L. sterke koffie-extract, 10 gram boter. - Meng alles in een steelpan door elkaar. Zet het mengsel op een zacht vuur en laai het (steeds langzaam roerende) koken., tot een droppel, die van de lepel valt, een dunne draad vormt. Giet dan de mas sa uit op een beboterd blik met laag opstaande randen, b.v. een deksel van een biscuitblik. Laat het mengsel zoo snelt mogelijk afkoelen en snijd er, zoodra het taai begint te worden, ruitjes van., Neem die, na geheele afkoeling van el kaar. NUTTIGE WENKEN Maakt de naaimachine te veel ge raas, leg dan onder de pooten dikke stuk jes vilt of laken. Zijn steenen theepotten van binnen aangeslagen Maak dan een mengsel van' azijn en keukenzout en wrijf ze hiermee stevig in. Om een tinnen kan van binnen schoon te krijgen, neemt men kokend heet water met een flinke handvol soda. Ver volgens uitschuren met Brusselsch zand. Met schoon water flink naspoelen. DE NIEUWE MODE COMPLET A 263. Een elegant costuum van b.v. lichte wollen angoras tof. Bie- noodigd 5 M .stof van 140 cM. breed; voering en garneerzijde 3 M. van 90 cM.i Patronen in 88 en 96 cM. bovenwijdte^ JAPON A 262 van b.v. donkere zijde met ajournaden gegarneerd en groote strik in afstekende kleur. Benoodigd 4 M. zijde van 95 cM. breed, 25 cM. garneer zijde 90 cM. breed. Patronen in 96 en 104 cM. bovenwijdte. Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bij sluiting van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.5Q FEUILLETON Ik snelde de heuvel af, het pad langs, dat naar ons huis voerde, en deed Algy midden in zijn geschreeuw ophouden. Hiij was, als gewoonlijk, blootshoofds en, eveneens als gewoonlijk, uitgehon gerd. Ally's eetlust was één van die vraagstukken, die zelfs onoplosbaar zijn voor een geleerde. Hij had letterlijk altijd honger. Maaltijden, die voor ieder ander ruim voldoende waren, schenen in zijn eval zonder eenige invloed te blijven. Na et ontbijt was hij voortdurend bezig met het verwerken van appels en toffees, terwijl hij na het diner zijn honger door gaans weer met allerlei eetbare waren trachtte te stillen. Ook nu vond ik hem weer met een razende honger en boven dien was hij nog uiterst verontwaardigd. Het is een schandaal, Nell, zei hij, hierdoor uitleg gevend aan zijn heftige ontstemming, dat je nooit op tijd kunt zijn. Je maakt altijd, dat het diner een half uur later begint. Waar ben je ge weest? Je moest eens weten, hoe een honger ik heb. Zóó laat is het toch nog niet, Goed en goedkoop materiaal 4 voor winkel, school en kantoor4 4 BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 4 4 •4*4«4*4«44 VAN OVER DE GRENS. Om de Middellandsche Zee-conferentie tot stand te brengen, die aan de zeeroo- verij in deze wateren een einde moet ma ken, heeft de Fransch-Engielsche diploma tie op de gebruikelijke wijze vele offers.' moeten brengen. Had niet nog kort te vo ren Mussolini luid en uitdagend de „Itali- aansche overwinning" van Santander ge roemd? Voor zijn gejubel sloot mendis-1 creet de ooren en men bleef even volhar dend in zijn pogingen om dezelfde Itali- aansche handteekening, welke onder de' niet-inmengingsovereenkomst van nul en, geener waarde bleek te zijn, onder het nieuwe collectieve pact gezet te krijgend Genève, de op het oogenblik meest voor de hand liggende conterentieplaats, is in Italic niet bemind: prompt werd een, ander Zwitsersch stadje, het kleine Nyon, dat daartoe al zeer weinig geschikt is, tot zetel der Middellandsche Zee-confe-i rentie verheven. Duitschland is geen Mid dellandsche Zeestaat, evenmin als b.v. Ne derland, maar Italië wenschte geen con ferentie zonder Duitsche deelname: ge hoorzaam werd ook het Derde Rijk tot de Middellandsche Zee-conferentie uitge- noodigd, in tegenstelling met Nederland (waarover wij overigens hettsch niet boos behoeven te zijn.) Maar nog is al deze tegemoetkomend heid voor niets geweest en dat is aan d<? Russen te wijten. Zij waren zoo onbe leefd .de z.g. duikbootenpiraten, waar van men aanneemt, dat liet Italianen zijn, ook officieel Italianen te noemen. Duitsch land en Italië zijn niet in Nyon versche nen en men verwijt de Russen, dat zij de conferentie eigenlijk getorpedeerd hebben. Nu is het de vraag, of deze gedeelte, lijke torpedeering werkelijk zoo'n groot verlies is. Want de conferentie schijnt ook zonder aanwezigheid van de beide dicta turen goed werk te kunnen verrichten. Ja, men kan rustig zeggen, dat er op wel haast geen enkele conferentie van de Iaat-, ste jaren een zoo groote eensgezindheid heeft geheerscht. Reeds Zaterdagavond was het geheele ingewikkelde vraagstuk geregeld en wel op een wijze, die zelfs in de oogen van Italië en Duitschland ge nade kon vinden. Het oorspronkelijke En- gelsche plan om de Middellandsche Zee in vier zones te verdeelen, waarvan er twee. door Engeland en Frankrijk, een eventueel door Italië en een door de overige Mid dellandsche Zeemogendheden verdeeld zou worden, werd reeds spoedig veran derd in het voorstel, dat Engelsche en Fransche oorlogsschepen het geheele zaakje zouden opknappen. Over dit voor stel, dat het voordeel heeft, Italië zoowel als Rusland van de controle uit te slui ten werd men het eens en men moet toe geven, dat het plan zeer practisch is. Het feit, dat de patrouilleerende schepen en wellicht zelfs vliegtuigen op vrijbuitende duikbooten zonder verdere formaliteiten zullen schieten, geeft aan de Middelland sche Zeescheepvaart inderdaad de eenig mogelijke Bescherming. Slechts tegen duikbooten, die hun vlag vertoonen, ook die van Franco, zullen humanere middelen worden toegepast. merkte ik op, terwijl ik de eetkamer in keek. Kijk maar, je overdrijft weer heel erg. Er is nog niet eens opgediend niemand is er nog binnen. Dat is ook niet zooals het behoort, zei hij op een beschuldigende toon. W'é zijn al een half uur over tijd en ik heb een honger als een paard. Dat heb je op elk uur van de dag, merkte ik op. Voordat ik echter verder kon gaan met mijn verweer, vernam ik uit de aangrenzende salon .stemmen, waar onder een vreemde. Ik aarzelde en wilde, terugkeeren te laat. Vally's stem klonk op die innemende toon, waaraan ik juist zoo'n hekel had, omdat ze het niet meende: Ben je daar, Nellie? Kom. Ik trad binnen en bevond mij in tegen woordigheid van vader, Vally en een vreemde, jeugdige dame. Zij was niet mooi, maar bezat een prettig uiterlijk. Haar gezicht was eenigszins door de zon gebruind en haar vrij korte gestalte was heel eenvoudig gekleed in lichte rouw- kleeding. Ik begreep, dat zij de million-' naire, miss Warner, moest zijn. Bij mijn binnenkomen stond zij op. Eén oogenblik aarzelde, maar toen reikte ze mij met een innemende glimlach de hand. Mijn zuster Nellie, stelde Vally voor. Dat dacht ik al, zei ze op vriende lijke toon. Ik hoorde uw broer roepen. Ikj vind het heel prettig, met u kennis te; kunnen maken. Haar toon was zoo hartelijk, dat alle terughoudendheid, die ik eerst gevoelde, VAN HET SPAANSCHE Van het Spaansche oorlogstooneel, de bakermat van zooveel narigheid in de Eu- ropeesche politiek, valt er over de atge- loopen week weinig te vermelden. Het be langrijkst zijn nog de berichten, welke van de zijde der rebellen over Gijon world en- verspreid. Zooals bekend, wordt deze stad door de troepen van Franco bele gerd. Betoogers zouden nu de overgave van de stad hebben geëischt, waarop de. troepen het vuur op de menigte openden. De stemming in de stad zou veel over eenkomen met die, welke heerschte te Santander aan de vooravond van de op stand, die de stad in handen van Francci leverde. In het regeeringskamp ontkent men overigens, dat Gijon een tweede San tander zou zijn. Opvallend is, dat de strijd ter zee tus- schen de beide partijen weer wat leven diger geworden is. Zoo vond er in de Straat van Gibraltar een gevecht plaats tusschen de Fransche kruiser Canarias len een oorlogsschip der regeering, waarbij de Canarias door een granaat getroffen werd. Bovendien zou de regeerings-artille- rie bij Carthagena een duikboot van Fran co in de grond geboord hebben. Wil de regeering van Valencia trachten een einde te maken aan de heerschappij van Franco ter zee? als bij tooverslag verdween. Zij hield mijn hand vast en onwillekeurig ging ik naast haar zitten. Het roepen van uw broer was juist de oorzaak, dat ik besloot, even op u te wachten, vervolgde miss Warner. Ik geloof, dat Algy op drie mijl afstand nog te verstaan is. Waar is hij? vroeg ze, terwijl ze om zich heen zag. Algy kwam binnen en stak haar op jongensachtige manier zijn hand toe. Op dat oogenblik had hij veel meer belang stelling voor het diner. Ik ben blij, dat ik een bezoek heb gebracht, zei de rijke erfgename. Ik meende niet beter te kunnen doen, dait onmiddellijk even over te wippen, nadat ik had gehoord, dat uw zuster er was' geweest, terwijl ik uit was. Het is alleert maar jammer, dat ik u waarschijnlijk van het eten houd. O, neen, in het geheéf biet, haastte Vally zich te zeggen. Zij wist natuurlijk- wel. dat Marie, onze keukenmeid, klaar stond om de soep binnen te brengen. Enfin, u moet het mij maar niet kwalijk nemen, vervolgde miss Warner. Ik hoop, dat we prettige kennissen van elkaar kunnen worden. Zij zag eerst mij en daarna mijn zuster glimlachend aan. En nu moet u mij ook spoedig een be zoek brengen. Of zouden wij kunnen af spreken, dat u morgen bij mij komt di- neeren? Ik zou het erg prettig vinden Natuurlijk had zij het verzoek, hoewel bedoeld voor ons allen, tot vader ge- De opperbevelhebber van de Chineesche strijdkrachten, die inet de verdediging van Shanghai belast zijn. In de strijd in het Verre Oosten valt de taaiheid, waarmede de Chineezen zich te gen hun Japansche „vrienden" verdedi gen, biezonder op. Inderdaad blijkt nu, dat Tsjiang Kai-sjek in luttele jaren tijds in militair opzicht veel ten goede veran-i derd heeft. Want deskundigen zijn het er over eens, dat een tegenstand, zooals de Chineezen thans bieden, eenige jaren gele den, nog onmogelijk .was geweest. Het gevolg daarvan is, dat men ook in Japan de hoop op een spoedige beëindiging van het „conflict" zooals men weet is het officieel geen oorlog opgegeven heeft. Prins Konoje, de Japansche premier, heeft voor de pers verklaard, dat men niet verwacht, dat de vijandelijkheden in China reeds dit jaar zullen worden beëindigd. Toch is het verkeerd zich illusies te maken over de kansen, die China op zuiver militair gebied tegenover Ja pan heeft. De Japansche strijdkrachten zijn zeer zeker verre de Chineezen de, baas. Maar overigens wint men daarmede nog geen oorlog. Ook militair-politieke overwegingen spelen daarbij een rol en het staat vast, dat China op dit gebied groote voordeelen op Japan heeft. En- gelsch en Amerikaansch goud en Rus sische wapens kan China wel, Japan niet krijgen. Lukt het China met deze hulp lang genoeg stand te houden en Japan uit te putten, dan verliezen ook belangrijke Japansche militaire overwinningen veel,, zoo niet alles, van hun waarde. In Tokio; weet men dat natuurlijk zeer goed, maari desondanks schijnt men dit risico te wil len aanvaarden. Voor Engeland neemt het „conflict" steeds onaangenamer vormen aan. De Patraseilanden zijn door de Japanneezen tot een klein Singapore gemaakt, dat het Britsche Hongkong bedreigt. Ook voor China is dit een gevaar, wijl Hongkong op het oogenblik de eenige haven is, die China de mogelijkheid geeft met het bui tenland te verkeeren. Zouden de Japan-1 neezen Hongkong blokkeeren en in dien de Chineezen veel tegenstand blijven bieden, is de kans daarop niet gering --I dan wordt China van de buitenwereld af gesloten. Want dat Engeland zich op het oogenblik tegen een dergelijke blokkade met succes zou kunnen verzetten, is niet aannemelijk. richt. En vaderzag Vally aan. Dezcl keek een oogenblik peinzend voor zich uit, alsot er een of andere hinderpaal moest worden overwonnen om miss War ner's uitnoodiging aan te nemen en zei tenslotte op haar liefste manier: Heel heel vriendelijk van u. Wij zullen gaarne komen. j Natuurlijk u allen Algy ook, merkte miss Warner op met een glimlach, die Algy hij had nog steeds honger beantwoordde door het voorhoofd te fronsen. Veroorzaken we u daardoor niet te veel drukte? O, in het geheel niet, antwoordde de rijke erfgename. U is de familie, die het dichtst bij mij woont en ik sta er op dat u gezamenlijk komt. Er zullen waar schijnlijk nog een paar gasten zijn mrs. Harmon en ik veronderstel haar zoon, kapitein Trafford. Ik ken hem niet, maar hij zou vandaag arriveeren. Toen stond zij op en reikte vader de hand. Wij vergezelden haar tot het tuin hek. Vally liep naast haar, waardig en zelfbewust. Een klein vierpersoonsauto'tie stond voor. een heel eenvoudige wa gen voor zoo'n rijke erfgename. Zij raakte mijn arm aan. Ik kan toch op u rekenen, miss Nellie? Zeker, antwoordde ik met 'n glim lach. De chauffeur zette de wagen aan en zij reed heen. (Wordt vervolgd.) RECEPTEN. A JOi A 262 DE CONFERENTIE VAN NYON. OORLOGSTOONEEL. Nu Texel een vliegveld rijk is, ligt Amsterdam vlakbij! Slechts 40 mi nuten indien U met de K.L.M. gaat. Tweemaal daags gaat een gerieflijk K.L.M.-vliegtuig in beide richtingen. Enkele reis f 5,50, retour f 9, - dagretour f 8, 10- vluchtenboekjes slechts f 44, Behalve een zee van tijd, spaart U ook geld per K.L.M. Texel vliegt, vlieg meel GENERAAL PSI TSJOENG SJI. DE STRIJD IN HET VERRE OOSTEN.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4