RECEPTIE V GEMEENTE TEXEL RAADSVERGADERING. De Burgemeester der gemeente Texel: Gelet op art. 41 der Gemeentewet; Brengt naar aanleiding daarvan ter kennis van de ingezetenen, dat eene verga dering van den Gemeenteraad is belegd op Zaterdag 18 Sept. 1937 des nam te 2,15 uur in de daarvoor bestemde zaal ten Raadhuize dezer Ge meente. Texel, 14 September 1937. De Burgemeester van Texel, KAMP. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Medcdeelingen 3. Goedkeuring rekening Algemeen Weeshuis over 1936. 4. Idem Algemeen Armbestuur over 1936. 5. Voorloopige vaststelling gemeen- te-bcgrooting over 1936. 6. Ontslag-aanvrage van den heer J. Westerhuis als gemeente-genees heer. 7. Jaarwedde-rcgcling gemeente-ge neesheer te De Cocksdorp. 8. Benoeming gemeente-geneesheer te De Cocksdorp. 9. Buitengewone aflossing en conver sie van geldleeningen. 10. Bijdrage in de kosten van omleg ging bodht Boschweg te Oosterend. 11. Deelneming in de Fraude-onder linge van gemeenten. VEE-INVOER. Burgemeester en Wethouders van Texel doen te weten, dat in hun vergadering van heden is vastgesteld het volgende be sluit: Burgemeester en Wethouders van Texel; Gelet op de veeverordening voor de ge meente Texel: Besluiten: le. te verklaren, dat naar hun oordeel wegens het optreden van mond- en klauw zeer in Nederland door den in- of door voer in deze gemeente van herkauwende dieren, paarden en varkens gevaar voor besmetting van den veestapel te Texel zal ontstaan; 2e. onder de aandacht van belangheb benden te brengen, dat het derhalve inge-i volge artikel 7 der genoemde verordening na afkondiging van dit besluit, tenzij, met vergunning van hen, Burgemeester en Wethouders, VERBODEN is in de ge meente Texel herkauwende dieren, paar den en varkens in te voeren, doch dat zij', Burgemeester en Wethouders, vóór 1 No vember 1937 dergelijke verguningen voor invoer niet zullen verleenen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den dertienden Septetn* ber 1937. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester JONKER. KAMP.' MOND- EN KLAUWZEER. TEXEL NOG VRIJ. Naar aanleiding van het veelvuldig heerschen van mond- en klauwzeer heeft het „Handelsblad" een,onderhoud gehad met de heer K. de Vink, inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst in Z.-Hol- land. De heer De Vink ziet de situatie vrij, dreigend in. De laatste dagen komen er geregeld ongeveer 10 gevallen per dag* op zijn bureau te Den Haag. binnen, maar hij vreest, dat dit aantal wel tot 40 a 50 per dag zal oploopen. Het vermoe den bestaat, dat het mond- en klauwzeer' ditmaal dit Frankrijk en(of) België is gekomen. De eerste verschijnselen deden zich voor in het zuiden des lands. Lang zamerhand breidde de ziekte zich naar de Noordelijke provincies uit. Het inodernej verkeer werkt de verspreiding zeer in de; hand, doordat per vrachtauto het vee over groote afstanden vervoerd wordt., Soms gaat het vee van de Rotterdamsche markt heelemaal naar Groningen. en Friesland. De veterinair inspecteur in N.-Holl. zag eveneens de toestand zeer ernstig in. Ook aan N.-Holl. vasteland is het vee reeds besmet, vooral rond Amsterdam. De vee-tentoonstelling, die te Laren zou, worden gehouden, is reeds met het oog op besmettingsgevaar, afgelast. Bestrijding kan geschieden door ver bod van vervoer van besmet vee en hetj uitschakelen van markten en tentoonstel lingen. Tot zoover het Handelsblad. Uit dit nummer van ons blad blijkt, dat B. en W. maatregelen hebben getroffen om te voorkomen, dat die groote plaag zich ook op ons eiland zal doen gelden. Een daad* van wijs beleid. Maandag reeds gaven B. en W. publi citeit aan hun besluit door liet op heft marktterrein te doen aanplakken. Moge het aan zijn doel beantwoorden enbinnenkort ingetrokken kunnen, worden. De kans hierop 'schijnt echter niet groot. Voor 1 November 1937 is alle invoer van herkauwende dieren, paarden en var kens verboden. Daarna kan voor invoer vergunning aan B. en W. worden ver zocht. a Gaarne stellen wij allen, die van hun belangstelling willen doen blijken, in verband met het Q vijftigjarig bestaan van de Q TEXELSCHE COURANT daartoe in de gelegenheid op a.s. O ZATERDAG des avonds D van half acht tot half negen in HOTEL DE LINDEBOOM. DE DIRECTIE. DE K.L.M. VLIEGT DE HEELE WINTER DOOR. Een dagbladbericht heeft ons eenige telefoontjes bezorgd: Is dat wel juist, dat bericht over de K.L.M. Vliegt ze heusch de heele winter door? We konden slechts herhalen wat we Za terdag schreven. Het bericht is Vrijdag ZONDER EENIG VOORBEHOUD door het K.L. At.-hoofdkantoor te Den Haag aan de K. L.M.-agent te Den Burg meegedeeld. Dat kan toch niet officieeier? t RAAK. „Op Texel deed een vliegenier Een duik omlaag voor z'n plezier. Als daar nu werkelijk iets geschiedt, Brengt niemand hulp: Men gelooft liet niet." Zoo zong Zaterdagavond in het K.R. O.-programma Alb. Klein Jr. De Rijmkroniek-schrijver Jac. van Tol had de bekende geschiedenis van dat) zoogenaamd verongelukte Soesterberg- vliegtuig tot het onderwerp van zijn po ëtische overpeinzing gekozen en Alb. Klein zong. Die was goed. Een les voor adspi- rant-roddelaars. VERBETERING. In een gedeelte van onze oplaag staat het jaar, waarin de heer Smeding de heer J. G. Kooiman ter zijde trad, foutief ver meld. Het moet zijn: 1923. SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. De laatste Zondag voor de aanvang der comp. werd benut voor 'n oefenwedstrijd tusschen Texel 2 en Held.z Boys 1. De uitsla» 87 voor ons 2q pleit voor de aanval, terwijl bet groote aantal doelpunten tegen, ons een waar schuwing beteekent. Toch gelooven we, dat we met vertrouwen de toekomst kun nen ingaan. Het vertoonde spel heeft over het algemeen wej bevredigd; zelfs hoor den we over meerdere spelers met lot spreken. Texel 3 was op bezoek bij SVC te De Cocksdorp en wist daar een gelijk spel 11 te bewerken. Een uitslag, waar over we zeer tevreden kunnen zijn, als we opmerken, dat enkele aangewezen spe lers nog vervangen moesten worden. Er is vriendschappelijk gespeeld, terwijl wever namen, dat de leiding in orde was. Zoo zijn we dan nu in afwachting van wat de a.s. competitie onze elftallen zal brengen. Zondag werd in Alkmaar dè jaar vergadering der N.H.V.B. gehouden. E>e voorz. bleek ook nu weer de sterke man, die de touwtjes geheel in handen had. Alle mogelijke verslagen werden afge werkt en evenzooveel bedankjes werden er uitgedeeld. De bestuursverkiezing verliep heel vlot. De voorzitter en drie andere bestuurs leden werden verkozen verklaard, terwijl de heer De Winter, uit Meervogels, te' Zaandam, in de plaats van de heer Sougé, die om gezondheidsredenen moest af treden, werd gekozen. Over verschillende' zaken werd daar zwaar geboomd, terwijl in de meeste gevallen het regelement de weg voorschrijft. Het is vooral bij derge lijke zaken, dat de voorz. toont de heele Bondsvergadering te beheerschen, terwijl zijn opgewekte manier van doen en zijtl' rake antwoorden respect afdwingen. Hoe wel zoo'n dag een zware is, kan het nut van het bijwonen daarvan niet ontkent worden. We maken alsnog in deze, onze, ru briek, gebruik van de gelegenheid om de Texelsche Courant hartelijk geluk te wenschen met haar Gouden Jubileum Dat we nog lang zullen mogen samenwerken. We vestigen de aandacht op onze ledenvergadering a.s. Vrijdagavond. Toont uw belangstelling. De agenda is het waard. Ook donateurs zijn welkom. Trainen. Donderdagavond half acht. Maakt zooveel mogelijk gebruik van onze oefenavonden en zorgt er voor in goede, conditie te zijn en te blijven. Nu de wed strijden komen, waar eigenlijk het ver- eenigingsbestaan van afhangt, moeten'we zorgen, dat we ons geheel kunnen en gaarne willen geven. K.L.M.VERVOER. Zaterdag vertrokken van Texel 9 pas sagiers, Zondag 12, Maandag 44, Dins dag 6. Naar Texel kwamen er resp. 6 10—4—7 BIJZ. VRIJVV. LANDSTORM. Men schrijft ons: Gistermiddag vergaderde de Plaatse lijke Comm. van de B.V.L., afd. Texel, onder voorzitterschap van Burgemeester Kamp. Aanwezig waren tevens de hee- ren Middelhof en Ottcnbros, resp. voorz. en Secr. der Gewestelijke Landstorm- Commissie in het Verband Alkmaar. Aan Landstormdagen in het Verband zooals dit jaar te Medemblik kun nen de Texelaars niet of slechts in gering aantal deelnemen. Daarom dient voor Texel afzonderlijk iets gedaan te wor den. Plannen hieromtrent zijn nog niet definitief. Wél staat vast, dat er eind October een propagand a-avond voor Landstormers en belangstellenden zal worden gehouden. Er zullen eenige land stormfilms vertoond worden; tevens zal die avond de prijsuitreiking van de plaat selijke schietwedstrijden over 1935-'36-'37 plaats hebben. Het belooft voor de Texelsche Land stormers een prachtavond te worden. Wie zich met ingang van 1 Oc- tober op de Texelsche Courant abonneert, ontvangt alle tot die datum verschijnende nummers Q ook het nummer van vandaag GRATIS. na WAARSCHUWING. Vandaag nog mogen de winkels, voor welke de „Verordening tot afwijking van de Winkelsluitingswet" geldt, nog tot negen uur n.m. geopend zijn. Van morgen at geldt de gewone win kelsluitingswet weer. Van politiezijde, zoo verzekert men ons, zal op de naleving der wettelijke bepa lingen nauwlettend worden toegezien. Trainen Adsp. hedenavond half 7., Jongens, die voor 1 Aug. 12 jaar waren, geven zich even op. De toelating tot de voetbalbonden geschiedt op 12- jarige leeftijd, na goedgekeurd te zijn door de arts van het Medisch Sport keuringsbureau. Deze keuring is in voor bereiding, waarvoor we de medewerking der ouders verzoeken. D.D*. TEXEL 2 HELD. BOYS 1: 8-7. Wanneer om 2 uur wordt afgetrapt, zien we direct een snel spel. Om beurten, verkeeren de doelen in gevaar en na eenige minuten spelen de linksbuiten een, een hooge bal voor doel. De keeper staat te ver naar voren in zijn doel en d"e rechtsbinnen weet door snel toe to loopen te doelpunten: 10. De Held.. Boys ondernemen nu ook eenige snelle aanvallen, maar de schoten worden ge stopt. Dan gaan onze midvoor en rechts binnen er snel van door, maar het schot van onze midvoor wordt goed door de H-keeper gestopt. Even later weer een, voorzet van links, de rechtsbinnen schiet in, de keeper geeft de bal, maar is over; de lijn geweest: 20. Dan komen de H- spelers verwoed opzetten en weten te doelpunten: 21. Even later breekt de linksbuiten snel door. Onze keeper ver geet uit te loopen en de linksbuiten kan gemakkelijk inschieten. 22. Dan komt er een voorzet van links en de rechtsbinnen doelpunt fraai: 32. Wanneer onze backs eenmaal blijven staan voor offside, weten, de gasten gelijk te maken: 33. Onze halflinie speelt nu te veel verdedigend, zoodat Held. B. iets sterker worden. Hun spet is goed, vlug wordt de bal doorge geven, maar ze weten niet te doelpunten. Onze voorhoede is nu uiterst srifel en met' moeite weet de achterhoede van H doel punten te voorkomen. Vooral de midvoor en rechtsbinnen zijn gevaarlijk. Dan weef H. weer te doelpunten uit een misver stand in onze achterhoede 34. 7. Iaat: het er echter niet bij zitten en even voor de rust weet de rechtsbinnen, die goecj op schot was, met een uitstekend schot gelijk te maken: 44. De wedstrijd is tot nu toe het aankijken best waard geweest door snel spel. Na de rust wordt erdoor; beide partijen energiek aangepakt. Onze linksbinnen breekt plotseling door en weet met een uitstekend schot te doelpun ten: 54. Onze achterhoede begint nu echter raar te schutteren. De rechtsback' maait eenmaal finaal over een bal heen en H doelpunt gemakkelijk: 55. Binnen eenige minuten weet H een 75 voor-; sprong te nemen. Kobus gaat nu back; spelen en Herman in de halflinie. Een' verbetering. Onze halflinie stuwt onze voorhoede geregeld op en even later weet onze rechtsbinnen met een goed schot te doelpunten: 7—6. T. is nu sterker, Eenige verre schoten weet de H-keeper goed te stoppen. De achterhoede van H. JAARWEDDE GEMEENTEARTS TE DE COCKSDORP. Dokter J.Westerhuis heeft in verband met zijn benoeming tot geneesheer aan de psychiatrische inrichting Maasoord der gemeente Rotterdam te Poortugaal eervoi ontslag gevraagd als gemeente-genees heer. B. en W. vonden hierin aanleiding - te overwegen, of, gezien de gewijzigde! omstandigheden, verlaging van de aan de ze betrekking verbonden jaarwedde moge lijk is. De particuliere praktijk, zoo schrij ven B. en W. aan de raadsleden in hun prae-advies, heeft zich in de loop dei- jaren zoo uitgebreid, dat elk begrip van standplaatstoelage, met de bedoeling er mee te bereiken, dat zich te De Cocks dorp een arts kan vestigen, buiten be schouwing kan blijven. De bemoeiingen met doodschouw, kostelooze vaccinatie en eventueel andere diensten buiten de ar menpraktijk vallende, zijn zoo gering, dat zij bij de bepaling van de hoogte der' wedde, bijkans geen rol zal behoeven te spelen. Gedurende de laatste jaren heeft het ziekenfondswezen in sterke mate burger-> recht verkregen, hetgeen, bij vroeger ver geleken, de omvang van de armenprak tijk mede heeft doen afnemen. Het rayon van de gemeentearts van De Cocksdorp telt ongeveer 1300—1400 in woners, dus plm. een zesde gedeelte van het zielenaantal der gemeente. Een en ander heeft ons de conclusie doen trekken, aldus B. en W., dat de jaarwedde, thans bedragende fSOO,— plusi vrije woning, gevoeglijk teruggebracht kan worden tot f 500 met vrije woning; dit te eerder, omdat krachtens de instructie we-i gens geleverde medicamenten door de gemeente-geneeshecren de werkelijke kos ten met een minimum van 75 ct per ge reed gemaakt recept aan het* Algemeen Armbestuur in rekening worden gebracht. Bij de vertrekkende geneesheer, met wie B. en W. deze wijziging van de regeling bespraken, ontmoette zij geen tegen spraak. ISfflfflfflfflfflfflffifflffl II ffifflffitSESilIiffiiS SI ffl ffi Eerst de wil, dan de kracht en H SS in het eindede overwinning. 33 ffi BB krijgt het nu zwaar te verantwoorden. Wanneer onze midvoor goed doorbreekt, weet hij via de paal te doelpunten: 77., Nog 5 minuten moet gespeeld worden. T. is nu geregeld in de aanval. Onze rechts binnen breekt snel door en doelpunt on houdbaar: 8—7. Even later fluit de scheidsrechter het eindsignaal en T. heefh een verdiende overwinning behaald. Onze, voorhoede speelde goed. Er werd goed geschoten. De halflinie bleef eerst te veel achter, maar later werd dit beter. Onze backs waren niet best. Vooral de rechts- black was lang niet vast. De keeper hebben we ook wel eens beter gezien. Hij had door uitloopen wel eenige doelpun ten kunnen voorkomen. A.D. Verslag SVC—Texel 3: 1 1. Te laat ontvangen voor dit nummer. TEX. BOYS COMB.O.V.V.1—4. Een voetbalwedstrijd kon deze ont moeting helaas nietgenoemd worden, daar bet spel van OVV absoluut niet op voet bal geleek. Men speelde als stieren, niet kijkend, of men de bal, of de man te pakken had. Onder leiding van de heer C.P. Burger werd door de B's, met vijf invallers opgesteld, afgetrapt. Direct onrt stond van OVV's kant een zeer vurig spel. Trapt maar raak was hun parool. Zoo lukte het na enkele minuten de bat in het net te deponeeren. "Buitenspel? Niet gezien. Hands? Hoe komt u daar bij Met 20 vor OVV kwam de rust.i Na de rust werd door de B's even beter aangepakt en kwam de stand op 21. Nu aanpakken OVV'ers. Vuriger werd 't spel, zoo erg zelfs, dat de B's zoo'n wilde speler niet meer dorsten ontmoe ten. Simon moest wegens een ernstige beenwond uitvallen. Hij werd door Jn. Hopman vervangen. Daar gaat OVV over tot een vlugge aanval. Drie man buiten-, spelZoo lukte het no. 3 in de touwen te krijgen. Scheidsrechter wijst naar het midden. Daarna weet OVV nog eenmaal te doelpunten. De Valk vond het veiliger,, een plaatsje op de banken in te nemen.... Toen klonk het einde. Direct werd beslo ten niet meer tegen OVV te spelen. Zondag spelen we tegen Watervo gels uit, voor de competitie. Doet je best. Een ieder wordt Donderdagavond in de zaaltrainig verwacht, waar tevens nog, zeer belangrijke besprekingen voor dè competitie zullen worden behandeld. Hier het elftal voor Zondag: Jac.Schrama C.Graaf M.Bakker P.v.Heerwaarden J.v.Sambeek C.Ran M.deValk Jn.Schrama W.Ran A.v.Sambeek Res.: CodeVeij. "Dr. Witte Afbericht voor Vrijdagavond bij een der eTftalcomm.-ieden. $T.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6