Texels Bioscoop-Theater LUNAPARK Verlost van hevig SPIT IN DEN RUG KLOOSTERBALSEM TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT SOS S. V. Texel. DEN BURG - Tel. 27 - K. PEN met in de hoofdrol EDDIE CANTOR. MOOI BIJPROGRAMMA Zaterdag 9 October 1937 Js. DANK ZIJ KLOOSTERBALSEM „Ziezoo, dat Is achter den rug, van mijn SPIT ben Ik fijn afl AKKERS ONtOINin. T«N INZAQI „Geen goud zoo goed" hiel rvvijl hem op ed? heb over acht n. Men schrijft ons: Reeds in het oude Griekenland nam de sport een voorname plaats in. Ze werd door de overheid ten zeerste bevorderd en gesteund. In Athene, waar de eerste Olympiade gehouden werd, nam de staat alles voor zijn rekening, ook de financie ring. De overheid bevorderde alzoo, dat het volk zich sterk lichamelijk ontwikkel de, en begreep zeer goed, dat de sport gezonde en krachtige menschen kweekte. Financieele zorgen, zooals de penning meester van S.V. Texel die kent, beston den derhalve niet. In onze dagen is dit anders. Elke ver- eeniging, en dan bedoelen wij in het bie- zonder onze voetbalvereeniging, heeft de zorg van haar eigen bestaan. De inkom sten worden nu geput uit de contributie der leden, donateurs, en entree's voor wedstrijden, welke laatste niet altijd even,' goed bezocht worden door het Texelschc publiek. Dit kan nog beter en geeft niet alleen, financieele, doch ook moreele steun aan de vereeniging. De bronnen zijn niet toereikend genoeg, om de uitgaven te dek ken, waardoor vanzelfsprekend schuld ont staat. Menige sportclub „leeft" van zijn schuld. Dit is ook het geval met S. V. Texel. De penningmeester zit reeds ge ruime tijd te zweeten met een nadeelig saldo, terwijl de omheining op het terreini noodzakeljjk vernieuwd dient te worden. Er moest derhalve raad verschaft wor den. Het ijverige bestuur heeft diverse personen aangeschreven tot het vormen, van 'n comité om plannen te beramen, ten doel hebbende de S.V. uit de financieele' put te helpen. Inmiddels heeft zich ge noemd comité gevormd en is besloten op 4 t.m. 7 Nov. een jaarmarkt te houden in Hotel Texel, waarvan de opbrengst be stemd is voor S.V. Texel. Jaarmarkten werden reeds in de middel eeuwen gehouden. Velen trokken daarheen om zich te vermaken en te verlustigen aan het vertoon der vele potsemakers en om er snuisterijen te koopen. In dezelfde geest zal dit nu ook op voornoemde data in hotel Texel het geval zijn. Diverse marskramers zullen er hun waren aanbieden. Japansche geisha's zul len thee schenken, Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn, de aardige poppenfamilie, zullen ons op hun geestigheden onthalen,, en de lachspieren danig in beweging bren gen. Madame Sylvia zal niet ontbreken, zoodat de toekomst voor vélen een open, boek zal worden. Voor degenen, die. graag een potje breken, is er ook wat; wils. De gezellige keuken, alias hethuis-i houden van Jan Steen, zal niet mankee- ren. Gelukzoekers en -beproevers kunnen hun hart ophalen aan de daarvoor be stemde gelegenheden. Er is nog veel meer, doch verrassingen moeten er ook zijn we mogen niet alles verklappen. Het geheel zal opgeluisterd worden door voordrachten en muziek. Het belooft heel wat te worden. Ons comité is met man en macht in de weet' om deze jaarmarkt te doen slagen. Laat ook het Texelsch publiek toonen, dit te waardeeren, door in grooten getale de jaarmarkt te bezoeken en een veelvuldig gebruik maken van de vele attracties, die geboden worden. De danslustigen, hongerigen en dor- stigen, zij allen kunnen bevredigd worden. Indien dit lukt, en daar vertrouwen we op, dan pas zal de penningmeester van eert, groote zorg bevrijd zijn en de opbrengst' kunnen aanwenden tot aflossing der schuld en tot noodzakelijke verbetering van de omheining van het speelterrein. AAN DE DAMES. Vriendelijk verzoekt het comité u, om in verband met eventueel te schenken handwerken, er rekening mede te wille* houden, dat de jaarmarkt één week is vervroegd. SCHENKINGEN. Reeds werden de eerste schenkingen toe gezegd, dus dat is het begin. Comité belast zich gaarne met de ontvangst ook' van de uwe. VAN ZON EN MAAN. MAAN ZON Datum Op: Onder: Op: Onder: Z. 10 Oct 12,23 20,28 6.16 17,18 M 11 13,05 21,25 6,17 17,16 D. 12 13,40 22,28 6,19 17,13 W 13 14.08 23,37 6.21 17,11 D. 14 14,33 6,23 17.09 V. 15 14.55 0,47 6,25 17,07 l. 16 15.15 2,01 6,26 17.04 Dinsdag 12 Oct. Eerste kwartier. HET NUT. Donderdagavond heeft het Dep. Texel der Mij. tot Nut van het Algemeen iu hotel Texel een algemeene vergadering ge houden. De bijeenkomst werd bijgewoond door een gering aantal leden. De voorz., Dr. Vis, die om kwart over acht opende, betreurde deze kleine opkomst ten zeer ste. Het doel van deze avond was toch een plan-de-campagne voor de winter op te stellen; het gering aantal aanwezige leden maakte dat moeilijk. NUTSBIBLIOTHEEK. Voorz. deelde mee, dat het Hoofdbestuur bereid is voor de bibliotheek een bedrag te verstrekken, driemaal zoo groot als de som, welke het) Departement daarvoor beschikbaar kan stellen; het Hoofdbestuur draagt hoog stens f150,— bij. Besloten werd dat het Nut zich met een circulaire tot de leden1 wendt met het verzoek voor dat doel een bijdrage van vijftig ct. te verleenen. Zoo de vijftig gld., waarop men gaarne re kent, niet bijeen komt, zal op de Nuts- avonden worden gecollecteerd. Er werd een commissie benoemd om 'n lijst van aan te koopen boeken samen te stellen, bestaande uit de heeren Kikkert, Remmers en Kraai. AFGEVAARDIGDE. Voorz. deelde mee, dat hij een convocatie had ontvan gen voor een districtsvergadering. De reis- en verblijfkosten werden door hel Hoofdbestuur vergoed. Besloten was, dat de heer C.Jonker er heen zou gaan, maar. deze was plotseling verhinderd. Spreken achtte het wenschelijk voor de volgende keer weer een afgevaardigde te benoemen. DE WINTERAVONDEN. De voorz. merkte op, dat men bij de bespreking in de eerste plaats practisch- moest zijn. Er is maar f90,,in kas en daar moet alles van af. Spr. stelde voon drie avonden te geven, zoo mogelijk vier.. VONDEL-HERDENKING. Dr. Vis deel de mee, dat het Hoofdbestuur in ver band met de Vondel-herdenking de mo gelijkheid heeft geschapen, om PAUL HU F, een van onze grootste voordracht kunstenaars en Vondel-kennei bij uitne mendheid, een Vondel-avond te laten hou den voor de som van f50,Ter bestrij ding van de kosten stelde de voorz. voor,» de leden een entree te vragen van 25 ct.,, niet-leden een gulden. De Ulo-leerlingen zouden voor 25 ct. eveneens de avond kunnen bijwonen. De heer A.Broekman was van meening, dat zoo'n avond een fiasco wordt; de voorz. daarentegen had er een goede ver wachting van; zoo'n avond, aldus de voor zitter. ligt bovendien geheel in de Jijn van het" Nut. De heer C.Jonker merkte1 op, dat het Nut eens een avond gaf, waarop schilderijen werden besproken die avond was een groot succes. Orm geen onberaden stap te doen werd be sloten een commissie te benoemen, die de leden zal vragen, zich ganant te stellen, voor twee kaarten. Voelt het meerendeel er niet voor, dan gaat de avond niet door. De Vondelavond is voor de laatste van 't seizoen bedoeld. Voor de eerste avond werd overwo gen de heer Pilger te vragen, die een. Hawaiï-avond op zijn programma heeft! staan Voor de tweede avond zal de btoer; van de heer J. C. Visser, een oud-zee-' kapitein worden verzocht te spreken. Die beslissing wordt aan het bestuur over- gelaten. BESTUUR. In het bestuur van de Nuts- bewaarschool werden z.h.st. mej. Lange- veld en de heer J.C.Rab herkozen. De; heer Roeper deelde mede, dat zijn dochter, directrice der school, juist haar zestigste leerling had geboekt. Een mooi resultaat! In de vacature, in het bestuur van het Nut ontstaan door het vertrek van de heer Posthuma, werd de heer H. J. Kraai gekozen. Mr. Kamp merkt op, dat het in de be doeling ligt, de ontwikkelingsavonden ook deze winter voort te zetten in samenwer king met het Nut, en vroeg, of het niet mogelijk was, dat een spreker voor net Nut de volgende avond op de ontwikke lingsavond komt spreken. De broer van de heer Visser zal hiervoor uitgenoodigd worden. ONTWIKKELINGSCURSUS. Bij de rondvraag bracht de heer Jonker 'ten sprake, dat het Hoofdbestuur cursussen* in elkaar heeft gezet van drie of vier avonden, die resp. föO en f80 kosten. Het Hoofdbestuur zal hiervan de helft betalen. Spreker's keus was gevallen cp\ een cursus van vier avonden over „Mo derne woninginrichting", te geven doo^ Otto van Tussenbroek. De kosten komen dus op f 10 per avond. Als er een toe gangsprijs van 25 ct. woydt gevraagd, zal dit toch geen bezwaar zijn. Mr. Kampl stelde voor, aan de Middenstandsvereen. de Aannemersbond en de V.V.V. om me dewerking te vragen voor het maken van. propaganda onder hun leden. Spr. is van meening, dat het Gemeentebestuur wel een zaal beschikbaar wil stellen, indien noodig, aangezien het een ontwikkelings cursus betreft. Nadat voorgesteld was, met voorzitter van bovengenoemde vereeiiflgingen nader overleg te plegen, sloot Dr. Vis om kwart over tien de vergadering, na nog het Nut. in ieders belangstelling te hebben aanbe volen. H. de verzuchting, die Ut slaakte, toen Ik na het gebuik van 2 potjes Kloosterbalsem finaal van mijn spit Sf was. Niet staan, niet zitten, niet ggen te kunnen en toch vooruit te moeten om de boterham te verdienen. Door de vreeselijke spit, die in mijn Stalt begon en door m(/n geheele rug trok, was tk hulpeloos als een klein kind. Vanaf het oogenblik, dat Ik den 0eneeskrachtlgen Kloosterbalsem aan wendde, begon mijn genezing. En nu heb Ik in geen 8 maanden meer een aanval gehad." j Z(p u Onovertroffen b(j brand-en snij wonden Ook ongeëvenaard als wrljfmlddel bij Rheumutiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdeos 85 ct Potten: 62^4 ct. en f 1.04 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiuiiiiiiiiiiiiiiii:iii!iii;iiiiiii!iiiiiiiiiii!in iiiiiiiiiiiiiiiiiliiillliliiiliiiiiiiillilillllliiiiiiiiiiiiiilliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Zaterdag, Zondag en Dinsdag brengen wij u als hoofdnummer de dol komische Sam. Goldwynfilm Een film, die doet schaterlachen de boloogige Eddie vestigt een nieuw record in het scheppen van dwaze situaties. Hij was een bedeesd kleermakertje doch werd een man, die een heele bandietenbende te slim af was. Spanning lachsalvo's dolle situaties en bovendien de be roemde Goldwyn-girls. Cantor's dolle avonturen in een enorm Lunapark zijn in staat om de grootste Nurks in een lachbui te krijgen. Dank zij z'n „magnetisch oog" werd hij manager van een Luna park en wat hij daar beleefde tart iedere beschrijving, Bent u man of muis Ziet hoe Eddie Cantor dat probleem op lost. Eddie in het Lunapark een razende rit op de achtbaan vol dolkomisch, acrobatisch gebeu ren. Een bonte mengeling van koste lijke grappen, knappe comedie en oog-bekorende entourage. Een geestig product. Holland- en Wereldnieuws. GEMENGD KOOR. In wijde kring wordt betreurd, dat Den Burg's Gemengd Koor, dat letterlijk en figuurlijk gesproken, zoo'n goede klank had en bij openbare uitvoeringen zooveel succes oogstte, zijn repetities heeft moe ten staken. Directeurswisseling, oneenig- heid over het te kiezen repertoire en verschil van meening omtrent de leiding sloopen de meest hechte organisatie. Maar moeilijkheden zijn er om over wonnen te worden en met de beste wil en met vertrouwen bezield zijn er weer! eenige dames en heeren aan de slag ge-, gaan om Gemengd Koor weer op de been te brengen en, komt bet zoo ver waar aan zij niet twijfelen in stand te hou den. Óm te slagen moet men editor van het toetreden van een voldoend aantal leden verzekerd zijn. Dan kan met een di recteur in onderhandeling worden getre den. Wie lust heeft, lid te worden, lezd de oproep in dit nummer. Laat het geen kloppen zijn doovemans deur. Gemengd. Koor heeft alle reden van bestaan. Dato het er dan weer kome. SPORT OP TEXEL S. V. TEXEL. Het comp-programma wordt vervolgd, in 3e kl. KNVB, met Hol- landia-Zaandijk, TexelPurmersteijn, Suc ces—Alkm, Boys, APGSAssendelft, Vo- lewijckens—Fielder. Zoo langzamerhand is komen vast te staan, d.w.z. voor de overzichtschrijver,, van diverse sportrubrieken, dat Texel 1 inderdaad het zwakke zusje der afd. is. zoodat ook nu weer een nieuwe nederlaag1 wordt voorspeld. Maar na wat we vorige week gezien hebben, mogen we niet al te pessimistisch zijn. Al slaagden onze spe lers er niet in ook maar eén doelpunt te maken, toch wisten ze liet de tegenpartiji wel zoo lastig te maken, dat ze onderling1 getuigden ,clat liet hoog tijd werd, dat het 2e doelpunt er kwam. Voeg daarbij) nog het gunstige oordeel van scheidsrecht ter en andere sportkennis, dan moet dit1 ons le wel inspireeren, om morgen eens; te breken met de slechte gewoonte vanl te verliezen. Indien er gewonnen wondt,, staan we zeer waarschijnlijk gelijk met Assendelft of APGS, en als net eerste schaap over de dam is, volgen er ineeiv Laten we daarnaar streven met volle over- gave en bewijzen, dat liet nóg beter kan. Denkt er aan: vóór de wedstrijd even de te volgen tactiek te bepalen. Texel 2 gaat op bezoek naar BKC 2, dat eveneens ernstige plannen koestert. Met genoegen hebben we kunnen waar nemen, dat de geest goed is en de wil' evenredig daaraan. Dus, laat u niet vair de wijs brengen. Neemt beide punten huistoe. Texel 3 heeft een vrije dag. NHVB uitslagen van j.T. Zondag: 2e kl. G: De Cocksdorp—Tex. Boys 2-2, Helder 1 BKC 2 0-4, Texel 2-AVater- vogels 2 4—1. 4 E. HRC 8—Texel 3 2 7, Helder 7 —Oosterend 0—8, Watervogels 3—Held. BBoys 2 90. Programma a.s. Zondag: 2G.: BKC 2—Texel 2, Watervogels 2 Helder 5, JVC 1Tex. Boys 1. 4 E.Held. Boys 2—Helder 7, Ooster end 1Watervogels 3. Adsp. S. Texel ATexel B, Oosterend ATex. Boys A. Adsp. elftdallen Tex. A. (wit S.Keijzer Jac.Koorn H. Broekman J.Westdorp C.Zutphen W.Langeveld Ab.Keijser JoopKikkert D.FIuizinga J. Komdeur H.Bruin Tex. B.: P.Keijser Jac.Kikkert K.Boswijk B.Koningsveld P.List L.Rijk jn.Kikkert Iz W.Koorn J.v.d.Pijl A.Broek man H.Boswijk Res.: H.Mulder, H.du Porto en W.Zui- wind. Aanvang om 12 uur. Texel 1: J.Dukers D.Zuidewind J.Ran H.Neijens N.deGraaf A.Huizinga P.Kikkert M.Vlaming P.Neijens G.Witvliet Res.: A.v.Anraat. H.Ran Texel 2: B.Beumkes D.J.Blom W.VIas J.Helsloot J.Weijdt A.Verseput J.BruinWz. J.D.Blom J.Bruin (O-s.) F. Kaczor P.Hemelrijk Res.: J. Kiljan. Volgende week trainen als gewoon lijk. D.D. mm TEX. BOYS. Zondag moet het eerste elftal naar JVC 2. Vertrek met de boot van 11.20. Er kunnen nog supporters' mee. De adspiranten vertrekken om 11.30 per fiets naar Oosterend. Elftal in het kastje. De spelers van het eerste zorgen in conditie te zijn. Als het half kan, moet gewonnen worden. Opstelling: Jac.Schrama C.Graaf M. Bakker Frits v. S. M.deValk C.Ran Ab. v.S. Jn.Schrama C.Ran J.v.Sambeek D.Witte Res.: W.Reij en C. de Veij. Aanvoerders bezorgen 's avonds de uit slagen en biezonderheden bij de secr., Laat de scheidsrechter even zijn naam opschrijven. B.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5