/v-v E E L TEXEL WEET HET NELLIE. Als het staat in de Texelsche Courant. U aa eb y minimum iiiniiiiiiiiiiiii voor de jeugd DE GRIEKSCHE KROONPRINS PAUL verloofde zich met de Duitsch Prinses Friederike van Braunschweig-Lüneburg, een nicht van ex-keizer Wilhelm. VOOR DE VROUW. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii DE NIEUWE MODE Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bijsluitimg van het bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlanidia, Kjr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. Nummer precies opgeven. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijd«chrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. f 1.20. Per post tl.5Q ffiEEBSEBEBfflfflffifflBB EB ffi 85 Sla uw kinderen gade, en bouw ffi jg uit hun aanleg en neigingen uw 85 tg opvoedingsplan op. ffl FEUILLETON 17 Aan het einde van de zaal vertoonde zich een gebronsd gezicht boven een paar1, breedc schouders en ik begreep, dat de; eigenaar hiervan niemand anders kon zijn dan kapitein Trafford. Hier en daar wis selde hij een enkel woord met enkele gas ten en ondertusschen kwam hij meer en meer nabij, terwijl hij rondkeek als zocht hij iemand. Ik kreeg de indruk, dat er een trek van teleurstelling op zijn gezicht kwam; misschien omdat Winifred reeds een partner had? Juist terwijl ik mijzelf afvroeg wat hij eigenlijk wilde, zag hij mij zitten; hij kwam onmiddellijk op mij af. Kon het mogelijk zijn, dat hij naar mij zocht. Dat was te absurd om aan te denken en toch Eindelijk heb ik u dan toch gevon den. Ik zit hier anders al van het begin af, antwoordde ik. Dat geloof ik niet erg, zei hij ver trouwelijk. Ik heb al naar u uitgezien, toen ik voor het eerst hier binnenkwam en ik' zou durven zweren, dat u er toen nog niet' was. En nu zou ik grjaSag deze dans met 85 Een leven zonder liefde is als 35 39 een geschilderd vuur: er wordt 83 89 tevergeefs licht en warmte van gg 83 verwacht. ffl BB EB ffifflfflfflfflffiESBBffiBB y S3 851183 S3 SUS SI 83 ES RECEPTEN. SLAGROOMTRUFFELS. Een achtste L. koffieroom, een ons plantenvet, ander half ons poedersuiker, 4 a 5 lepels ca caopoeder. De room in een schaaltje gieten, daarbij de poedersuiker voegen, die er met een houten lepel doorroeren tot er geen klontjes meer in zijn. Er dan, bij kleine scheutjes, het gesmolten warme plantenvet onder voortdurend roeren hij - doen, tot alles goed vermengd is, de massa uitgieten op een stuk vet papier, even laten stollen en dan dadelijk begin nen er met twee theelepeltjes kleine hoopjes van te vormen. Deze in cacao poeder wentelen en goed koud laten worden. NUTTIGE WENKEN. Bewaar specerijen, ook peper, in stevig gesloten busjes. Tegen roestvlekken in rieten-matten citroensap, vermengd met wat keukenzout. Wanneer de ringen van schuifgor dijnen niet makkelijk schuiven: de stok met was inwrijven. Petroleum gemorst op een mat? Buiten in de wind hangen, zoo mogelijk in de zon. Geen steenen plaat als „broodplank" nemen. Dan wordt het mes te gauw stomp. Wit geschilderd houtwerk waarop vuile vingers zijn gekomen, kunt u afne men met een beetje melk. Een zijden lampekap kunt u reinigen met lauw water, waarin wat ammoniak is gedaan. Met koud water naspoelen. Wanneer de kap op een niet roestvrij ge raamte zit: zoo vlug mogelijk drogen. Een jas waterdicht maken: gedurende 12 uur laten liggen in een vijf procenls oplossing van azijnzure aluinaarde (ace tas aluminicus). Daarna zonder spoelen, te drogen hangen. u willen maken of is u al bezet? Neen, antwoordde ik verbaasd. Maar had u deze dans dan niet reeds bespro ken Ik kon mij niet voorstellen, dat hij niet voor de geheele avond bezet was. Kom, zei hij, en toen hij zijn hand op mijn arm legde, begon mijn hart dat tot dusverre de regelmatigheid van een uurwerk had vertoond opnieuw onstui mig te kloppen. Eigenaardig, dat u zich zoo half ver borgen had achter die pilaar, miss Nielliej sprak hij. Dat vergeef ik u nooit. Hij keek mij ernstig aan en ik voelde 'n groote vreugde om deze woorden, die ten slotte toch niet veel meer moesten betee-- kenen dan een doodgewoon balcompli mentje. De zaal was overvol en het aantal pa ren viel niet te tellen. Toch slaagde hij er in mij door alle moeilijkheden neen te voeren. Het was mijn eerste „echte" bal en kapitein Trafford was eigenlijk mijn eerste „echte" partner. Ik voelde mij overgelukkig. Ik verbeel de mij natuurlijk was dit weer iets onzinnigs van mij dat de andere darrtesj naar ons keken en mij benijdden. Op een gegeven oogenblik zag ik een paar oogen heel biezonder op ons gericht. Het was1 missi Warner, die naar ons keek; zij glim lachte toen zij mijn blik opving. Natuurlijk kwam er veel te spoedig een einde aan en wij wandelden door een van de vele deuren naar buiten op het ||||||iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin|[|||| oiiiiiimiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiillllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iniii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiillllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiniiiiiiiiiiil EEN POPPENKAMER. Deze poppenkamer kan heel eenvoudig gemaakt worden met behulp van een kar tonnen doos en wat gekleurd papier. De kamer maak je van de doos, zoals fig. 1 aangeeft. De ramen worden in de zijkan ten uitgesneden en daarboven maak je van stevig papier de zonneschermen. Voor de steunlatjes kan je lucifers gebruiken. Dan bekleed je de kamer met gekleurd papier. De bloemenbakjes kan je even eens van karton maken en dan met inooü papier beplakken. De bloempjes knip je uit dun papier van verschillende kleuren. De kamer kan je geheel naar je eigen- smaak inrichten. De tekening geeft eriigei voorbeelden. Het schemerlampje (2) be staat uit een lucifershoutje, een rond' stukje karton en een mooi stukje papier. Fig. 4. stelt een radio-toestel voor, dal uit een klein doosje gemaakt wordt. 'Door. I het doosje met papier te beplakken en er I met gekleurd potlood strepen op (e geven, I ziet het er dadelijk heel aardig uit. Voor, I de knoppen en de voetjes kan je spelde- I knoppen gebruiken. Uit een iets grooten doosje kan je de leuningstoel maken (5). De voet bestaat uit een garenklosje. Weer uit een ander doosje ot van een deksel maak je de tafel. De poten lucifers - lijm je in de hoeken. Is dat geen pret tige bezigheid.? AARDIG SPEELGOED. Van sigarenkistjeshout zaag je een rij dunne latjes, b.v. 12 stuks, 2 cM. brjeed. en 20 cM. lang. Je kunt natuurlijk ook meer en langere latjes nemen, maar met de gegeven maten gaat het heel goed. In de latjes boor je drie gaatjes, dat kan je het best doen, door ze eerst op elkaan te leggen en bijeen te binden (2). Met be hulp van klemmetjes (4), die je in de boekhandel kunt kopen, verbind je de latjes met elkaar (3) en wel zo, dat zo draaibaar zijn. Je tekent nu een of ander leuk gezicht, plakt dit op karton en ver volgens tegen het einde van het laatste latje aan (5). Wanneer je nu de eerste twee latjes naar elkaar toe beweegt, zal de kop ineens naar voren springen. E-eiij stuk speelgoed, waarmee je veel plezier! kunt hebben. groote terras. Het was warm binnen, zei hij, terwijl hij het voorhoofd afwischte met zijn zak-i doek. De overgang is eigenlijk te groot, voegde hij er aan toe, terwijl hij mij aanzag. Waar is uw sjaal? Hij nam haar van mijn arm en sloeg ze zorgvuldig om mijn schouders. Toen be gaven wij ons naar een bank onder de hooge palmen. - Het is heerlijk buiten, zei hij weer. Dat was anders een prachtige foxtrot. Ik mag erg graag dansen. - Ik kan li niet antwoorden: Waar om leert u het dan niet, merkte ik plagend op. Wat kunt u iemand toch voor de mal houden, miss Nellie, zei hij lachend. U maakt, dat ik bijna bang wordt om iets te zeggen. Ik begin zoo langzamerhand) medelijden te krijgen met Algy en Addie en miss Bryan. Elk medelijden met Vally is ver gooid, sprak ik. Zij heeft het niet noo- dig. Hebt u haar vanavond reeds gezien? vroeg ik verder met de trots, die ik nu, eenmaal meende te moeten toonen in ver band met de schoonheid van mijn zuster, Laat ik eens kijken. Ja neen ja toch, antwoordde hij met wonder baarlijke onverschilligheid. Ja, ik had het genoegen haar de hand te drukken bij de ingang van de balzaal; ze danste metTop- pington. Bedoelt u die jongeman met dat witte haar? Ha, ha. Jongeman. Top is vijf-en- twintig jaar en voert de titel van graaf. O, antwoordde ik. Nu begreep ik, waarom Vally zoo lief glimlachte en haar partner met een biezondere blik had aan gezien. Wij zwegen een oogenblik en hoorden stemmen in onze nabijheid. Er waren nog niet veel menschen op het terras. Ten slotte was de feestavond pas aan de gang en amuseerde men zich nog binnen. Plot seling schoot mr. Hiram Fishe mij in her innering. - Waar is mr. Hiram Fishe? Ik heb hem nog niet gezien, vroeg ik. O neen? zei kapitein Trafford. Ik weet niet, waar hij op het oogenblik is. Ik heb hem in dé hal gezien. Hij stond daar druk te redeneeren met eenige le den van het parlement. Ze hadden de hoofden bij elkaar gestoken, alsof ze een samenzwering smeedden. Ik denk, dat ons, weer een of ander onheil staat te wach ten. U is erg hard voor de groote man, zei ik lachend en juist wilden we op staan, toen wij beiden getroffen werden door het uitspreken van mijn naam. V Leigh-Bryan, zei een stem, die ik herkende als die van lord Deckland. Leigh-Bryan is nu een oude man, die, ge loof ik, vroeger bij de rechterlijke macht is geweest; het waren vroeger heel voor name lui. Ze hebben een kleine villa hier dichtbij. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4