naar de bollenstreek Achterlichtjes? BRUIN vertrekt Plaatsman Prijsverlaging slechts 35 ct. 3 jonge koeien. Vrijdag van Rotterdam. De Philatelist 18 beste kalfvaarzen Woonhuis (hoekhuis) Narcissen-teeltvergunning een flinke huishoudster vertrekt Donderdag Licht Gazelle Motorrijwiel 50 a 60 000 KG. voerbieten de opplant, enz. enz. van plm 300 a 350 R R gels crocus Boekhandel Parkstraat. TE KOOP JANNES, Eierland. Wenscht tevens prijsopgaaf voor het dor- schen van 5 klampen graan op eind Oct. of begin November. Tijdschrift voor postzegelverzamelaars. Abonnementsprijs f 3,— per jaar. Het nummer van 10 Oct. 1.1. is speciaal gewijd aan de nieuwe in Regeerings- en Rebellen-Spanje verschenen frankeerzegels en verplichte toeslagzegels. Abonneert u bij BOEKHANDEL PARKSTRAAT TE KOOP April kalven. M. KOORN Cz. Ook te bevragen Jb. Witte, Dennenlust aan de Emmalaan. Te bevragen bij J C. GRAAF, Hollewalsweg 22. te koop of te huur gevraagd. Gebr. HOUTKOOPER p.a. W. Stolk, de Cocksdorp. TERSTOND GEVRAAGD: bij man met 3 kinderen (8-6-5 jaar) KI BUIS, den Hoorn 56. GOEDGEKEURDE SIEM DE WAAL heeft ze! te koop. BARKER'S IJZERHANDEL. TE KOOP AANGEBODEN Groenkraag. K. PARLEVL1ET, Gerritsland. De ondergeteekende wenscht aan te besteden Inlichtingen te bevragen bij JOH. PAR- LEVLIET. Hallerweg. Wij kochten eenige partijen goede kin derboeken en verkoopen die thans tegen extra voordeelige prijs. Zoodra de oplaag is uitverkocht, "moet de verkoop worden gestaakt daar deze serie tegen deze prijs niet meer kan worden herdrukt. Ons eerste aanbod betreft de serie „ONS SCHEMERUURTJE". De vastgestelde prijs bedroeg 75 ct. doch is nu Elk deeltje is voorzien van een stevig cartonnen bandje. Ida Heyermans, Vertellingen 132 blz met 80 platen H. C. Andersen, Sprookjfs 120 blz met 80 platen Onze oude versjes en het beroemde prentenboek 104 blz met 103 platen Ida Heyermans, Zoo mooi als zonneschijn en het Kerstmannetje 92 blz met 53 platen Jean Mari, Sprookjes 128 blz met 80 platen Bas v. d. Veer, A dat is Aafje 32 blz met 14 gekleurde en 13 plaatjes in roodzwart H. D. Jacobi, Wat tante Dora vertelde 129 blz. met 80 platen De Fabels van Aesopus 60 fabels met aardige plaatjes en versjes op 144 blz Volkmann Leander, Bij het haardvuur 146 blz met 51 platen Hermanna, Verteluurtje 130 blz met 47 platen Haast u. Onze voorraad kan, eenmaal uitverkocht, niet meer worden aangevuld. SPORT. Uitslagen van Zondag j.l.KNVB 3e kl. A: HelderHollandia 2—1; Zaandjjk Texel 101; Purmersteijn—Succes 11; Alkm. Boys—APGS 2—0; Assendelft— Volewijckers 31. NHVB 2 G.Helder 5—De Cocksdorp 2—6; Texel 2Helder 4 51Tex. Boys 1 BKC 2 0-1Watervogels2—JVC 1 3-0. 4 E.: Atlas 3Watervogels 3 5—3; Texel 3Helder 7 190; Held. Boys 2 Oosterend 132. Texel 1 heeft wel heel erg teleurgesteld, want zeker had niemand in onze geheele afd. een zoo slechte uitslag durven voor spellen. Waar het haperde, konden we, nog niet precies te weten komen, maar het komt ons voor, dat nog met te weinigi vertrouwen wordt toegepast het systeem met teruggetrokken spil, waarbij de backs de vleugelspelers moeten bewaken, de kanthalfs tegenover de binnenspelers en de midhalf tegenover de midvoor zijn op gesteld. In dit verband zijn de kanthalfs' dus iets meer naar voren opgesteld, de spil meer teruggetrokken, terwijl de bin nenspelers meer achter dan in de aanval spelen, met dien verstande, dat ze bij geen enkele voorzet bij het doel "mogen, ontbreken. Het lijkt nogal moeilijk, maan alle tegenstanders hebben het ons voor gedaan in deze lafdeeling en steeds bijna, met meer succes dan wij. Valt daar niets van te leeren? La ten we hopen, dat T. zich a.s. Zondag! zal weten te herstellen. We moeten toch zien van die onderste plaats af te komen,, (Zie elders in dit nummer verslag van de Zaanlanden Red.) Texel 2Helder 4. In een pittige wedstrijd, waarbij de thuisclub moeite had om op toeren te komen, wist T. 2 met) 5—1 te zegevieren en daarmede de lei ding in haar afd. te behouden. De leiding was bij scheidsr. Gouds waard, als steeds, in vertrouwde handen. De eerste aanvallen zijn voor H., die al spoedig een vrije schop en een comer) Krijgt te nemen. T. breekt dan door, maai' de stevige H-backs grijpen goed in en zetten hun aanval telkens aan het werk.. Na een ongevaarlijke T-aanval maakt W. Vlas hands, de vrije schop wordt door B. Beumkes uitstekend gehouden. T. komt er beter in, weet een corner tc be> werken, welke juist wordt overgekopt., Opnieuw brengt P. H. de bal goed voor het doel en Ferry kopt precies over de lat Na 15 min. komt de wedstrijdbal in het veld (waarom?) T. komt er beter in, hoewel het plaatsen nog te wensehen over laat. Na 20 min. gaat de linkervleu gel van T. er goed samenspelend van door, een voorzet van linksbuiten volgt en J.D.Bloin doelpunt: 1—0. Opnieuw breekt de linkervleugel door, Jan Bruin, plaatst een goede voorzet, waaruit onze; midvoor scoort: 2—0. Meer en meer wordt T. gevaarlijk. Onze midvoor maakt zich vrij, maar zijn schot heeft geen succes. Bij een felle H-aanval rolt T. er door als H. een gemakkelijke kans mist. H. stelt zich meer op verdedigen in en tracht door snelle doorbraken de achterstand in te loopen maar onze verdediging en halflinie zijn meestal te sterk. Telkens grijpen Wim en Dirk Jan in of onderbre ken ze, waarbij ze dikwijls elkaar keurig aanvullen. Het spel blijft aantrekkelijk met T. iets in de meerderheid, evenwel wordt er te weinig op de vleugels ge speeld. Toch zien we talrijke goede aan vallen en het spel wordt steviger. Tot de, rust komt in de stand geen verandering. SCHEEPSONGEVALLEN 18 FEBRUARI 1922. De TEXEL 99, schipper Vlas, krijgt op Texelstroom door het stormachtige weer veel averij, de zeilen slaan aan flarden. De Dageraad, uit de haven van Oude- schild stoomende sleept de schuit, waar op het noodsein reeds geheschen was, naar Den Helder. Een motorbotter brengt, de schuit weer „thuis". 18 FEBRUARI '1922. De POSTSCHUIT van De Cocksdorp strandt door storm op de Vliehors en loopt vol water. De schuit van gebr. Boon sleept de postschuit met de opvarenden! veilig en wel naar De Cocksdorp. *7 MAART 1922. De Duitsche schoener TAMARA, met hout van Zweden op weg naar Lemmer,, strandt in de Middelgronden. Nadat een deel der lading gelost is, brengen dei slecpbooten Texel en Volharding het schip vlot. 8 APRIL 1922. De Duitsche vrachtboot OSTERMOO- RE 1, met 350 ton olie geladen, strandt in de Eierlandsche gronden. De reddingboot gaat uit, maar keert spoedig terug, daal de opvarenden het schip niet verlaten. De volgende middag brengen zeven sleep- booten het schip vlot. 74 Reeds spoedig zien we al een goede voorzet, die Fer's hoofd precies mist., In deze 2e helft is het vooral onze half linie, die alle pogingen verijdelt. Telkensi zet ze haar voorhoede aan het werk, waar in nu de vleugelspelers meer worden be trokken. H. speelt nu bijna uitsluitend: verdedigend. Na een scrimage lost Jo Weijdt een schot, dat corner wordt ge werkt. T. valt aan op rechts, een schot volgt. Jan Bruin, midvoor, komt vrij en schiet tegen de lat. H. weet door te bre ken door een misverstand komt de bal in ons doel: 21. Nu volgt een felle strijd. Eenige H-aanvallen worden af geslagen, eenmaal wordt een gevaarlijke voorzet keurig weggekopt. Jan Kiljan brengt dan op en geeft een ver hard; laag schot, dat van de keeper terug) springt, waarvan onze midvoor gebruik maakt: 31. H. tracht het spel te ver plaatsen. Er worden eenige aanvalle af geslagen, waarna T. het spel geheel in handen neemt. Er volgt een goede aanval, welke, van rechts voor het doel ge plaatst, slecht kan worden weggewerkt. - De bal komt bij Fer, die zuiver en on houdbaar inschiet: 41. Uit een aanval van H. onderbreekt Ben door goed uit-, loopen. Jan Bruin breekt door en schieï keihard tegen de lat. Als de bal opnieuw voor het doel komt, na een goede pass, schiet dezelfde speler fraai no. 5. in de touwen. T. krijgt nog een corner te ne men. Deze zal worden genomen, maar er is al voor einde gefloten. Texel 2 heeftj haar leiding in de afd. behouden. Ver-' meld dient nog, dat Fer listig een cor ner intikte met de hak, welke van ach ter de doellijn werd weggegrabbeld. Een compliment voor jullie doorzetten, T. 2. Ook in de periode, dat H. het spel beheerschte, was er geen moment van toegeven te bespeuren. Tenslotte heeft volhouder: er toe geleid, dat H. over speeld werd. Gaat door, Texel 2. Ook in een hoogere klasse zullen jullie een goed figuur maken. Texel 3 nam geen halve maatrege len: met 190 wisten ze te winnen van Helder 7. Over het algemeen zagen we een not comnmeeren, waartegen de gas ten het totaal moesten afleggen. Alle doelpunten kunnen we niet bespreken: We bepalen ons tot het 2e, een vrije schop, door Nan uitstekend ingeschoten, waar bij we terugdachten aan ons 2e doelpunt) in de wedstrijd Texel—Alkmaar in Den Helder. Het aangeven nog wat zuiverder. Bertus, een beetje uitkijken, dan wordt 't heel goed. Intusschen blijven volhouden,, de kans is er. Trainen: Donderdagavond 7.45. Komt zooveel mogelijk. Adsplranten: Heden avond in het Gymnastieklokaal, half 8 jongste klasse. Heeft u al een circulaire ontvangen van ons Jaarmarktcomité? Het belooft interessant te worden. LI doet toch ook' mee? Van 4 t.m. 7 Nov. kunt u in hotel Texel genieten. r Stand 2 G NHVB: VAN 1887 - HEDEN. 6 JULI 1922. 13e Heldersche botter HD 112, schipper De Boer, strandt tijdens storm bij paal 17. De bemanning komt veilig aan wal. 11 NOVEMBER 1922. Het s.s. CHRISTEL SALL1NG, groot 2500 ton, met hout van Flensburg op weg naar Amsterdam, strandt in de Eierland sche gronden. Nadat de deklast over boord geworpen is, slaagt men er in het schip vlot te sleepen. 30 AUGUSTUS 1923. Het Italiaansche s. s. KOEFIA, van Hamburg op weg naar Cardiff, strandt in de Eierlandsche gronden. De Doms Rij kers brengt de 34 opvarenden veilig aan wal. De reddingboot Brandaris van Ter schelling keert wegens averij terug. Ook de reddingboot van De Cocksdorp vaart; uit; ze behoeft evenwel geen hulp te ver- leenen. Het schip wordt vlot gebracht. 30 SEPTEMBER 1923. Het Noorsche s.s. BRO, 908 ton, met porceleinaarde van Engeland op weg naar Finland, strandt door dikke mist in de Eierlandsche gronden. Vier sleepbooten brengen 'het schip vlot, nadat een deei der lading overboord geworpen ïs. 75 ZAANDIJK TEXEL: 10—1. De Redactie van de Zaanlander zendt ons welwillend' dit verslag: Zaandijk heeft weer eens een uitste kende wedstrijd gespeeld,, een wedstrijd, die wat de kwaliteit van het spel betreft,' nog lang zal heugen. Het spel van T. was echter zeer zwak en hierdoor kwam het ook, dat Z. haar spel geheel koi^ ontwikkelen zooals het behoort. Niette min speelden de Z.-spelers stuk voor stuk een behoorlijke wedstrijd en deze goede speelwijze werd met veel doelpun ten beloond. Direct is Z. in de aanval en binnen twee minuten doelpunt Schagen uit een voor zet van linksbuiten Burgers op werkelijk uitmuntende wijze: 1—0. Even hierna lost Kuijper, die weer van de partij was, een keihard schot, maar de T.-keeper stompt) de bal via de paal uit het doel. De bal belandt bij Schilp, maar door te lang treu zelen gaat deze kans verloren. Z. blijft uitstekend spelen en geeft steeds de toon aan, maar toch gaan vele kansen verku ren doordat de Z.-spelers steeds weel in het buitenspelvalletje loopen, dat T, opzette. Dan, na 20 mnt., wordt Z. pro-i ductief en is het Kuijper, die tweemaal achter elkaar doelpunt na de bal moo( vrijgemaakt te hebben: 40. T. is totaai de kluts kwijt en de T.-keeper krijgt dan ook'vele harde schoten te verwerken, wat .hem .goed afgaat. Het is opmerkelijk, zooals Z. het spel openhoudt en spora disch kan T. aanvallen opzetten. Gevaar lijk zijn deze aanvallen in het geheel niet en keeper Kat krijgt danook niet veel werk te verrichten. Even voor de rust doelpunt Z. opnieuw, wanneer Schagen een hard schot inzendt, welke de T.- keeper onvoldoende wegwerkt. Schilp is er als de kippen bij en heeft geen moeit? om no. 5 te scoren. Na de rust begint Z. er iets te ge makkelijk over te denken en de achter hoede werkt de T-aanvallen niet zuiver weg. T. komt nu in de aanval en weet spoedig na de rust te doelpunten: 51. Aanvankelijk blijft T. nog in de aanval, maar dan wordt Z. weer actief en na een kwartier spelen doelpunt Schilp uit een voorzet van rechts. Even hierna is het Kuijper, die een mooi vrijgewerkte bal van Schagen ontvangt en weer doel punt: 71. Hoewel T. deze achterstand onmogelijk kan inhalen, 'blijft ze toch haar best doen, maar zooals gezegd, gaat er weinig kracht van dit elftal uit en vooral het plaatsen is slecht verzorgd, In het laatste kwartier doelpunt Z. nog 3 keer, door Schilp 1 en door Kuijper 2, Alzoo won Z. met dubbele cijfers wat sinds jaren niet gebeurd is. De scheids rechter leidde op rustige en goede wijze# DE COCKSDORP. HELDER 5—SVC 2-6. Toen we naar Den Helder vertrokken hadden we een in valler voor de spil, die wegens ziekte niet mee kon. H. won de toss. Er ont wikkelde zich dadelijk een vlug spel. Na vijt min. loste Jb. Eelman een kogel op doel, de bal verdween in het uiterste hoekje. Maar een paar minuten later een doorbraak van H. en de stand was weer gelijk. Het spel ging nu gelijk op, Daar was weer een snelle aanval van S. J.R. tikte tikte de bal netjes over de keeper heen: 2—1. H. maakte weer spoe dig gelijk. Even voor de lust maakte H. Nieboer nog een doelpunt voor S., zoodat de rust met 32 voor S. inging. Het eerste kwartier na de rust werd ei' geen doelpunt gemaakt. Maar toen kwant S. los. De middenvoor kreeg de bal, loste een prachtig schot en het was 42. Even daarna was het A.Stolk, die er 52 van maakte. Binnen de vijf minuten maakte J.R. het half dozijn vol. Met deze stand kwam het einde. S. won welverdiend. - J. R. GEMENGD NIEUWS - Te Amsterdam zal het telefoonta rief belangrijk worden verlaagd en met handhaving der abonnementsprijs voor en kelvoudige aansluiting de prijs per ge sprek. Noorwegen. De chef van de Noor sche generale staf, kolonel Rudge, heeft verklaard, dat het Noorsche leger het slechtst uitgeruste en geoefende leger van Europa is. Er wordt z.i. te weinig voor uitgegeven. Zwitserland. De Stedenraad keurde een crediet van 58.8 millioen frs goed voor de aanschaffing van oorlogsmateriaal en voor bouw 'munitiemagazijnen. Japan. Minister Hirota verklaarde niet bevreesd te zijn, dat de mogendheden tot sancties tegen Japan zullen besluiten, gezien de ongelukkige ervaringen met Abessinië. China. Het aantal gevallen van cho lera in de internationale nederzetting to Sjanghai is tot 12 October 1.472 geweest, waarvan 456 met doodelijke afloop. De cholera heeft in het Japansche leger 3011 ciooden geëischt. Hawaii-eil. Arbeiders hebben in Noord-Kohala, op het strand een rub ber reddinggordel gevonden, die zich in 'n zak bevond en waarschijnlijk afkomstig is van het vliegtuig van Amelia Earhart. TE HUUR S.V. TEXEL. Texel 2 4 4 0 0 8 20— 5 BKC 2 4 3 1 1 7 13— 5 De Cocksdorp 4 2 1 1 5 13—10 Waterv. 2 5 2 1 2 5 18— 9 Tex. Boys 5 2 1 2 5 11—10 JVC 2 4 1 0 3 2 7— 5 Helder 4 4 1 0 3 2 8—10 Helder 5 4 0 0 4 0 4—27 Stand 4 E: Oosterend 1 5 5 0 0 10 42— 7 Texel 3 4 3 0 1 6 38— 9 iHRC 8 3 1 0 2 2 9—10 Waterv. 3 3 1 0 2 2 12—16 Helder '7 '3 1 0 2 2 7—31 Atlas '3 1 0 2 5— 3 Held. Boys 2 5 0 0 5 7—44

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 8