m m i NELLIE. ONS FOTOHOEKJE. iiiiiiiiiiiiiiiiinniiiniiiniiiiiuni VOOR DE VROUW. NUTTIGE WENKEN. 1 l-ysim No 41. DOORTJE WITTE Pd. Doortje woont in de Gra venstraat; zij wordt 22 Nov. 1937 13 jaar. KAMERPLANTEN Vergulde lijsten afnemen met warm water, waarin een klein beetje ammonia., Leelijke vlekken op uw zilverwerk- veroorzaakt door ei? Verwijderen door wrijven met een lapje, in zout gedoopt. Plooirokje strijken? Doe dat van onderen naar boven (van de zoom dus af). Worden uw handen zoo erg uitge- §ebeten als u soda in uw vaatwater ge ruild:? Neem dan borax. In plaats vani soda; dat helpt even goed. Flanellen goed, dat voor de eerste keer gewasschen wordt, zal heerlijk zacht uit de wasch komen als u een beetje ammonia door het water doet. RECEPTEN. ZUURKOOLSCHOTEL (4 personen). 1 Kg. zuurkool, 1 Kg. aardappelen, 3 ons witte boonen, ongieveer halve liter' melk, wat nootmuskaat, 3 ons saucijsjes, 4 afgestreken eetlepels boter, wat Maggi'si Aroma, wat zout. Kook liefst de witte boonen de vorige dag gaar, warm ze in het kooknat even op. Kook de aardappe len, Iaat de zuurkool (met slechts een bo dempje water en een afgestreken eetlepel boter) op een zacht vuur gaar worden (ongieveer 1 uur). Stamp de gaar ge worden aardappelen fijn en maak ze met de melk, wat zout, wat nootmuskaat en een eetlepel van de boter tot een gladde luchtige purée. Houd die warm en wrijf intusschen de opgewarmde witte boonen door een zeef of een vergiet, tot alleen1 de schillen achterblijven. Vermeng de dikke gezeefde massa met een eetlepel boter, wat nootmuskaat en zooveel van het boonennat als noodig is om er een stevige purée van te maken, warm die' voorzichtig op en maak .ze op smaak af- met wat Maggi's Aroma. Bak in de nog overgebleven lepel boter de saucijsjes. Giet de jus van de saucijsjes over de, zuurkool, zoodat die mooi glanzend wordt., iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiuioiiiiii FEUILLETON 17 Arm zeker, hè? vroeg een andere stem, die mij onmiddellijk trof door de neusklank en de toon van gezag. Het was geen aangename stem, verre van dat. Ja, antwoordde lord Deckland. Ze hebben geen cent natuurlijk. En dat meisje in die blauwe japon, ging de gezaghebbende stem verder. Die is zeker de oudste Ja. Het is een buitengewoon knap meisje. Ja, zei de stem weer. Heel goed mo gelijk, maar het is mijn smaak niet. En zei je niet, dat die andere, met die roos' op haar japon, haar zuster is? Lord Deckland antwoordde bevestigend. Ik bedoel het meisje, dat danst mei die knappe kerel met dat roode haar. Trafford? lachte lord Deckland. (Ik kon mijn lachen bijna niet houden,! maar mijn metgezel keek kalm voor zich uit.) Kerel, hij heeft geen rood haar. Ha! ha! Die is goed. Ja, dat is haan zuster. Met haar kennis maken? Dat kan gebeuren. Wat zeg je? Hij is kapitein bij de infanterie. Natuurlijk, zoo arm als de VRAGEN. Abonné's mogen vragen stellen. Die vragen worden hier opge nomen en zoo mogelijk beantwoord. Red. Aucuba: 's winters matig gieten. Heeft geen last van koele vertrekken en> weinig licht. Azalea's mogen vooral niet uitdro gen. In deze tijd van het jaar in een koel vertrek plaatsen en gewoon vochtig hou den. In Februari wat warmer zetten. Clivia houdt van een koel plaatsje. Niet te vochtig houden. Van October at bijna geen water meer geven. Wel in 't voorjaar als de bloem verschijnt. Fuchsia vraagt een koele plaats, wat beschaduwd en een flinke pot. In de groeitijd veel water en zoo nu en dan vloeimest. In de nazomer wat minder water, doch niet geheel droog houden, ook in de winter niet. DF. NIEUWE MODE o.2JC inniiiiniiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiillllil Gelieve deze patronen, ontleend aan het N. Modeblad, onder bij sluiting van hel bedrag aan postzegels, te bestellen aan dit adres: Uitg. Mij. Neerlandia, Kr. N. Gracht, Utrecht. Prijs 25 ct. Nummer precies opgeven. 't Nieuwe Modeblad: meest gelezen damestijdschrift van ons land; 6 nrs. per 3 mnd. fl.20. Per post tl.50 OVER OPVOEDING. Lessing: De grootste fout, die men bij de opvoeding der jeugd gewoonlijk maakt, is, dat men de jeugd niet aan na denken went. Thomas a Kempis: De liefde voelt geen last, telt geen moeite, wil meer dan zij kan, gewaagt niet van het on moge-' lijke, dewijl zij alles meent te mogen en te vermogen. Zoo is zij tot alle dingen1 bekwaam en brengt zij veel tot stand en ten einde, waar degene, die niet liefheeft, tekort schiet en bezwijkt. mieren. Ik heb nog nooit een kapitein ont moet, die geld had. Hij kan een handige zet doen door met miss Warner te trou wen, je weet wel, die Indische erfge name. Een mooie kans voor hem, antwoord de mij onbekende stem. Op dat oogen- blik had mijn metgezel er blijkbaar net genoeg van. Laten wij teruggaan, zei hij op een toon vol afkeer. Wie sprak daar met lord Deckland? vroeg ik. Ik bedoel degene, die zei, 'dat u rood haar had? Een welkome gast, antwoordde hij lachend. Dat was Wij waren inmiddels de balzaal weer binnengegaan en terwijl wij in het volle, licht traden, stonden wij tegenover lord Deckland, die blijkbaar door een andere, deur was binnengekomen. Miss Bryan, zei hij, veroorlooft u mij, dat ik u voorstel aan mijn vriend, mr. Hiram Fishe Fisihe, waar ben je? Hier, zei de gezaghebbende stem. De „groote" man kwam naderbij en maakte een buiging. Ik zag een persoon van gemiddelde lengte en lichaamsbouw, met een dik ge zicht, waaruit een paar kleine oogen mij scherp aanzagen. Bovendien was zijn neus febogen en bezat hij een krachtige, vier- ante kin. Ik bemerkte, dat zijn handen groot en dik waren, en uit geheel zijn persoonlijk- VOOR DE JEUGD H.K., 07. Klaas stak de lantaren aan, nam de brandhoorn en begaf zich daarmede naar de torentrans. Daar moest hij zich stevig vasthouden. WEET j'E WEL, dat in het woord bakkebaard „bak" wang betekent. (Het Duits heeft nog Backe) dat admiraal een woord uit het Ara bisch is en oorspronkelijk „heer der zee" betekende dat in het woord kwikzilver „kwik" levendig betekent, net als in kwikstaart en verkwikking? REKEN EENS UIT Kareltje heeft bij zijn huiswerk een moeilijke som. Hij moet enige getallen bedenken, die, bij elkaar opgeteld, 500 geven. Het moeilijke is., dat hij daarbij maar acht cijfers in het geheel mag ge bruiken en telkens liet/elfde cijfer. Pro beer zelf eens te vinden. (Oplossing volgt.) ZO KAN DAT. Wanneer je een kleine fles met een kurk wilt sluiten en daarvoor een grote kurk wilt afsnijden, doe je verstandig, wanneer je het voorbeeld volgt, dat hier is afgebeeld. Wanneer je de kurk aldus bewerkt en dan tevoren nat maakt, past ze fijn in de nauwe hals. heid, afgezien van de enorme diamant op zijn das, bleek mij, dat Algy indertijd! werkelijk mr. Fishe had gezien. Aangenaam met u kennis te maken, miss Leigh-Bryan, zei hij met een zware lach. Ik ben wel geen uitstekend danser, maar wilt u mij toch de volgende dans toestaan Ik knikte en liet de sterke arm van kapitein Trafford los om mijn hand op de arm van de beroemde financier te leg gen. Te zeer van streek om notitie te nemen van de korte buiging, waarmede kapitein Trafford afscheid van mij nam, liet ik mij door de groote man wegleiden. Terwijl wij de balzaal doorgingen, naar onze plaatsen de beste die er waren -- verwonderde ik mij over de eer, die mijl was te beurt gevallen. Ik zag heel dui delijk, dat de blikken van bijna alle da mes op mij gericht waren. Wat betee- kende dit alles toch? Wat zou deze „groote" man, deze geldkoning, toch wil len van de arme, eenvoudige, Nellie Bryan Mijn zuster zat in mijn nabijheid en haar houding verhoogde nog mijn ver warring. Ik kon mij niet herinneren, dat z,ij mij ooit zoo vriendelijk had toegelachen als thans. Mijn lief zusje, fluisterde ze mij in het oor, terwijl wij opstonden. Mijn lief zusje. Wat had ik gedaan, waardoor mijn zuster zich gedrongen ge voelde dergelijke teedere woorden tot mijl 68. Wat stond daar een wind. Het viel niet mee, hier de lamp aan het eind van de vlaggestok te hangen, maar hij speelde het klaar. NIEUWE PRIJSRAADSELS. Beste Jongens en Meisjes. Hier zijn al weer de laatste drie raad sels van de negen. Ik verwacht nu ween jullie briefjes en wel niet later dan M'aan- dag 1 Nov. Een drietal boeken ligt al weer gereed. Wie zullen nu de gelukkigen zijn 7. Vul eens in: Met Veen lichaamsdeel. Met Z— niet zuur. Met Rniet wit. 8. Ik ben een vrucht. Verander mijn hoofd en ik word een roofdier op vier. poten 9. Op welke benen loopt geen mens? Met vriendelijke groeten, Jullie OOM KO. EEN GIRAFFE. Het moest een giraffe worden. Dat hadden jullie niet gedacht hè, toen je de stukjes voor de eerste maal bekeek, vo rige Zaterdag. te spreken? Mijn lief zusje. Wat wat zou dat alles te beteekenen hebben? VI. De „groote" man had niet overdreven hij was geen uitstekend danser 1integen -deel. De dans, een quadrille, was niet al leen een beproeving voor hemzelf, maar; ook voor alle anderen. Mr. Fishe wist niet, welke kant hij op moest draaien was bovendien nog herhaaldelijk uit de pas en bewoog zijn beenen op een ma nier, zooals ik mij voorstelde, dat een groote, zware beer dit zou hebben gedaan Maar bij een dergelijke „groote" man wordt veel door de vingers gezien. Vallv glimlachte vriendelijk bij het zien van zijn routen, en liaar partner, lord Top pington trok een gezicht, alsof niet mr Fishe, -maar hij zelf de zaak in de wai stuurde. Alles bij elkaar genomen, kreeg ik de overtuiging, dat elke daad van mr. Fishe met de grootst mogelijke dankbaarheid en w.aardeering moesf worden beschouwd en hij verre'boven de critiek was verheven Eenmaal passeerden wij rakelings ka pitein Trafford en ik was er zoo goed als' zeker van, dat diens gezicht verre van. vroolijk stond, hoewel dit mij heel ion begrijpelijk voorkwam; hij danste immers met miss Warner. Eindelijk was de muziek teneinde, waar door tevens deze beproeving tot het ver leden behoorde. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4