Ir. L. DE VRIES - J.M. 88.4 80 i 85.0 85 84.4 79 83.6 86 83.4 76 81.4 SI S0.6 84 80.0 74 80,0 92 77,2 85 76,0 77 75,8 76 75,6 85 74,2 80 73,0 7S TEX. BOYS 1—HELDER 5: 8-0. Reeds voorspelden we, dat de B. het van H. 5. die de onderste plaats bezette^, zouden winnen. Wanneer Jan de toss heeft gewonnen, gaat hij in de zeer ste vige wind op spelen. Geen oogenblik had den we durven denken, dat de B. tegen' wind zouden doelpunten, doch voor de rust moest de H-doelverdediger driemaal visschen. Uit een goed aangegeven bal> van Frits, is het W.Ran, die uit een keu rig schot z'n mannen de leiding geeft. Vele aanvallen en doorbraken van de B. heel gevaarlijk, leveren niets op. Menigei goede voorzet gaat verloren. Van een zeer mooi aangegeven bal van De Valk weet W.Ran dankbaar gebruik te makem en weer vischt de keeper. Jammer, dat van de B-linksbuiten het tempo meest te langzaam is. Jan Schrama, rechtsbuiten, geeft enkele goede voorzetten. Uit een daarvan is het J.v.Sambeek, die voor no. 3 zorgt. Toch zal deze buitenspeler door de binnenspeler, in een zwaardere wed-, strijd, wat geholpen moeten worden; Rust: 3—0 voorsprong voor de B. Na de rust leek het, dat de H-aanvallen gevaarlijker zouden worden, doch de ach terhoede der B. had er blijkbaar schik im de ballen met zulk een sterke wind weg te werken. Een ver hard schotvan FritS' zorgde voor no. 4. De rechtsbuiten bracht de stand op 5—0. Jn. Schrama Gz., die deze wedstrijd voor proef meespeelde, viel het toch lang,niet mee. Het meeko men en wegwerken der ballen bracht hem wel eens in moeilijkheden, doch Kees zat er achter en ruimde dan het veld. Daar in deze wedstrijd de halflinie het verdedi gend spel vaarwel had gezegd, kj-eeg de de voorhoede veel werk. Daar moet het| van komen. Jn. v. Sambeek gaf uit een, hard schot no. 6 en met 2 vlugge door braken, wist Wim de stand tot 80 op te voeren. Het mooie en aangename spel, dat H. gaf, had wel een tegenpuntje ver diend, doch H. kreeg niet de gelegenheid, daar onze achterhoede er dubbel zin in had. Voor Zondag wacht ons een zware wedstrijd en wel tegen de kophouder van onze afd.: Texel 2. Laten we hopen, al is het competitie, dat het een faire voet balwedstrijd mag worden. Aanvang 12 uur. Het is de eenige wedstrijd, welk*, op Texel gespeeld wordt. Dus zal liet aan belangstelling niet ontbreken. Het zal spannen. We houden de entree op 15 ct. en hopen, dat iedere voetballiefhebber; OP het terrein komt en niet op de weg blijft staan. Zorgt B.'s, dat jullie deze wedstrijd op hoog peil spelen, al is een overwinning vast niet mogelijk. Training: Donderdagavond pre sent. M. ATLAS 3-O.V.V. 1: 1—4. Als scheidsrechter Snaayer beginnen fluit, staat er een stevige bries recht over het veld. O. trapt af en gaat er direct^ van door. De bal belandt op de rechter vleugel, een goed schot, de bal draait om, de lat heen: goal 1—0. Atlas strandt op de achterhoede van O. Tien min. later weet A. door te breken, een goed schot: 1—1. Tot 15 min. voor de ïust wegen de partijen tegen elkaar op, tot O. door) een pracht kopbal van Wim de stand op 21 weet te brengen. Na de ïust snelle, aanvallen van O. en A. leveren niets opj tot de spil van, O. 1iet eens probeert: een hard schot recht op het doel: 31. A. gaat nu meer verdedigend spelen met af af en toe een snelle aanval. Doch de, backs werken goed weg. Tien min. voon het ein.de krijgt de linksbuiten van O. de, bal netjes vrij: een lage schuiver: 41 voor O. Spoedig fluit scheidsrechter, die heel goed leidde, einde. De stand is als volgt: OVV 1 6 0 0 12 46— 8 Texel 3 5 0 1 8 45—13 HRC 3 4 0 2 4 19—12 Atlas 3 2 0 1 2 6— 7 Waterv. 3 4 0 3 2 16—23 Helder 7 4 0 3 2 7—40 Held. Boys 2 5 0 5 0 8—44 Volgende week heeft OVV vrijaf. S.V. TEXEL. Uitslagen van Zondag: KNVB 3e kl. A.HelderAssendelft 82, Alkin. Boys Volewijckers 3—3, PurmersteijnAPGS 01, Zaandijk—Succes 2—1, Hollandia— Texel 01. NHVB 2e kl. G.: Texel 2—BKC 2 0—0, Tex. Boys 1Helder 5 80, JVC 1Hel der 4 3—1. 4e kl. E.: Atlas 3—Oosterend 14, Helder 7HRC 8 19, Watervogels 3 Texel 3 4—7. Texel 1 heeft ieder verrast door haar kleine, maar niet minder waardevolle! overwinning op Hollandia. Men was niet erg optimistisch gestemd na de nederlaag tegen Zaandijk, terwijl bovendien twee invallers noodig bleken. H.Ran was niet beschikbaar en Dirk stond op de ziekenlijst. De opstelling was gewij zigd. G.Witvliet speelde spil, Nic. de Graaf rechtsbuiten. H.NeijensVechtsback en Kobus Helsloot rechtshalf. De spil- plaats was-ook uitstekend bezet, terwijl Kobus ook nu weer volkomen tegen zijn taak opgewassen bleek. Herm. speelde weer een prima backpartij, maar Nic. de Graaf mist de snelheid en balvaardigheid voor een voorhoedespeler. Z'n opvatting' is wel goed, maar de uitvoering duurt te lang. Van de andere spelers was Dukers weer in orde, Joost speelde dikwijls heel goed, Arie wisselt veel goede met minder goede momentenvooral de eerste helft was hij best. Jan Bruin had nogal moeite met controle over de bal. P.Neijens speel de weer een nuttige partij en probeerde- zoowel steunend als aanvallend te spelen, M. Vlaming is in bijna alle wedstrijden de le helft sterker dan de 2e, dat komt' doordat hij te veel ziir, speelmethode be kend maakt, hij moet meer ineens door geven, en, met gebruikmaking van een nevenspeler, de aanvallen opbouwen, Zijn doelpunt was een uitstekend schot. Te veel werd er gepraat. Dit moet toch' worden tegengegaan. Ondanks de zeer slechte barometerstand en eenige regenbuien, was het Holl.-ter- rein goed bespeelbaar. De thuisclub doet het aanvankelijk wat kalm aan, waardoor T. gelegenheid krijgt zich even in te wer ken, zoodat na een Holl. bezoek de eerste T-aanval volgt. Het doorgeven is nog wat onzuiver. De H.-verdediging weet ruimte te maken. Er volgen eenige aanvallen op ons doel, waaruit een corner ontstaat, welke wordt afgeslagen en overgewerkt. Een nieuwe H.-aanval van linksbuiten. Polman is voor Dukers. Bij een goede T- aanval begrijpen P.Kikkert en N.deGraat elkaar onvoldoende, waardoor kan worden ingegrepen. Joop maakt een H-aanval onschadelijk. Wel trachten de roodwitten hun betere spel te spelen, maar noch de halflinie noch de backs geven een kans..' Snel grijpen Gom en zjjn makkers telkens in, terwijl ook dikwijls goed kopwerk werd verricht. De binnenspelers stellen zich goed op, nemen over en geven door, maar daar het intusschen flink is gaan regenen, is de bal moeilijk te behandelen.' Uit een prachtige pass van Nic. de Graat wordt P.Kikkert een mooie kans geboden. Deze wacht echter te lang met schieten, waardoor de bal hoog overgaat. Spoedig is H. nu weer voor ons doel, waar Kobus in eigen doel kopt. Dukers vangt uitstekend en werkt weg. T. valt nu eenige malen fel aan. Nic. de Graaf geeft een schot, dat wordt gehouden. Opnieuw) komt de bal terug en om beurten schieten Jan Bruin en Maarten goed in, maar zon der succes. De H-aanval sticht venvar- ring voor ons doel, waarna een voorzet van Polman corner gaat, welke wordt afgeslagen en opnieuw tot corner gaat. Een T-aanval wordt door P.Neijens naar M.Vlaming gegeven, die ineens inschiet en T. de leiding geeft: 1—0. Er is dan 20 min. gespeeld. Wel zijn de H-aanvallen iets talrijker, die van T. echter gevaar lijker. Piet Neijens maakt zich vrij en» schiet juist over. De rechtsbuiten van H. zet prachtig voor, alle spelers laten loo-j pen voor de linksbuiten, die er niet is., Beide elftallen zijn nu aan elkaar ge waagd. H. neemt een vrije schop welke over gaat. H-midvoor breekt door, maar Joop verkleint zijn doel en de bal gaat naast. Nu wordt T's voorhoede weer aan het werk gezet, de bal komt goed voor het doel, en Maarten kopt precies naast. T's verdediging geeft geen kans. Gom redt door hard terug te spelen. Nog enkele aanvallen volgen, maar de bal wordt naast geschoten. Het terrein is uiterst moeilijk te bespelen. Gom onderbreekt een H-aan- val en brengt goed op, tenslotte gaat de bal achter.' Na de rust zet H. meteen een geweldig offensief in en moeten backs en halflinie alle zeilen bijzetten. Telkens komt de bal, zeer gevaarlijk voor ons doel, maar de, gastheeren konden blijkbaar niet schieten,, terwijl Dukers weer geweldig op dreef was. De T-aanvallen zijn ongevaarlijk. Intusschen begint het voor ons te dreigen. Even buiten het strafschopgebied krijgt H. een vrije schop te nemen, welke tegen een medespeler wordt geknald. Bij èen goede T-aanval wordt de bal goed voor. geplaatst. P.Neijens schiet ineens maar juist naast het doel. Een half uur lang, blijft H. het meest aanvallend, maar T. weet van geen wijken. Als N. de Grhat eveneens in de halflinie terugtrekt, weet T. nog eenige goede kansen te scheppen, welke echter gemist worden. Onder de grootste spanning verstrijkt de tijd en met vreugde wordt het eindsignaal begroet. T. heeft haar 2e overwinning bevochten. Doordat Purmersteijn verloor, heeft T. de onderste plaats verlaten. Zorgt er voor, die niet meer te moeten gaan bezetten, i Naar we vernamen, nad Texel 2 een „Off day". Dat kan gebeuren en als» we dan geen nederlaag behoeven te boe ken, behoeven we niet te mopperen. Ge-< lukkig was de verdediging uitstekend, waarbij Wim Vlas een extra pluim heeft verdiend. Voor Zondag volgt opnieuw een lastige klip. Maak je dus gereed. Texel 3 heeft het zwaar te verduren; gehad, maar ondanks dat kwamen de punten mee naar Texel. Geluk gewenscht, jongens. Blijft volhouden, opdat de span ning blijft. Donderdagavond trainen. Woensdag avond 7.30 adsp. Gymnastieklokaal. Jaarmarktnieuws: Door omstandig heden kon nog niet worden aangevangen' met het rondgaan om antwoord op onze circulaire. In de loop dezer week wordt dit afgewerkt. Succes, dames en heeren!- Zeker zullen zeer velen hun bijdrage ge reed hebben. Ó.D. HET KAN NU NOG. Weten onze lezers wel, dat zij brief kaarten van vijf ct.en postzegels van zes' ct. ten postkantore kunnen inwisselen?' Maar dan VOOR 1 November a.s. MOND- EN KLAUWZEER Nieuwe gevallen deden zich voor op de bedrijven van P Mantje, Dijkmanshui-i zen, en de wed. S.Jonker, Den Hoorn. VRIJ verklaard zijn de bedrijven van P.Eelman en Wassenaar. KOEIEN INGEVOERD. Maandag zijn 45 koeien ingevoerd, be stemd voor veehouders, in Eierland. Zij kwamen per vrachtauto uit Deventer en vervolgens in twee reizen per T.E.S.O. van Den Helder (5,- en 7.30 u.) Aan dei haven werd 't vee door gemeenteveearts Noordijk gecontroleerd. Gisteren, werd het, toen het op stal stond, door de heer Frederiks tegen mond- en klauwzeer inge spoten. VEREEN. OUD-LEERLINGEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL Dinsdag 2 Nov. zal in de school de tweede praat-avond van dit seizoen wor den gehouden met als inleiders de lieer; H.Frederiks, met als onderwerp „Vee-ver- loskunde" en de heer D. Geense Pz., met als onderwerp „het verbouwen van vlas". De aanvang is bepaald op 8 uur. Tevens wordt de aandacht der leden ge-i vraagd voor de lezing, welke Ir. L. de Vries, rijksveeteeltconsulent, Vrijdag 29 Oct. voor de H.M.v. L., afd Texel komti houden over stalvoedercontrole. Ook de oud-leerlingen zijn daar welkom. d.G. verzoekt ons, de aandacht van wie een stierkalf willen aanschaffen te vestigen op de morgen te Schagen te houden najaars keuring. De catalogus bevat 140 nrs. stierkalveren. Daarbij is prima materiaal. DE NARCISVLIEG. Men schrijft ons: Het is een gebiedende eiscli, dat de zeer schadelijke narcisvlieg goed wordtl bestreden. Helaas zijn er nog altijd, diei maar niet willen begrijpen, dat we dit dan ais één man moeten doen. De planttijd is voorbij en velen heblien uitschot staan. Nu zijn er al weer, die be ginnen het op de belt te gooien. Anderen' oo het strand. Toch zijn het Texelaars, die het 1 exelsche product hoog willen) houden. Wilt u dit daadwerkelijk? Doe dan geen half werk, maar laat uw uitschot voor 100 pet. vernietigen. Dan komt er geen narcisvlieg meer in uw partij terug.. Altijd kunt u voorlichting krijgen bij uw controleur. DOE HET NU. KERKNIEUWS. Men schrijft ons: A.s. Zondag (Hervormingsdag) zal in de meeste Protestantsche kerken op Texel een collecte gehouden worden vooij Bijbelvertaling en -verspreiding in Ned.- Indië. Er zijn daar nog inillioenen inlan ders, die dat Boek niet kunnen lezen in hun eigen taal. In het jaar, waarin de Nederlanders in het Moederland het derde eeuwfeest van hun eigen bijbel, de Staten vertaling, vieren, stelt het Ned. Bijbel genootschap het zich tot een eeretaak, om zooveel mogelijk het gebrek aan Bij bels in de landstaal in ons Indië op tei heffen. L'it de opbrengst van de collecten' van a.s. Zondag blijke ook Texel's wil tot medewerken aan deze veelomvattende' arbeid. R.K. VOLKSBOND. De Woensdag j.l. in De Zwaan gehou den vergadering van de R.K. Volksbond, afd. Den Burg, werd door 23 leden bij gewoond. Na opening met de chr. groet door de voorz., de heer H. Zijm, werd een circulaire voorgelezen van de minister, betreffende extra-B. Steunuitkeering. Voor deze extra-B. Steun zal een collecte wor den gehouden. Werkloozen, die voor ge noemde steun in aanmerking wenschen te komen, zouden zich reeds voor 1 Nov. moeten aanmelden. Aangezien er voor 1 Nov. nog zeer velen in het vrije bedrijj werkzaam zijn, zullen zij, die na ge noemde datum werkloos worden, voor de extra steun uitgesloten zijn. (in zijn ver gadering van 20 Oct. j.l. heeft net Ge meentebestuur plannen opgemaakt om voor Texel de termijn voor aanmelding later te doen vervallen.) Hierna kwam de R.K. Volkskrant ter sprake. Pastoor Brinkman deelde een en ander over dit blad mee. Er zal hier waar schijnlijk een film over worden vertoond. Op 7 Nov. a.s. zal er een feestavond worden gehouden. Een aantal leden heefti zich bereid verklaard, dan een bonte avond' te organiseeren. De heer Van Slingelandt, districts-be- stuurder komt eenige lezingen houden over rentezegels en belastingwet. Ten batö van de werkloozen zal een film worden vertoond. In principe werd besloten om voor ouderen cursussen in lezen, rekenen en taal te geven. Leider: de heer P. Bi, Riteco. Eerste avond: 4 Nov. in de St Jozefschool, half acht. Er meldden zich al 14 deelnemers aan. Voor de Esperanto-cursus bestaat veel belangstelling, maar daar de leider niet gratis les wenscht te geven, kan er niet op gemeentesubsidie gerekend worden. Vanwege de Bond zal er nu geen cursus worden georganiseerd. Wie toch Esp. wil len leeren, kupnen zich aanmelden voor de cursus, welke de R.K. Esp. Vereen, binnenkort hoopt te geven. De verbandcursus gaat niet door, daar de L.T.B. dit jaar geen subsidie verstrekt, Op 7 Nov. zal een collecte worden ge houden voor de winterzorg (Kerstverras sing.) Bij de rondvraag verzocht de heer De Veij meer propaganda te maken voor de brandstof-inkoop. Zijn verzoek werd in gewilligd. Er werd nog eens op gewezen, dat er zonder overleg van bonnen geen brandstof kon worden verstrekt. Om-' streeks kwart over tien werd door de voorz. met de Chr. groet gesloten. GEEN TENTOONSTELLING. Tegengesproken moet worden het dag- bladbericht, volgens hetwelk de schilder Van Bokstel hier vandaag in het Museum een voor het publiek toegankelijke ten toonstelling van door hem op Texel ver vaardigde schilderijen zou houden. Noch de Burgemeester (de gemeente is eigenaresse van het gebouw) noch de heer Kraai (beheerder van het Gebouw) is daaromtrent iets bekend. B1JZ. VRIJW. LANDSTORM. De uitslag van de dit seizoen gehouden schietoefeningen was als volgt: 3. KONINGSCHUTTERS. Gemiddeld Oef. Wedstr. H. Kievits 95.4 90 H. Zijm 95.0 8S J. Zijm 92.4 89 A. Bremer Sz. 82 18 SCHERPSCHUTTERS. H. Schrama C. C. Barhorst M. C. Veeger J. Trap Dz. G. Bos Arie Barhorst C. A. Eelman J. H. Schraag J.v. Heerwaarden P. Vlaming Pz. S. Zijm T. v. Sambeek M. J. Bremer Joh. Keijzer Cz. A. Timmer Cz. Jn. Vlaming Gz. G. Bakker Wz. L. v.d. Zee 91.0 93 91.0 S5 90.6 80 90.2 87 90.4 89 89.8 87 89.6 87 S9.2 84 89.0 90 88.6 87 87.5 87.2 87 86.6 S0 S6.6 85.0 86 84.8 85 83.5 83 81.4 91 15 SCHUTTERS le klas. Joh. Daalder Pz. M. W. Bakker J. v. Swinderen P. Riemens G. de Jong Jac. Gomes H. P. Bolt J. Dernison J.Trap Wz. R.Tuinsma G.Brémer Cz. L.v.Kooten P.Vlaming Jbz. A. v.d. Brink H.Mulder Bij de wedstrijd waren de beste Ko- ningschutters dus resp. H. Kievits, Jn.i Zijm, H. Zijm en A. Bremer Sz. De beste drie scherpschutters waren L. v.d. Zee, J.v. Heerwaanden en G. Bos. De beste drie schutters le klas Jn. Trap Wz., P. Riemens en M. W. Bakker. Vorig jaar weren bij de wedstrijd de beste Koningschutters resp. H. Zijm 98, H. Kievits 96, P. B. Riteco 92, A. Bde- mer Sz. 89, J. Zijm SS. De drie beste scherpschutters: C. C. Barhorst 98, G. M.Bos 98,S. ZijmMz. 97. De drie beste schutters le klas: M.W. Bakker 93, Joh. Daalder 90, G. de long 89. Vanavond worden op de B.V.L.-avotid in hotel Texel de prijzen uitgedeeld. (Zie bericht vorige Woensdag.) DE KOOG ZAKENNIEUWS. In tegenstelling met een dagbladbe- richt deelt de heer C. Huisman mee. dat hij geen kooper is van Eelman's Waren huis alhier. ONS GENOEGEN. Tooneelvereen. Ons Genoegen heeft in studie genomen het blijspel in drie bedrij ven: Tante Erna's Laatste Wil, door I', van Zwieteren. DE WAAL. KERKNIEUWS. Vandaag is het juist 25 jaar geleden, dat in de Doopsgez. Kerk alhier het pijporgel werd geplaatst. Het werd ge bouwd in de werkplaatsen van de ta. B.F.Bergmeijer, v.h. P. van Dam te Woer den. Het wordt bespeeld door de heer P. Roeper, die tevens organist is van de Doopsgez. Kerk te Den Burg en Oosten end.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 6