Xz,h"-' tea yVBEkT TWEEDE BLAD TEXELSCHE C0URAN1 Texelsche Berichten EEL TEXEL WEET HET Zaterdag 13 November 1937 nr!g Mededeelingen van Texels Bioscoop-Theater OKÈ DON JUAN. Jeff Russett, oudste vennoot eener hout firma in Vancouver, ergert zich er over, dat zijn jongere broer Steven Russett, tijd en geld verknoeit in Europa, miet name in Parijs, waar deze charmante jon geman allerlei avonturen beleeft. Op een goede dag roept de oudste broer de jeug dige pretmaker terug en dwingt hij hem op° kantoor te gaan werken. De eerste handeling van Steve is een groote fout. Hij verknoeit een contract, waarbij de vervoerrechten der concurreerende hout winning van de firma Barton, groote voor rechten aan de Russietts konden afwer pen. Steve vlucht en wordt houthakken bij Jo Barton, de grootste concurrent van zijn broer, een bekoorlijk meisje, op wie hij verliefd wordt. Jefr Russett blok keert de spoorweg, waarlangs Jo Barton, haar boomstemmen verzenden kan. Als Steve terug tracht te keeren naar zijn ter reinen, wordt hij afgeranseld door de houthakkers van zijn broer, die hem niet) kennen. Hierdoor is hij gedwongen naai', de Bartons terug te keeren. Jeff RussetD wordt van het verblijf van zijn broer in. het vijandelijke kamp op de"* hoogte ge bracht en doet geen moeite om hem te rug te doen komen. De jongeman leidt een hondenleven, zijn bestaan wordt al leen verzacht door de vriendelijke behan deling, die hij van de Fin Skalka onder vindt. Een spion van Jeff, Ossekop ge naamd, zet de houthakkers op tegen Jo Barton. Steve waarschuwt haar. Het jonge meisje wil niets van hem weten, en haar aanbidder ontkomt alleen door toedoen van Skalke aan de woede van de muitende houthakkers. Als de jongste der Russetts op het kantoor van zijn broer is teruggekomen, verneemt hij, dat thans ook de trein met noodzakelijke levens-- middelen verhinderd wordt naar Jo Bar ton te vertrekken. Steve zorgt echter, dat de trein er komt. Thans wordt het hart van de jonge vrouw geraakt. Zij stelt hem aan tot chef, nu Skalka gewond is door een messteek, bij een gevecht met Ossen kop. Nog heeft Steve Jo niet voor zich1 gewonnen, doch na een sensationeele strijd vindt alles een gelukkig slot. ffl F» IS Ervaring is een der kostbaar- [S SB ste dingen des levens. Zie der- g! EB halve ervaring op te doen, opdat ES ES zij u van dienst moge zijn. 33 ffl ffl CHINA EN DE CH1NEEZEN. Hef was voor de omstreeks veertig jongedames van 16 jaar en wat ouded weer een genoeglijke en leerzame avond, toen Woensdag de heer W. H. Lap in lokaal Den Burg van China en de Chi- neezen vertelde en daarbij een groot aan tal lichtbeelden vertoonde. We reisden met de Tji Sandari naar Kanton en Amoy. De heer Lap leidde ons rond in die handelssteden, maakte ons opmerkzaam op tal van merkwaardighe den (woningbouw, vervoermiddelen* mid delen vdn Ijestaan, zeden en gewoonten); bracht ons in kennis met de Chineezen en- lichtte een tipje op van de sluier, welke er voor de meesten van ons over dat ge heimzinnige, althans vaak onbegrijpelijke en vreemde Hetnelsche Rijk gespreid ligt. Met een beschouwing over het geestelijk en godsdienstig leven van de Chinees enr over de positie van de Chineesche- vrouw eindigde spreker zijn vlotte cau serie, waarnaar met belangstelling werd geluisterd. In de pauze werd als steeds een kopje thee rondgediend. Het verheugt ons te mogen constatee- ren -lat de dames in belangstelling niet> voor de heeren onderdoen. Dat zal voort de Commissie aanleiding zijn, om ook; aan deze meisjesavonden een vaste plaat-/ in haar winterprogramma in te ruimen. VAN ZON EN MAAN. «lüg Datum Z. 14 Nov M 15 D. 16 W 17 D. 18 V. 19 Z 20 MAAN Op: Onder: 2,08 3,27 4,48 13,58 1421 14,49 15.23 16,08 17.04 18.13 6,12 7.35 8,50 9,53 Donderdag 18 Nov. Volle Op: 7.19 7 20 7.22 7,24 7,26 7.28 7.29 maan ZON Onder: 16,10 16,08 1607 16,05 16.04 16,03 16,01 T.O.K.A.Z.-ZAAD. 42735 Kg. zaaitarwe verkocht. Vrijdagavond heeft de T.O.K.A.Z. een ledenvergadering gehouden. Van de 18 leden, die graan ten verkoop hadden aan gegeven, waren er 13 aanwezig. Te ruim half negen opende de voorz., de heer A. J. Keijser de bijeenkomst. Spr. bracht een verslag uit van hetgeen in de laatste maanden door de vereen, is geschied. In een aantal landbouwbladen werd gead verteerd, evenwel zonder direct resul taat. De verkoop van zaaitarwe bedroeg deze herfst nochtans 42735 K.G.. De prijs gat reden tot tevredenheid. De verkoop ging vlot, daar deze slechts op de keu- ringsdjfers van de N.A.K. plaats had. De heer Van den Ban, tot adviseerend lid benoemd, bracht de voorz. hulde voor zijn vele en belangrijke arbeid. Vooral werd gewaardeerd, dat hij geen zaad on der 1 .O.K.A.Z.-merk wil verkoopen, als het niet BESLIST goed is. De afleve ring geschiedde nog niet in zakken met het T.O.K.A.Z.-stempel. In het vervolg zal dit wel 'het geval zijn. Uitdrukkelijk werd er op gewezen, dat het doel van de T.O.K.A.Z. vooral is: het zaaizaad van ons eiland in zoo wijd mogelijke kring een goede naam te geven. Daarom strenge keuring, goede be handeling en tenslotte aflevering inuni- forme verpakking ONDER VAST MERKV Wanneer het op die manier lukt te maken, dat er meer vraag naar TEXELSCH ZAAD komt, kan TELER en HANDE LAAR daar wèl bij varen. Doel van dc T.O.K.A.Z. moet niet zijn een handels- vereeniging te worden, maar veel meer een schakel tussehen kweeker en handelaar.' Pas dan zou het goed zijn, als alle zaai-, zaad GOEDGEKEURD door de N.A.K. Texei verliet, duidelijk kenbaar als SPORT OP TEXEL ||||||iii!iiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i:>iiiuiiii|||||| TEX. BOYS. Het eerste elftal der Boys heeft Zondag weer vrij, ook voor 21 Nov. is geen wedstrijd vastgesteld. Zondagmorgen 12 is er gelegenheid om: te trainen op 't Boysveld. Maakt daa.4 gebruik van. Anders konden jullie wel eens achter komen na zoo'n lange rust-, tijd. De adspiranten spelen Zondag om 12 uur eindelijk weer een wedstrijd, n.L tegen Texel A. Het elftal hangt in het Bovs-kastje. De aanvoerder zorgt voor volledige gegevens bij de secretaris. B. S.V. TEXEL. - Zondag is het een inhaaldag, zoodat er heel wéinig wedstrijden gespeeld zul len worden, daar tot nu toe het weeri gunstig was. In het Sparta-stadion te Rotter dam speelt een Rotterdamsch elftal te gen een Bondselftal. In dit laatste spe len Dijkstra (ZFC) en P. de Boer (K. F.C.) mede Beleefd verzoek aan adverteer- ffi ül ders< Zendt uw adv.-opdrachten EE ES voor ons volgend nummer ES SI VOOR Dinsdagmorgen 10 uur.- ffl Eg LIEVER nog: Maandag reeds. II Texel 1 heeft vrijaf en kan op ver haal komen Dat kan nuttig zijn, gezien enkele gebeurtenissen in de laatste tijd en vooral de ontmoedigende 50 neder laag van Zondag. Ook nu weer moet de1 elftalcomm. problemen oplossen; mis schien, dat het deze keer lukt. Toch zou ons le elftal tot grooter daden in staat geacht moeten worden, als, de on derlinge verhouding vriendschappelijk is. Niemand mag zich ongepast uiten tegen over een ander. Wanneer we weer spelen, Zondag over een week tegen Succes, moet het een homogeen elftal zijn. NHVB 2 G.: Hier wordt het programma voortgezet met JVCBKC 2; Helder 4- Watervogels 2; Texel 2—De Cocksdorp 1. Ook nu weer een onberekenbare opdracht tegen De Cocksdorp. Weest op uw hoede, Texel 2. Doordat BKC 2 Zondag een veer liet, is jullie voorsprong vergroot. Toont in uw spel, dat ge de bovenste plaats met eere bezet. 4e kl. E.Atlas 3—Texel 3; Water vogels 3Helder 7. Zooals altijd is het in Den Helder oppassen. Neemt dus geen enkele risico, Texel 3. Pakt van het begin af flink aan en geeft niet de minste kans. We gelooven echter, dat ge er voor zult zorgen, niet verder bij de leiders achterop te raken, daar anders- de plaatselijke ontmoeting in Oosterend te veel van haar bekoring zal gaan missen. Jongens van Nan, het moet en het kan. Adspiranten: Texel ATex. Boys A, aanvang 12 u Hoewel de laatste tijd weinig geoefend werd, hopen we op een aardige wedstrijd. Elftal: S.Keijzer Jac.Koorn H.Pen W.Langeveld C.Zutphen J.Westdorp Ab.Keijser JoopKikkert J.Comdeur J.v.d. Pijl H.Bruin Res.: H.Broekman. Texelsch zaad, dus met het T.O.K.A.Z.- merk er op. Vervolgens kwam aan de orde de te- spreking van de verkoop van de voor jaarszaden. Lijsten zullen worden gedrukt, van wat de leden hebben aan te bieden* De voorz. stelde voor, inplaats van adver tenties door middel dier lijsten en mon sters, welke aan de zaadhandelaren zul len worden gestuurd, reclame voor de T/ O.K.A.Z te maken. De kosten zijn waar schijnlijk geringer en de methode, naar 't bestuur hoopt, doeltreffender. De leden werden verzocht zoo spoedig mogelijk monsters in te zenden, waarbij dan de prijs zal moeten worden genoemd, opdat hét bestuur spoedig met haar reclame kan beginnen. Op advies van de heer Van den Ban werd besloten geen minimumprijzen vast te stellen. De vorige keer bleek de mini murnprijs te hoog te zijn. Als men will verkoopen, kan men altijd overleg ple gen met de Commissie van Drie. Boven dien is noodig, dat, als T.O.K.A.Z.-ledeii' rechtstreeks aan de boer verkoopen wflti een enkele maal voorkomt een hoogcn prijs wordt gevraagd dan aan de handel. De handel moet immers winst kunnen maken. Daar er vooral door het verzenden der lijsten en monsters meer administra tief werk komt, werd besloten een se cretaris aan de Comm. van Drie toe te voegen en Wel de heer A. Dros Az. Op een vraag van de heer Boersen deelde het bestuur mee, dat het ook zijn bemiddeling wil verleenen voor de ver koop van pootaardappelcn. De heer C. Roeper vroeg, of het niet beter is, inplaats van 10 cL per 100 Kg. aan de leden 1 pet van de verkoopprijs' te vragen. Het bestuur wilde het echter laten zooals het is. Omstreeks halt elf sloot de voorz. de vergadering. r. IAIs het staat In de Texelsche Courant, DE JAARMARKT. Nu we langzamer hand een overzicht krijgen van de resul taten, dringt het tot ons door, dat ook. nu weer onze penningmeester de juiste weg heeft gewezen. Reeds vorig jaar werd een dergelijk voorstel door hem gedaan, hetgeen hij deze zomer herhaalde. In onze ledenvergadering, even voor de contp werd door de vergadering toestemming gegeven. Met Amerikaansch tempo is ge werkt. Het comité werd gemakkelijk ge vormd, terwijl als bouwmeester de heer Van der Pijl, werd aangezocht, die het werk op artistieke wijze en met de grootst mogelijke voortvarendheid uit voerde. Prettig was het te vernemen,, dat in Oudeschild alles werd gemaakt. Daaraan leerden we de clubmenschen kennen. Hoewel we eenige vrees koester den inzake de inzamelingsactie, bleek ten slotte toch, dat alles normaal verliep, ter wijl de medewerking algemeen was. Er heerschte een uitnemende stemming. Allesi liep op rolletjes. Op overtuigende wijze is ons te verstaan gegeven, dat onze ver- eeniging vele vrienden heeft. Als alle spelers dit willen begrijpen, zal dit ond vereen, leven ten goede komen. Na de opening op Donderdag en de gezellige Vrijdagavond, maakten we Za terdagmiddag de voorstellingen met de poppenkast mee. Dat was een succes, wat' leefden die kleuters mee. Dat was een- lust. We zijn danook zeer dankbaar, dat we van deze gelegenheid gebruik hebben mogen maken. Na een drukke Zaterdag avond en een kalme Zondagmiddag volg-' de een prachtige slotavond. De dansvloer was vergroot. De gezellige stemming be wees, dat men zich kostelijk amuseerde. Tal van prijzen werden .gewonnen. De naam van het scheepje van glaswerk, Dankbaarheid, werd geraden door de heer M. Vlas, Oudeschild. In een slotvergadering zullen we het Comité persoonlijk dank kunnen bren gen voor het met zooveel succes bekroon de werk, voor onze S.V. verricht.a S.V. Texel gaat met nieuwe moed en kracht aan de slag om de sport op hoo- ger plan te brengen. Dat is immers do PLICHT van ieder, die lid is van onze Vereeniging. D.D. DE COCKSDORP. S.V.C.-NIEUWS. Morgen trekken Reu vers en zijn mannen naar Dien Burg om Texel 2 te bekampen, dat in onze af- deeling ae leiaing fteeft en S.V.C. aap zijn zegekar zal kunnen binden. Laat dit voor S.V.C. een aanmoediging zijn. Tracht behoorlijk spel te spelen en laat het een sportieve wedstrijd zijn. Dat toch houdt de voetbalsport hoog. Bij mooi/ weer zal de belangstelling wel groot zijn., Aanvang twee uur. Supporters geven zich vóór vanavond bij J.Reuvers op. Voon wie niet opgeeft wordt niet gereserveerd^ Zie elftal in het kastje. Allen vandaag naar Dokter van Dommelen. W.V. 'r "y'tneeuu, en hjstonnenr» regen - '""idt (/e KINDERMIDDAG IN DE ORANJEBOOM. De kindermiddag, van de Heldersche Courant, Woensdag in hotel Dc Oranje boom, is goed geslaagd. De tijd vlak na de Sport-fancy-fair en het weer/ in aanmerking genomen, kon men zeer tevreden zijn. Dc zaal was niet uit verkocht, maar toch best bezet. De mid dag was voor een ieder toegankelijk. Even na de vastgestelde tijd sjirak de heer Bijlsma, redacteur van de Held. Courant, een kort welkomstwoord tot de jeugd, met wie hij op zijn vlotte wijzfe voortreffelijk wist om te gaan. Prof. Mellorini bracht eenige aardige goocheltrucjcs, waarmee hij de kinde ren kostelijk wist te amuseeren. De ope rette Repelsteeltje, door een veertigtal kinderen van Heldersche abonné's tciii toonecle gebracht, slaagde uitnemend. De heer T. de Hoogh, die in een tijd van vijf weken dit voor elkaar heeft weten te brengen, heeft eer van zijn werk. göhad.. De costuumpjes waren aardig, de stem* metjes deden het goed. De koortjes wer den zonder uitzondering zuiver gezongen. De kinderen speelden met groote ernst; hun rol, van plankenkoorts viel niets te' merken. In de pauze werd een slagzinprijsvraag gehouden. Telkens kwam een der kinderen met een letter voor het tooneel langs loopen, de letters samen vormden een zin. Direct nadat deze prijsvraag, waarvoor een fiets werd beschikbaar gesteld, w,as| afgeloopen, werd het slotbedrijf van Re pelsteeltje gespeeld. De tijd vorderde toeni al aardig en zoo had Mellorini nog maar weinig tijd om met zijn sprekende pop „Greetje" op te treden, maar in deze korte tijd wist Mellorini niettemin de jeugd eenige genoeglijke oogenblikken te verschaffen. Óm kwart voor vijf was de middag afgeloopen en vertrok ieder vol daan huiswaarts. H. OOSTEREND. ZANGCONCOURS. Naar we van bevoegde zijde verne men is de Ring Noord-Holland boven het IJ van de Koninkl. Bond van Chr. Zang'-i vereenigingen in Nederland voornemens zijn jaarlijksch concours volgend jaar op Texel te houden en wel op 2e Pinkster dag, vermoedelijk aan E>en Burg. Aan de heer C. Bremer, directeur van Excelsior en van De Lofstem, is verzocht) daartoe voorbereidingen te willen treffen. Aan dat verzoek is al uitvoering gegeven ook. Zoodra meer te melden valt, zult) u daar van lezen. CIERLAND HET GOUDEN FEEST. Het was een dag om nooit te vergeten,- Donderdag 1.1., toen het echtpaar Van, Leeuwen-Mannie zijn gouden huwelijks feest vierde. In de vroege morgen kwam er al een mooie bloemenmand, van Dok ter Westerhuis, de vroegere huisarts (thans te Rotterdam.) En nog veel bloe men en taarten volgden. Felicitatiekaarties, en telegrammen kwamen er zonder tal. - Waar hebben we dat allemaal aan verdiend? vroeg de oude baas meer dan eens. De buurt was met een paar vlaggen, feestelijk getooid en druk dat het was,, ten huize van bruid en bruidegom De sympathie was algemeen. Gisteren kwamen de buren op een gezellige avond bijeen. De stemming was uitstekend. DEN HOORN DE NIEUWE KLOK. Na een lange tijd van stilte Kreeg onz' toren een nieuw geluid. Nieuwe klok werd opgehangen, Nieuwe tijd werd ingeluid. Nu weer klinken, prompt en krachtig, Trouwde slagen, dag en nacht. Hij slaat weer in leed en vreugde Houdt als vroeger weer de wacht. Op nu, mannen, zakenmenschen, Kent uw tijd en pakt nu aan. Laat Eten Hoorn meer ontdekken Kleingeestigheid nu van de baan. Hoorn met zijn pracht-omgeving, Heeft genoeg geslapen thans. Gaat een nieuwe tijd inluiden, Grijpt toch aan de nieuwe kans. D. R.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5