VERRAST ELKAAR ELECTRISCHi SP NELLIE. Een lampenkap van „Origineel" Geeft 'n electrisch geschenk JAN AGTER zorgt er voor. Illllliiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiillllll VOOR DE VROUW. VRAGEN. Abonné's mogen vragen stellen. Die vragen worden hier opge nomen en zoo mogelijk beantwoord. Red. KAMERPLANTEN Een prachtboekje over Kamerplanten is Libel no. 128. Kost 4$ ct. 46 blz. met veel foto's. KERSTROOS. Geen eigenlijke ka merplant. Hoewel ze met Kerstmis daar toe gebruikt wordt. Na de bloei houde men haar matig vochtig, op een koele, lichte plaats. Plaats haar 's zomers buiten, op liefst vochtige, voedzame grond en beschaduwd. Wil men haar weer vervroe gen ,dan kan men ze na 2 jaar, in Octo» oer, weer in een flinke pot plaatsen in koel vertrek. Groeiplaats Europa. Du paarse Kerstroos is sterker. NUTTIGE WENKEN. (In antwoord op een vraag). BONT kunt u reinigen door wrijven rnet doe ken, gedoopt in benzine (oppassen bij vuur) of tetra. Men kan het ook schoon wrijven met doeken, gedoopt in vocht, dat men verkrijgt, als men zemelen af kookt. (Niet laten aanbranden). Zoodra, het bont droog is, uitborstelen en uit kloppen. Maarer is veel slecht bont Dat kan vermoedelijk daar niet tegen. Indien u wit bont moet reinigen, vrage u nog even aan. RECEPTEN. BRUSSELSCH LOF in Béchamelsaus (6 pers.): Een Kg. lof, wat zout; voor de saus 2V» dL. magere bouillon (b. v. het bruin van de jus met water), 2'/a dL. room, 30 gr. bloem, 30 gr. boter, een stukje ui. Maak het lof schoon en kook het in zijn geheel met weinig water en zout gaar. Laat de groente op een ver giet uitdruipen. Snipper het uiije en laat het gaar worden in de gesmolten boter. Voeg er roerende bloem bij. Als deze massa kookt, voegt men er de room en de bouillon bij en laat men dit onder voortdurend roeren gaar koken. Giet deze saus bij het lof (dat ook in stukjes ge sneden kan worden) en laat alles nog IC min. stoven. RECENSIES. Buitenleven. Uitg. A. J. Herwig, Bussum. Wie belang stelt in een maand blad, gewijd aan bloemen, en planten in de vrije natuur, in tuinaanleg en zomer- plantenbelegge f2.50 in een abonne ment op „Buitenleven". Dit brengt op dat gebied iedere maand een schat van lectuur en heel wat mooie foto's. Hlet Nov.-nr. geeft belangwekkende artike len over groenblijvende planten, bollen onder glas, orchideeën, vetplanten, groen- tepteelt, het planten vaa boomen en strui-> ken, tuinaanleg, enz. En" dan nog een vra- gen'bus, waaruit u heel wat kennis kunt putten. Aan ons Bureau moogt u dit blad. gaarne inzien. Plaats het op uw „verlang lijstje", liefhebbers. Haken. Verschenen in de Bever serie de Holl. uitgave Haken IV. Ruim 40 mooie motieven voor gehaakte kleed jes en spreien. Op de 2 gratis bijvoegsels vindt men de haakvoorbeelden en telpa- tronen. Prijs 90 cent. Breien. Verschenen in de Holland- sche „Beyer's Extra Serie" een keurig uitgevoerd werkje, „Kunstbreiwerk VI". Een waardevol bezit voor iedere hand werkende vrouw, Het bevat 36 foto's van gebreide kleedjes, gordijnen en spreien. Hiervoor zijn met veel zorg de meest verscheiden en artistieke motieven uitge-i zocht, modellen van Weensche en Ber-i lijnsche huizen. Deze kleedjes zijn gemak kelijk te vervaardigen, omdat men vol gens telpatronen breit. Verkrijgbaar in de boekhandel a 90 ct. Uitgave Otto Beyer. WARME DRANKEN voor koude da gen, door Hermien, Manger. No. 257 in de Libellenserie, uitgave Bosch en Keu-, ning N.V., Baarn. Prijs 45 ct. Een aardig boekske van 36 blz., waar in Hermien Manger op aangename, vlotte; wijze tal van wederwaardigheden vertelt' over onze meest gebruikte warme dran ken, als thee, koftie en chocolade. De schrijfster geeft talrijke interessante re cepten, die wellicht als welkome afwisse-' ling voor deze dagelijks gebruikte dran ken kunnen dienen. Voorts worden vele variaties gegeven voor de bereiding van warme melk, vruchtensappen en voor vele soorten bouillon, die, behalve uit vleesch, ook uit talrijke groenten en kruiden kan, worden bereid. Jaap van Veenendaal heeft de tekst met aardige teekeningen geïllustreerd. Evenals de andere Libellen is ook dit dit boekje typografisch zeer goed ver zorgd. Het zal zeker een goed onthaal vinden. mmem Het mooiste 90» schenk dot bestaat) een geschenk dat electrlsch gaat. Zulk een surprise heeft succes I Het electrlsch» •cheerbakje, het electrische broodrooster het electrische wi|nmand|e of het tee^ lampje boven het bed alles door electrt- citelt bezield zijn begeerenswaardige zaken voor een manl Er ztynfraata» waarde» volle toestellen, maar ook practlsche klei nigheden. Keus uit méér dan 100 artikelent FEUILLETON Als u er wat voor voelt, om snel te rijden, kunt u op het achterbankje plaats nemen, miss Nellie. Ik zou wel willen, zei ik, maar Ik keek aarzelend naar Algy, in wiens rijkunst ik nu niet direct een overma-i tig vertrouwen had. U behoeft niet bang te zijn, merkte kapitein Trafford geruststellend op. Algy speelt het wel klaar. Hoewel 'de kapitein vrij zacht sprak, had Vally zijn woorden toch gehoord en zij trad nader om haar meening kenbaar te maken. Kapitein Trafford, ik ben erg op mijn zuster gesteld, zei ze met een lief glimlachje, en bovendien kunnen we haar thuis nog niet missen. O, sprak hij met een glimlach, die de hare in gemaaktheid verre overtrof, om haar voor alle ongelukken te bewa ren, zal ik met haar meerijden, miss Bryan. Ik geef u de verzekering, dat u zich dan nergens meer ongerust over behoeft te maken. Ik begreep, dat Vally bereid was de strijd voort te zetten, maar hij wendde zich om en vestigde al zijn aandacht op het paard. Snel trad mijn zuster op mij toe en zei fluisterend: Dat doe je niet mr. Fishe heeft een plaats naast zich opengehouden. Ik was echter niet van plan me door haar te laten voorschrijven naast wie ik naar huis mocht rijden en antwoordde: Misschien mag jij naast hem zitten, als je het hem vraagt. Toen keerde ook ik mij om. Ik had er alles voor over om met kapitein Trafford in de dogcar plaats te nemen, maar ik! voelde mij toch gedrongen een protest te laten hooren. En Winifred dan? vroeg ik. Moet u haar niet naar huis rijden? Neen, antwoordde hij. Ze heeft op de heenrit zooveel angst uitgestaan, dat ze er de voorkeur aan geeft, een tweede maal voor een dergelijke marteling be spaard te blijven. Maar gelooft u mij, het is heelemaal niet erg. Kom maar m'ee. Wij moeten snel instappen, want de mer rie heeft een hekel aan lang wachten. Algy zat reeds op zijn plaats, met de teugels in de handen en een onverschil lige uitdrukking op zijn gezicht, alsof het mennen van een onstuimige merrie tot zijn dagelijksche bezigheden behoorde. Ik zette mijn voet op de treeplank oir» in te stappen. Het geduld van de merrie scheen echter reeds uitgeput te zijn, want plotseling maakte het ener een voorwaart- sche beweging. Ik zou ongetwijfeld zijn gevallen, indien niet een sterke arm mij- om mijn middel had gegrepen. Ik werd opgetild, alsof ik een veertje was en een ondeelbaar oogenblik later zat ik in de dogcar met kapitein Trafford naast me. Houd de teugels strak, Algy, riep hij. En denk om de bochten. Komt in orde, riep Algy terug met een verbijsterende nonchalance. De anderen keken ons na, terwijl wij reeds in snelle vaart voorbijreden. Een stem, die veel op die vah mr. Fishe ge leek, riep ons nog na: Wees voorzichtig. Algy lachte en ik viel hem bij hoe wel een weinig zenuwachtig. - Het is heerlijk, zei ik, terwijl wij voortvlogen. Maar kan je het paard wel is mooi „kleurecht" en kost niet veel. Wij brengen U een zeer ruime keuze ELECTRISCHE-, PETROLEUM- en GAS LAMPEN, KAMERLAMPEN vanaf f2,75. Aanbevelend in bedwang houden, Algy? Nou moet je me niet van mijn wei afhouden, antwoordde hij zonder eeni^ plichtplegingen. Als je bang bent, zal wel stilhouden, dan kun je uitstappen. Ik lachte hem uit. Stilhouden d kan je niet eens. Men wordt beleefd verzocht, aandacht van de bestuurder niet af te le den, zei de kapitein, terwijl hij mij vro lijk aanzag. Dat beteekent: er mag ni met de koetsier worden gesproken. Ma; nu iets anders: Waar zullen wij hee gaan Heen gaan? herhaalde ik. Naarh natuurlijk. Dat vind ik niet zoo heel natuurlijl sprak hij kalm. Het duurt nog eeuwi voordat het tijd is om te dineeren, en vind, dat wij ondertusschen best een rit kunnen maken. We gaan naar Dorley Cross, rie Algy zonder om te zien, op een tooi waaruit bleek, dat hij geen tegenspraa verwachtte. Dorley Cross, herhaalde ik wee Maar dat is mijlen hier vandaan, Dat toch onzin. Een mijl is voor onze merrie evei veel als een meter, merkte Trafford glin lachend op. Vooruit maar, koetsier. Wat zal Vally wel zeggen, waagt ik nog op te merken. O, dat is niets, fluisterde hij m overmoedig in het oor. Zeg maar, dl het mijn schuld is Als je je gelukkig gevoelt, zet je all muizenissen al spoedig uit het hoofd. E ik was gelukkig, gelukkiger dan ooit mijn leven. Plotseling kon het mij niet meer sdu len wat er zou gezegd worden van ot overhaast vertrek, dat tenslotte veel va een vlucht had weg gehad; ik trok mij b voorbaat niets aan van de standjes, waai mede Vally mij bij de terugkeer zouove' laden, en ik genoot met volle teugen va de rit langs de schitterende weg, die or naar het dorpje Dorley Cross voerde. (Wordt vervolgd.) - T 25

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 4