Akker.cachets m Ié) AKKERTJES TWEEDE BLAD TEXELSCHE COURANT Texelsohe Berichten Op Reis door Sprookjesland. Woensdag 24 November 1937 Belofte maakt schuld. We hebben vorig jaar beloofd, dit sei zoen niet alleen voor onze abonné's eenige nuttige en genoeglijke avonden te zullen voorbereiden, maar ook de jeugd een genoegen te zullen doen door het organiseeren van enkele middagen met- b.v. lichtbeelden, films of poppenkast- vertooning, afgewisseld door muziek, zang, gratis verloting van mooie prij zen De eerste middag staat reeds voor de deur. Zaterdag 27 Nov. a.s. verwachten we de jeugd enheel wat ouders, wie het een genoegen zal zijn met hun kinderen mee te leven in de sfeer van het sprookje, waarin het kind zich zoo „echt" thuis voelt. We gaan eerst met Jan op reis door DROOM EN LAND, klimmen met een vliegmachine hoog, heel hoog en reizen dan over stad en land naar het land van aap en papegaai, van krokodil en oli fant; maar ook wagen we ons in de woestijn, waar we rijden op een kameel en in de Poolstreek, waar rendieren onze paarden zijn. Weer thuisgekomen, luisteren we naar dat aloude en immer voor nieuwe ver haal van ROODKAPJE en de Wolf. En dan naar dat mooie sprookje van DE GELAARSDE KAT, u weet, van die slimmerik, die de arme molenaarszoon zoo prachtig vooruithielp; die de Too- venaar heerlijk oppeuzelde, toen deze zich in een muis veranderd had SNEEUWWITJE EN ROZEROOD staan ook op het programma. Een aller liefst verhaal waarin een booze kabou ter voorkomt, die keer op keer door de beide meisjes uit groot gevaar wordt; gered; hij is daar heelemaal niet dank baar voor, maar Boontje komt danook om zijn loontje. En tot slot? Het aantrekkelijke verhaal van ST. NICOLAAS en de ondeugende Jan. We bezoeken de Sint in Spanje en reizen dan eerst met de vliegmachine en dan met de boot, naar Texel. Daar woont Jan, een ondeugende rakker, die op auto's klimt, stilletjes een cigaretje rookt en nog meer leelijks uithaalt, maar wij mogen natuurlijk niet alles verklappen Van deze sprookjes, in echt-kinderlijke trant verteld, gaat op zichzelf eengroote; bekoring uit, maar we prijzen ons geluk kig er in geslaagd te zijn een groot aan tal lichtbeelden te bekomen, welke, zoo noodig ter grootte van drie bij vier meter (12 vk. M.) met de nieuwste Philips- projector op het witte doek worden ge bracht. VOOR DE MICROFOON. Opdat geen woord, geen geluid verlo ren gaat, wanneer de sprookjes worden verteld, zal in de zaal een microfoon met versterker worden opgesteld. KINDERZANG. Die microfoon komt mede goed van pas, wanneer we Tinie of Koba, Jannes ot Piet, de gelegenheid geven een ot ander kinderliedje voor „het publiek" te zingen. Dat moet toch alleraardigst zijn een boek zal de belooning wezea. De toegangskaarten zijn allé genum merd; ze geven kans op één der vele prij zen, welke kosteloos worden ver loot onder de aanwezige kinderen. Als zoo'n kindermiadag niet slaagt Aan de kosten onzerzijds niet ge spaard ligt het zeker niet. We vragen van ieder slechts tien cent. Ook de oude ren (geleiders) betalen niet meer dan tien cent. VAN ALLE DORPEN RIJDEN AUTO BUSSEN TEGEN VERLAAGD TARIEF. (Zie bericht elders in dit nr.) ONDERHANDSCHE VERKOOPING. De heer J. H. Geus is dezer dagen eige naar geworden van het hulpgebouw van Van Willigen, Den Helder. Zooals be kend, heeft vorig jaar een hevige brand', het winkelcomplex van Van Willigen aan de Weststraat verwoest. Tot de herope ning van de nieuwe zaak heeft genoemd hulpgebouw, dat geheel uit hout en glas, werd opgetrokken en niet minder dan 24 etalagekasten telt, op de hoek West- straat-Kerkplein dienst gedaan. Het ligt in de bedoeling van de heer Geus. om het gebouw zoo spoedig mogelijk uit elkaar te nemen en naar Texel te vervoeren. Dat zal een heel karwei zijn, daar het een totale frontbreedte heeft van wel 53 M.; de diepte bedraagt deels 9.50 M. Waar het wederom zal worden opge trokken staat nog niet vast. SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. We waren hoopvol gestemd ten op zichte van de wedstrijd tegen Succes,, in de overtuiging ,dat bij een eendrachtig samenwerken, deze ontmoeting tot een goed einde gebracht zou kunnen worden. Een bespreking vooraf wettigde deze op vatting volkomen. Toch zou het anders' gaan. Na een goed begin, waarin we goede aanmoedigingen waarnamen, kwam weer de opgewekte speelwijze in het ge drang. Niet alle spelers gaven zich ge heel, terwijl vooral het spel van Witvliet de geest van ons elftal ongunstig be ïnvloedde. Thans is duidelijker dan ooit komen vast te staan, dat alleen door het £ich geheel geven, verbetering kan wor den verwacht De goede kameraadschap-' pelijke geest mag niet worden verstoord. Juist NU was onze kans beter geweest] dan in de vorige wedstrijden, daar Succes maar een matige indruk heeft gemaakt en onze verdediging in het grootste ge deelte van de strijd de aanvallen der gas ten volkomen de baas bleef. Dat S. door verre schoten doelpunten trachtte te ma ken, toen ze voor de zon speelde, was haar beste inzicht; trouwens, ze konden ons doel haast niet benaderen. Daarom, was het juist jammer, dat eenmaal zoo'n' aanval succes had. Toch gelooven we, dat nu de tijd daar is, om in te grijpen en te zorgen, dat er elf spelers in het; veld komen, die bereid zijn, zich tot het, uiterste te geven. Een herhaling zou nood lottig kunnen werken op ons vereni gingsleven. Als de scheidsrechter, die vandaag wel bewees de baas te zijn en overal ter dege optrad, laat beginnen, is T. met nog maar negen man. Gelukkig, dat S. daarvan niet wist te profiteeren. Aan vankelijk is het een verkennen en weet S. het eerste schot te lossien Het gaat naast, waarna T de aanval ovei neemt en Witvliet met een goed schot de S.- keeper aan het werk zet. S.-voorhoede loopt talrijke malen buitenspel, terwijl Joost, Dirk, en Nic. de Graaf elke kans in de kiem weten te smoren. Uit een voor zet van rechts schiet Jn. Bruin juist over, T. komt weer terug, een goede pass naar Piet N. volgt; deze stopt de bal en weg is een goede kans. S. weet een corner1 te bewerken, welke door Niek goed worïlt| weggekopt. Verschillende vrije schoppen moeten worden genomen. Na goed op brengen plaatst Maarten goed naar Henk Ran, die mist. Weer opent M. nu naar P.N., die goed voorzet, maar Henk wordt ten val gebracht. De bal wordt wegge werkt. Een schot van M. gaat juist naast/ Bij een nieuwe aanval zet Witvliet goed voor, Piet Neijens valt op het kritieke; moment, waardoor een prachtkans ver loren gaat. S. valt aan: buitenspel. Een ver scnot wordt gehouden, terwijl even ^ater een heel gevaarlijk boogschot fraai; 'over de lat wordt gewerkt. De corner] wordt driemaal ingeschoten en daarna goed weggewerkt. S. komt terug en pro beert het ook met een verre boogbal, die voor het doel opstuit en in het doel springt: 01. Vermoedelijk werd Joop door de zon gehinderd. T. valt heftig aan' terwijl S. profijt tracht te trekken van de zon als Smidt door tracht te breken Zijn schot gaat echter naast. Langzamerhand' worden de T.-aanvallen slapper en lijkt de goede geest verstoord.. De 2e helft geeft ons nog weer een goede kans, want nu heeft T. de zon in de rug. Toch is S. het eerst aan heti woord. S. krijgt een vrije schop te ne men, welke door Dukers gehouden wordt. Als T. aanvalt, klopt de combinatie niet op rechts, waardoor een goede kans ver loren gaat. Opnieuw komt S. in de aanvat Deze wordt afgeslagen. Toch komt S. weer terug, nu in de voorhoede de ver binding ontbreekt. Een corner op het T.- doel wordt slecht weggewerkt en op nieuw ingeschoten. De bal springt van OOSTEREND. N.C.R.V.-F1LM. In Februari wordt hier waarschijnlijk de N.C.R.V.-Film vertoond. S. SCHOOLN1EUWS. Voor de vacature aan de School met de Bijbel, welke zal ontstaan door ver trek van mej. Roepman, op 1 Jan. a.s., meldden zich 51 sollicitanten aan. VRIJE UNIVERSITEIT. Woensdagavond werd in de Geref Kerk de film van de Vrije Universiteit te Am sterdam vertoond. Ds. A. A. v.d. Leer, opende de avond met te laten zingen Ps. 105:1, ging voor in gebed en sprak ver volgens een woord van welkom. Daarop leidde Ds. de film in, welke een duidelijk beeld gaf van de Vrije Universiteit met haar vijf faculteiten: godgeleerdheid, rech ten, letterkunde, wis- en natuurkunde en medicijnen. De studie van al deze vakken,, aldus spr., wordt beheerscht door Gods Wet. De weersomstandigheden waren niet gunstig. Daar schreef Ds. aan toe, dat deze avond niet zoo goed was bezocht als werd verwacht. Het Dagelijksch Be stuur der gemeente Texel had bericht ge- de binnenkant van de paal terug. Dukers' redt. Wel zien we de T-voorhoede verder met vijf man spelen, maar de eenheid ont breekt daar. Menige toeschouwer moet zich geërgerd hebben aan Witvliets hou ding. Jan Bruin doet zijn best, tracht zoc* nu en dan door te breken, maar valt op het critieke moment teveel. Als Henk goed voor het doel plaatst en P.Neijens een prachtige kans krijgt, stopt hij de bal en hij raakt deze weer kwjjt. waarom - dan toch niet ineens geprobeerd S. weet zich los te werken en eenige goede scho ten te lossen, welke echter worden ge-i keerd Een goede T. aanval gaat dooF misverstand verloren. Dan zien we Joop zich weer op de bal werpen en redden. Tenslotte weet S. na flink doorzetten de voorsprong te vergrooten: 20 en heel spoedig wordt het dan 30 als T's tegenstand gebroken is. Wel tracht T. zich nog eens los te werken, maar de sfeer is bedorven. Vlak voor het einde moest Du kers uitvallen; gelukkig liep een en ander goeil af. v Nu komen de y rheumatische pijnen en dergelijke kwaaltjes, die het gevolg zijn van kou en vochtigheid. Neem daarvoor "AKKERTJES", die snel en zeker Uw rheumatische pij nen, Uw spierpijn of spil in den rug zullen verarijven, maar bovendien ook de oorzaak daarvan wegnemen. 1 Ongeëvenaard bij gevatte kou Griep, rheumatiscne pijnen, Zenuwpijnen, Hoofdpijn, ent Per 12 st. 52 ot. Zakdoosje 20 cl. Vermelding verdient zeer zeker het spel van keeper, backs en Nic. de Graaf. Die overigen zagen we wel eens beter. Het' spel van deze dag zal o.i. veel tact vra gen van de vereen, leiding. Er zal ge streefd moeten worden om met ELF spe lers, allen VAN GOEDE WIL voortaan aan te treden. Zieke plekken moeten won den uitgesneden en verwijderd. Uitslagen van Zondag: KNVB 3 A: Helder—Alkm. Boys 0—6; Purmersteijn—Assendelft afgekeurd; Hol- landia—APGS 5—3; Texel—Succes 0—3. - NHVB 2 G.: Watervogels 2BKC2 1—1. JVC 1—Texel 2: terrein afgekeurd. Door het gelijke spel van Waterv. 2— BKC 2 zijn beide inede-candidaten ieder' een punt achterop geraakt. Laat u niel van de wijs brengen, Texel 2. Als hel a.s. Zondag mocht gelukken de begeerde punten mee te nemen, wordt uw kans werkelijk fraai. Maar dan voorberei den deze week en Zondag extra aanpak ken. Ook T. 3 krijgt het moeilijk, nu ze op bezoek gaat bij Oosterend, de lei ders. Trainen. Donderdagavond gewone tijd. Komt allen en werkt mee. Daat' moeten we elkander vinden en elkaar in het spel leeren verstaan. Adspiranten: Hedenavond geen zaal- trainen. - D.D. zonden, verhinderd te zijn. Toen werd de film vertoond. We kre gen het gebouw aan de Keizersgracht te zien, het inschrijven van nieuwe studen ten en het leven en werken der sjjidenteln. We maken kennis met eenige professoren als b.v. Prof. Waterink. Prof. Van Gel- deren, Prof. Grosheide en Prof. Sizoo en zijn o.a. tegenwoordig bij een doctor promotie. In Den Haag bezoeken we het Dr. Kuyper-huis. Met de zinspreuk „Onze Hulp is in de naam des Heeren" besloot de film, welke met groote aandacht was gevolgd. Omstreeks 10 uur kwam het einde van deze filmavond. De heer Wouda, hulppre diker liet zingen Ps. 89:8, waarna hij sloot met dankgebed. OUDESCHILD. VISSCHERIJ. Aangevoerd aan de Vischafslag alhier: 16 Nov.: 840 Kg. wulken 15 ct.368 Kg garnalen 15 ct. 17 Nov.: 109 Kg. wulken 17 ct. 20 Nov.: 770 Kg. wulken 15 ct.27 Kg garnalen 15 ct. 22 Nov.: 1440 Kg. wulken 15 ct.; 456 Kg garnalen 15 ct. DEN HOORN. ONTWIKKELINGSAVOND. Zaterdagavond werd in „Ons Huis" de eerste ontwikkelingsavond gegeven. De voorz. der commissie tot het organi seeren dezer avonden, de heer Jb. Lap, heette alle aanwezigen welkom, inzonder heid de heer Van den Ban. Hij twijfelde er niet aan, of deze avond zou slagen, want hij kende de heer Van den Ban als een gezellig en leerzaam voorlichter. Te vens sprak hij er zijn voldoening over uit, dat zooveel personen aanwezig wa ren: Ons Huis was geheel gevuld. De heer Van den Ban had voor deze avond tot onderwerp gekozenWat is verbranding? Zijn proeven werden even als destijds tc Den Burg met grooie aan dacht gevolgd. In de pauze werd door eenige dames thee geschonken. Na de pauze werdeit filmbeelden vertoond, betrekking hebben de op Ouwehands Dierenpark tc Rhenen, Dank zij het uitmuntend apparaat kwa men de beelden volkomen tot hun recht. (Filmstrook en projector werden afge staan door de Texclsche Courant.) De heer Van den Ban heeft de reeks ontwikkelingsavonden op zeer verdienste lijke wijze geopend. Allen stemden dan ook met de voorz. in, toen deze de heer Van den Ban hartelijk dank bracht voor deze avond en hem tevens uitnoodigde, nog eens zoo'n leerzame avond te geven, waartoe deze wel bereid was. IIIIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIiIIIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiIIIIII RIJMELARIJTJE. LUIER-BOUT ADE. Aangaande het Vorst'lijk gebeuren, dat wacht, Wordt alles alree in gereedheid gebracht. Om ook aan de baby's in Texelsche dreven, Althans de mama's een herinn'ring te geven. Verstandig dat men zich met zoo een bericht, Niet daad'lijk tot het Nederlandsche volk heeft gericht. Want och, beste lezer, wie zou durven zeggen Hoeveel men er dan in de luren moest leggen Zoo zijn thans de dames reeds druk in de weer Voor d' Jantjes ^n Antjes en tientallen meer. Want 't is toch een 'feit, dat geen mensch is verkoren Om in een colbertje te worden geboren. Ik wil dus maar zeggen: ,/t zij men arm is of rijk, Je bent bij geboorte elkander gelijk. Alzoo hebben allen dus volgens de mode Een hemdje of broekje of luier van noode. Wij hopen, dat voor dit geluierde doel Nu ook door de burgers maar wat wordt gevoeld. Doch daar hoeven wij wel niet erg voor te vreezen. Want is niet de Tess'laar een meelevend wezen Wie geeft niet met liefde haar tijd en haar kracht - U voelt wel, hier wordt aan de dames gedacht Om al die toekomstige blèrende wichg'ea Te helpen bij immer noodzaak'lijke ^lichtjes Natuurlijk, het zijn niet de luiers alléén, Dat is er de naam maar zoo in 't algemeen. Men kan er de kleertjes ook gaan festonneeren, Ot wilt ge 't nog fijner, dan frivoliteeren. Wat vreugd, dat mijn vrouw is gedip(e)- lomeerd, Want heusch, uit mij zelf ben ik niet zoo ,geleerd. Dat zijn een paar termen, die 'k met eenig schromen Heel stil uit haar handwerkdossier heb! genomen. Terwille van ruimt' en vanwege de tijd. Te Jang heb ik mij in baby's vermeid. Beëindig ik hiermee mijn luier-boutade Begeef ik me weer op prozaïscher paden.' Een hulde nog voor mevrouw Kamp met haar dames, Een leidster, die zeker terzake bekwaam is. En ook wel zal zorgen, dat al deze kleinen In vorst'lijk tenue ten tooneele verschijnen. HU1B DE RIJMELAAR. (Voor nadruk toestemming te vragen aan de auteur.) Willful AKKER Neder! andsch Product Volgens recept van Apotheker Dumont

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 5