ELECTRISCH! elk VERRAST ELKAAR TEXELSCHE COURANT DERDE BLAD. Texelsche Berichten Zaterdag 27 November 1937 z. 1 Dec V. Geeft 'n electrisch geschenk lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiillllll IIIIHIIIIII SPORT OP TEXEL IIIIIIIIIIH jjjj||li:illl!ll|[||llllllll!IIIIIIIIIIIIIIM^ S.V. TEXEL. Doordat het Ned. Elftal Zondag zijn le wedstrijd in de voor-ronde voor het tournooi om het wereldkampioenschap in Rotterdam tegen Luxemburg gaat spé len, staat het comp. programma voor ons stil. Wel biedt de NHVB een tweetal zeer belangrijke wedstrijden, nu Texel 2 op bezoek gaat bij BKC 2, waartegen thuis puntloos wend gespeeld. Ook np kan er op een moeilijke opdracht gere kend worden. We verwachten echter, dat ons tweede zal volhouden om een zocu goed mogelijk spel te spelen. Als dit elf tal in samenwerken snel handelt, goed positie kiest en een vriendschappelijke geest bewaart, hebben we goede moed. Vertrek boot elf uur. In Oosterend vindt de andere be langrijke wedstrijd plaats. Daar zullen ide nrs. 1 en 2 der ranglijst elkaar bekam pen. Beide ploegen zijn de andere deel nemers flink op voor, zoodat de win naait hier zich wel „binnen" kan beschouwen, als dit de thuisclub zou zijn. Mochten echter de bezoekers de punten veroveren, dan ligt een beslissingswedstrijd, indien het verdere programma normaal verloopt, in de lijn der verwachtingen. Stellig zal de penn. van OVV een goede dag maken, want de belangstelling zal wel flink zijn, nu overigens het voetbalprogramma zich alleen tot de luidspreker bepaalt. Wever- wachten, dat ons kranige 3e uitstekend partij zal weten te geven en dat het een sportieve wedstrijd wordt, evenals dat bij ons het geval was. De ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Als echter beter spel de overwinnaar aanwijst, zal iedere sports man zulks weten te waardeeren. Ook nu weer: Jongens van Nan, het moet we hopen, dat het ook kan. Elftallen voor Zondag a.s. Texel 2: B.Beumkes D.J.Blom W.Vlas J.Helsloot J.Weijdt A.Verseput J.BruinWz. A.v.Anraat J.BruintO.s.) F. Kaczor P.Hemelrijk Res.: J.Kiljan, J.D.Blom. Texel 3: W.Oeus G.Wilner A.DrosDz. H.Kuiter H.Boon S.Langeveld C.Bakker B.Kiewiet N.Tuinder P.Bruin J.Rab. Res.: D. Qeense en D. Huizinga. T. 3 vertrekt om 1 uur van de Stee nenplaats perfiets. Woensdagavond vond de slotverga dering plaats van het Jaarmarktcomité met tal van medewerkenden. Nadat de voorz. gelegenheid gekregen had om zijn dank baarheid te uiten jegens allen, die de Jaarmarkt tot een succes hadden helpen maken, bleef men nog eenige tijd gezellig bijeen. Velen zullen een prettige herinne ring aan het vele werk behouden, aan hef bestuur van S.V. Texel, om zich deze medewerking waardig te toonen. Spelers, ook gij hebt uw aandeel daarin. Stap niet gemakkelijk over deze verplichting heen, maar aanvaardt deze opdracht met volledige overgave, opdat wij allen teza men in ons streven „de SV Texel om-» hoog"! zullen slagen. Trainen: Maandagavond Texel 3 en oudere adspiranten. Er worden weer pogingen aange wend om een oefenmeester aan onze ver een. te verbinden. Reeds werd een begin gemaakt met het vormen van een soort fonds. Ook wij wenschen de initiatief- nemer(s) een volledig succes toe. en wek ken gaarne iedere sportliefhebber op, dit streven te steunen. Het Nederl. elftal heeft een groote verandering ondergaan; het heeft een viertal debutanten in de ploeg, terwijl de halflinie van Feijenoord geheel werd op gesteld. De samenstelling is: Van Male(Feijenoord) Punt (DFC) Caldenhove(DWS) Pauwe Kuppen V. Heel(Feijenoord) Wels(Unitas) v.Spaandonck(Neptunis) P.deBoer (KFC) Smit(Haarlem) Berg man (Bl.Wit) Deze wedstrijd wordt weer per ra dio uitgezonden, het ooggetuigeverslag wordt door Han Hollander gegeven. - D.D. IIIIILiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiIIIIII !!l|||« VAN ZON EN MAAN. lllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiniiiiiiiiiiiijlllll MAAN ZON Datum: Op: Onder: Op: Onder: 28 Nov 2,59 13,34 7.43 15,53 M 29 4,08 13,57 7,44 15,52 D. 30 5,15 14.22 7,45 15,51 W 6.19 14,54 7.46 15,51 D. 2 7,19 15.32 7,48 15 50 3 8 13 16,18 7,49 15,50 1 4 9.- 17,10 7,51 15 49 Donderdag 25 Nov Laatste kwartier. ADVIESCOMMISSIE. der N. Holl. Gemeenten voor Bouwontwerpen en L'itbreidings- plannen. Aan het verslag over de laatste zes jaar door bovengenoemde Commissie in het licht gegeven, ontleenen we dit overzicht van het aantal Texelsche plannen, be handeld in de daarbij genoemde jaren jaar 1931 1932 1933 1934 1935 1936 66 54 67 37 34 54 Een jaar van vrij groote bedrijvigheid was dus dat jaar 1936: 54 plannen. Dit getal werd in N. Holl. slechts overtroffen door Den Helder met 167, door Heilo met 7S en door Zaandam met 59. In verhouding tot het totaal voor de heele Provincie, 736, is 54 zeker een be langrijk getal. Hoe zal het er dit jaar mee staan Aan het algemeen overzicht van het ver slag ontleenen we nog: Onverzwakt lijkt de trek naar de duinstreek om er te wo nen en er 's zomers te verblijven in een eigen optrekje. 1933 bracht een groote, stijging van het aantal behandelde plan nen, gevolg o.a. van opleving in het bouwvak. Van de in 1936 in totaal behandelde plannen werden er in 1936 in eerste in stantie goedgekeurd 38.5 pet., goedge keurd na verbetering 37.8 pet., door het Gemeentebestuur afgedaan of in sommige gevallen niet doorgegaan 22.7 pet., ge- vehvijzigingsontwerp gemaakt en(of) an dere wijziging 0.3 pet., opdracht (uitbrei dingsplan) ol advies zonder plan 0.7 pet. Belanghebbende abonné's kunnen het keurig geïllustreerd verslag aan ons Bu reau ter lezing vragen. OOST. HELDER ZICHT. Woensdagnacht was het zicht wel bie- zondei' helder. Alle lichtjes van Den Oever op Wieringen en van de sluiswer- ken van Kornwerderznnd en die van Har- lingen, waren zoo goed te onderschei den, dat ze wel geteld konden worden. Tegen zonsopkomst waren met het bloote oog de sluiswerken van Kornwerderzand, de Friesche kust, de stad Harlingen en Terschelling zeer duidelijk waat te nemen. Dat was wel een ongewoon geval. S. DEN HOORN' VV.V. MOOI TEXEL. Dinsdagavond had in 't Loodsmans» Welvaren de jaarvergadering van boven genoemde vereen, afd. Den Hoorn, plaats 23 leden en donateurs waren aanwezig. Door het bedanken als voorz. door de heer Riteco, leidde thans de heer IJ. Lap de vergadering. Deze heette allen wel kom, in 't biezonder de heeren W. H. Lap en C. Jonker, voorz. en sea-, van het hoofdbestuur van Mooi Texel. Te vens bracht hij dank aan de heer Riteco voor het vele ,dat hij voor de vereen, heeft gedaan. Dan leest de secr., de heer D.C.Drijver, de notulen der vorige ver gadering, welke worden goedgekeurd, en, daarna het jaarverslag. Het aantal pen siongasten is vooruitgegaan; het totstand komen van een fietspad van hoeve Zee> wijk, aansluitende op de weg door de P.H.Polder, tot aan de Kuilderweg, was van belang. Vervolgens doet de penningm. verslag. De ontv. waren f68.25, waarvan aan het hoofdbestuur moest worden afgedragen 166.blijft over f2.25. Dit geeft met f 19.46 kassaldo vorig jaar tezamen f 21.71 De uitg. waren f 15.37, alszoo nog in kas f6.34. De rekening, nagezien door de, heeren J. Troost en P. Drijver Dz., was volkomen in orde. Hierna bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren IJ. Lap en Jb. Lap. Ge kozen in de plaats van de heer Riteco de heer P. Drijver Dz., die allen aanna men. Door het bestuur werd tot voorz. gekozen de heer IJ. Lap. Rondvraag. Evenals vorige jaren is het ook thans weer over het slechte fietspad en de onbegaanbare weg naar De Mok, het ontbreken van een fietspad naar strand en de weg, achter het dorp, waarover heel wat geklaagd werd. Ook werd nog gevraagd een paar handwijzers te plaat sen en een paar te verplaatsen en om en kele duidelijker te beschilderen. Op voor stel van de heer Ellen wordt van de afd- Den Hoorn een adv. in De Gids ge plaatst. De 'heer P. Kok Cz. meende, dat door het steeds waaien van een roodö vlag bij paal 9 het strand van die paal ook steeds verboden terrein is en vraagt of men bij de bevoegde autoriteiten geen pogingen in het werk moest stellen oni deze vlag weg te krijgen. De heer Rot gans deed het voorstel om op het sport terrein een kampeerterrein te verkrijgen. Door het bestuur zal aan de verschillen de verlangens aandacht worden geschon ken. Tot rekeningopnemers voor 't vol- geno jaar werden aangewezen de heeren M. Troost en P. Boon. Hierna sloot de voorz. met dank aan allen voor 't gezel lige vergaderen en met de beste wenschen voor de vereen, de vergadering. DAMS1MULTAAN IN ONS HUIS. De tweede damsimultaanavond in Ons Huis is bepaald op hedenavond, aanvang zeven uur. De heer B. Lap Sz., Niéuw- land, zal als simultaanspcler optreden. Er wordt een groot aantal deelnemers ver wacht. J. Een vakman, die „bij" wil blij- 4 ven, leest zijn vakblad. Vraagt 4 ons proefnummer en prijs. 4 BOEKHANDEL PARKSTRAAT. 4 jtr. I fft!,: 'fffcd 'Ï'T i óij U thuis, bij Uw kennis sen, Uw familie, heeft slechts deze éóne bestemming: een gewillige bron te zijn van genoegen en gemak. Op méér dan 100 manieren kunt U iemand lange electrischen weg blij maken: met een keteltje, een kacheltje, een bedkrulk of een strijkbout; met een grooter of kleiner electrisch geschenk, voor méér dan 100 doeleinden en in werkelijk alle prijzen. Het moderne geschenk ie: een electrisch geschenk.

Texelsche Courant | 1937 | | pagina 9